Zdjęcia Naszych Koni II (rok 2009)

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
05 lipca 2009 16:57
o kurcze... ile piękności...
k_cian myslalam, ze Rudzielec super wyglada w klusie, ale... w stępie wygląda równie fajnie, jesli nie bardziej 😅
Amazonka łojoj.... a ja sobie pomysle, ze mieszkam 2km od Repleya, to aż sie chce czesciej wpadac na Party 😍
Goha Twoj to mi sie wbil w pamiec juz wiele wiele miesiecy temu i wciaz cos mnie tyka, jak go widze🙂🙂
Oti fotki w ramke i nad łóżko😉
wątek zamknięty
oti   Everybody lies...
05 lipca 2009 17:03
Nirv,
hmm, myślę, że krzywda mu się nie stała przez tą jazdę. ogólnie chodzi na delikatnym wędzidle, więc  raz wsiadłam na mocniejszym aby sprawdzić też jego reakcję. nie buntował się ani nic. poza tym dziś był o wiele przyjemniejszy na jeździe na swoim starym wędzidle.
ja już na tym patencie jeździłam, więc wiem "z czym to się je".  😉 uważam, że jeśli wiesz z czym masz do czynienia to krzywdy koniowi nie zrobisz.. a gdzie widziałaś jakieś skrzyżowane wodze? chodzi ci o krzyżowanie wodzy wędzidłowej z munsztukową czy lewej wodzy z prawą?  👀
wszystko zależy, uważam, od konia i od jeźdźca, na jakim sa poziomie itp. ja ani razu go nie szarpnęłam nie pociągnęłam, zdawałam sobie sprawę co mój koń ma w pysku i co mu się może od tego stać.. być może ta dziewczyna, o której mówisz, konia szarpała, może poraniła mu kąciki? wtedy nie dziwię się, że koń do wędzidła się zniechęcił..

taggi, kcia_n, dziękujemy  :kwiatek:
wątek zamknięty
taggi -  :kwiatek:

Nirv, i co z tego że u innych wodze się krzyżują? jest kilka różnych metod trzymania podwójnych wodzy i to że nie są skrzyżowane to żaden błąd



mnie tam nie razi jakoś strasznie że oti założyła munsztuk, tym bardziej że chociażby na drugim koń jest luźniutki i takiego obrazka życzyłabym większości jeżdżącej na wędzidle i wstawiającej tu zdjęcia - sama chciałabym by mój koń całą jazdę był taki luzak- na cześci zdjęć wodza munsztukowa i tak lekko powiewa więc nawet w najmniejszym stopniu nie była użyta - mimo otwartego pyska

zaś co do otwierania pyska - zauważ, że na ostatnim portrecie też jest uchylony 😉 jakby nie patrzeć koń jednak trochę tego w tym momencie w pysku ma, do tego coś, co działa mechanicznie na pysk i w taki sposób też może go otworzyć 😉 inna sprawa, że często konie mlaskają i różne rzeczy robią w trakcie jazdy i przed/po niej, jest cała rzesza koni które wystawiają zęby bez względu na to co w pysku mają i jak delikatną rękę na końcu wodzy, także luz, myślę że nie musisz się martwić o konia oti
wątek zamknięty
oti   Everybody lies...
05 lipca 2009 17:11
k_cian, :kwiatek:
tak jak mówisz, koń był luźny, co myślę widać na zdjęciach. zapluł się również porządnie, więc wędzidła przeżuwał. była to jego pierwsza jazda na tym, więc nie chciałam go skracać ani nic. widać, że wodze są długie (wędzidłowa nawet trochę za bardzo). bardziej chodziło mi o reakcję, tak jak mówiłam, buntów nie było, więc chyba i psychicznie i fizycznie jest gotów.  😉 ja na jazdy nie będę tego zakładać, bo nie widze potrzeby, ciesze się, że mój koń jest w stanie wszystkie rzeczy wykonywać na zwykłym plastikowym wędzidle.  😉
ps. myślę, że problem się zaczyna w momencie, gdy jeździec nie radzi sobie na zwykłym wędzidle  z koniem i próbuje różnych patentów, coraz mocniejszych, aby konia zwyczajnie złamać.. u nas na szczęście z tym problemów nie ma  🙂
wątek zamknięty
oti, u nas dziś powiewała pelhamowa  😁

nie gadaj poza tym tylko wstawiaj kolejne
wątek zamknięty
nie poraniła kącików. a założyła jej 'tylko' wielokrążek. może po prostu przewrażliwiona jestem, bo sama też mam konia zszarpanego na amen (na gumowym nie łamanym wędzidle)

aaa, to przepraszam  :kwiatek: ale jak mówie, niestety codziennie doświadczam co to znaczy zszarpany koń.
wątek zamknięty
[quote author=k_cian link=topic=6822.msg290642#msg290642 date=1246804399]
goha - a coś z pańcią w roli głównej? 😉
[/quote]

fotografa brak, jak coś będzie to pewnie wstawię 🙂

Goha, a co to za młody jeździec?

a to mój szalony mały bratanek 😉

oti - drugie i portreciki bardzo fajne  😀
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
05 lipca 2009 18:45
amazonka brak slow!
goha co tak malo?
pursat tylko jedno?
oti cudnie paczek wyglada!
k_cian jeden dzien mnie nie w stajni nie ma a tu takie cudne fotki!
wątek zamknięty
oti   Everybody lies...
05 lipca 2009 18:53
goha, jaką bratanek ma minę skupioną na pierwszym zdjęciu!  😀
margaritka, dziękujemy  :kwiatek:

i jeszcze trzy portreciki specjalnie dla k_cian 




i buziaczek:  🙂
wątek zamknięty
k_cian
dziękuję! tak o te. Są tak samo piękne jak zapamiętałam  😍 Czy mogę sobie je skopiować na własny użytek?

Oti
zgadzam się z k_cian- szał ciał. Luźny, zrelaksowany konik- miły obrazek  🙂
wątek zamknięty
amazonka- WOW- tylko tyle jestem w stanie z siebie wydusić.Ładne kilka minut spędziłam wpatrując się w Was bo po prostu nie można  oczu oderwać.  😜 (ale to pewnie juz wiecie  😀 )

Wreszcie udało sie dorwać fotografa 😀, chyba dopiero po raz trzeci  😕





wątek zamknięty
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
05 lipca 2009 19:26
oti - ale ciacho! 😜

my z dzis, tak niesmialo 😉 dla k_cian :kwiatek:
wątek zamknięty
_kate, a proszę bardzo 🙂

Jessy, przepraszam Cie bardzo, TO jest koń w ZŁEJ kondycji?! omg, nie wiesz co bredzisz :P
wątek zamknięty
oti   Everybody lies...
05 lipca 2009 19:30
_kate,
bardzo nam miło  :kwiatek:  strasznie się cieszę, że widać po zdjęciach że Gniady jest luźny i zrelaksowany!

Jessy,
dziękujemy! Twój też przepiękny!  😀
wątek zamknięty
Jessy - jaki piękny quslaw  💘
Amazonka- oboje jesteście niesamowici 😉 A Siwy to jakby już wiedział, ze sesja jest  💘
wątek zamknięty
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
05 lipca 2009 19:37
k_cian -  😡 :kwiatek: przybral troche tluszczyku bo stoi i sie opieprza, ale jak dla mnie zawsze byl, jest i bedzie chudzielcem, ktory moglby jeszcze spooro przybrac na masie i miesniach 🤔wirek:
oti, Jun - :kwiatek: 😉


to jeszcze:

wątek zamknięty
On jest świetny  😜
wątek zamknięty
Jessy- będę koleja,która napisze,że Twoje zdjęcia są po prostu  😍 . Wyrażają takie emocje, że człowiek ma wrażenie jakby stał obok i widział to na własne oczy.
A model jest przepiękny  😀
wątek zamknięty
toż to ciacho w pełnej krasie

wariatka jedna 🙂
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lipca 2009 19:57
Nie mogę się na tego szatyna napatrzeć, zwłaszcza na jego łeb 😉
wątek zamknięty
amazonka, Jessy - prze-pięk-nie!! 😜
nasz rakowcowe, narazie tylko takie, może Deb coś podrzuci, a jak nie, to pozostaje mi czekać na Dzionkę   😉





i na koniec Dzionek w swoim lansiarskim komplecie  😍
wątek zamknięty
Amazonka  bóstwo 😍

Jessy  👍

oti konik piękności  💘 zgadzam sie również z k_cian  i _kate   luźny konik 😉 aż miło popatrzeć  😀 i wcale mnie nie razi otwarty pyszczek  😉

i moje bo juz pewnie zapomnieliście  😉

ganidy  😀



bodzioł 😉

wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 lipca 2009 20:52
Ten opalony blondyn jest super 🙂
wątek zamknięty
No cóż Jessy i Amazonka* znowu powaliły nas na kolana... ale reszta czterokopytnych też super.
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 lipca 2009 21:27
k_cianku, zdrówko Sarki, odpukać, cacy, trochę opojów z okazji upałów, ale nic ponad to. Się trzyma babok, do latania boso już się przyzwyczaiła i nie ma problemów po rozczyszczaniu.

oti - szał ciał, zwłaszcza te na polu (pan K. nie pogonił za deptanie? 😉), gniady jest śliczny i fajnie się rozbudowuje. I portrety cudne - wcześniej nie zauważyłam, jaką on ma ładną głowę!
A mięsień szyjny Sarkowy - oł jeee 😉 Ja tam go uwielbiam
wątek zamknięty
oti   Everybody lies...
05 lipca 2009 22:01
😉Wyścigówa(;,
bardzo miło mi czytać to co piszesz  :kwiatek: widzę, że fajne lasy macie, u nas to nie ma takich terenów..

maleństwo,
przekażę Gniademu że Ci się jego główka podoba!  😀 on na szczęście szybko nabiera mięśni. pan K. nie pogonił, bo nie wiedział (i mam nadzieję że się nie dowie  👀 ), bo aktualnie jest ze swoją ulubienicą na zawodach!  🙂
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 lipca 2009 00:16
amazonka i Jessy obłęd w ciapki ... jak zawsze zresztą 😜-ale i tak nie jesteście usprawiedliwione za nieobecność na spotkaniu re-voltowym 🚫

ami
fajna Kora musze was nawiedzić z aparatek na treningu:P

trochę mojej młodocianej Corridy bo na gniadą bateria nie doczekała 😕





wątek zamknięty
Zairka- tak, tak obiecujesz i co??  😀  Chyba ja prędzej się do Was dowlokę  😀
wątek zamknięty
MoniaaA-dziękuję :kwiatek:
oti-dzięki.Piękne są te portreciki gniadego 😍

Zairka-fruwająca siwa. Z niecierpliwością czekam na taką sesyjkę z gniadą.

wątek zamknięty
oti co do lasów to musze przyznać ze mamy świetne tereny  😀
JARA   :kwiatek:

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.