jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
28 stycznia 2020 16:21
czy ktoś kojarzy w jakim sklepie kupię wędzidło łamane takie "przenośne", które mogę podpiąć do kantarów?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
28 stycznia 2020 21:46
Dzięki:-)
Winderen pomacany, moze komus opinia pomoże w decyzji. Myślałam że to jest miękki, elastyczny, lekki żel, a la gumowe Nathe czy Stubben z rdzeniem metalowym. Zupełnie nie ten klimat. To są ciężkie, dość sztywne wedzidla zalane dookoła żelem. Coś jak owinięcie metalowego wedzidla skórą/bandażem itp. Samo wykonanie jak na winderena przystało bardzo porządne.
karolina_, to musiałaś mieć w ręku sztywną wersję. Winderen ma różne wersje twardości. Super flexi wygina się we wszystkie strony jak kawałek gumy. Chyba z dwie strony wcześniej wklejałam fotki pokazujące plastyczność tego wędzidła.
karolina_, jest kilka rodzajów przecież.
Klami, A Ty msz Super Flexi ?
Perlica, tak wyszło. Gdzieś skądś mi się przywidziało, że flexi jest mało elastyczne, dużo mniej niż nathe, bardziej coś pomiędzy twardościami Beris. No to wzięłam super flexi i się lekko zdziwiłam.
Perlica, macalam głównie munsztuk plus te wedzidla które akurat były, możliwe że super flexi juz nie było.
karolina jeśli byłaś po sobotnim wieczorze to już nie było super flexi bo kupiłam ostatni 🙂 i faktycznie jest super-flexi, jak bedziesz chciała zobaczyć daj znać
Klami, flexi też jest dość plastyczne w porównaniu do Beris, ale już zależy którego Berisa.
karolina_, munsztuk to munsztuk, ma takie działanie , że nie może być super giętki po prostu.
W sumie nie dotykałam nigdy ujeżdżeniowego Winderena, ale pomarańczówki są hitem!
Perlica, super gietki nie, ale myślałam że będzie mniej rdzenia więcej żelu, i jednak trochę ruchomości będzie, coś jak w zwykłych gumowych wedzidlach z tej czarnej gumy. A nie ma żadnej. Pozostaje wedzidla tez podobne wrażenie.
karolina_, to ciekawe,munsztuka nie dotykałam jak piszę, ale mam cygana i dla mnie właśnie uczucie tego wędzidła jest niepowtarzalne, bo ta "guma" jest taka bardzo śliska w porównaniu do np. Beris czy czarnej gumy, nie stawia oporu wogóle. Dla mnie w dotyku one są amazing  😀 a konie też tak uważają, przynajmniej mój i znajomych stajni.
Perlica, miałam Berisa tego niby miękkiego, bo próbowałam zamienić na coś Nathe. Jak dla mnie był mało elastyczny w stosunku do Nathe.

karolina_, tak się wygina to super flexi.

Hmhm, a są jakieś takie właśnie podobne do winderena proste, ale cieńsze, tak w okolicy 14mm? Najchętniej by też nie drenowało tak portfela, więc oprócz nathe i berisa :P
budyń, ja mam takiego sprengera, nie jest aż tak elastyczny i ma 16mm (przy czym na środku cieńsze) ale wg mnie to fajne wędzidło w dobrej cenie.
https://konik.com.pl/wedzidlo-gumowe-proste-16mm-sprenger
Jeździłam na tym konia co był betonowy w pysku a po zmianie z metalowego na to była spora różnica.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 lutego 2020 20:29
Tak sie zastanawiam nad tym Winderenem. Dla jakich koni je polecacie? Te najzwyklejsze proste.
domiwa, przejrzyj kilka stron wątku, nawet ja pisałam które dla jakich koni dwukrotnie
epk, o dzięki, faktycznie lepsza cena, pewnie się skuszę. Też takie miękko-przyjemne to? I czy rozmiar jest dokładny?
domiwa, jak coś to mam na sprzedaż swoje 😁
budyń, jeśli winderen jest żelowy, to to niestety nie jest takie przyjemne. Bo to jest guma ale dużo bardziej śliska niż zwykle.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 lutego 2020 22:35
[quote author=budyń link=topic=1598.msg2909795#msg2909795 date=1580762419]
epk, o dzięki, faktycznie lepsza cena, pewnie się skuszę. Też takie miękko-przyjemne to? I czy rozmiar jest dokładny?
domiwa, jak coś to mam na sprzedaż swoje 😁
[/quote]

Heheh, najpierw musialabym pozyczyc i zobaczyc czy mojej ksiezniczce podpasuje... 🙄
Klami, to gnie się podobnie jak nathe lub bardziej. Zdecydowanie nie macalam wersji super flexi wobec tego 🤣

Co do munsztuka, to ogólnie munsztuki się różnią wagą, i ten winderenowy jest zdecydowanie po stronie ciężkich. Nie wiem czy kwestia żelu czy stopu metalu z jakiego jest zrobiony rdzeń.
Jakieś przemyślenia odnośnie wędzideł neue schule?  💡
karolina_, bardziej. Porównałabym do Poponcini raczej.
Tak się gnie prosty Nathe:

majek   zwykle sobie żartuję
07 lutego 2020 10:07
co jest na wierzchu tego wedzidla? Nalesnik?
majek, ze co? Jaki naleśnik?
Wędzidło jest owinięte lateksowym bandażem do wedzidel z racji tego, ze mój kon wędzidła często zjada.
też muszę owijać, żeby nie wywalać do kosza co dwa miesiące  🙂
Korzystał ktoś może, albo macał, z tego cudaka? To zwykły plastik?

[img]https://cdn.shopify.com/s/files/1/0046/6855/5298/products/sensitive_bit2_480x480.jpg?v=1553855377[/img]
Ja też się wetnę z pytaniem.

Jakie wędzidła sprawdzają Wam się na młodych koniach, które bardzo mocno bawią się wędzidłem i jęzorem? Chce, żeby koń chętnie akceptował wędzidło, więc wszelkie typy materiałów i kształtów rozważę i będę testować. Jest jakiś taki typ, który możecie nam polecić?

Miałam na początku prosty plastik - ale właśnie strasznie na tym wędzidle mieliła paszczą i toczyła tony śliny.

Po różnych testach najlepiej chodzi na pojedynczo łamanym pełnym.
Coś takiego https://www.gnl.pl/wedzidlo-anatomiczne-br-pojedynczo-lamane-soft-contact-12mm.html

Przerobiłam plastiki, oliwki, puste podwójnie łamane, cieńsze i grubsze.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się