Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

dea   primum non nocere
14 stycznia 2020 16:51
O co chodzi z tym źrebakiem? Jakiś wypadek?
vissenna   Turecki niewolnik
14 stycznia 2020 16:54
O co chodzi z tym źrebakiem? Jakiś wypadek?


Tez z checia bym sie dowiedziala. Jest ktos w stanie mnie oswiecic, moze byc na PW?  👀
desire   Druhu nieoceniony...
14 stycznia 2020 17:23
Poszły priwy.
Mogę też? Dopiero zobaczyłam tę źrebięcą bidę.
Też bym się z chęcią dowiedziała o co chodzi z tą bidą  :kwiatek:
Dzieki za PW dziewczyny! Wszystko jasne :kwiatek:

Btw teraz kiedy oficjalnie znane sa okolicznosci zycia koni na srancho, tak mnie naszla mysl, ze Dunia/Indiana to napawde fighterka! Tyle lat samodzielnego znajdowania paszy i wody, kilka ciaz, wyzrebien bez wiekszych komplikacji i odchowanych zrebiat przy skrajnie glodowych warunkach, ciagla walka o jedzenie z innymi konmi (kosztem tychze odchowanych zrebiat wprawdzie :/ ), no niesamowite.

Podczas gdy inne konie mialy tam srednio szanse na przezycie zimy jak kostka masla w piecu hutniczym 🤣
desire   Druhu nieoceniony...
14 stycznia 2020 18:29
O nic nie chodzi. To bujda na resorach. Nie wiem po co napisana i w jakim celu.  🙄
Ja juz czekam na sprawe, a jak macie jakies pytania to bezpośrednio do Eli, ja juz jestem tym "co autor mial na mysli" zmeczona. Sory.
A ja tego zdjęcia  nie widziałam.
Mógłby ktoś może podrzucić link czy coś?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 stycznia 2020 22:18
Czy ktoś komu desire wyjaśniła, napiszę co z tym źrebakiem ze zdjętą puszką?
Biczowa, nie ma zadnego zwiazku ze sprawa.
A może ktoś napisać co to za źrebak, albo dać link do niego?
ja też chciałabym wiedzieć!
Wyszukajcie sobie zdjęciem w google. I wszystko będzie jasne 😀
Fahra,  żeby wyszukać, trzeba wiedzieć czego szukać. Gdybym wiedziała, tobym się nie pytała.
Fahra,  żeby wyszukać, trzeba wiedzieć czego szukać. Gdybym wiedziała, tobym się nie pytała.


https://tinypic.pl/jn9upre6azgz chyba chodzi o to
el_infierno, dzięki :kwiatek: Rany, jaka bida  😕
"źrebak ze zdjętą puszką" - bardzo biedny, az zal patrzec...
ale zachodze w glowe - jak to w ogole mozliwe, ze tak sie stalo? jakies uszkodzenie genetyczne, wada wrodzona?
dea   primum non nocere
15 stycznia 2020 20:06
Podejrzewam, że to wypadek. Czytałam kiedyś o przypadku dorosłego konia, który wpakował sobie nogę między kraty tak, że odciął krążenie (ściśnięcie). Po uwolnieniu puszka zeszła. Połączenie listewkowe się rozpadło w wyniku niedokrwienia.
Czy takie kopyto ma szansę odrosnąć? Jak się zabrać za leczenie czegoś takiego? Czy tylko eutanazja zostaje? Bo ciekawe to.
Właśnie, też chciałam pytać, może ktoś opowie 🙂 Czytałam, że odrasta, ale może być zniekształcone. Czy takie kopyto bez puszki jest tak podatne na zakażenie jak każda inna rana, a może bardziej? Ciekawa jestem jeszcze co z podeszwą, bo rozumiem, że ona też odchodzi razem z ścianami. Ciekawe to 😀
w wątku o naturalnym struganiu (chyba) ktoś kiedyś wstawiał link do artykułu opisującego dramatyczną walkę o konia, któremu zlazły wszystkie 4 (a na pewno wiecej niż 2). Pamietam, że był bardzo obszerny i była tam masa zdjeć z całego procesu - zaangarzowani ludzie i koń wykazali ogromną wolę walki, cała historia zakończyła sie happy endem.
Zdjęcie źrebaka pochodzi stąd i to jest wrodzone:
[[a]]https://www.semanticscholar.org/paper/Two-foals-with-ectrodactyly-in-hindlimb%3A-first-Azizi-Kuhi/bfbce8eee730c98be29a89e567780a223ea3fd03[[a]]

[quote author=budyń link=topic=80308.msg2906691#msg2906691 date=1579122174]
Czy takie kopyto ma szansę odrosnąć? Jak się zabrać za leczenie czegoś takiego? Czy tylko eutanazja zostaje? Bo ciekawe to.
[/quote]
To zależy na ile tworzywo listewkowo-rogowe jest uszkodzone. Jeśli bardzo to szans nie ma.
desire   Druhu nieoceniony...
16 stycznia 2020 14:36
Uwaga!
Właśnie teraz otrzymałam informacje, ze emisja reportazu dopiero jutro..  🙁
To nie było dzisiaj nic ?
desire   Druhu nieoceniony...
16 stycznia 2020 17:17
nokia6002,
była krótka zajawka. wyglądała zachęcająco 🙂
O której to będzie? Na Polsacie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 stycznia 2020 18:01
16:15
Też widziałam migawkę z zapowiedzią emisji w piątek
JARA, dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się