Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 grudnia 2019 14:38
czy do 500zł kupię jakiś sensowny oczyszczacz powietrza?  😡
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 grudnia 2019 21:54
Xiaomi robi, ale te do 500zl maja maly metraz oczyszczania 😉
Czy mogę małą ranke posmarować mastijetem? Nie mam nic innego przy sobie.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 stycznia 2020 18:11
Rany lepiej nie. Umyj dobrze i tyle. Tam jest steryd, a steryd opóźnia gojenie.
Mam problem z dopraniem poszewek na jaśki. Mój facet ma brodę, brodę się olejkuje, nie myje jej codziennie, żeby nie zniszczyć... I tenże olejek papra poszewki tak, że nijak to nie chce się doprać. Czuje, że nie są takie 100% czyste i mnie to drażni. Białym zrobiłam kurację w domestosie, bo były szare... no to daje mu kolorowe i wychodzi jeszcze gorzej, bo one w macaniu nie są czyste mimo prania, a już w tego domestosa nie wrzucę. Jakiś pomysł na dopranie tego dziadostwa poza ręcznym szorowaniem w płynie do naczyń? Ozłocę. Może któraś z Was olejkuje włosy i miała podobny problem? Domestos to też upierdliwa kuracja, a nie będę mu co chwilę nowych poszewek kupować 😵
emptyline   Big Milk Straciatella
02 stycznia 2020 18:57
keirashara, na ile stopni pierzesz?
Gillian   four letter word
02 stycznia 2020 19:38
keirashara, kup poszewki satynowe, mi z nich elegancko schodzi olej 🙂
Ja piorę w 60 stopniach i nie zostaje żaden olej. A on nie przesadza z tym olejem przypadkiem? Bo po moim chłopie chyba nawet nic nie zostaje, a brody to on ma i więcej specyfików ma do niej, niż ja do twarzy... 🤣
budyń, - a weź nic nie mów, pół łazienki zadźgane 😵 Ja mu się w brodę nie wtrącam, dopóki ładna i estetyczna. Najbardziej to czuć po wypraniu, że te poduchy są inne w dotyku... a zanim wykminiłam od czego to, to też mi zeszło trochę.
emptyline, - 60 i zostaje. W sensie, nie tak jakoś strasznie, ale czuje, że moje są takie czyste-czyste, a te jego nie. Ja bym chciała takie bardzo czyste jednak 😉
Gillian, - mówisz? Ja wszystko w bawełnie mam. Chodzi Ci o śliską satynę czy o bawełne satynowaną?
Gillian   four letter word
02 stycznia 2020 19:54
Śliską. Ja mam że względu na włosy.
efeemeryda dziękuje
Gillian, - dzięki, spróbuje :kwiatek: U nas na szczęście chodzi tylko o jaśki, reszta nie obrywa. Domyśliłam się, że pewnie prędzej jakąś kobita olejująca włosy mogła się spotkać z problemem 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
03 stycznia 2020 01:35
Gillian, wrzuć na 90. I faktycznie, bawełna najsłabiej się sprawdza.
dea   primum non nocere
03 stycznia 2020 06:45
Macie jakieś doświadczenia z "rankomatami" wyznaczającymi najtańsze OC? Muszę wóz ubezpieczyć pod koniec stycznia i się zastanawiam, czy jest opcja skorzystania z tych kalkulatorów, co się tak nachalnie reklamują, czy to jakaś ściema i sprzedam duszę albo dane osobowe diabłu  😜
dea od kilku lat ubezpieczam tylko z rankomatu wszystkie auta w rodzinie 🙂
Tanio i szybko 😉 A jak poświęcisz chwile jak Cię telefonicznie dręczą i przez tel to załatwisz to Ci dodatkowy rabacik rzucą  😀

emptyline, - na 90 się boję, na metkach mam po 40 w większości,. Już wolę kupić nowego jaśka niż ryzykować dwa komplety pościeli 😉
dea   primum non nocere
03 stycznia 2020 09:34
Piaffalo Dzięki! W takim razie zaryzykuję 🙂
Mam pewien problem, może ktoś pomoże go rozwiązać lub nakierować mnie co powinnam zrobić, niestety odkąd się przeprowadziłam możliwości jazdy z trenerem są nikłe.

Od miesiąca koń chodził, naprawdę dobrze.. rozluźniony, elastyczny, zaokrąglony.. od jakiegoś czasu koń jest sztywny, próbujący się wieszać tak, że czasami boli mnie np. prawy bark, bo łapie mnie na prawą wodzę, nawet już myli nogi przy zagalopowaniu na którą ma zagalopować  😁. Przeczekać to i dalej robić swoje? Ja robię coś mocno źle co może mu przeszkadzać? Zimno jest dla konia? Stępuje go dłużej i nie jeżdżę codziennie (4-5razy w tygodniu). Najgorszy jest po prostu kłus.. tu się blokuje najbardziej.
Martita   Martita & Orestes Company
06 stycznia 2020 13:34
angelika95 A wet? Fizjo? Moze coś boli po prostu? Zerknij w paszcze.
Wet był w piątek patrzył i mówił że za jakiś czas dopiero. Lepiej fizjo czy masażyste? Czy kurna ja coś źle robię.. bo jak nawet go dotykam mocniej sprawdzam czasem czy coś nie boli to jest okej.
Martita   Martita & Orestes Company
06 stycznia 2020 16:12
angelika95 Ja bym celowała w fizjo ale Ty lepiej znasz swojego konia. Upewnij się, że z koniem i sprzętem wszystko gra a potem spróbuj może się nagrać telefonem?
angelika95 pomyśl też o fizjoterapeucie dla siebie. Człowiek nie zdaje sobie sprawy jak bardzo jest pokrzywiony i pousztywniany. A to na konia jak najbardziej może się przełożyć.
angelika95, - a może zwyczajnie potrzebuje przerwy? Ja swojemu robię co jakiś czas tydzień wolnego - chodzi sobie na padok, pobiegać luzem czy na spacer do lasu. Jak widzę, że traci iskrę, że stara się niby, ale " to nie to" to zwykle robię taką przerwę. Wychodzi z raz na pół roku - rok.
Oczywiście zakładam tutaj, że koń jest zdrowy 🙂 Imo lepiej sprawdzi go fizjo/osteo lub dobry masażysta, bo narobiło się ich sporo, a nie każdy ma większą wiedzę. Papierek z kursu masażu to i ja mam, a w życiu nie podjełabym się diagnozowania czyjegoś konia.
Dzięki dziewczyny jak przyjdzie Wam coś jeszcze do głowy to śmiało. Dziś ja będę masowana więc zobaczymy 😀 i wezmę dobrego masażystę. Kurczę, bo to dziwne trochę, że nagle jest taki sztywny w kłusie itp., bo w stępie jest fajnie, w galopie też ok, ale kłus no jak nie on, bo bolą mnie barki. Myślałam że przetrenowany, ale miał weekend wolny i dziś słabo.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 stycznia 2020 18:43
Jakie jest przeciętne wymagrodzenie technika weterynarii?
Ile maksymalmie może oczekiwać osoba z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym?
Pati2012 przy jakich zwierzętach? i mniej więcej jakie doświadczenie? mogę podpowiedzieć, bo pracowałam jako technik
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 stycznia 2020 18:56
Pytam o wszystko  😀 i małe zwierzęta i konie
Doświadczenie duże
Przy świniach podstawę miałam 3500 brutto plus premie co miesiąc, po stażu/szkoleniu mogłam prosić śmiałe o podwyżkę. Przy krowach spokojnie 4-5 tysięcy na czysto. Przy małych zwierzętach są bardzo małe kwoty, ale rosną od umiejętności, jeśli czujesz się pewnie i masz duże doświadczenie nie schodź poniżej 3500 brutto moim zdaniem to takie minimum.
Pytanko.
Czy student na urlopie dziekańskim jest wg prawa traktowany jak student, czy jak niestudent?  😉
Chodzi mi np. o kwestię zatrudnienia (status studenta), czy zniżki (można podbić legitymację na okres urlopu?)
infantil właśnie kończę urlop dziekański, przysługują ci prawa studenckie. Przez cały rok trwania miałam podbitą legitymację ze zniżkami i to samo tyczy się zatrudnienia w statusie studenta. Gdy pracodawcy dostarczałam zaswiadczenie z dziekanatu o statusie studenta była tam adnotacja o tym, że przebywam na urlopie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się