odchów źrebiąt gdzie? miejsca godne uwagi

Kurcze, no może podnieśli. Ostatnio Lov , pisała, że za swojego płaci 300zł z kowalem 🙂

Co nie zmienia faktu, że 350zł to atrakcyjna cena 🙂
Lov wstawiła wcześniej i emeryta, któremu wystarcza samo objętościowe i jest wychowany 😉
Stajnia się ładnie prezentuje, pastwiska duże więc to chyba będzie pierwsze miejsce, którym się zainteresuje jak będę szukała miejsca na emeryturę dla mojego rudego 🙂 No ale to nie ten temat :P
Lov   all my life is changin' every day.
06 września 2013 14:43
O, weszłam przypadkiem, i czuję się wywołana 😁 Faktycznie, mój w Warblewie stoi za 300 zł z kowalem, ale on już wychowany, od rana do wieczora żre trawę, to mu więcej tak naprawdę nie potrzeba 😉 Chociaż myślę, że z p.Kasią to kwestia dogadania, może za dodatkową opłatą podjęliby się wychowania źrebaka? 😉
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
05 października 2013 08:39
hej na odchów źrebaczka polecam wam stajnie Magia w Rzeniszowie koło Częstochowy w województwie śląskim, super warunki dla dzieciaków bo konie cały dzien stoja na pastwisku jest ich ponad 15ha wiec co jakis czas sa zmieniane pastwiska jak wyjedzą trawę, włascicielka prowadzi swoją hodowle koni więc źrebaczki do twoarzystwa zawsze są, super opieka bo nawet i weterynarza mamy na miejscu
Kącik umilkł a ja potrzebuję paru porad w kwestii wychowania źrebaka. Otóż proszę o wskazówki podstaw dobrych manier, jak uczyć wszystkiego: podawania nóg, stania na uwiązie itp. Czyli ABC wychowania.
Moja źrebiczka jest bardzo kontaktowa ale ja chyba za bardzo traktuję ją jak dziecko i mam problemy małe ale jednak. Nauka przypinania uwiązu i stania zakończyła się sukcesem (i złamanym palcem moim) i mała wie już co i jak chociaż są i bunty. Czas na więcej podstaw np. podawanie nóg, niby daje ale żeby stać spokojnie to już za wiele dla niej.
Nie chcę niczego siłowo robić ale może jakieś bodźce zastosować, poza nagrodą bo to wiem. A może jakąś książkę polecicie?
Czekam na rady i dziękuję.
Dorota,ja kopytka ,,czyściłam''maluszkom już od pierwszego dnia życia,podnosi się codziennie nóżki i później nie ma problemów.Ile ma ten źrebak?Stoi już grzecznie na uwiązie?
stoi trzymana za kantarek i na uwiązie, ma 7 miesięcy i też ćwiczę od pierwszych dni te nogi ale ona ciągle nie ma czasu i ochoty trzymać jak należy. A mój bląd to myślenie że wciąż z niej dziecko a to już czas na przedszkole.
No to ćwicz  😉
najmłodsza jak się w pewnym momencie buntowała to wiązałam do karmienia i bardzo skrupulatnie czyściłam wszystkie kopytka.Szybko przyjęła to za normę,po tygodniu skończyły się jakiekolwiek fochy.W pierwszych dniach rób to w miarę krótko,jak załapie o co biega to wydłużaj akcję
Dzięki, będę ćwiczyć do skutku.
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
01 lutego 2020 18:29
Odkopuje wątek
Jakie miejsca polecacie na odchów źrebaków w wielkopolsce? (ew. rozważę ościenne)

Moje wymagania to:
-duża grupa rówieśnicza
-wielohektarowe łąki
-jak najdłuższy czas spędzany na świeżym powietrzu (zimą również)
-możliwość podawania przez obsługę pasz/suplementów
-brak ograniczeń w kontaktach z własnym źrebakiem (nie zamierzam odwiedzać częściej niż 1-2x w miesiącu, ale gdybym zmieniła zdanie to wolała bym żeby nikt na mnie krzywo nie patrzył)
florcia9 ościennie masz stajnie jkobusa. 20 ha na 10 koni, chów wolnowybiegowy albo stajnia (ale i tak kilkanaście godz. na dworze), siano w siatkach non stop, urozmaicony teren, a nie patelnia tylko.
Treściwe albo swoje albo to co na miejscu (owies z marchewką i siemieniem) dawane 2x dziennie.
Na miejscu doświadczony zootechnik, możliwość noclegu na terenie stajni 🙂.
782 589 388
Florcia9, moze w Grodnie u Kasi Porozynskiej? 
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
02 lutego 2020 19:28
Dziękuje bardzo za namiary  :kwiatek:

Muchozol niestety ale do polecanej stajni mam 350km, to jednak trochę za daleko dla mnie

karolina_ opis na stronie wygląda super  😍 na pewno rozważę jako jedną z opcji.
(Ale nie ukrywam że wolała bym znaleźć coś tańszego niż 700zł/mc w sezonie zimowym. Jak najbardziej cena jest adekwatna do warunków, jednak z większości atutów stajni mój gagatek nie skorzysta, więc wolała bym postawić na stajnie nieco tańszą a bez infrastruktury  🙂 )
Florcia9, a może Racot w takim razie? Wiem że przyjmują na odchow, ale nie wiem jaka cena
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
02 lutego 2020 22:01
Racot aktualnie jest numerem 1 na liście, niestety z tego co mi wiadomo konie tam w sezonie zimowym są wypuszczane tylko na godzinę na padok a ja bym jednak swojego źrebaka widziała minimum te 6h dziennie wykopanego na dwór  🤔
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 lutego 2020 22:19
To może ja sie tutaj podczepie. Odchów ogierka w kuj-pom? Nie za miliony monet, grupa zreboli, im wiecej na dworzu tym lepiej, wolnowybiegowo nawet? Dobra opieka i zadnych innych wymagan 🙂
Domiwa, gadaj z Danka Kosecka jeśli ma jeszcze miejsca.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 lutego 2020 22:37
[quote author=karolina_ link=topic=92239.msg2909544#msg2909544 date=1580687645]
Domiwa, gadaj z Danka Kosecka jeśli ma jeszcze miejsca.
[/quote]

A Danka nie trzyma w boksach? Zalezy mi na tym by tych boksow samodzielnych  😉 nie było, to mam w domu. Tylko rowiesników brak. No i hektarow do biegania nie mam.
Do roku sa wszystkie razem z otwartą stajnia caly czas. Potem jak trzeba rozdzielić klaczki i ogierki (i pojawia się kolejny rocznik) to trzyma tak, że albo chodzą na dzień albo na noc, jak stoją swoje w boksach to parami az się da, czytaj nie ma mega walki o zarcie. Najlepiej napisz sobie do niej i sama zdecyduj.
To ja również zapytam, a w Małopolsce i okolicach? Ktoś, coś poleci?

Dziękuję
Ja mam pytanie o odchów ogiera, dowolne województwo w chowie wolnowybiegowym / biegalnia w zimie z rówieśnikami i najlepiej żeby mógł tam zostać do około 3 roku życia. Ktoś ma jakieś miejsce do polecenia?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 czerwca 2021 13:24
Rzeczna.
Gdyby zgłosiły się co najmniej dwa ogierki jednocześnie, to polecam się. Mieliśmy grupę młodych ogierków, ale już się rozwiązała, bo pojechały "na swoje". Miejsce jest, infrastruktura jest - tylko pojedynczego nie przyjmę, bo przecież sam jeden chodził nie będzie. No, na krótki czas mogę mu dać do towarzystwa naszego Juliana, ale docelowo - nie o to przecież chodzi...
anp zapytać u Mazurka w Pankowie
Odchów źrebola (ogierka) na terenie śląska - ktoś poleci jakieś miejsce?
Podbijam temat - kujawsko - pomorskie - odchów? ogierek...
Zapraszam na odchów źrebaków woj podkarpackie
Dolny Śląsk najlepiej jak najbliżej zachodniej granicy, tj. Zgorzelca i ogólnie A4. Co prawda źrebak dopiero za rok, ale już względnie robię rozeznanie.
A może są wolbowybiegówki co przyjmują źrebne klacze i można po odstawieniu je po prostu odseparować? Odchów źrebaka za 1,5 roku w sumie, ale jeśli ktoś poleciłby łąki dla źrebnej klaczy to przyjmę wszelkie namiary na PW. Dla klaczy miejsce od maja/ czerwca.
19tedei, dalsze woj cie interesuja czy tylko woj dolnoslaskie ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się