Bryczesy

Pytanie, jak wypadają zimowe bryczesy Pikeur? Standardowo czy może przez polar i inny materiał trochę mniejsze?  👀 normalnie nosze 36, ale znalazłam fajne na promocji i dostępny jest tylko 38 rozmiar  😜
dairoxroxi , softshellowe Pikeury wypadają trochę większe.
czeggra1 szkoda, dzięki za szybką odpowiedź  :kwiatek:
kamcia665, izydorex, larabarson, Dance Girl, Dzięki za opinie!
Z racji oszczędności, pewnie wyceluję w Decathlon... ale może te Pikeury się gdzieś pojawią...
dziewczyny polecicie jakieś bryczesy zimowe z wysokim stanem dla zmarzlucha? no i długie nogawki?
Mam pytanko odnośnie silikonowego leja (czy może leju :oczy2🙂
Wiem, że część z nich pozostawia nieestetyczne ślady na siodle. Chcę tego uniknąć. Jakie firmy powinnam zatem odrzucić?? 😉
Spooks zostawia 😀 I Makebe też, tylko że to łatwo schodzi.

Equiline nie zostawia śladów i pikeur też nie😀 (tylko że nic nie kleją, a equiline z czasem po wielu praniach zrobiły mi się ostre i rysowały siodło..)

Jak dla mnie Pikeur klei dobrze, może nie jakoś ultra mocno, ale nieco lepiej niż klasyczne leje u nich. Śladów nie zostawia. Nie zostawiają też śladów moje leginsy z True Ridera, ale kleją jakby mniej niż Pikeury - za to są super cieniutkie, wygodne i mają kieszonkę na telefon na udzie. Mam wersję letnią, idealne na upały 😀
Schockemohle nie zostawiają
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
30 listopada 2019 18:26
Pomocy dziewczyny. Jeśli bryczesy Pikeur 36 są dla mnie idealne to jakie wybrać Equiline?
Ewentualnie gdzie znajdę jakiejś innej firmy zimowe białe?
Czy ktoś z was farbował kiedyś bryczesy na inny kolor? Dorwałam fajne jeansowe bryczki na promocji, ale tylko w jasnoniebieskim kolorze i zastanawiam się czy da się je jakoś przyciemnić. Normalne farbowanie  zakłada moczenie w gorącej wodzie, a przez silikonowy lej nie wiem czy nic im się nie stanie :/
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 grudnia 2019 14:19
azzawa - pewno się stanie coś, skoro temperatura prania to max 30 stopni, nie prasować, nie suszyć w suszarkach bębnowych, i ogólnie unikać wysokich temperatur.
Dziękuję  :kwiatek:
Mam pytanie odnośnie jakości bryczesów Spooks, czy ktoś z Was ma lub miał i może podzielić się opinią? Nie chcę wyrzucać w błoto 600zł...
Mam dwie pary. Jedne treningowe, jedne na zawody.
OGROMNY plus za brak kieszeni, szczegolnie w białych (prześwitujaca ‘podszewka’ kieszeni grrr..). Na codzień tez nie używam kieszeni w bryczesach, wiec absolutnie mi to nie przeszkadza. Dodatkowo ładniej się układaka jak siedzisz na koniu. Silikonowe leje swietne (tradycyjnych nie znam, wiec się nie wypowiem). Jedynym minusem dla mnie, jest dosyć niski stan. Ale da się naciagnac, sa bardzo elastyczne.  😅
Dodatkowo dobrze się piora i nie łapia brudu. Ale zrobiłam reklame... ale dla mnie warte swojej ceny.
Ja jestem spooksomaniaczką ale mam troszkę inne wrażenia niż mx.

Zalety - mega wygodne. Świetny lej. Bardzo elastyczne. ładne i porządnie szyte. szwy równe, elastyczne, nieuwierające. Aplikacje porządnie przyszyte, nic nie odpada (ani perełki, ani cekinki itd.).

Ale- materiał jest delikatny. Imho wlaśnie dość szybko łapie brud i się łatwo zaciąga- trzeba uważać.
To nie są portki na cały dzień do stajni i latania z widłami. Ale za to bardzo dobrze znoszą pranie. Nie blakną, nie mechacą się. Latem piorę po każdej jeździe i nic im to nie robi. Plamy dobrze schodzą potarte mydełkiem do plam.

I ładne przede wszystkim- kobiece. w moim odczuciu mają średni stan.
Trzymają rozmiarówkę. L to takie dobre 40, M - duże 38 itd.

Moim zdaniem opyla się kupować bezpośrednio z niemieckiej strony bo za rejestracje na newsletter jest zniżka. do tego co chwilę jakiś sale i promka. Często promki na "darmowe wysyłki". Więc warto się "przyczaić" i sprawdzać. Najwięcej info o promkach maja na insta swoim.
Mam pytanko odnośnie silikonowego leja (czy może leju :oczy2🙂
Wiem, że część z nich pozostawia nieestetyczne ślady na siodle. Chcę tego uniknąć. Jakie firmy powinnam zatem odrzucić?? 😉



Mi się świetnie sprawdzają ELT, jestem w nich zakochana. Mam model FUN SPORT.

Czy ktoś za to może wyrazić swoją opinię o nowych modelach Horze? Kupiłam model Tara z wysokim stanem i się doczytałam, że powinno się brać rozmiar mniejsze a zamówiłam mimo wszystko swój rozmiar aktualny.

Po przygodzie z HKM osobiście odrzucam od razu tą markę a wszystkie Fair Play, Busse oraz Horze w moim odczuciu są bardzo podobnymi jakościowo markami. Mam nadzieję się pozytywnie zaskoczyć z Horze.


Teraz moimi top producentami są Covalliero i ELT.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
12 lutego 2020 18:42
Polecicie mi jakieś wytrzymałe bryczesy, jeansowe z pełnym lejem, żebym nie zbankrutowała?
BR jeansowe są ekstra, tylko mają lej silikonowy pełny. Nie wiem czy mają standardowe pełne? Chyba, że może być 😉
taggi, ja mam Horze te: https://hayloft.pl/produkt/horze-bryczesy-arabella?attribute_pa_size=40&gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1haQv1qQ5f7MmtiHAjyjfDGYDwM6RiFcYwjziMRKLDFz3fZ8Yuo0ComBoC-TAQAvD_BwE
Był moment, że ściągałam je z tyłka co parę dni do prania a tak nosiłam wiecznie. I szczerze wyglądają bardzo ok. Trochę starł się lej, ale mnie to akurat kompletnie wisi.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
12 lutego 2020 21:12
Okej, okej.... dzięki za propozycje. Silikonowego leja jednak wolałabym uniknąć. Ktoś ma jeszcze coś bardziej z klasycznym ujęciu? 😉
epk, a jaki one mają stan i jak wypada rozmiarówka? Bo wyglądają naprawdę fajnie
rosakosa, stan taki ciut wyższy ale nie zupełnie wysoki. Ja mam je chyba rozmiar mniejsze niż normalnie - ale ja lubię mocno opięte bryczesy, więc to zależy. Wg mnie są tak pomiędzy rozmiarami.
rosakosa, mi one nie pasowały. Mój rozmiar był za wielki, rozmiar mniejsze były jakby mikro przymałe, a też noszę bryczesy opięte mocno. Dość sztywne jak na sportowe spodnie, materiał z tych raczej grubszych. Pojeździłam moment i sprzedałam
Z tym, że ja jestem nieodżałowaną fanką Pikeura i nie mam praktycznie innych bryczesów. Obie pary jeansowych Pikeurów uwielbiam
Pikeur Lucinda Grip steel grey - ma ktoś? Potrzebowałabym zdjęcia, jaki to kolor, czy wpada w niebieski/granatowy? Chciałam szare bryczesy, a w necie wyglądają różnie.
To jest taki ciemno szary kolor lekko wpadający w stalowy. Jest dobrze nazwany. W moim ogłoszeniu jest dość dobrze oddany ten kolor.
Czy możecie polecić jakieś bryczesy albo jeździeckie legginsy, które są wykonane z miękkiego elastycznego materiału i mają fajne, ciekawe wzory?

Zależy mi, żeby materiał nie był sztywny jak w bryczesach z Covalliero.. Jak już je założę to powiedzmy, że są spoko, ale zakładanie to mordęga i materiał gruby i sztywny...

Fajnie jakby pod te legginsy można było włożyć bieliznę termo zimą. Czyli żeby były elastyczne a dopasowane. Macie coś fajnego do polecenia?
Meise, większość Pikeurów jest mięciutka jak kaczuszka 😉
Ok, to idę pogrzebać, ta "kaczuszka" mnie przekonuje  😁

Np mam bryczki z deca, które były śmiesznie tanie i... je uwielbiam. Jak tylko są wyprane to od razu są pierwszym wyborem. Niestety mechacą się w praniu, a ja mam manię prania. Domyślam się, że Pikeur to inna jakość  😉

A legginsy możecie jakieś polecić? Żeby można było rach ciach na tyłek naciągnąć i na koń  🏇
Meise, Spooks ma fajne legginsy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się