siodło ujeżdżeniowe

ushia, to ze skandalicznie wąskim to na 99% była wersja na kucyki. Miałam to w rękach - 4cm miało kanał w porywach. Potem dopiero dostałam od producenta info, że to jest wersja pony. One się tym kanałem własnie różnią.
Ja miałam Utę i z początku Czarna była zachwycona - dużo luźniejsza, swobodniejsza. Potem jednak zaczęła jej przeszkadzać twardość lateksowych paneli i mało miejsca z boku przy kłębie - na chwilę pomógł jeszcze Mattes, ale nabudowałyśmy tył pleców i siodło zaczęło się jeszcze przesuwać do przodu, więc musiałam się z nim pożegnać.
ushia   It's a kind o'magic
29 stycznia 2020 18:18
ushia, to ze skandalicznie wąskim to na 99% była wersja na kucyki. Miałam to w rękach - 4cm miało kanał w porywach. Potem dopiero dostałam od producenta info, że to jest wersja pony. One się tym kanałem własnie różnią.

jezeli tak, to mega nieprofesjonalnie ze strony przedstawicielki marki, ktorej dokladnie opisywalam wymogi grzbietowe mojego konia
testowalam putza - tragedia i ute - bez entuzjazmu, tez bylo ciasnawo przy kolczystych i tyl mi lewitował
a zanim wyprodukowali ten model z bardziej plaskimi panelami (jung?) to znalazlam siodlo 😉
Gdzieś kiedyś były takie grafiki pokazujące jak prawidłowo zmierzyć udo i jak to potem przełożyć na optymalną długość tybinki  :kwiatek:
W Polsce dostanę Butterfly na testy? Znalazłam tylko taką stronę :
http://rehabilitacjazwierzat24.pl/butterfly.html
ushia   It's a kind o'magic
30 stycznia 2020 10:25
wlasnie tam dostaniesz butterfly na testy
napisz/zadzwon ewentualnie poszukaj na fcb Magdaleny Saracyn i messengerem
Moi klienci mieli robione na zamówienie ale nijak nie chciało pasować na mocno przebudowanego tyłem konia 🙁 A jeśli chodzi o komfort jeźdźca, to dla mnie takie sobie. Płaskie, małe poduszki...
Jakieś opinie o Luc Childeric ATM?  :kwiatek:
Jakieś opienie o Bates Dressage WIDE?
Ktoś zna siodła ujeżdżeniowe marki Spirig Pferdesport?
Ja za bardzo jej nie kojarzę i nie wiem nawet z jakiej półki są to siodła.
Może ktoś coś podpowie?
Jeździ ktoś w Impulsie ErrePlus?
Mam też pytanie odnośnie ErrePlus- jak wygląda kwestia dopasowania tych siodeł do konia? Kupiłam konia i potrzebuje też jakiegoś siodła, jednak chłopak jest trochę krzywy, więc wiem, że dopasowania siodła do niego będzie mordęgą  😵
4stra, ja miałam dwukrotnie erre dopasowywane do krzywych koni. Jeden to w ogóle "przypadek" z serii "niemożliwe" 😉. Jedna łopatka cofnięta względem drugiej o jakieś 3cm do tego dziury za kłębem a do tego zad pchający siodło na łopatki  😵 😁. Ola Wróbel (przedstawiciel Erre) jest moim mistrzem jeśli chodzi o pasowanie siodeł na tego dziada. Ja nie wiem jak ona to robi ale zawsze potrafiła obmyśleć wszystko tak, że działało i koń chodził mega. Do tego sama jeździ konno i modele ujeżdżeniowe ma objeżdżone wszystkie i duuużo o nich może powiedzieć - który dla jakiego konia (typu ruchu) i jeźdźca (typu sylwetki i sposobu jazdy).
epk właśnie już się z Panią Olą kontaktowałam. Świetnie wszystko tłumaczy i zasugerowała mi, że prawdopodobnie w moim przypadku Impuls sprawdzi się najlepiej. Moje konto bankowe już płacze  😵
Ja w temacie siodeł ogólnie jestem zagubiona, bo nie dość, że pierwszy koń, to jeszcze do tej pory jeździłam skokowo, więc siodła ujeżdżeniowe to czarna magia.
Szukając siodła w Erre polecam wsiąść na oba Impulsy, mono i duo. Całkiem inne siodła, dla mnie bezkonkurencyjnie wygrał mono. Własnie po miesiącu testów wszystkich Erre podjęłam decyzję o kupnie.
Znajdzie się tu ktoś kto zamawiał kieffera w koniku? Lub ktoś kto zamawiał siodło na podstawie pomiarów systemem equiscan?
#hennig
Dziewczyny i chłopaki pomocy! Jak wyglada rozmiarówka w hennigu w porównaniu np do equipe? Większość siodeł które mi się podobają to 17,5 podczas Gdy ja zwykle jeżdżę w 17 (rozmiar spodni 38).
Czy w 17,5 henniga będę pływać, czy tez nie jest to jakieś wielkie siedzisko??
AeM, pływać nie będziesz, ale siodło nic ci nie pomoże. Akurat henniga bym brała super dopasowanego.
17,5 dla 38 jest za duże.
Dzięki!!
Zastanawia mnie to ze obecnie 17,5 w hennigach to siedzisko 40 cm, czyli tyle co 17 equipe
AeM, nie chodzi o wymiar siedziska. Chodzi o taką konstrukcję siodła,
że ono wręcz musi być na miarę. Niemal jak odlew.
Inaczej, owszem, będzie się siedzieć wygodnie, ale przy wyniosłym ruchu konia  pojedzie się na tył.
W każdym razie dotyczy to siodeł głębokich (bo hennigi mogą być bardzo różne).
Bardziej sugerowałabym się rozmiarem niż wymiarem.
Wiesz, to będzie mercedes, bo to jest mercedes. i dużym mercedesem też się jeździ wygodnie.
Ale dziś trzeba kabrioletów a nie limuzyn (gdy chodzi o siodła).
Ok, przynajmniej mój hennig 17,5 jest taki (dwa inne też). Mój rozmiar też 38.
I już bardzo bardzo rozglądam się za jakąś 17, dowolną byle profi (i nie za miliony).
Bo te 0,5 więcej zaczęło bardzo przeszkadzać.
W sumie chodzi o to jak bardzo potrzebujesz siedzieć w idealnej równowadze.
Jak nie bardzo - to bierz 17,5. Ale generalnie hennigi są tworzone dla idealnej równowagi.
Ja jezdze jednego konia w Henningu rozmiar 17, a normalnie potrzebowalabym 16, albo 16,5. I jezdzi sie super, ale jednak mam troche miejsca w nim. Mysle ze gdybym go miala dopasowanego pod siebie to bylaby bajka. Jednak siodlo mi nie przeszkadza w jezdzie, nie blokuje, nie daje poczucia ze mam za duzo luzu.
Gdybym miala wydac tyle kasy na siodlo, to mimo wszystko nie kupilabym za duzego. Bo to jest przecudne siodlo i moze dac mase radosci z jazdy ( chociaz poczatki nasze wspolne byly trudne 😉  ).


Edit:
Na niemi3ckim E bayu jest od groma 17' henningow,od tych tanszych modeli po te drozsze.
Niestety, znośna 17' jest... jedna. 3 900 ojro.
Jest trochę 17" ale w tytule. W opisie już 17,5.
halo, a zaglądasz na ebay-kleinanzeigen? Tam jest dużo więcej rzeczy, to taki niemiecki olx. Co prawda jest to trochę kwestia zaufania, jak revoltowe ogłoszenia ale ja robiłam tam wielokrotnie zakupy i się - tfutfu - póki co nie nadziałam.
Tylko każdy Hennig jest robiony pod konkretne zamówienie, dopasowany do konkretnego konia. Trzeba dobrze wybrać sztukę.
Co do zakupów na ebay-kleinanzeigen to ja bym uważała, mnie próbowano naciąć.
"Mam w oczach" czego konkretnie potrzebuję, jaki toto ma mieć kształt.
No i szału nie ma. Zakładając nie dziwaczne formą, bez popękanej skóry, 17', poniżej 10 000 PLN, znalazłam jedno.
Brązowe. 🙂 Od czasu do czasu przeglądam i tak jest raczej constans.
W 17'5 wybór jest sporo większy.
Halo - w takim budżecie zdecydowanie wolałabym zamówić siodło na miarę! 🙂 Czekam aż mi się koń uruchomi - wówczas opiszę Wam szczegółowe wrażenia z naszego nowego "maserati" HB Contact  😍 Jest MEGA...
milenka_falbana, zapewne skończy się na uderzaniu do Bogdana, ale i tak będę musiała coś znaleźć wcześniej.
Ale nie henniga, bo to beznadziejna sprawa, niestety.
Na razie i tak tylko marudzę, bo na razie nie ma kasy na żadne siodło 🙂
"Jak się nie ma co się lubi..." - a z harowaniem teraz cieniutko.
Czy ktoś ma lub jeździł w dane mag revolution ? Planuje zmianę siodła A to mocno wpadło mi w oko
halo zajrzałam na forum po taaaakim czasie, żeby odświeżyć wiedzę o siodłach i aż się uśmiechnęłam jak zobaczyłam Twojego posta  :kwiatek: konina ta sama?

A w temacie, chciałam podpytać czy wiecie kto w zachodniopomorskim dopasowuje i przerabia siodła i robi to przyzwoicie?
Szukam siodła na młodziaka, które pomoże mi z dosiadem, może być nawet ortopedycznie usadzające. Korci mnie Schumacher bo dobrze mi się w nim siedziało, ale daleko od konia. Przejrzałam wątek i Batesowe z wymiennymi łękami rozważam,  ktoś jeździł?
Bates bedzie duzo duuuuzo szerszy w twiscie niz schumacher.
Czy ktoś ma lub jeździł w dane mag revolution ? Planuje zmianę siodła A to mocno wpadło mi w oko


To siodło bardzo mocno trzyma i ten egzemplarz, który ja miałam okazję ogladać, miał dużo za mocno wypchane panele. Osoba która wzieła to siodło na testy sie zdecydowała, ale zmieniała właśnie panele i połozenie klocka. Jak coś to mogę dać namiary na priv na tego gościa (to ujeżdżeniowiec i współpracuje z DAW-MAGiem, więc w razie poprawek moze pomóc)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się