PSY

Fajnie, że rozwinęła się ta dyskusja bo jak dostaniemy w końcu zielone światło żeby wychodzić to też chciałabym szczyla zabezpieczyć. Dzisiaj dotarł spray z pokusy i czystek, więc zaczynam podawać dodatkowo (czystek)  🙂
Ciekawa co nam wet doradzi.
Można stosować Simparcie/Bravecto, a Foresto ubierać doraźnie na wyjścia w większe chaszcze czy jakieś wyjazdy (w lipcu jedziemy na spływ)?? Czy ta obroża musi być noszona ciągle, żeby działać?

Swoją drogą jakieś dwa tygodnie temu znajomej uciekł ON, nie było go 72h, znaleziony 50km od domu był calutki w kleszczach, a Foresto nosi cały czas... Może przez sierść, jak napisała madmaddie
chomcia, dla takiego maluszka Bravecto + Foresto to za dużo chemii, nie ma potrzeby tego łączyć. Jak dla mnie wystarczy Simparica (jest delikatniejsza niż Bravecto, dlatego trzeba częściej dawać), ale może niech ktoś mądrzejszy to jeszcze potwierdzi.

Edit: Foresto jeśli ma działać, to musi być nałożone non-stop i ciasno.
Dziewczyny, ale te tabletki to dopiero po 6 miesiącu, nie wolno szczeniakom.
Edit : szczeniaki tylko NExGard wg tabelki.

Obroża musi być założona cały czas, i musi ściśle dolegać do skóry, więc musi być ciasno założona, a zazwyczaj ludzie ją tak luźno zakładają.

chomcia, wdech i wydech  😉 albo jedno albo drugie

Pamiętajcie, że w ulotkach pisze, że ani tabletki ani obraża kleszcza nie odstrasza, a jedynie sprawia że on umrze szybko jeśli się wbije, więc to nie jest tak , że nie znajdziecie kleszcza na psie.

Używałam kropelki na kark ( bo szczeniaczek) i miał jednego kleszcza. Potem założyłam obrożę i na niej już żadnego kleszcze nie złapał, albo nie zauważyłam, to jednak wielki pies okryty czarnym afro  😂 a po krzakach latał przed kontuzją.
chomcia, my też jak Skalpel był mały to stosowaliśmy cały czas spot on na niego, potem jak już mógł brać tabletki, to suplementowaliśmy żelazo więc pierwszy raz dostał Nexgard na 4 tyg, teraz już wziął Bravecto.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 lutego 2020 14:17
z kropelek to tylko te nowsze - Vectra 3D albo Advantix.
chomcia, tak jak fin pisze, nie dokładaj chemii - no i nie mieszaj tak generalnie takich środków: jeden i naturalne odstraszacze będą ok. Do tego przeglądanie psa, gęsty grzebyczek się przyda przy ciemnych i jak już się wbije to tylko takie haczyki typu o'Tom:


pamiętajcie, że sporo zależy od regionu! najbardziej przechlapane z tego co pamiętam, ma Warszawa i Lublin. Wrocław chyba dość ok, tak samo u mnie (małopolska).

Ja jeszcze się zastanawiam nad Tickless. Wygląda na dość homeopatyczny środek, ale ponoć działa  🤔
Dzięki  :kwiatek:
Czystek mogę już podawać? (na stronie pokusy nie widzę info, mamy 14tyg).

Rozumiem, że kropelki są mniej inwazyjne i toksyczne, próbowałyście tak prowadzić dorosłego psa? Czy to znacznie słabsze działanie niż tabletki?
Trzeba pamiętać, że kropelki nie sprawdzą się, jeżeli Twój pies często się kąpie. Peanut uwielbia wodę, wskakuje mi nawet do wanny, itp., więc dla nas to słabe rozwiazanie. Jeśli planujesz dużo wyjazdów nad jeziora, to lepsza tabletka.

madmaddie, jeden taki haczyk mam na stałe w plecaku "just in case" 🙂
mils   ig: milen.ju
20 lutego 2020 14:42
chomcia mój był całe życie na kropelkach. Mieszkaliśmy na końcu miasta - za blokiem już tylko lasy i jeziora + od wiosny do lata jeździł z rodzicami średnio kilka razy w tygodniu na pół dnia/dzień do lasu gdzieś dalej. Nie było dramatu, choć zdarzało się ściągać z niego napite co jakiś tam czas. To było 3 lata wstecz i wcześniej. Mimo wszystko, myślę, że teraz byłby na tabletkach.
madmaddie a znalazłaś może info na jak długo takie urządzenie wystarcza? Ludzki, ten typ hunter 3000h, ale przy tym psim nie widzę info.
Podajecie te preparaty okrągły rok czy w sezonie? (chociaż przy tej zimie to sezon chyba cały rok...  🙁 )
Podajecie te preparaty okrągły rok czy w sezonie? (chociaż przy tej zimie to sezon chyba cały rok...  🙁 )

W tym roku nie było u mnie żadnego dnia, w którym termometr ukazał poniżej -5 stopni i ani razu nie padał śnieg, więc nie uznaję tego za zimę 😁 Ale przez zimowe miesiące pies był na kropelkach, dopiero w tamtym tygodniu podałam tabletkę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 lutego 2020 16:22
chomcia, toys4dogs ma na stronie, że 8 miesięcy. Moja cały rok na tabsach.
Ja używałam Bravecto, teraz używam Simparice. Tereny, na których biegają psy te same, ogrom traw, krzaków itp. Na Bravecto miewały kleszcze wbite i ususzone (choć młody raz opitego) na Simparice przestały się wbijać.
Obydwa psy na Bravecto, Foresto kompletnie sie nie sprawdziło - z Roksany zdejmowałam po kilka kleszczy, też wbitych  🙇  Z Jerrego to samo, aż mu popuchły pachwiny od kleszczy i musiał mieć usuwane kleszcze u weta, skalpelem.
Na Bravecto jest totalny spokój, bardzo rzadko przynoszą coś do domu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 lutego 2020 16:58
to ja jeszcze dorzucę, że u Szkodnika, w tej gęstej sierści to dziadostwo wyłaziło i zmierzało w stronę pyska, podejrzewam, że tam łatwiej się wbić. Kleszcze na powiece, brrrr. Na tabsach wysychają zanim zdążę je zauważyć. No i właśnie spokój cenię w takiej sytuacji 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 lutego 2020 19:17
Ja niestety na Vectra 3 D miałam 3 babeszjozy w zeszłym roku, mimo, że rok wcześniej sprawdzała się super...
Teraz są na Bravecto, ale w kroplach i póki co jest ok.

Dziewczyny na "dzikim" ogierze arabskim 😉

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/86616207_4031063566907582_8555414655646826496_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ohc=dqsQkZFMegEAX80-0WS&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=abe35999d1ba6cc66ac44ec554ec70ae&oe=5EBF24AA[/img]
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 lutego 2020 07:23
Nie wiem jak to robicie, ale zawsze przerabiacie akurat ten temat, który chodzi mi po głowie! Super  😀 Ja na razie zdecydowałam się na kropelki Advantix, mocno boję się tabletek, ale skoro polecacie Simparicę, to muszę ponownie przeanalizować temat. Mam jeszcze chwilę czasu, bo młoda ma niespełna 5 miesięcy, ale muszę coś wybrać, ponieważ codzienne spacery po puszczy Wkrzańskiej i okolicznych polach i łąkach stanowią jednak spore zagrożenie.

Wojenka zachwycałam się już zdjęciami z tej serii na instagramie, na tyle, że pokazywałam je osobom, które niezbyt są związane z końmi  😍 Krótko mówiąc SĄ CZADOWE!

A jak u Was tłusty czwartek? 😀 Ile pączków wjechało?  😁

Dzien dobry watku!
I ja sie dopisuje z moja hawanka 🙂 Szanta ma 5,5 roku i adoptowalismy ja z hodowli (pisalam kilka dni temu).



ashtray witamy  :kwiatek:

Ja mam pytanie - jak długo po zmianie karmy pies może się do niej przyzwyczajać?
W skrócie nasza historia - tydzień temu w czw zaczęły się biegunki, pies dostał leki wieczorem (m.in. antybiotyk), w piątek była już poprawa, kał kształtny w miarę, ale taki mlaskaty, brudzący przy sprzątaniu. Potem pon/wt kupki ładne, niebrudzące, i jakoś od śr/czw znowu takie mlaskane, brudzące - nie jest to rozwolnienie, ale też nie zdrowa kupa (przepraszam za te opisy  😁 :kwiatek🙂. Przed biegunką dostawał suchą z hodowli (Royal puppy) + twaróg, gotowane jajko, gotowany kurczak ( zalecenia z hodowli, ale prawdopodobnie kurak mu zaszkodził). Od zeszłego czw gdy pojawiły się biegunki dostawał już tylko suchą karmę 1:1 Royal puppy + Simpson puppy 80/20 Fish and chicken. Jakoś od tego czw jest już na samym Simpsonie (czyli tydzień jadł 1:1).
Myślę, że może być tak też przez antybiotyk (dostawał tydzień, probiotyk dostaje dalej), ale jeśli to wina karmy to ile dać mu czasu na ew przyzwyczajenie, zanim trzeba będzie zmienić na coś innego?

edit. może to ten kurak w Simpsonie...

Z polecanie madmaddie chciałabym jeszcze spróbować AlphaSpirit puppies i Eden country cuisine.
Czy przy suchej karmie można zmieniać firmy od czasu do czasu? Czy lepiej trzymać się jednej firmy i ew zmieniać smaki?
chomcia to jest sprawa bardzo, ale to bardzo indywidualna. Pierwsza sprawa jest taka, że RC jest karmą z kiepskim składem i małą zawartością mięsa, Simpsons za to dużo lepszą. Może tak być, że żołądek nie jest przyzwyczajony i będzie tak reagował przez jakiś czas. Druga sprawa - może to być zupełnie niezwiązane z karmą, a z antybiotykiem. Może to być też kwestia wirusowa. Ciężko jednoznacznie orzec  😉. Osobną kwestią jest to, że dany rodzaj karmy może psu po prostu nie służyć.
Ja na twoim miejscu poczekałąbym jeszcze kilka dni, ale jeżeli nie będzie poprawy to szukałabym czegoś innego (może Simpsons ale ten z serii sensitive?)
Wichura wirus masz na myśli jakiś konkretny?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 lutego 2020 21:24
chomcia, poza tym, co napisała Wichura, to ja bym, jeśli problemy będą związane z karmą i będą się utrzymywać, to zrezygnowałabym z wysokomięsnych karm na jakiś czas i wrzuciła na właśnie Sensitive. Z karmami dla szczeniąt jest taki problem, że mało jest takich bez drobiu, o ile to ten problem u Was (ale trochę wątpię, skoro RC był ok). To może być szok, jak do tej pory jadł paszę z kukurydzą typu royal i dostał Simpsonsa. A Eden to też 80/20.
Nie pakowałabym się w Alphę na razie, ona jest tłoczona na zimno, więc różnie psy reagują.
co do zmian - no ja jestem za tym, żeby zmieniać chociaż smaki co jakiś czas, firmy też, a nie jechać na monożywieniu, ale jeśli pies nie ma problemów. Poza tym, wybór karmy potrafi dobić czasami  🤣 Pamiętaj, że do roku pies ma wrażliwy układ pokarmowy - każda zmiana może skutkować w miękkich produktach ubocznych.
Dobrze, czyli jeśli temat się nie wyciszy to Sensitive - możecie polecić coś konkretnego? Jest taki Simpson, ale on ma tylko łososia - monobiałkowa, czy nie ryzykuję wtedy większą szansą na alergie pokarmowe u psa? Może mieszać te oba Simpsony?
Strasznie Was przepraszam, że tak truję, ale jako świeżo upieczona matka chcę jak najlepiej, a wychodzi to póki co właśnie na miękko  😁 😵
Jeden z moich psów był na Simpsons sensitive z łososiem po takich własnie problemach pokarmowych i było super. Także myślę, że spokojnie możesz jej spróbować i zobaczyć jak się przyjmie. Nie mieszałabym na razie - bo chcesz to wyciszyć, więc chwilowo zostań przy jednej z trochę mniejszą zawartością mięsa (tak właśnie jak ten Simpsons sensitve łosoś). Jak się ustabilizuje na tym, to wtedy możesz zacząć kombinować z domieszywaniem innych.
A z ciekawości co to a pies? (rasa, wiek)
Dobrze, dzięki  :kwiatek:
Lakeland terrier, prawie 15tyg.
chomcia, mój dzidzi jadł Simpsonsa sensitive puppy. Jak się uregulowało trochę, to do tego puszki (głównie wiejska zagroda) do konga, nie było problemów ani po drobiu ani po innych mieszankach 😉 polecamy 🙂
chomcia, my z John Doga też przeszliśmy na Simpsona Sensitive, ale naszej nie podpasował. Obecnie jest na Farminie N&D tej z jagnięciną i dynią i super jej pasuje, więc od siebie mogę polecić to. Cena niby nie zachęca, ale na allegro da się znaleźć w miarę korzystne oferty 🙂
warta2009 tylko w tej jest 20% skrobi grochowej - z tego co czytałam wcześniejsze posty dziewczyn to lepiej unikać strączków (chyba, że coś mylę to proszę mnie poprawić  :kwiatek🙂. Chociaż jak szukam i przeglądam to prawie wszędzie ten groch, chyba tylko w Simpsonie nie ma i Alphie (ale to tłoczenie na zimno, więc jeszcze nie dla nas).
Myślałam, że będzie łatwiej niż z żywieniem konia  🤔wirek:
chomcia, wszędzie niestety są jakieś takie cuda. Miałam nadzieję, że Haringo wyjdzie wcześniej, wtedy byłaby sucz na nim. Ale jest jak jest i Farmina jej super służy 🙂 ale nie kwestionuję zdania dziewczyn, nie znam się, one wiedzą dużo więcej.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 lutego 2020 22:42
Skrobia jest dość neutralnym składnikiem i w jakimś tam stopniu trawionym przez psa. Farmina niestety namieszała w składach ostatnio i dla mnie to nie brzmi dobrze. Pisałam do nich i ponoć to jakieś przepisy (o których nikt nie słyszał i nie ma nigdzie wzmianki że nie można w składzie zawrzeć "mięsa"😉.  Bo tak oto "mięso z dzika" stało się "dzikiem i białkiem z dzika". A to szeeersze pojęcia, przynajmniej z tego co wiem. Za 300zl za worek? No nie bardzo.
Znacie jakąś stronę z legowiskami, albo konkretne legowisko do 100 zł max, które jest w miarę wytrzymałe?
Mój mini pies już dwa zabił, teraz leży na kocach, ale chce zrobić podejście do trzeciego, bo już przestała gryźć wszystko co widzi.
e-legowisko odpada, miałam jedno od nich i nie byłam zadowolona.
Najchętniej coś w typie poduszki niż typowego legowiska.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się