kącik kłusaczy

Akatash, na przykład TU
Akatash można tu gdzie podaje Gaga, ale możesz wejść na stronę www.shiuk.com.pl tam masz telefony do przedstawicieli finntacka i wahlstena, którzy sprowadzają takie rzeczy - od razu możesz porównać ceny - zilco ma dość drogie ochraniacze na nadgarstki - telefony znajdziesz w zakładce kupie-sprzedam.
Odkopuję wątek.
Powiedzcie mi proszę, czy w takiej sulce mocno trzęsie i mocno czujecie kręgosłup jak jedziecie? Czy kłusakom wyścigi w kłusie mocno odbijają się na zdrowiu, czy nie bardziej niż zwykłym koniom wyścigowym?
Chyba nikt Ci nie odpisze bo kącik kłusaczy chyba umarł 🙁
potrzebuję kontaktu, mam kilka pytań, do właścicieli kłusaków użytkowanych pod siodłem.
Ja mam francuskiego 😉
Ja miałam 6 lat (a jeździłam 12lat) kłusaka orłowskiego - użytkowany w małym sporcie i rekreacji
ja mam amerykańskiego 🙂
czy to normalne u kłusaka że podczas kłusa tylne nogi są mocno wrzucane pod kłode , przód idzie mocno w przód a cały kręgosłup z zadem jest tak jakby prosty , nie pracuje zad , staw biodrowo-krzyżowy , patrząc z tyłu nie widać ze przy nodze np prawej podstawionej pod kłode nie ma obniżenia prawej strony zadu ?
teoretycznie kręgosłup jest ok , reakcje zadu przy sprawdzaniu ok, zachowana ruchomość na każdym odcinku a podczas biegu koń wygląda na sztywny jak kołek
nurtuje mnie pytanie czy to nie jest związane coś z rasą , szkoleniem jakie przechodzą jeszcze jako kłusaki itp ?
Wydaję mi się że to cecha rasy, wystarczy obejrzeć jakiś wyścig kłusaków,
one wyglądają w tym kłusie niesamowicie sztywno
A ja jestem pewna, że to kwestia treningu lub indywidualnych cech osobniczych, chyba że standardbredy są jakieś inne. Moja kłusaczka nijak sztywna nie jest.
Odkopuję wątek.
Powiedzcie mi proszę, czy w takiej sulce mocno trzęsie i mocno czujecie kręgosłup jak jedziecie? Czy kłusakom wyścigi w kłusie mocno odbijają się na zdrowiu, czy nie bardziej niż zwykłym koniom wyścigowym?


[CIACH] - sio z tą perfidną reklamą!
Luckylucas, lekko mi to zalatuje reklamą
Z ciekawości: macie tor treningowy?


O teraz to już na pewno ogłoszenie, nie dyskusja w wątku  😤 szkoda
Myślę że możemy porozmawiać, [CIACH]
Luckylucas, ze Szczecina? Serio? No już jadę... 😉
A rozmowa polega na odpowiedzi na pytania, nie na wstawianiu ogłoszenia
Na sulce nie trzesie, bo sulki treningowe są amortyzowane, a wyścigi rozgrywane sa na torach płaskich, a co za tym idzie nie trzesie.
Zwraca się do was z pytaniem. Jestem zainteresowana kupnem jednego kłusaka amerykańskiego, 3 lata, ale zastanawia mnie jego ruch zadnich nóg. Czy kłusaki mają jakiś specyficzny ten chód patrząc od tyłu na zad, zwłaszcza w kłusie? Objawia się to bujaniem na boki odczuwalnym w siodle w kłusie i chód jest taki, że noga nie idzie "po prostu w przód", ale obrazowo tłumacząc tak jakby człowiek szedł w kuckach z kolanami odchylonymi w bok (i u konia też lekko jego kolana poruszają się w bok, kolana, nie mylę z nadgarstkami 🙂 )
Na mój gust albo wynik lekkiej krowiej postawy albo bilardowanie albo ta rasa tak ma 🙂
Chętnie pokażę na filmiku, jeśli ktoś miałby ochotę się wypowiedzieć 😉
dorhej, bilarduje się przodem... mam standardbredkę która porusza się normalnie, jak każdy koń (słabo galopuje , tj nie ma obszernej fouli i tyle), zatem opisujesz prawdopodobnie konia z wadą postawy...
Sporo piszecie o kłusakach orłowskich, rosyjskich a ja bym chciała zapytać o Kłusaki Francuskie. Jak z ich użytkowaniem wierzchowym? Czy ktoś użytkuje "francuza" pod kątem ujeźdzenia? Jak z ich predyspozycjami?
Mam możliwość kupić uroczego 5 latka i się zastanawiam co z niego można "wyrzeźbić"  🙂
Ja 🙂

Napisalam prv juz zreszta 🙂 Ale ja rekreacja, starty pode mna Lkowe tylko, pod poprzednia wlascicielka Ptki, ale wyniki powyzej 60% 🙂
Pytanie co chcesz urzezbic i jakie ten konkretny kon ma predyspozycje.

Prezentować się chłopak potrafi tak jak ponizej, choc oczywiscie bywa i gorzej i lepiej - jak z kazdym 🙂




No ale mówie, my rekreanci 🙂
Czy ktoś z klusakowców jeszcze zyje, czy tylko ja sie z francuzem ostalam? 😀
Próbowałam kilka razy ożywić ale bez rezultatu ,też się zastanawiam czy żyją.
Ja kłusaka amerykańskiego 😀
Pokazuj i mów jak sie miewa! 😀
Kłusakomaniacze!
przyszłam i ja z ważnym pytaniem 😀 troche wbrew mojej woli, ale serce za dobre mam, ostałam się z pewną gniadą francuską. To moje pierwsze powazne starcie z kłusakiem. Ale.. Kobyła ma 4 lata i jest malutka, ledwie 155. Ale jest tez wychudzona, wyratowana z transportu... Myslicie ze po,odrobaczeniu przy dobrej paszy jeszcze urośnie? Toż to krasnal...  😲
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 listopada 2018 21:13
e tam... bez przesady z tym krasnalem... dzierżawiłam kiedyś kł. amerykańskiego i on też raczej 160 nie miał. A wszystko z nią było okej. Myślę, że nawet, jeśli ją odrobaczysz i odkarmisz to nie urośnie już za wiele, bo i czemu 😉
Zeby mi chociaz do 160 doszła... Całe życie z holsztynami, wszystko pod 170 a tu takie maleństwo mi się trafiło. Al mysle, ze charakterem sie odwdzieczy 😀
Inwazja, konie rosną do 6 roku życia. Ale na 5 cm to bym nie liczyła...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 lutego 2020 09:52
Odkopuje 😉 Czy ktoś ma klusaka z Litwy? Trafiła w moje ręce klusaczka rosyjska z litewskim paszportem ale nie mogę się dokopać do żadnych informacji o niej 🙁
Widzę, że wątek kłusaczy umarł  😵
A ja mam na oku właśnie fajną kłusaczke, tylko to podobno kłusak Litewski, spotkał się ktoś z takim?
Mam zjawiskowego kłusaka francuskiego po udanej karierze wyścigowej - teraz jest wspaniałym koniem rodzinnym 🙂
Łagodny, uważny, spokojny - koń marzenie 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się