Afryka jest blisko – tunrida, jej Malawi i nasza pomoc

Przepraszam!!!! To mam źle zapisane w notatniku.  Już poprawiam.

Edit- dobrze mam zapisane, tylko tu się pomyliłam.
Unity zrobiła paczkę dla Memory i też już doszła. Fotki niebawem, mam nadzieję.
Nie ma sprawy, to nic wielkiego. Tak dla porządku napisałam 🙂 dostałam jeszcze kilka zdjęć od Doroty na fb - właściwie to zostałam oznaczona, więc nie będę ich wklejać, ale nawet babcia się na nich załapała. Jestem przeszczęśliwa. Mam w sumie już pogromadzone tyle rzeczy, że może jeszcze jedną paczkę dla rodziny bym ukleiła...? Zamiast słać na open house. Lepiej konkretnej rodzinie?
Myślę że tak. Chociaż może zależy co mamy do wysyłki. Jeśli tylko ubrania i kilka rzeczy innych, to wysyłka na Open House.
Ale jeśli mamy i przybory szkolne i artykuły kuchenne i trochę pościeli, słodyczy, moskitierę, łyżki, kubki, czyli jeśli mamy taki misz- masz, to lepiej paczkę zadedykować jakiejś rodzinie.

Dorota ma pod opieką ok 40 dzieci należących do Nasza Klasa Tonga, którymi się zajmuje. Warto by jak najwięcej rodzin tych dzieci otrzymało paczkę.
Myślę że taka radość dla poszczególnej rodziny jest olbrzymia.
Ok, to poprosze jeszcze jedną rodzinę. Mam po trochę wszystkiego, a czego nie mam to dozbieram 🙂
Sama się zgłosisz do Doroty po przydzielenie rodziny,czy ja mam to zrobić za Ciebie? Wybór należy do Ciebie  😍
O, myślałam, że może masz jakąś listę, którą sama rządzisz, że tak powiem. Jak nie to pewnie, że sama się zgłoszę 🙂
Nie mam. Zgłaszaj się do niej. Super. Cieszę się że chcesz zrobić jeszcze jedną.
Ja kończę zbierać rzeczy na wypaśną paczkę do Open House. Drugą z ubrankami dla dzieci. No i zbieram towar na kolejną na szpital.

Edit- dostałam zdjęcia Memory i jej paczki. To jest od naszej unity
Dorota mówi, że dziewczynka okrutnie nieśmiała.




Zamawiała między innymi: zeszyty i kalkulator. BARDZO się z niego cieszy, ale uśmiech z niej wycisnąć to trudno.  😉



Powiedziała że " garnek zostawi dla siebie na potem jak będzie miała rodzinę". ( Mówiłam, że dobry garnek to tu bardzo cenna rzecz, podejrzewam że " wejdzie w posag"😉




Przymiarki ubrań.






kto chce, kto chce wspomóc jakieś biedne dziecko w Malawi i zrobić dla niego paczkę ? Chętnych na otrzymanie paczek całe tłumy!
Dla nas to nie jest wiele, dla nich- BAARDZO DUŻO
tunrida, ja mam dużo misz-maszu, więc mogę zrobić dla kolejnej rodziny coś 🙂
Maea- A Twoja paczka dla Catherin już doszła? I fotek nie mamy??  🤔 Czy Ty masz jakieś? Czy wiesz coś na temat swojej paczki?
Napisałam Ci priva na ten temat.

Natomiast co go kolejnej dziewczynki, to Dorota wytypowała Faresi.
Mieszkała z babcią, teraz chyba tylko z bratem? Dorota prosi by skupić się po prostu na dziewczynce. I rzeczach do domu.
Wzrost 150 cm. Stopa 38,5 cm.  Lat 13.







Bierzesz?  😍
tunrida, na spokojnie, jest w drodze do Lilongwe, więc pewnie za około 2 tygodnie będzie w fundacji! :kwiatek: Odpisałam na priva też!

Biorę! Już przebieram rzeczy i pakuję, dostałam dużo ładnych dziewczęcych rzeczy od ludzi  😍

Do domu coś poza garnkami i patelnią pakować? Karimaty? Coś jeszcze?

edit.: Stopa 38,5 cm? W sensie rozmiar 38,5? Czy jak?
tunrida a czy Dorota daje jakieś wskazówki co konkretna dziewczynka potrzebuje lub jakie ma życzenia? Czy po prostu wg własnego uznania kompletujesz taką dedykowaną paczkę?
Jak patrzę na te zdjęcia uśmiechniętych, nieśmiałych, ślicznych dziewczynek to mam ochotę też jakaś paczkę sklecić, tylko mam obawy czy dam radę z tym kartonem, wysyłką itp. 🤣
maea tyle wyszła stopa zmierzona centymetrem. Dorota sama napisała, że " stopa duża".
Do domu: ręczniki, ściereczkę kuchenną, zmywak, łyżki metalowe małe, nóż, kubki plastikowe, garnek, patelnia, karimata, poduszka, śpiwór, mydła, proszek do prania, latarki.

larabarson- Dorota pyta dzieci co chciałyby dostać. Tyle że te dzieci tak w sumie, to chcą to samo. Ubrania, buty, przybory szkolne. Te dzieci są naprawdę nieśmiałe i czasami dłuuugo się schodzi zanim wystękają że np chcą lalkę czy kubek w kwiatki, czy coś innego. Dorota się stara ustalić z kim mieszkają i w jakim wieku rodzeństwo. Bo może się okazać że właśnie nie ma mamy czy taty a jest tylko babcia która jest malutka i chudziutka. To nam ułatwia dobór ubrań dla rodziny które wkładamy.
Rodziny tych dzieci są bardzo różne. Wszystko do ustalenia. Ale jeśli wpakuje się jakiś taki " paczkowy standard" to zwykle też jest dobrze.
Zapraszam gorąco. Najtrudniej to chyba znaleźć duży karton i pilnować tych kilogramów. Jeśli wyślesz mniej, nic się nie stanie. Dziecko dostanie paczkę 16 kilo. I tyle. Lepsza taka niż żadna. Pakujesz tak, by mogli paczką rzucać po świecie i żeby nic tam nie popękało i się nie wysypało i czekoladą nie umazało ubrań.
Jak wypełnić kartkę z adresem- wstawiałam. Mogę pomóc indywidualnie.
Zapraszam gorąco. Jakieś dziecko na drugim końcu świata będzie na tą paczkę czekać z niecierpliwością.  😍
tunrida, ale rozmiar 46 to stopa 30 cm, więc nie może mieć stopy 38,5 cm 😉 Chodzi o 24,5? :kwiatek:
Łehehehe....
Spoko. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że działam w tej chwili na kilku frontach.  😵 Oczywiście dziecko nie ma stopy 38 cm. 😁
Rozmiar buta 38,5. Myślę że chodzi o 24,5. Dla bezpieczeństwa lepiej chyba wciąć 25cm. Dorośnie. Lepsze za duże niż za małe. I tak często chodzą w za dużych.
tunrida to zróbmy tak: ja sobie na spokojnie poszukam odpowiedniego kartonu, pozbieram trochę rzeczy i jak skompletuję standardową rodzinną paczkę to się do Ciebie odezwę po konkretną osobę i dorzucę to co sobie zażyczy. Może tak być? :kwiatek: Po prostu nie mogę czuć tej presji czasu tylko na spokojnie sobie wszystko zrobić.
Jasne. Bardzo rozsądny plan.  :kwiatek:
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 lutego 2020 11:29
Dziewczyny, duże kartony można znaleźć w hurtowniach. Często bywam w takich i mają ich tam sporo, zwłaszcza w hurtowniach chemicznych.
Duże kartony też są w sklepach z fotelikami/wózkami dla dzieci - chętnie oddają!
Ok, ogarnęłam karton, miałam w stajni po siodle 😀 . Zakupiłam tez kilka rzeczy: latarkę, pojemniki na żywność, plastikowe talerze i kubki, kilka zeszytów i przybory szkolne, noże kuchenne. Chce jeszcze kupić jakiś garnek i patelnię. Także ostro się zabrałam za kompletowanie paczki.
tunrida dawaj jakąś śliczną dziewczynkę żebym mogła zgromadzić odpowiednie ciuchy/buty w jej rozmiarze lub jej rodzinki, no i jakie ma życzenia 😀
Fajnie mi się robi tą paczkę 😍
tunrida jak powiedziałam mojej mamie o tej paczce to z miejsca też zapragnęła taką paczuchę sklecić dla kogoś 😍 Także poproszę dwie dziewczynki  😅
larabarson, bo to fajne jest!! 🏇 I super, że mama się zaangażowała!

Ja polecam rozejrzeć się za rzeczami na lokalnych grupach typu zero waste czy "uwaga śmierciarka jedzie" lub popytać po znajomych - ja torbę ikeowską dostałam używanych garnków i patelni, sama też miałam, ale zanim ogarnęłam naszą fundację to oddałam, bo zmieniałam płytę na indukcyjną - także ludzie serio często nie mają co z tym zrobić, nie każdemu chce się sprzedawać lub po prostu takich rzeczy się nie sprzedaje i wynoszą na śmietnik, a ktoś jeszcze może używać... 😉
Też jestem za tym by zebrać rzeczy używane.  🙂 Jasne, że jak ktoś chce i woli dać nowe, to jasne- super!
Tylko tak sobie myślę że gdyby spytać taka afrykańską rodzinę czy woli 1) używany garnek i 50 zł czy 2) nowy i zero zł, to każda rodzina wybrałaby opcję nr 1  😉
Ale też rozumiem, że ktoś po prostu chce kupić nowe. Albo czasami, szybciej się kupi nowe niż wyprosi od znajomych używane.  😉
Jest różnie.
Ważne, żeby było.
larabarson-  :kwiatek: :kwiatek: Uściskaj mamę ode mnie, indywidualnie.  😍 Info do Doroty poszło, dam znać jak przydzieli dzieci.

maea- szalejesz. Dla Ciebie i chłopiec się jakiś szykuje. Więc hurtem te paczki puścisz.  😁
tunrida, e tam hurtem, dwie to jeszcze nie to! Ale kto wie, jak mi się kasa zacznie w kieszeniach mnożyć to z dziką przyjemnością!  😁
Czy paczka z zabawkami byłaby OK? Mam bardzo dużo zabawek w idealnym stanie - czy taka paczka by tam dzieciaki uszczęśliwiła czy takie rzeczy nie są specjalnie potrzebne?
Można taką wysłać na Open House i zadedykować np " dla przedszkola". Zaniosą całą jakiemuś przedszkolu i dzieciaki w przedszkolu będą zadowolone.
Dorzuć kredki i jakieś proste kolorowanki. I piłkę. I paczka dla jakiegoś okolicznego przedszkola jak znalazł.  🙂
tunrida, właśnie miałam sprawdzać, czy paczka jeszcze nie doszła  😅.
I co powiedziała na ten kubek wysoki, co chciała? 🙂
Kurcze, szkoda tylko, że nie wiedziałam, że mama taka trochę większa, niestety na pewno dla niej nie będą ubranka pasować. Zapakowałam różne, też dziecięce, jakby co lub dla kogoś, ale kurcze takich dużych dla mamy nie było... no może jakaś bluzka jeszcze. Było parę rzeczy teściowej, ona do szczypiorków nie należy, ale to jednak nie te gabaryty...

Z pakowaniem nie był problem i paczka była za ciężka - ale na samą górę dałam słodycze i takie głupotki, z których dało się coś odebrać w razie W. Panie na poczcie byli bardzo miłe, paczkę ważyli kilka razy aż się waga zgadzała i jeszcze zafundowali taśmę do ponownego porządnego sklejania. Bardzo spodobał im się pomysł  😀.

Fajne duże kartony mają też w sklepach z częściami samochodowymi.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2020 11:45
Zbieranie to nie problem, u mnienwe Wro duzo ludzi chce oddac duzo rzeczy, gorzej właśnie z nadaniem 🙁
larabarson- dziewczynki dla Twojej mamy. To są siostry i mieszkają z babcią.




Mniejsza to Monika. Wzrost 110 cm, stopa 19 cm. Starsza to Alinafi- 127 cm, stopa 20 cm.
Obie chodzą do szkoły, więc plecaki, piórniki z wyposażeniem, kilka zeszytów w kratkę. Dla nich ubrania i buty.
Poza tym dla domu: garnek z pokrywką, ściereczka kuchenna, latarki, zmywak, kubki plastikowe, ręczniki, mydła.
Słodycze!! ( Tylko mocno opakować żeby czekolada w transporcie nie ubrudziła ubrań). Chrupki smakowe do mleka. Może jakieś lalki?
Cokolwiek Twoja mama nie wyśle, to na pewno się to przyda.  😍


....................
Maea- robi paczkę dla Faresi i dodatkowo dla dwójki rodzeństwa. Victora i Sandry.





..................

Czekam jeszcze na informację od Doroty o dziecku dla larabarson. Jak tylko się dowiem, dam znać.
Już info i zdjęcie przekazałam mamie 😀 Od jutra bierze się za kompletowanie paczuchy. Jak jej powiedziałam, ze garnek i patelnia mogą być używane to powiedziała, że „absolutnie nie ma zamiaru im wysyłać starych, przepalonych garów” i ma zamiar kupić nowe 🤣
Na pewno babcia która się dziećmi opiekuje będzie przeszczęśliwa. Bo tam garnek czy patelnia z przykrywką, jak widać, może nawet wejść do posagu. Taka wartościowa rzecz.   🙂

.......................................


Tu akurat inna rodzina, ale zdjęcia pokazują jak wyglądają ich garnki.






Tu chyba wszystkie naczynia kuchenne tej rodziny w miejscu przechowywanie. Wiadra, miski, garnek. Widać kubki plastikowe. I tyle.



A tu zbliżenie dzieci i ich ubrań codziennych.







Sypiają w zdecydowanej większości po prostu na podłodze na szmatach.
Akurat ten rodzinie zasponsorowano materac. Ale jeśli go z tego pomieszczenia zabierzemy, to zostanie to na czym śpią. Szmaty.




Tak więc cokolwiek nie wyśle się w paczkach, z pewnością się tam przyda. Oczywiście sprzęt to prosty. Łopatka do sera czy foremki do babeczek im się nie przydadzą. Ale już noże, kubki, garnki, patelnie, zmywaki. O garnki proszą.
tunrida, wybacz jeśli już było, ale ile tam mniej więcej kosztuje garnek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się