czapsy i buty

mam 2 pary sztybletów pascuello, obie z zamkami (wiazane z przodu i z zamkiem z przodu). Te wiazane maja juz dobre kilka lat, z 4 bedzie, sa w stanie bardzo dobrym, te drugie sa o polowe mlodsze, z cienszej skórki, te sa delikatniejsze ale bardzo wygodne, zamki tez ok. Takze widac zalezy czy ma sie szczescie i z ktorej partii sie trafia.
Ja mam sztyblety pascuello od ponad 3 lat, nie dbam jakoś szczególnie, od kiedy przestałam regularnie jeździć konno noszę je na co dzień i nic się z nimi nie dzieje, poszła mi tylko podściółka pod zamek w jednym bucie.
Mam dokładnie ten model https://www.pascuello.pl/sklep/obuwie-jezdzieckie/obuwie-damskie/013-damski-skora
Czy ktoś ma może buty jeździeckie Busse "Equi Runner"? Ciekawa jestem opinii czy wygodne, i na ile wytrzymałe  🙂
A czy pascuello robi czapsy miekkie, tzn. z takiej cienkiej skóry czy tylko takie oficerkowe?
Tylko oficerkowe z tego co mi wiadomo.
Polecam internetowy sklep jeździecki /ciach: tu był link reklamowy/  , jest tam odzież i akcesoria do jazdy , fajny sklep , warto sprawdzić  🏇
[center] droga koleżanko, jako, że jest to Twój pierwszy wpis i zawiera linka do sklepu, nie wnosi nic do dyskusji i nie znamy Cię, zostało to potraktowane jako reklama = co jest niezgodne z regulaminem..
prosze zapoznać się z regulaminem forum

DodoMod
[/center]
Czy znacie jakieś firmy produkujące sztyblety o takim fasonie jak robi Freejump?
https://www.pegazshop.pl/buty-freejump-liberty-xc-czarne-507.html
Bardzo mi się podoba ten design tylko cena zabija  🙁
larabarson, Kentaur miał taki zestaw sztyblety+czapsy. Nazywało się to 4rider.
Cena pewnie trochę lepsza 😉
Puma dziękuję Ci dobra kobieto  :kwiatek:  🙂
Kto ma lub miał buty Kavalkade i może mi powiedzieć jak jest z rozmiarowką? Normalna czy zawyżona/zaniżona?
Cześć 😉 ja też mam te czarne, sznurowane sztyblety f. Pascuello i są rewelacyjne, wytrzymują błoto, wodę, obornik 😉 i trzymają formę dlatego też pokusiłam się o czapsy...po pierwszej jeździe nie jestem z nich specjalnie zadowolona bo się strasznie ślizgają ;/  inne z Decathlonu, tańsze i z eko skóry ładnie trzymają się boku konia a te niestety nie...wiecie może dlaczego tak?może powinnam je czymś przesmarować??
niektórzy mają patent i psikają offem na komary buty/czapsy żeby się nie ślizgały.
o, naprawdę? 🤣 dzięki, no tak mnie ta sytuacja zirytowała, że na pewno spróbuję
co myślicie o czapsach Amara (Horze, Start)? Jeżdżę rekreacyjnie 2xtydzień no i wiadomo stajnia/padok/pastwisko. Spodobał mi się fakt ze można je po prostu uprać  w pralce.. Ale jak się w nich jeździ? To by były moje pierwsze czapsy.
Amary to najtańsze sztylpy na rynku z porządnym zamkiem. Ja je użytkuje treningowo. Ale tanie to zawsze tanie i niestety szybko wyglądają na wypłowiałe (ja ich nigdy nie prałam, ale raczej nic ich nie uratuje) oraz rzepy od górnych zapięć szybko siadają muszę sobie końcówki zakładać pod spód zapięcia żeby się trzymały. Ale mimo to żyją długo i mimo, że czasami na treningach trochę poważniej na moim młodym sobie podskakuję to jeździ mi się ok. 😉 Na zawody mam już zestaw skórzany Hippiki.
A jak dobieracie rozmiar czapsów jeśli chodzi o grubość łydki? Chodzi mi o czapsy z gumową wstawką czyli o takie które z czasem niby cos tam się rozciągają... ja mam 38 w spodniach, a do wyboru mam 37 lub 39.. Na logikę powinnam wziąć mniejsze bo powinny sie rozciągnąć, ale boję się czy jednak nie będą za ciasne.
Zależy jak elastyczna wstawka, czasami są mega rozciągliwe, a czasami guma ledwo się rozchodzi... Może warto napisać email do sklepu i podpowiedzą ale podejrzewam, że również doradzą o cm węższe na łydkę.
Cześć 😉 ja też mam te czarne, sznurowane sztyblety f. Pascuello i są rewelacyjne, wytrzymują błoto, wodę, obornik 😉 i trzymają formę dlatego też pokusiłam się o czapsy...po pierwszej jeździe nie jestem z nich specjalnie zadowolona bo się strasznie ślizgają ;/  inne z Decathlonu, tańsze i z eko skóry ładnie trzymają się boku konia a te niestety nie...wiecie może dlaczego tak?może powinnam je czymś przesmarować??



Generalnie pokuszę się o edycję bo dość niesprawiedliwie wypowiedziałam się o czapach Pascuello...hmm wychodzi na to, że po protu były nowe,  wypolerowane etc  chyba dlatego tak mi się ślizgały...w normalnym użytkowaniu ;p są super, naprawdę...nie mogę nic im zarzucić, jestem mega zadowolona ;-)
Co dobrego znajdę w butach z niższej-średniej półki? Jakaś alternatywa dla Hippici?
Za Pascuello z góry podziękuję 😉

Ktoś ma np takie dziwadełka z Deca: https://www.decathlon.pl/sztyblety-jedzieckie-560-czar-id_8543018.html  ?
Co dobrego znajdę w butach z niższej-średniej półki? Jakaś alternatywa dla Hippici?
Za Pascuello z góry podziękuję 😉

Ktoś ma np takie dziwadełka z Deca: https://www.decathlon.pl/sztyblety-jedzieckie-560-czar-id_8543018.html  ?

Miałam poprzedni model z Deca, w tej same cenie. 4 lata się sprawowały, jeśli Cię to urządza.
Sivrite,  :kwiatek:
4 lata - dobry wynik!
Derki, kantary i sztyblety z deca są godne polecenia 😉
Derki, kantary i sztyblety z deca są godne polecenia 😉

Dokładnie te trzy rzeczy od nich lubię. 😀 Po tamtych kupiłam Hippici i teraz żałuję.
I bryczesy zimowe! Wielka czwórka. 😀
Tak zupełnie  🚫 decathlon ma jeszcze genialne kaloszki nieokręcające się  😎
Tak zupełnie  🚫 decathlon ma jeszcze genialne kaloszki nieokręcające się  😎

Te kaloszki to już legenda 🙂 i niezniszczalne ochraniacze kontaktowe  😍
O, dobrych rzeczy tu sie można dowiedzieć 🙂

Sztyblety zakupiłam, śmieszne są. Tylko gumy sztywne, mało elastyczne i zakładaniem jest trochę gimnastyki. Moje poprzednie sztyblety przy tych były luźne jak babcine majty.
azzawa, , marlin1990, jak z ich rozmiarówką?
Ja mam S na konia noszącego S,  więc raczej standardowa, co do dużych rozmiarów nie wypowiem się bo mam mikruska  😂
marlin1990, już zamówiłam, rozmiarówka zaniżona.
Ale już wychodzą z oferty.
Co dobrego znajdę w butach z niższej-średniej półki? Jakaś alternatywa dla Hippici?
Za Pascuello z góry podziękuję 😉

Ktoś ma np takie dziwadełka z Deca: https://www.decathlon.pl/sztyblety-jedzieckie-560-czar-id_8543018.html  ?


Mam używam już 2 lata i nie zamierzam zmieniać, mam do nich jeszcze z Deca skórzane czapsy, takie na zamek i z zapięciem na dwa napy i sprawdzają się rewelacyjnie. A jak napastuję to każdy pyta czy nowe buty mam :-D
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się