Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Wpadam z pytaniem odnośnie Nuby. Czy mamy kogoś kto karmi Nuba Digest Musli?
Ma w opisie małe dawkowanie.
Perlica, dalej kombinujesz ?
A co do nuby, właścicielka firmy jest bardzo kontaktową osoba także myślę, że jak ją o cokolwiek zapytasz, to szeroko Ci na wszystkie pytania i wątpliwości odpowie.
Klami, no jestem na Brandonie, ale przeglądam i przeglądam :-)

Chodzi mi bardziej o to jak się sprawdza w użytkowaniu na konkretnych koniach niż kontakt z właścicielem.
Zastanawia mnie też skład, że na 1 miejscu są zboża, to może mi wytłumaczyć pewnie właściccielka, niestety nie znam.
Perlica ja jakieś 2 lata temu karmiłam (jakoś niecały rok), byłam zadowolona
charlieeee, a czemu zarzuciłaś?
Jakie wychodziło dawkowanie?
Czy starczało energii na coś wiecej niż człapanie? Mam na myśli starty na poziomie 130.
Perlica, co do tego składu to pisz na Facebooku bezpośrednio nubowego. Tam siedzi właścicielka także na pewno Ci opowie wszystko. Kojarzę, ze była chyba tez tu na forum, ale dawno jej nie widziałam i pojęcia nie mam pod jakim nickiem.
No ja też troche próbowałam kombinować, ale zarzuciłam już to. Najlepiej współpracuje mi się z HippoVetem, pasze się sprawdzają. Odpuszczam kombinacje.
Perlica bo mój kon dużo chętniej je mebio frutti, pasza była bardzo fajna, koń wyglądał super, ale on jest strasznie wybredny i zdarzało mu się zostawiać posiłki  👀
Mój dostawał jakoś 2,5kg i 0,5 kg otrębów ryżowych i sieczka
Co do energii to ciężko mi się wypowiadać, bo mój to jest typ co zawsze ma energię (nie nosi go po prostu zawsze ma sile), ale wyglądał top, no i ładnie i szybko się odpasł po wykryciu wrzodów  :kwiatek: pisz śmiało do nuby, bardzo dobry jest z nimi kontakt  :kwiatek:
mogę poszukać jutro zdjeć i wstawić
Dzięki dziewczyny.
Ja jestem zadowolona z Brandona i tak szukam nie wiadomo czego w sumie,a jest u nas nuba w paszarni i tak się zainteresowałam. Sieczki mają ładne także.
charlieeee, to wydajne dawkowanie. Mój zawsze ma siłę do pracy i targania  😵 ale potrzebuje na Zawody energetycznego kopa do przesady bo lubi sobie odpukać jak jest normalny. Jak para mu leci uszami to wtedy nie puka.


Perlica jak go tuczyłam to otrębów dawałam coś ok 1-1,2kg potem zeszłam na mniej. Ja to akurat do nadmiaru energii nigdy nie dążę, bo on się wtedy nie skupia, a jak mi się na czworoboku skupiać nie będzie to ja dziękuję  😜
wstawiam fotki jak wyglądał na tej paszy, zdjęcia porównawcze są na przestrzeni 2 miesięcy był wtedy też w trakcie leczenia 
Kochani szukam pomocy. Znalazłam się w takiej sytuacji a dokładnie mówiąc w dupie finansowej, że szukam kogoś kto doradzi mi czym mam karmić mojego konia, który niestety ma tendencję do chudnięcia. Obecnie jest na paszy One Meal, Wysłodkach Dodsona i Sieczce Dengie plus oleje i inne witaminy. Wcześniej był na paszy brandon xs potem na Saracenie Fibre Cubes. Nigdy na nim nie oszczędzałam ale teraz wszystko sie posypało. Aaaa w okresie zimowym jeszcze otręby pszenne. Teraz wygląda super. Na samym sianie i owsie niestety chudnie. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak mogę maksymalnie obciąć koszty, czym tanim zastąpić pasze a żeby koń nie chudł. Nie chcę tutaj opisywać konkretnie swojej sytuacji życiowej ale wszystko mi się pochrzaniło (oczywiście na priv wszystko mogę wyjaśnić osobie która mogłaby mi doradzić w sprawie żywienia). Nie chcę go sprzedawać, jeśli już będę zmuszona to go oddam nawet za darmo byle by mieć pewność ze w dobre ręce. Póki co chce maksymalnie obniżyć koszty gdzie się tylko da. Ktoś coś :kwiatek:
Balancer Pavo Gold E plus owies

edit: charlieeee cudnie wygląda chłopak  😎
Zamień firmowe wysłodki na niefirmowe, sieczkę firmowa na najtańszą lucernę.
Co do paszy to do owsa możesz dodać jakoś agro vital- ( tam jest wersja do owsa i wersja strong- do odpasania koni).
Jeśli był skarmiany brandon i super fibre  to obie są na otrębach pszennych między innymi.
Zamień firmowe wysłodki na niefirmowe, sieczkę firmowa na najtańszą lucernę.
Co do paszy to do owsa możesz dodać jakoś agro vital- ( tam jest wersja do owsa i wersja strong- do odpasania koni).




a wysłodki od rolnika można kupić niemelasowane? jak wtedy bilansować wapń z fosforem? Polecisz konkretną lucernę lub sklep gdzie szukać, proszę.
A musimy omawiac to samo w 2ch watkach?
A musimy omawiac to samo w 2ch watkach?
              nie musimy. przepraszam nie wiedziałam który wątek lepszy.
Nuczka27 tu zerknij. Jest wszstko:
http://agro-vital.pl/
A polecacie produkty z Agro?
Porównywalną jakość do Pro linen lub Nuby?
Enduroboy ja od nich zamawiam łuskę sojową i moje dwie kobyły wcinają pięknie, otręby ryżowe jedna wcinała druga absolutnie nie, reszta stajni chętnie je zjada. Susz jabłkowy dobrej jakości mają. Teraz będę zamawiać tą paszę do owsa w granulacie dla wrzodowej kobyły to zobaczymy czy jej podejdzie.
Perlica mój ma podobnie i nam się sprawdza nie tyle pasza, co suplementy. Jak coś to się odezwij to Ci objaśnię skomplikowane procedury  🤣
equi.dream, Czym suplementujesz? 🙂
Czy ktoś wie jakie ilości otrębów ryzowych przekroczą normy gamma orynazolu w badaniach antydopingowych?
nuczka27 Nie wiem skąd bierzesz pasze, ale dla mnie zwsze w zakupie ważne są koszta dostępności. Bo nie raz można kupić gdzieś paszę na promocji ale jak doliczymy koszta wysyłki to już tak fajnie nie jest.
Ja to bym zobaczyła jakie pasze mają w najbliżych sklepach jeździeckich/ roliczych. Tak by mozna było podjechać samochodem i samemu zabrać, nie ponosząc kosztów dostawy. Jeśli szukasz najtańszej sieczki to ja polecam lucernę z sukcesu. Moje konie wcinają ją od kilku lat i na razie nie opłaca mi się na nic innego zmieniać. Lucerna ma sporo fajnego białka, które także pomaga przy nabieraniu na masie. Swoją kupuję w sklepie rolniczym( pasze też) i mam średnio po 4-6zł taniej na worku niż w jeździeckim sklepie. Tylko muszę zawsze poprosić pana żeby mi dla koni przywiózł.

A co do agro-vitalu. Ja od dwóch tygodni testuję mesz i drożdże, kobyła wcina, bardzo zadowolona. Na poczatku moczyłam owies bo bałam się, że drożdże wydmucha a teraz wcina wszystko na sucho aż żłób ładnie wylizany 🙂
Malina M mesz z agrovitalu podajesz na sucho? 😲
Tak zrozumiałam twoją wypowiedz
siwa300 spokojnie mesz zaparzam jak trzeba  😀 nie moczę owsa przy dosypywaniu drożdzy.
Czym kierować się przy wyborze dietetyka dla konia. Rozumiem, że po pierwsze kwalifikacje tj ukończona zootechnika, a nie kursy o ile takie w ogóle są  (?). I czy lepszy firmowy czy działający samodzielnie.
Latissimus, a dlaczego dietetyk koński ma mieć ukończoną zootechnikę?

Raczej chyba bym się kierowała rekomendacją inny właścicieli koni głównie.
Latissimus, - firmowy skorzysta z produktów swojej firmy, ale znalezienie zamienników nie jest jakoś okropnie trudne. Dobry dietetyk powie Ci ile, co i dlaczego, wytłumaczy mechanizmy, nie tylko da rozpiskę "bo tak". Generalnie, firmowy ma o tyle zaletę, że jego kompetencje są w miarę pewne, bo żadna firma nie narazi się na utratę wizerunku poprzez przyjęcie kiepskiego dietetyka 😉
Ukończenie zootechniki nic nie da. Studia w dzisiejszych czasach nie są żadnym wyznacznikiem i gwarancją wiedzy, szczególnie w tak wąskiej dziedzinie jak dietetyka koni. Tu trzeba chęci i samodoskonalenia w temacie.
Latissimus, - firmowy skorzysta z produktów swojej firmy, ale znalezienie zamienników nie jest jakoś okropnie trudne. Dobry dietetyk powie Ci ile, co i dlaczego, wytłumaczy mechanizmy, nie tylko da rozpiskę "bo tak". Generalnie, firmowy ma o tyle zaletę, że jego kompetencje są w miarę pewne, bo żadna firma nie narazi się na utratę wizerunku poprzez przyjęcie kiepskiego dietetyka 😉
Ukończenie zootechniki nic nie da. Studia w dzisiejszych czasach nie są żadnym wyznacznikiem i gwarancją wiedzy, szczególnie w tak wąskiej dziedzinie jak dietetyka koni. Tu trzeba chęci i samodoskonalenia w temacie.

Dziękuję bardzo za pomoc!
Latissimus, a dlaczego dietetyk koński ma mieć ukończoną zootechnikę?

Raczej chyba bym się kierowała rekomendacją inny właścicieli koni głównie.


A to tak jak z lekarzami - nie ważne jakie studia skończył, "Raczej chyba bym się kierowała rekomendacją inny właścicieli koni głównie"
A jak będziesz szukać lekarza czy dietetyka dla dziecka albo mamy ( w zależności od Twojego wieku) to też najlepsze będą te tabletki co je Goździkowa poleca ? Nie każdy kto skończył studia jest fachowcem ale nie kończąc studiów można być co najwyżej "konowałem".
A teraz czekam na zalew hejtu przez osoby które nie skończyły studiów weterynaryjnych lub zootechnicznych.
Zapraszam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się