konie fryzyjskie

Cześć i czołem!
Chciałabym się dowiedzieć kto z Wawy, tudzież jej najbliższych okolic ma fryza?
Lata mi po głowie pomysł na foto, jeno fryza brak  🤣
Kompletnie nie mam pojęcia ile zaoferować za takowe wypożyczenie... Po prostu prosiłabym o kontakt i na pewno jakoś byśmy doszli do porozumienia 😀
Hej 🙂 Cześć i czołem 🙂
Mam pytanie dotyczace tytułu " Sport "
Wszelkie te zasady wydają mi się potwornie zawiłe
Żeby zdobyć tytuł sport konisko musi ukończyć
5 przejazdow na poziomie minimum c1 powyzej 60,00%
w zawodach zatwierdzonych przez KNHS
?  Czy jezdziec musi byc ten sam?
Poproszę łopatologicznie :p
Uściski

A nie N?
Tak tak N -zweryfikowalam ,Nie bylam pewna odpowiednika Z1 .dzięki 🏇
Hej 🙂
Mam pytanie. Kupiłam fryza z wpisem do księgi głównej i paszportem holenderskim. I teraz zgłupiałam - chciałabym przepisać konia na siebie i nie wiem czy w PZHK czy w ZHKFwP czy w ogóle wysyłam do Holandii paszport?  😵  🙇
hej
Wlasnie mam to za sobą z tą różnicą że moją krajową jednostką reprezentacyjną jest FHAGBI a u Ciebie w Polsce ZHKFwP (miej na uwadze ,że proces może się róznić)

Rodowód - oryginal wysylasz bezposrednio do KFPS -uzupelniasz na odwrocie swoje dane jako nowego właściciela + dołączasz dokument TO 1
(application for change of ownership on registration paper)
I pisemną prośbę o wydanie loginu i hasła do strony KFPS
Wysylasz do:
Koninklijke verening Het Friesch Paarden-
Stamboek Oprijlaan
19205BZ
Drachten
Holland

Dostaniesz zwrot w postaci emaila z haslem i loginem z informacją ,że masz fakture do opłacenia -45 euro około + roczną Oplate cżłonkowską
W tym momencie kon juz bedzie w systemie widniał pod Twoim nazwiskiem dostępny w zakładce -My horse
Jak ją opłacisz to odeslą nowy rodowód do Ciebie

Teraz tak (nie wiem czy w polsce wygląda to tak samo -wiem że istnieje możliwość wymiany paszportu bezposrednio u KFPS ja jednak zdecydowałam się robić przez pośrednictwo FHAGBI bo równoczesnie informują DEFRA (Department for Environment, Food & Rural Affairs) o tym ,że zakupiłam konia itd a w UK masz po zakupie 28 dni na zgłoszenie zakupu po tym jak koń przekroczy granice -w innym wypadku groza jakies niebotyczne kary-także upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu).

Kopię nowego rodowodu wysyłam z paszportem do FHAGBI + wniosek TO2 (application for change of ownership on passport) + dowód wpłaty (jako gold member of fhagbi płacę tylko za wysyłke 7.40 GBP)
I oni już odsyłają do mnie uzupełniony paszport.

Mam nadzieje ,że to trochę rozjaśnia.
Tutaj znajdziesz wiecej informacji
https://koniefryzyjskie.org.pl/hodowla/poradnik/jak-zarejestrowac-kupionego-konia-urodzonego-zrebaka
Mysle ze rejestrujac w ZHKFwP ,PZHK mozesz sobie juz darować ,prawdopodobnie robią to analogicznie do FHAGBI i DEFRA

Pochwal się pięknotą !🙂
Jaki wiek , płeć hodowla?
Dzięki  :kwiatek:
Trudne to wszystko, już zawsze muszę opłacać składki w KFPS i naszym związku?  🤣

Pochwal się pięknotą !🙂
Jaki wiek , płeć hodowla? 


Klacz 3,5 roku aktualnie 🙂 Sprowadzona z Holandii za źrebaka, a zakupiona w hodowli Black&Beauty  😀

Arienke van de Terp

🙂
A.) Nie musisz być członkiem KFPS
B.) Nie wiem jak w Polszy Ale w UK będąc złotym członkiem FHAGBI jesteś również członkiem KFPS. 🏇 🏇

Uhh zazdroszczę że już panna na wydaniu
Moje dziecię 17 miesięcy i jeszcze 🏇 muszę się naczekać
A już przebieram nóżkami
Ale, żeby przepisać konia na siebie muszę być członkiem KFPS i ZHKFwP (wg linku, który mi podałaś, dziękuję  :kwiatek🙂.

I kto wie, może za rok/dwa byśmy spróbowały swoich sił na przeglądzie bądź na IBOP. Wtedy wiadomo, że muszę być członkiem i jednego i drugiego (na stronie znalazłam, że płacę składkę członkowską i tu i tu).

A jak już żadnych przeglądów nie będę mieć w planie to mogę zrezygnować z przynależności do tych związków?  😡 

Ja już szukałam konia "dorosłego", nie wytrzymałabym czekania 🤣

😅
Tak, jak nie planujesz to nie musisz być członkiem ani opłacać składek 🙂
Fakt ciężko, nie mogę się doczekać.
Wszystkiego dobrego dla Ciebie i wać panny 🙂
Podziel się później jak układa się Wasza  współpraca
Dziękujemy 😀
Ty też wrzucaj swojego jak się rozwija, to bardzo ciekawy proces. Ja np. się ciągle zastanawiam jak mi się kobyłka przez rok jeszcze zmieni, w końcu 3,5 roku dla fryza to dzieciak jeszcze  😀
Masz już malucha w UK? Bo widziałam w młodych koniach, że kupiłaś w Polsce  🙂

Szkoda, że ten wątek nie żyje  🙁
Niestety
ćwiczę cierpliwość.
Hasa sobie że stadkiem na mazurskiej Morenie. 🏇 🏇 🏇
Proces ciekawy Ale też bardzo nieregularny
Raz szaleje z zachwytu A zaraz wszystko krzywe i nie takie jak trzeba 🙂
Niesamowita lekcja cierpliwości...Ale Dla niego tak lepiej .
Na zdjeciu klaczka wygląda na bardzo konkretnie zbudowaną jak na 3,5 łatkę :p kawał babki.
Ile ma wzrostu ?
Właściwie to nie wiem  😡  Ok. 162cm bym jej dała, bo jest niższa ode mnie, a ja mam 166 😁  Kucynka. I z boku może faktycznie poważny koń, natomiast z przodu źrebaczek bez klaty  😀

Brakuje mi przycisku "lubię to " 🙂
Wyrobi się
Ajjjj teraz jeszcze trudniej będzie wyczekać 🏇
Dziewczyny co prawda mam dwa piękne wałachy ale męczy mnie zakup młodej klaczki lub źrebki w holandi. Którą obcję najlepiej wybrać i jakie to mogą być orjętacyjne koszty no i procedura zakupu. Proszę o jakieś info
🏇 Tutaj nie pomogę
Ja zdecydowałam się na polską Hodowle
www.fryzywczarnowce.pl
Tam też mój ogon dorasta pod czujnym okiem właścicieli hodowli.
Do ściągania koni z Holandii zwłaszcza przez pośredników mam mieszane uczucia.
I zawsze przepłacasz bo im więcej osób zamieszanych w przedsięwzięcie tym więcej pieniedzy ucieka po drodze. 🏇 🏇 🏇
Pochwal się jak już złowisz jakąś black pearl
Ok, nadal błądzę z przepisaniem konia na siebie  😵
Ogarnęłam oba członkostwa, wysłałam rodowód. Dostałam z miesiąc temu nowy rodowód, na którym wpisana jestem jako właściciel. Ok, tylko teraz tak sobie myślę - rodowód rodowodem, ale co z paszportem?  😂 😵  To jednak do PZHK z paszportem i umową, żeby mi jakąś wklejkę do paszportu dali?  🤔
Bo do teraz żyłam w przekonaniu, że będę na rodowodzie to już. A w sumie, co z tego, że jestem na rodowodzie  😵
Łosiowa jeśli masz holenderski paszport, to powinnaś była wysłać go do KFPS razem z rodowodem i oni robią w nim wklejkę z danymi nowego właściciela + stemplują. Aż sprawdziłam u siebie, to str 7/changes of ownership
Katasia najgorzej  😵 to wyślę im chyba jeszcze raz, tym razem z paszportem  😵
Łosiowa Jak Udało sie🙂? 🏇
Mi rodowód updatowali w KFPS a potem rodowód z paszportem wysłałam juz do filli FHAGBI w UK .
Zrobiłam tak ponieważ Filia w UK od razu zarejestrowała zmiane koniowatego w DEFRA i miałam z głowy zgłaszanie.
Jak współpraca z Arianke?
Wrzucisz jakieś zdjęcia? 🙄 🙄 🙄 🤣 🤣
Tiri Napisałam na wszelki wypadek do związku co zrobić i dostałam informacje, że właściwie nie ma potrzeby zmieniać w paszporcie, ale powinnam zgłosić do Okręgowego ZHK, żeby zarejestrować konia w Polsce. W każdym razie nie muszę odsyłać paszportu do Holandii  😂 😵 

Ech właśnie czekam i czekam na fotografa :p Bo mam milion zdjęć na telefonie jakości mikrofalówki i tylko jedną sesje na razie, z naszych początków.



Jakość mikrofali, ale, Księżniczka dostała ode mnie księżniczkowe różowe ogłowie  🤣  Nie mogłam się powstrzymać  😡



Derkuje ją, więc właściwie nie zarosła na zimę, natomiast broda! omg  😂



A co u was?  🙂
Fryzyjskie futro trzeba kochać. 😀 Brodę, pasek wzdłuż brzuszka, na gardle i z tyłu udek też!
Albo kupić małą golareczkę. :P
Trochę za mocno pleciesz te warkocze, jeśli chcesz zachować grzywę. Zrób ich ze dwa mniej i mniej zaciskaj, bo włos kompletnie nie oddycha. Bo rozumiem, że księżniczka ma być kudłata. 😀
Sivrite tak? Dobrze, że mówisz, bo spotkałam dwie opinie - mniej grubszych warkoczy i drugą, że więcej cienkich i już nie wiem sama  🤣  Przeplatam raz na tydzień, a tak to nie ruszam. Będę zaplatać szerzej w takim razie  :kwiatek:
[quote author=Łosiowa link=topic=1677.msg2908023#msg2908023 date=1579729139]
Sivrite tak? Dobrze, że mówisz, bo spotkałam dwie opinie - mniej grubszych warkoczy i drugą, że więcej cienkich i już nie wiem sama  🤣  Przeplatam raz na tydzień, a tak to nie ruszam. Będę zaplatać szerzej w takim razie  :kwiatek:
[/quote]
Mniej cienkich jest lepsze na ich wytrzymałość, ale na dłuższą metę, jeśli to ma być na hodowanie włosa, a nie chwilowy wygląd, to lepsze są takie, które pozwalają oddychać. Zauważyłam też, że takie cienkie jak koń o coś zaczepi, to robią okropny kołtun i wyrywają włosy. Taki luźniejszy po prostu rozwali. A te mocniejsze przy okazji zabawy na padoku kończyły jako sztywny, zaciągnięty kołtun, który wyrywał włosy.
Plus fryzy mają skłonność do łupieżu, więc więcej powietrza przy skórze stanowczo pomaga.
Ma to sens  😁  Dziękuję za rady. Marzy mi się też długa grzywka, a nie mamy jakiejś szałowej. Lepiej zaplatać czy bez różnicy?  🤔 
[quote author=Łosiowa link=topic=1677.msg2908029#msg2908029 date=1579730589]
Ma to sens  😁  Dziękuję za rady. Marzy mi się też długa grzywka, a nie mamy jakiejś szałowej. Lepiej zaplatać czy bez różnicy?  🤔 
[/quote]
Dla grzywki niestety chyba kompletnie bez różnicy. 🙁 Ale zwróć uwagę, czy na przykład te kryształki nie wyrywają nic. Dłuższą już dobrze zaplatać, ale to niestety bardzo genetyczne... Na pewno myć, nie omijać. A konie często nie lubią...
😍 😍
Ale ładnie jej w taki łososiowym (?!).
Kurde fryzom to chyba pieknie w każdym zestawieniu? Royal blue, Purpple, red,green,mint -kazde zachwyca :o...
Piękne konisko. Zazdroszcze ,że już jesteście razem i możecie pracować.
Ja się jeszcze naczekam.
  Mój dzieciak rośnie sobie spokojnie u hodowcy-niedługo obcinamy jajka . Trochę się boje .
1.Sam zabieg i rekonwalescencja
2.wyczytane że po  kastracji nastepuje pózniejsze zakończenie kości długich i szybki wzrost
A Młody ma 21 miesiecy a już 162 cm -mam nadzieje ,że RTG przed rozpoczeciem treningu nic nie wykarze.Ogrom niby to wszystko wolniej rośnie co jest korzystne dla szkieletu.
3. Jest łagodny ostrożny i nieśmiały-mam nadzieje że kastracja go totalnie nie rozmymła i bedzie miał troche charakterku.
-------------------------------------------- 🏇 🏇 🏇
Coraz czesciej myślę żeby go zabrać do UK ale potem przypominam sobie że koszta treningu w Polsce młodego konia są dwa razy tańsze.
Polecacie kogoś od zajazdki i pózniejszego treningu? Po trzecich urodzinach  na spokojnie Chciałabym go zrobić do poziomu klasy L i wtedy przywiezc do siebie. 🤔 🤔 🤔
No i cieszymy się na przegląd hodowlany który ma się odbyć tej Jesieni.
Nigdy nie brałałam w niczym takim udziału.
Młody już ma debiut za sobą ale był wtedy dziarskim szkrabem przy boku mamci, 😅 😅 😅
więc dla nas dwojga przypuszczam to będzie wielkie wydarzenie.
taaak, niektóre odbierają to jako próbę mordu!  😵

Co do genetyki, to niestety prawda, ale można przynajmniej próbować ją oszukać, ja już z naszej grzywki jestem dumna  😀
Walusia lat  ok 4

vs Walusia z miesiąc temu, czyli lat khm zgubiłam się, 12 już chyba  🤔
Trudno uwierzyć że oba zdjęcia to ta sama Walkiria.
Klacz jak wino .
Jestem wielką fanką
Zarówno grzywy jak i reszty zwierza.
😍 😍 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się