Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Andre   I am who I am
13 stycznia 2020 19:45
Karmelita, dostępne tylko u producenta na Agrolok
Andre, ok dziękuję.
[quote author=Andre link=topic=25.msg2906146#msg2906146 date=1578851201]
Na przytycie/dodanie masy polecam komponent sojowy protina fat 🙂


W jakiej ilości podajesz/ podawałaś i jakiemu koniowi (typ, wykonywana praca itp)?
[/quote]

To zwykla sruta sojowa dla swin czy jakieś ulepszenie? 
Andre   I am who I am
14 stycznia 2020 08:48
W dobie internetu zadziwiające jest, jak ciężko znaleźć informacje po wpisaniu w google „protina fat”  🤣
Dla leniuszków:

Protina Fat 34-19 to unikalny i nowoczesny komponent paszowy, który idealnie wkoponowuje się w dawki dla wszystkich grup żywieniowych. Pełnotłuste nasiona podlegające wieloetapowej obróbce zapewniają wysoką jakość produktu. Odpowiednia temperatura stosowana w procesie ZUBR oraz użycie pary wodnej gwarantuje zachowanie rewelacyjnej strawności białka oraz aminokwasów (95%), szczególnie tych egzogennych, tak cennych i niezbędnych w żywieniu zwierząt monogastrycznych (m.in. trzoda chlewna i drób). Protina Fat 34-19 to również produkt o wysokim procencie zaolejenia, gdyż cały tłuszcz, który zawierają nasiona soi, zostaje zachowany (19%), proces ZUBR nadaje mu tylko lepszą przyswajalność (ponad 90%), co jest niezmiernie istotne w przypadku najmłodszych grup zwierząt. Dzięki całkowitemu braku chemicznych substancji (standardowo używanych w procesie ekstrakcji oleju) produkty charakteryzuje wysoka smakowitość i apetyczny zapach. Naturalne barwniki zawarte w produkcie bezpośrednio wpływają na wybarwienie zarówno żółtek jaj, jak i mięsa pochodzącego od zwierząt karmionych Protiną Fat. Proces ZUBR został tak opracowany, by zachować maksymalną ilość naturalnie występujących witamin w nasionach soi, które proces ekstrakcji i ługowania w całości niszczy. Wszystkie produkty z fabryki ZUBR wytwarzane są z roślin niemodyfikowanych genetycznie.

Typ: Soja pełnotłusta, kondycjonowana, obrabiana hydrotermicznie, ekspandowana, strukturyzowana

Przeznaczenie: Uniwersalny komponent paszowy, powstały w wieloetapowym procesie ZUBR, przeznaczony dla wszystkich grup zwierząt.


Aminoral to zwykła soja ekspandowana z witaminami za gruby hajs bo „końskie” i Eggersmann  😉 już wolę wspierać rodzimych producentów 🙂
Andre, Ile podajesz tej Protiny?
Andre, Ile podajesz tej Protiny?

kurcze, a jest szansa, że zamiast zadawać kolejne to samo pytanie to poczytasz stronę wcześniej?
epk, kurczę faktycznie, dzięki 😉
Informuję uprzejmie, że przypadkiem znalazłam chyba coś dla nas, i mogę polecić.
Otóż groziło mi (tzn allegro groziło) że na święta nie dojdą musli. Zatem awaryjnie zamówiłam:
blattin.
Tymczasem musli też dotarło. Zatem pasza (kompletnie nieatrakcyjne wizualnie szare granulki)
poszła jako dodatek, po małym kubeczku na posiłek, ze 200-250 gram.
Zatem koń dostawał dziennie: ok. 1,5 kg gniecionego owsa, ok. 1,2 kg musli złotowiltalu (też ok. 59 PLN) i te 70 dkg tej paszy.
No i horsemix.
Tak się złożyło, że zachorowałam (konie miały ruch, nawet dość intensywny).
Przychodzę do stajni, a z konia ciężkiego do upasienia  mam "ciężarnego wałacha", w pozytywnym sensie.
Pod siodłem też spoko, mimo 2 tyg. przerwy od siodła.
Jeśli komuś koń będzie to jadł (ten akurat wybredny nie jest, w ogóle) - to jest bardzo ekonomiczna wersja żywienia
przy ograniczeniu owsa, a i pełnoporcjowo drogo nie wyjdzie.
Bo za 240 -, plus przesyłka, jest 100 kg paszy Bez Owsa i bez wysłodków, bez negatywnych efektów "psychoaktywnych" a dającej drive.
A sadzę, że nawet ciężko  pracujący koń Aż 3 kg tej mieszanki jeść nie musi (za to sieczka by się przydała).
Pro linen podnieśli mocno ceny  😵
Już chyba nic nie wychodzi spoko jakościowo i cenowo
Enduroboy, ja testuje nowe muesli sukcesa https://www.sukces.info.pl/kopia-sportowa-musli nie ma jeszcze w sklepie, ale napisalam do nich i kupilam. Super sie sprawdza jako zamiennik mebio, a cena nie zabija.  😉
karolina_, w jakiej jest cenie?
67zl za 25kg
Enduroboy jeszcze pasze Energys wychodzą fajnie cenowo.
Na stronie producenta energys nie ma składów🙁
A szkoda bo się napaliłam na przynajmniej 3 musli.
Ja od dłuższego czasu karmię moje dwa młodziaki Energys Baby, wyglądają bdb, czują się świetnie. Przy niedużym dawkowaniu - dwuletnia arabka zjada 1kg dziennie, półtoraroczny trk. 1,2kg dziennie jako dodatek do owsa - w końcu wyglądają jak powinny  🙂
Składy Energys są na stronie MASTERS
A Energys to nie jest Besterley (czy jak to się zwało) tylko pod nową nazwą ?
Gillian   four letter word
16 stycznia 2020 09:15
Jest
Czyli dobrze mi gdzieś tam coś świtalo apropo.

Btw. odkryłam właśnie kolejną markę. Dynavena. Ktoś coś ? Reklamują jako premium, cena zacna. Pierwsze o nich słyszę.
Klami, Jesteś mistrzem w znajdowaniu ciekawych rzeczy 😀 Są tam gdzieś ceny? Pomroczność jasna mnie dopada i nie widzę 🙁

btw, karmi ktoś tymi włoskimi paszami Morando? 👀

Swoją drogą - mam te trawokulki, zaczęłam moczyć.... Osz, to faktycznie puchnie 🤔 Trochę, ale jednak. I granulat w paszy też jakiś taki większy jakby. Jakże skomplikowało się moje życie... Tym sposobem jeden z moich koni ma już właściwie wszystko moczone. Btw, nie "zakisiło" się wam nigdy takie moczone jedzenie?
A coś tak czuję, że skończymy na Sukcesie i Magic Horse. Przeczesuję internety i nic mądrzejszego mi do głowy nie przychodzi....
Sankaritarina, hahaha, tak się kończy zastanawianie co zrobić z moim koniem który nie lubi drobnych musli a niestety Hippolyt którym karmię od hohoho i w sumie dobrze mi się z nimi współpracuje ma tylko drobne musli, takie wręcz sypkie "meszowe". Długo zmieniałam na co chwila inne z ich puli, zachodziłam w głowę czemu wiecznie mnóstwo paszy zostaje. Konia o wrzody i niewiadomo co podejrzewałam. A wystarczyło dać granulat i problem znikł. Z Pavo też je te ichnie musli, Nube także, Hovelera tez, ale ja jakoś średnio przekonana jestem. Nie wiem czemu. No a chciałabym mu jednak dać też musli. No i tak szperam, czytam, zastanawiam się. Rozważam Pavo albo Hovelera, ale sama nie wiem. No a przy okazji wynajduję różne pasze o których prawie nikt nie słyszał. Heh

Dynavena: https://konik.com.pl/q/?keywords=dynavena
Polećcie mi proszę jakąś paszę, musli dla konia otyłego. Haflinger, ze stałym dostępem do siana, wychodzący codziennie na łąkę ( fakt, że trawa teraz nijaka, ale jednak). Właściciel dokarmia wysłodkami, sieczką i chyba len dodaje. Szukam czegoś niskokalorycznego, wg mnie nie powinna dostawać już nic więcej poza sianem, bo chodzi pod siodłem bardzo rzadko ( powiedzmy średni 1-2 razy pod siodłem lekki trening + czasem wybieganie na lonży,wiec też to żadna praca ), paszę przyswaja bardzo dobrze. Ale u "mojego" właściciela nie dawanie niczego do żłoba nie przejdzie, więc muszę mu coś podrzucić w zamian. I najlepiej żeby ta pasza nie zabiła mojego budżetu. Przeglądam neta, ale totalnie nie znam się na tych składach ;( Pomożecie ?
zipa pierwsze co mi przyszło do głowy to https://www.nubaequi.pl/pl/glowna/45-nuba-slimmer-musli.html
Widziałam pozytywne opinie o tym, a z nuby korzystam i jestem zadowolona
Klami, daj eggersmana i po sprawie  😀
zipa wysłodki i sieczka to włókno, mają mniej energii i cukrów niż każde musli.
Zawsze myślałam, że wysłodki mają dużo cukru  😡 no, ale fakt, to jest to co zostaje z buraka po "zabraniu" cukru. No to chyba nic mi nie zostaje, tylko patrzeć jak koń tyje ;p
Perlica, no o Eggersmanie w ogóle nie myślałam mówiąc szczerze. Sztucznie mi sie kojarzy. 😉

zipa sa specjalne pasze które mają udawać, że koń coś zjadł. Może dawanie czegoś takiego po przysłowiowej garści będzie lepszym rozwiązaniem niż wyłodki itd. których pewnie trochę dostaje. Np. jest pasza Brandon XL na taki cel, Nuba chyba ma też coś w tym stylu.
Klami, ale dlaczego sztucznie? Dla mnie to najlepsze pasze, ale utraciłam dobrą dystrybucję, a przy obecnej musiałabym brać paletę co dla jednego konia słabo mi się opłaca....
Gillian   four letter word
17 stycznia 2020 10:35
Klami, Eggersmann bardzo spoko. Jak masz możliwość to bierz.
zipa, wysłodki mogą mieć duzo cukru jeśli są melasowane. Te typowo dla koni najczęściej jednak nie są.
Fakt, że to jest wysokowłóknista pasza i nie musi być tucząca, ale wszystko zależy od ilości - taka kombinacja wysłodki + sieczka z lucerny jest często stosowana wręcz żeby utrzymać masę u koni niepracujących i niepotrzebujących dużej podaży energii. Len jest oleisty - znowu, raczej "tuczący" komponent, zależnie od ilości. Także moim zdaniem dobrze, że jednak się za czymś rozglądasz, pod warunkiem, że koń dostanie to zamiast, a nie oprócz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się