Kupno konia

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 listopada 2019 17:13
flygirl a jakiego konia szukasz?
Najlepiej po sporcie w skokach, chociaż nie jest to warunek konieczny. Może być w wieku mocno nastoletnim, może też być po przebytej kontuzji. W zasadzie najważniejsze dla mnie jest to, żeby był aktualnie względnie zdrowy (tu wszystko zależy, jeśli po kontuzji, to jakie rokowania, czy jakieś dalsze leczenie itp., no ogólnie zależne od sytuacji), skakał tak mniej więcej do powiedzmy L1, bo sama nie wiem, czy chcę coś wyżej. W sumie najważniejsze dla mnie to żeby w skokach był bezpieczny, wybaczający błędy i przede wszystkim nie odpalający wrotek, bo takich po upadku się boję, cała się spinam i trzymam konia za pysk. Poza tym w zasadzie mi obojętne, czy będzie do pchania czy do przodu i wesoło brykający, byleby właśnie przed przeszkodami nie przyspieszał.

Szukam czegoś w podobnym stylu do Camillo. On ma 17 lat, nogi już puchły, odpalone suplementy na stawy, skakać maks 110, ale właśnie do nauki kogoś takiego jak ja był idealny i do przekonania mnie, że nie muszę się przed samym odbiciem cała zakleszczać.
[quote author=karolina_ link=topic=1647.msg2900184#msg2900184 date=1574937439]
LSW do rzeźni? Bo koni do jazdy znam dwóch handlarzy tutaj
[/quote]
forum jest o koniach wierzchowych.
No to jesli odliczamy grubasy to nie sądzę zeby ktos pchal stad rocznie prawie 80 koni za granicę. Nawet chyba nie ma tylu koni za sprzedaż w rejonie, chyba ze w peczkach jechaly surowe mlp z janowa i bialki. A biorąc pod uwagę medialnosc sytuacji w Janowie to raczej ktos by o tym wiedział gdyby mialo to miejsce.
karolina_  może być to prawdą, jest taki co jeździ i zbiera wszystko praktycznie co mu się podstawi, dla większości tych koni klientów zagranicznych ma już ustawionych, kiedyś słyszałam że najchetniej zabiera siwe i kasztany bo to w Szwecji ma popyt .
Ok ale w tej sytuacji nie jestem nieprzekonana czy te konie rzeczywiście wszystkie jada do klienta, czy cześć kończy jednak na talerzu. Jakoś ciężko mi uwierzyć w magiczny zagraniczny rynek zbytu na 'odpady'.
Jak odbierana przez kupującego jest wada zgryzu u konia? Jeśli skacze to raczej nikt nie zwraca na to uwagi czy wręcz przeciwnie jest to dosyć istotne i raczej mocno obniża cenę konia? Z góry dziękuję za opinie 🙂
Ja bym nie kupila do czasu jak nie chodzi pod siodlem w miare ogarniety. Jesli koniowi nie przeszkadza na kontakcie wada zgryzu to mi tez nie, czestsze wydatki na dentyste przecierpie. Natomiast jesli wedzilo (albo munsztuk jesli o ujeżdżeniu mowimy) sprawia mu wyraźny dyskomfort to takiego konia bym nie brala
Czy ktoś mi powie dlaczego ten koń jest taki tani?
https://ogloszenia.re-volta.pl/3-latek-do-sportu/o/229271/
a to nie jest normalna cena za 3 latka?
Od jakiegoś czasu oglądam sobie takie 3 - 4 latki i jak mi się któryś podobał to zawsze był w okolicach 50k. Nie jestem ekspertem, ale ten ma fajną budowę, dobrze się rusza i w dodatku jest robiony przez dobrego jeźdźca, a w Polsce ciężko znaleźć takie konie.
Mega tani, więc może cena jest w Euro albo jest jakiś haczyk.
Imho normalna cena jak za 3 latka polskiej hodowli.
Może taka bo nie wiadomo czy sławianin czy scyt (heheszki z imion)  😂
On tyka głową w takcie w kłusie. Więc albo podłoże lipne i takie ujęcie, albo cosik tam jest.


A ja z innej beczki. Ktoś z was ma może dostęp do Rimondo?
Dogrzebałam się, że moja kobyla jakieś tam szkopskie L -ki szła i chciałam zobaczyć na ile %, ale nie wiem dlaczego nie mogę się zarejestrować. W sumie to w ogóle nie wiem czy tam dalej będzie wynik lub jakieś info. Widzę nazwy zawodów (miejsce i datę) oraz miejsce, które zajęła i niby można kliknąć po więcej jeśli się jest zarejestrowanym.

Kotbury,
Ja mam konto na rimondo ale nie opłacone, więc też nie wszystko widzę. Ale podaj co to za koń to zobaczę.
mindgame priv
Na rimomdo wyniki widac tylko jak sie ma platne konto.

Anp, spodziewalabym sie przedzialu 30-35 tys za konia z polskim paszportem. W tym ogłoszeniu nie ma slowa o tuvie, wiec moze nie jest czysty i cena jest obnizona np o koszt wyjecia czipow. Trzeba dzwonic i sie pytac.
Ależ to jest cudeńko  😍 czemu go jeszcze nikt nie kupił?

https://ogloszenia.re-volta.pl/aventador-l-prospekt-ujezdzeniowy/o/228659/?&strona=2
Polski paszport, raz, dwa ani slowa o tuvie?
Trzy - jeśli on ma 166 cm, to ja jestem królową Anglii 😀 strasznie drobny konik.
No i trochę wątpliwy na nogach szczerze mówiąc.
O ile amazonka nie jest mojego wzrostu :p to to 166 lezy blizej 160. A takie konie nie ciesza sie szczegolnym wzieciem 😉
Kokosnuss, nie ciesza sie wzieciem az nie chodza C+, wtedy jesli sa normalne to nagle trzeszczka, zwapnienie czy wzrost nagle przestają przeszkadzać 🤣
Czy źrebakowi robi się TUV?

Co myślicie o tym koniu? Jutro sie spotykamy po raz pierwszy i rozważam. Z linii dresażowych, bardzo dobre pochodzenie. Ja nie czuję sie kompetentna oceniać budowy, na pewno bedzie sprawdzony przez weta wraz z prześwietleniami. Z góry dziękuję!

karolina_
mnie się podoba 🙂 w jakim jest wieku? trochę przednie kopyta jakieś trochę długaśne mi się wydają.
Nie jestem kompetentna żeby się wypowiadać w tym wątku, ale mnie się ogólnie podoba.
Będzie 5 lat za chwilę. Młody ale ja chcę młodego.
_Kate, nie podobają mi się te tyły. Nie wiem, czy po prostu stanął jak głupek do zdjęcia i ktoś tego nie zauważył, robiąc je, czy ma tak fabrycznie. Jeśli tak zawsze staje, to coś jest nie tak, tylne nogi stoją dosłownie za linią zadu. Podejrzewałabym, że jednak coś mu w tej materii dolega z budową, bo do tej postawy pasują te sztorce na tyłach. Jeśli chcesz go do ujeżdżenia, to nie widzę napędu w tym zadzie niestety. Reszta według mnie bardzo spoko. Jednak ta postawa może powodować zwyrodnienia w przyszłości, bo koń będzie bez amortyzacji walił prostą nogą w ruchu w ziemię. Ale tego po jednym zdjęciu się nie oceni, dobrze, że wzywasz weta. 🙂
_kate A masz jakieś filmy w ruchu?
Może stanął do zdjęcia jak pierdoła.
Kopyta wyglądają nieco alarmująco, zwłaszcza te kapcie z przodu. Kapcia bardzo ciężko jest wyprowadzić.
Wygląda też na trochę miękkiego na pęcinach.
Mam jeszcze takie zdjęcie


Kate
Ładny koń. Jak wrażenia z jazdy? Lewe przednie kopyto słabe, ale być może do zrobienia przez lepszego kowala, jeśli nic w środku nie jest zle.
Co ma w rodowodzie?
Ojciec to Glamourdale, a matka jest po Sandreo którego ojcem jest Sandro Hit
Jeszcze nie jeździłam, właścicielka przeniosła to na weekend A miałam jechać jutro. Ładnie się rusza, bardzo płynnie, elegancko. Podobno bardzo serdeczny chłopak I to jest jeden z powodów dla których chcę go zobaczyć/kupić. Za stara jestem na wariata. Ona go sprowadziła z Hollandii, zajazdka I na sprzedaż. Cudnie by  było znaleźć hodowlę, ale nie udało mi się póki co
A gdzie Ty jesteś? Na wyspach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się