wasze ulubione seriale

smartini   fb & insta: dokłaczone
08 stycznia 2020 19:42
Sankaritarina, amerykańskie produkcje mają generalnie tendencje do traktowania odbiorcy jak debila. Dokładne tlumaczenie co się dzieje, monologowe lub dialogowe opisy żeby nikt się nie zgubił, powtarzanie po 10 razy. Dużo tych średnich produkcji jest skrajnie Łopatologicznych.
[quote]Też jestem fanką seriali/książek/filmów o psychopatach i seryjnych zabójcach. Jakie ma Netflix w ofercie?[/quote
Mindhunter, The Alienist, Ted Bundy Tapes...

Dla mnie Ania (która de facto nie jest serialem wyprodukowanym przez Netflixa, a przez kanadyjskie CBC) jest... Dziwna. Całkiem fajnie się to ogląda, ale nie wiem po co to łączyć z książką, bo za dużo wspólnego nie mają.
Poza tym mam pewien problem z tym, że dość późne nastolatki (w tamtych czasach w zasadzie dorośli ludzie) się zachowują jak 10 letnie dzieci (a w poprzednich sezonach po prostu jak o kilka lat młodsze).
Mam za dużo wolnego czasu i potrzebuję czasozapychaczy. Obejrzałam "Grace i Grace", "Trockiego", "Dom w górach". Wszystkie fajne. Teraz zaczęłam "Karppi"- zaciekawił mnie, bo fiński. Ktoś oglądał?
Moon   #kulistyzajebisty
12 stycznia 2020 08:09
ashtray, ja oglądałam w zeszłym roku. Fajny, chociaż momentami deko się dłużył 😉
Drugi sezon Sex Education wychodzi w piątek! 😅
Ja jeszcze ogladam pierwszy sezon SE, fajny taki, nie za madry 😁 😉 Generalnie humor mi bardzo lezy, wszystko fajnie i przyjemnie, tylko mi kurna zgrzyta mocno fabula i teenage drama z tym, ze NIKT z obsady nie wyglada na te 16-17 lat. Gugiel mowi, ze ludzie pi razy oko w moim wieku tam graja, tak tez wygladaja niestety (no moze poza glownym bohaterem).

No wiem, czepialstwo straszne 😉 nie mogliby pewnie seksu etc. odwazniej pokazac z prawdziwa dzieciarnia w obsadzie. Ale mi zgrzyta okrutnie i juz.
Na pewno przynajmniej kojarzycie serial Heartland, ja sto lat temu nawet oglądałam, no bo koniki, wiadomo, ale jak się nie dało nigdzie chyba 5 sezonu obejrzeć, to porzuciłam. I dziś coś sprawdzam, a tam odnośnik do Heartlandu, więc klikam z ciekawości co tam, a tam 13 sezonów i ciągle jadą dalej. Ktoś może ogląda na bieżąco? 🤣
Obejrzałam właśnie SE oraz wcześniej Spinning out. SE jak to SE, oglądam z rozpędu i jako zapychacz, bo brytyjski humor do mnie nie trafia. Spinning out za to super ciężki i męczący, mimo to dobrze mi się oglądało (ale lubię łyżwiarstwo, więc to duży plus), ale w dawkach :P I już będę całkiem powierzchowną i typową babą, ale baaardzo mi się główny bohater podobał, więc to też zaważa na pozytywnej ocenie 😂
I zaczelam od razu drugi sezon Sex Education :P pierwszy odcinek cienizna, takie pospieszne domykanie watkow z pierwszego sezonu i otwieranie nowych na odpie*dol, ale i tak obejrze calosc jako spoko guilty pleasure 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2020 05:48
Ja wczoraj wykończyłam wreszcie Wiedzminia, akurat równo w miesiąc po premierze 😁
I zachwyciłam się! Serial jest o tyle trudny, ze z początku poszatkowanie chronologii wydarzeń wprowadza zamęt i niezrozumienie, szczególnie dla osób nieznających książki, przez co wymaga uporu i wytrwałości w dobrnięciu do końca. Ale jak już się dobrnie  😍 przepiękna czołówka z wplecionymi mieczem, jak mniemam, przeznaczenia, fantastyczne podsumowanie splatania się wszystkich losów, no zrobili ją mistrzowsko i od wczoraj jest to moja ulubiona czołówka. Bitwa pod Sodden świetna. Przemiana Yennefer ostatecznie przekonała mnie do tej postaci, bo cały sezon trochę miałam wątpliwości. Cała historia Yennefer poprowadzona świetnie. Ciri niestety mnie zawiodła. Wizualnie jest idealna, ale tak poza tym to drewno. Chociaż największym drewnem jest jednak Triss. Mogliby wykorzystać bitwę jako okazje do podmiany aktorki (Triss była jedną z Czternastki, tak strasznie poparzona była, ze nikt jej nie rozpoznał; doprowadziła się „do porządku” iluzją), ale raczej tego nie zrobią. Totalnie uwielbiam za to Cavilla jako wiedźmina, mimo ze po pierwszych zdjęciach jeszcze sprzed ponad roku byłam przerażona 🤣 fantastycznie wczuł się w postać, wyglada świetnie, wiedźmińsko i przy koniach jest swobodny, umie jeździć i ogarnia.
Czekam z niecierpliwością na drugi sezon.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 stycznia 2020 07:41
mi się też Wiedźmin bardzo podobał, tak od drugiego odcinka  😂
Od obejrzenia Wikingów jakaś wybredna się zrobiłam. Wcześniej pochłaniam wszystko jak leci, nawet te nudniejsze tytuły. A teraz zaczęłam np. The Crown - nuda i się zacięłam. Potem wzięłam The end of the fucking world - nuda, a jak widzę miny Alyssy, to mam ochotę czymś rzucić w laptopa. Nic już nie jest wystarczająco dobre. :< A najgorzej, że ja nie umiem odpuścić, jak zacznę, więc oba i tak przemęczę. A 13 odcinek Podręcznej to oglądałam chyba jakieś dwa tygodnie. 😵
My ostatnio skończyliśmy The young pope i jestem pod wrażeniem. Jakby ktoś się zastanawiał to gorąco polecam! Obawiam się, że drugi sezon może nie dorównać.
Wataha 3 sezon też sztos. Natomiast Pakt (na który porwaliśmy się zachęceni opiniami) chciałabym odzobaczyć 🙁 jak dla mnie tragedia absurdu.

A, i skończyliśmy też jakiś czas temu Wielkie kłamstewka. Byłam absolutnie oczarowana!
FurryMouse, ja jestem z Nowym Papieżem na bieżąco 🙂 Fajny, ale jednak za mało Jude'a Law :P


A, oprócz tego kończę drugi sezon Twin Peaks - o jeju, jakie to dobre <3 Specyficzne, ale dobre 😀
Achaja, post pisałam po pierwszym odcinku. Wczoraj zobaczyliśmy dwa kolejne i faktycznie jest ok. Jude Law jak Jude Law ale dla mnie cichym bohaterem tego serialu jest Voiello i wszystkie dialogi z nim! 😀
Dobra to już się przestaje robić śmieszne.
Czy którakolwiek z Was zna jakąś stronę gdzie są aktualnie wrzucane seriale i można je obejrzeć?
Jako psychofanka chirurgów dostaje czegoś, że wszystkie strony zostały poblokowane i nie mogę tego nigdzie znaleźć, a pojawił się nowy odcinek. Wikingów przeżyłam, że ich nie oglądam i tak już mnie zaczęli nudzić, ale chirurgów nie odpuszczę 😀
Zaczęłam wczoraj oglądać Wiedźmina - nie czytałam, nie jestem fanem, nie grałam.

Po całym hype spodziewałam się wielkiego wow 😉 a szczerze to trochę mnie ten serial przynudza, nie mogę się wkręcić, na razie obejrzałam dwa odcinki. Elfy mnie totalnie zaorały, miałam takie WTF  😁  no i nie mogę zdzierżyć głosu Cavilla, trochę brzmi jakby miał zapalenie krtani i dodatkowo porozumiewał się za pomocą kartonowej tutki po papierze toaletowym.
Na pewno obejrzę całość, może akcja się rozkręci.
kolebka, o kochana! Jak ja się zgodzę z Tobą na temat tej dziwnej maniery w mówieniu. Tak samo wkurza mnie to u Daryla w TWD.
aaga84 również ozłocę za info gdzie można obejrzeć chirurgów, bo zaczęłam się już godzić z tym że nie będę już ich więcej oglądać
Chirurdzy jak Chirurdzy, ja chciałabym dorwać 10 sezon Shameless 😀
Ja Chirurgów oglądam na zalukaj 🙂
little_girl masz konto na zalukaj? Mi przy próbie wyszukania serialu wyskakuje komunikat o 'zbyt dużym obciążeniu - zaloguj się'  👿
Ja oglądałam na hdkino.pl, ale tam widzę tylko 9 odcinków 16 sezonu... Są gdzieś dostępne kolejne?
breakawayy tak mam konto, na zalukaj bez konta VIP można oglądać tylko w mało chodliwych godzinach, wieczorem nie da rady. Teraz jest 10 odcinek, ale jeszcze bez napisów.
Ja też znalazłam na innej stronie 10 odcinek ale również bez napisów, zawsze były w niedziele po premierze :/
A jednak medyczna terminologia póki co mnie przerasta i musiałabym tłumaczyć sobie połowę odcinka
mam netflixa i nie widzę nowego sezony wikingów?? chyba pod 5 dorzucili 4 nowe?
Donia Aleksandra, nie wiem kiedy oglądałaś, ale 5 miał już dawno 20 odcinków 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 lutego 2020 01:03
W trzy dni wciągnęłam dwa sezony You. Fajne. Dobre do oglądania w tle.
Gdzie obejrzę 10 TWD? Ani na Netflixie ani HBO? Leci gdzieś?
Ktos poleci cos lekkiego latwego i przyjemnego na wieczor? 👀 z netfliksa?

Na ten moment na tapecie Orange is the New Black, sam serial spoko ale mnie glowna bohaterka wpienia juz niemozliwie 😁 ze jest taka odklejona od rzeczywistsci nieogarnieta mameja.
kokosnuss "The I-land" lub "Designated Survivor"  😉
Ten pierwszy wciągnęłam w dwa wieczory
kokosnuss, the good place jeśli nie widziałaś. Grace i Frankie też jest bardzo fajne, właśnie oglądam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się