Stajnie w Warszawie i okolicach

Wiecie czy gdzieś pod Warszawą jest stajnia, w której konie spędzają latem ponad połowę doby na dworze? Póki co znam takie,

że albo maksymalnie 10-11h na dworze, albo cały rok 24h na dworze. A znajdę stajnię, w której schodzą do boksów na noc ale na krótko? Albo nie schodzą w ogóle ale tylko latem, a w zimie normalnie są chowane do stajni na noc?



Ranczo Zico.
Jak rozmawiałam to wstaje i karmi konie baaaardzo wcześnie rano, o 7 już stado na padoku.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 stycznia 2020 06:23
Majowa, uderzaj do Precelek, ona tam trzyma dwa swoje konie i jest z tego co wiem zachwycona, a ja sama będąc tam parę razy uważam, że to na prawdę świetna stajnia 🙂
Wiecie czy gdzieś pod Warszawą jest stajnia, w której konie spędzają latem ponad połowę doby na dworze? Póki co znam takie, że albo maksymalnie 10-11h na dworze, albo cały rok 24h na dworze. A znajdę stajnię, w której schodzą do boksów na noc ale na krótko? Albo nie schodzą w ogóle ale tylko latem, a w zimie normalnie są chowane do stajni na noc?


Wysłałem PW
Majowa, uderzaj do Precelek, ona tam trzyma dwa swoje konie i jest z tego co wiem zachwycona, a ja sama będąc tam parę razy uważam, że to na prawdę świetna stajnia 🙂
dziękuje
Majowa stajnia w ciopanie ma ten jeden duży plus którego brakuje większości ośrodków w Warszawie i okolicach- o wszystko się dogadasz, a podstawą sukcesu jest aktywny dialog z bardzo otwartą na prośby i życzenia pensjonariuszy właścicielką. Kilka lat trzymam tam już dwa konie  😉 jedyny minus to brak hali.
Brak hali ... jak sobie radzicie ? Tam gdzie trzymałam konia zawsze była hala. W czasie upałów i nalotów owadów to zbawienie no i zimą jak mróz ściśnie a śniegu brak...
Majowa stajnia w ciopanie ma ten jeden duży plus którego brakuje większości ośrodków w Warszawie i okolicach- o wszystko się dogadasz, a podstawą sukcesu jest aktywny dialog z bardzo otwartą na prośby i życzenia pensjonariuszy właścicielką.
To chyba jeden z kluczowych plusów. Rzadko się na to zwraca uwagę szukając stajni, a w rzeczywistości to istotny element. Mogą się nam zmienić oczekiwania w stosunku stajni (od sportowca po chorowitka) a możliwość dogadania się i wprowadzenia zmian jest w takiej sytuacji kluczowa. A na codzień też się przydaje. Pozazdrościć.
Majowa Ciopan to stajnia za 800zl. Za taka cenę w tej odległości od Warszawy raczej bez szans na halę. Bez hali tez się da żyć, na pewno nie uprawiając wyczynowego sportu.  A radzimy sobie dokładnie tak jak reszta populacji koniarzy którzy nie maja hali 😉 Nie ma magii, jak jest gruda idziesz na łąkę bo na ujeżdżalni nie pojeździsz. W mojej aktualnej sytuacji życiowej hala nie jest kluczowa - liczy się opieka i spokojna głowa w pracy ze jeśli danego dnia nie dojadę i tak wszystko będzie zrobione prefekt

Rude dwie w pełni się z tobą zgadzam. Po wielu tułaczkach i ja doszłam do tego wniosku- elastyczność jest kluczowa, jeden z moich koni to właśnie emeryt, drugi trenujący gdy pogoda pozwoli, w stosunku do opieki dla każdego konia mam inne oczekiwania i ta wlaśnie chęć współpracy ze strony właścicieli stajni to wartość bezcenna.
Szukam najchętniej przydomówki w okolicach Kobyłki - wystarczy bardzo dobra opieka i oświetlony plac z wygód, ale halą nie pogardzę 🙂 jak aktualnie jest w Hawajce?

W Dąbrowicy są akurat 2 wolne boksy.
Potrzebuję pomocy  🙁

Szukam stajni w odległości około 30 km od Lotniska Chopina, obojętnie w którą stronę.

Z moich wymagań:

- dobra opieka, żebym się nie musiała zamartwiać, nie jestem upierdliwą właścicielką, wymagam samych podstaw
- wypuszczanie jak najdłużej i nie na piach, więc trawiaste padoki/pastwiska (zimą padoki piaszczyste ok, ale z sianem)
- sprzątanie codziennie w boksach i ogólna czystość
- siano w normalnych ilościach, najlepiej z możliwością wieszania siatki (oczywiście mam swoją)
- fajnie by było jakby był przyzwoity plac i lonżownik kryty/hala (ale lonżownik/hala to nie konieczność)
- jakby był jakiś teren do zwiedzania dookoła to bardzo byśmy się z uszatym ucieszyli

Mój budżet to 1200 zł - znajdę coś godnego polecenia?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 stycznia 2020 21:50
Fokusowa, nie odpowiem na pytanie, czy opieka jest ok, ale za płotem lotniska masz KJ Chrobry. Dosłownie za płotem. Sprawdź, może podpasuje. Na pewno nie ma terenów, chyba, że spacer na teren ROD.  😉
Averis   Czarny charakter
10 stycznia 2020 19:04
Hej! Znajoma szuka stajni, nie ma jej na R-V, więc pytam w jej imieniu - czy stoi ktoś z Was w stajni Plejada w Tarczynie i mógłby odpowiedzieć na kilka pytań? Może też być na PW. Chodzi przede wszystkim o opiekę, padokowanie i warunki do jazdy. Będę mega wdzięczna :kwiatek:!
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=46.msg2905655#msg2905655 date=1578520209]
Fokusowa, nie odpowiem na pytanie, czy opieka jest ok, ale za płotem lotniska masz KJ Chrobry. Dosłownie za płotem. Sprawdź, może podpasuje. Na pewno nie ma terenów, chyba, że spacer na teren ROD.  😉
[/quote]

Nie no, jednak chcę dobre warunki dla konia. Stanie centralnie pod płotem lotniska nie rozważam jako dobre warunki.

Co do Plejady w pytaniu Averis to też chętnie się czegoś dowiem  👀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 stycznia 2020 11:03
Będzie u mnie dzisiaj Pan z Traveling Saddler czy ktoś z okolic Warszawy chciałby skorzystać? Lub ewentualnie będę go ściągać w najbliższych tygodniach 🙂
Hejka, ja z innej strony. Szukam dla swojego konia trocin, najzwyklejszych w normalnej cenie trocin. Mogą być z tartaku. Czy ktoś coś wie gdzie mógłbym zdobyć, temat bardzo pilny.  🤔
A nie rozważasz pelletu z trocin? Tani i łatwo dostępny.
A nie rozważasz pelletu z trocin? Tani i łatwo dostępny.



To coś jak pellet do palenia w piecu, taki dostępny np w castoramie?
Tak. I można używać dokładnie ten, bo to idzie z tej samej linii produkcyjnej co ten typowo koński  😉 Można zamówić z dowozem, jest sporo firm, które to robi. Najlepszy jest jasny z trocin. Jest też taki ciemny, on zawiera odpadki, korę itp i dla koni się nie nadaje. Na początku jeśli koń nieprzyzwyczajony do pelletu, można trochę zrosić wodą i on się rozpada na trociny.
Czy ktoś wie jaka jest aktualnie sytuacja w stajni Olender?
4stra, stoję tam z moim koniem - daj znać, co Ciebie interesuje.
Czy wiecie jak można się skontaktować ze stajnią JF Ranch w Koczargach?
desire   Druhu nieoceniony...
05 lutego 2020 21:37
Czy jest tu ktoś to stoi/stał/oroentuje sie jeśli chodzi o stajnie casa di cavallo?
desire, byłam tam kiedyś rozpoznać teren - obiekt był super, jeden z milszych dla oka pod kątem miejsca dla koni. Tylko konie stały w boksach, bo śnieg. I zdaje się, że długo tak stały, przynajmniej tak wynikało z rozmowy ze stajennym i braku śladów na padoku. Stajenny też z kategorii takich, których chciałoby się unikać jak ognia.
Z tym, że teraz obiekt chyba jest przejęty przez kogoś innego, więc też się chętnie dowiem czegoś więcej o aktualnym stanie.
desire   Druhu nieoceniony...
06 lutego 2020 09:04
Rude dwie, ja mam konkretne pytania o pewien okres czasu, szukam kogos kto tam stał albo kogoś kogo znajomi mieli tam konie?
desire, to nie pomogę. Nie znam niestety ludzi, którzy tam stali.
Tylko bardzo szkoda mi było tego ośrodka, bo wartościowy tylko prowadzony zupełnie niezgodnie z moimi potrzebami 😉
desire, sprecyzuj o jaki okres Ci chodzi.
Szukam pensjonatu dla konia okolice Żyrardowa.
Zależy mi przed wszystkim na duzych łąkach.  😉
Właśnie może tutaj!
Moze jest coś jeszcze o czym nie wiem...
Szukam 2 rodzai stajni!
1. Stajnia z halą, padokami, dobrą opieka i żarciem dla koni, do 1200zl
2. Stajni niekoniecznie z hala, ale z placem z dobrym podłożem, przeszkodami, padokami, opieką itp.
Ogólnie stajnia do treningu (skoki), ale z koniecznością padokowania koni i dobra opieka.
I Punkt najważniejszy.
Ciechanów, do 40km, ale w kierunku Przasnysza, Makowa, Warszawy. Niestety kierunek Płońsk odpadła.
Szukam stajni na świąteczny wyjazd, koniecznie z możliwością mieszkania na miejscu!!
Najlepiej okolice Warszawy. ale odległość nie jest tak istotna.
Z zapleczem treningowym, terenami i padokami.
Ktoś coś zna godnego polecania? Na fajny weekend ze swoim koniem 🙂
Alexxx0090, Stajnia Ojcowizna. Na miejscu domki do wynajęcia, restauracja. Dla konia duża stajnia, padoki, hala i lonżownik. Tereny do jazdy też ładne i bezpieczne (bez tras szybkiego ruchu czy innych tego typu atrakcji)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się