Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

vissenna   Turecki niewolnik
09 stycznia 2020 10:34
Na WOŚP jest wlasnie licytowany jednorozec  😜
Zawsze chcialam cos takiego miec 😎
Jak na konia, to niedrogi do tego koszty utrzymania zadne, opieki weta i kowala raczej nie bedzie wymagal.  😍

Szkoda, ze tak daleko mieszkam i koszt wysylki pewnie przewyzszylby kwote zakupu  🙁
Wspomniałam że się nie znam. Chciałam tylko spytać. Kobył jest piękny, ale nasłuchałam się tez wcześniej że jak już widać żebra to jest źle i koń jest niedożywiony. A to faktycznie są chyba pręgi.
[quote author=lillid link=topic=190.msg2905684#msg2905684 date=1578560493]
[quote author=szkrabek1984 link=topic=190.msg2905677#msg2905677 date=1578557192]
https://ogloszenia.re-volta.pl/przepiekna-tarantowata-klacz/o/102690/?&strona=3

Nie znam się zbyt dobrze. To śliczna klacz, ale czy nie za chuda?


Za chuda? 😲 w żadnym razie...
Co to się porobiło, że nagle tyle osób ma obsesję tuczenia koni?
[/quote]

To chyba dobrze, że rośnie świadomość społeczna i kończy się przyzwolenie na chude konie.
[/quote]

Tyle, że ten koń z ogłoszenia absolutnie nie jest chudy...
Zgadzam się - to fantastycznie, że nie ma już przyzwolenia na chude konie ani na biadolenie, że ten typ tak ma.
Obserwuję natomiast pewien trend tuczenia koni zupełnie niepotrzebnie, a wręcz na ich szkodę - tylko dlatego, że taki "rubensowski" typ się ludziom podoba.
W sensie wiele osób ma zaburzony ogląd, jak wygląda koń w optymalnej kondycji stawiając jednak na konie z nadwagą. Wiele osób też uważa, że ta skrajność jest lepsza.
To bardzo szkodliwy pogląd jednak.
https://www.facebook.com/matchy.dressage/photos/a.818751604843578/2942132699172114/
Ja bym takim zdjęciem się nie reklamowała jednak...
To odnosnie gabarytow jezdzca?
vissenna   Turecki niewolnik
09 stycznia 2020 17:41
[quote author=karolina_ link=topic=190.msg2905722#msg2905722 date=1578579109]
To odnosnie gabarytow jezdzca?
[/quote]
To nie jest jezdziec "gabarytowy", po prostu ma dziwne proporcje ciala.
Chodzi raczej o dosiad jezdzca przez co caly grzbiet ciala jest zapadniety. Ani to zdrowe dla konia, ani dla jezdzca.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 stycznia 2020 21:36
[url=https://allegro.pl/listing?string=Człowiek%2C%20który%20słucha%20koni%20-%20Monty%20Roberts&bmatch=product-buynow-new-price-dict43-boo-1-3-1127]Człowiek, który słucha koni - Monty Roberts[/url] Oszaleli????
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 stycznia 2020 21:42
ta książka zawsze kosztowała ok. 100, a teraz chyba jest gorzej dostępna, stąd pewnie mocna cena 😉
[quote author=karolina_ link=topic=190.msg2905722#msg2905722 date=1578579109]
To odnosnie gabarytow jezdzca?

To nie jest jezdziec "gabarytowy", po prostu ma dziwne proporcje ciala.
Chodzi raczej o dosiad jezdzca przez co caly grzbiet ciala jest zapadniety. Ani to zdrowe dla konia, ani dla jezdzca.
[/quote]

Dla mnie to jest faza w dół w klusie anglezowanym na koniu ktory ma duzy wykrok. Chyba tak sie siedziec nie da.
vissenna   Turecki niewolnik
14 stycznia 2020 16:58
[quote author=karolina_ link=topic=190.msg2906355#msg2906355 date=1578960444]
[quote author=karolina_ link=topic=190.msg2905722#msg2905722 date=1578579109]
To odnosnie gabarytow jezdzca?

To nie jest jezdziec "gabarytowy", po prostu ma dziwne proporcje ciala.
Chodzi raczej o dosiad jezdzca przez co caly grzbiet ciala jest zapadniety. Ani to zdrowe dla konia, ani dla jezdzca.
[/quote]

Dla mnie to jest faza w dół w klusie anglezowanym na koniu ktory ma duzy wykrok. Chyba tak sie siedziec nie da.
[/quote]

To jeszcze malo widzialas  😉
https://ogloszenia.re-volta.pl/tarantowaty-walach/o/234504/

O co chodzi z tym pierwszym zdjęciem  🤔 ? Doklejone, wklejone czy co ?
Mysle, ze zdjecie jest prawdziwe. Kon ma rok i 8 miesiecy i chyba przechodzi okres brzydkiego kaczatka. Wielki, dorosly leb na ciele dziecka 😀
https://ogloszenia.re-volta.pl/tarantowaty-walach/o/234504/

O co chodzi z tym pierwszym zdjęciem  🤔 ? Doklejone, wklejone czy co ?


ostrość złapała się na tle, a nie na tym co na pierwszym planie, więc cały koń wyszedł rozmyty. Dlatego wyglada jak wycięty i wklejony ze zdjęcia o innej rozdzielczości.
To nie jest watek o ogloszeniach!  🤬
Viss Mod

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Spam w warkach dyskusyjnych.
[quote author=karolina_ link=topic=190.msg2906355#msg2906355 date=1578960444]
[quote author=vissenna link=topic=190.msg2905736#msg2905736 date=1578591667]
[quote author=karolina_ link=topic=190.msg2905722#msg2905722 date=1578579109]
To odnosnie gabarytow jezdzca?

To nie jest jezdziec "gabarytowy", po prostu ma dziwne proporcje ciala.
Chodzi raczej o dosiad jezdzca przez co caly grzbiet ciala jest zapadniety. Ani to zdrowe dla konia, ani dla jezdzca.
[/quote]

Dla mnie to jest faza w dół w klusie anglezowanym na koniu ktory ma duzy wykrok. Chyba tak sie siedziec nie da.
[/quote]

To jeszcze malo widzialas  😉
[/quote]

Nie chce myśleć jak sie czują pewne czesci ciala ludzi ktorzy tak siedzą  🤣
Jestemzlasu, z mojej perspektywy - pensjonatowego tułacza - to jest jakiś kosmos. Oo Ale może być też tak, że to jest "martwy przepis"? Bo kurde, nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Te 4 godzinni dziennie to dla mnie kosmos, ale miałabym się do tego spowiadać, o której codziennie będę jeździć? Oo Ja sama nie wiem, o której będę, raz mi się chce, raz mi się nie chce, raz będę mieć obsuwę w pracy, a innym razem będzie brzydka pogoda i będę wolała pojechać o innej godzinie. Weź powiedz, co to za ośrodek, przecież to nie tajemnica. 😀
Absolutnie nie tajemnica, wydawało mi się, że nazwa gdzieś tam jest. To małopolska Assanya, a ten elaborat jest z całkiem świeżego ogłoszenia. I jeszcze wychodzi na to, że musisz szczepić co pół roku, czy ci to potrzebne czy nie.
ta 12-14 to chyba tyko dla wolnych strzelców, bezrobotnych i zatrudnionych na nocki...  aa przepraszam i dla wagarowiczów  😁
40 koni na 3 ujeżdżalniach. WOW!
Czasami jest więcej na jeden plac, ale może tutaj te 40 boksów to wliczając te, w których stoją konie rekreacyjne? Które w pozostałych godzinach zajmują te place?
W ogłoszeniu czytamy, że "Do dyspozycji naszych pensjonariuszy są: (...) 40 boksów".
Pewnie jest tam jakaś rekreacja, ale w tygodniu, przed południem?
W komentarzu pod ogłoszeniem napisali: Można jeździć o dowolnej godzinie, po wcześniejszym uzgodnieniu - harmonogram jazd dostępny online
majek   zwykle sobie żartuję
15 stycznia 2020 14:46
Przynajmniej wiadomo, w jakich godzinach mozna jezdzic, kiedys stalam w stajni, gdzie mozna bylo korzystac z ujezdzalni, kiedy nie odbywaly sie na niej zajecia dla klientow. Czyli wlasciwie nigdy
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 stycznia 2020 14:55
Na hipo jest 200 koni i 3 hale. Przecież nie jeżdżą wszyscy w tym samym czasie 😀
Assanya jest niedaleko nas. Zawsze jak tam byłam oglądać - pusto i pusto, nigdzie nikogo. Ale ostatnio byłam z rok temu, może coś pozmieniali.
Widzę, że poleciał mój post i nie wiadomo o czym jest dyskusja.
Z ciekawego powodu poleciał.
🤔
dea   primum non nocere
17 stycznia 2020 05:59
Ale że co? Wątek o ogłoszeniach nie jest o ogłoszeniach?  😜 🤔
Kurcze, tyle lat na forum i nigdy mi nie przeszkadzała moderacja, teraz coś dziwnego się dzieje...
To nie jest watek o ogloszeniach!  🤬
Viss Mod

 Spam w warkach dyskusyjnych.



Ha, ha, dobre.  Ale pewnie dostanę ostrzeżenie, bo w złym wątku się zaśmiałam.  😀   
trusia nie spamuj w warkach!  🤬
Dlatego też część dalszą moich wynurzeń przeniosłam do innego wątku    🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się