Obozy jeździeckie

Osobiście uwielbiam wrześniowe obozy CIACH Moje ulubione 7 dni spośród 365

Nie umiesz w kryptoreklamę.
Viss Mod.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Spamowanie.
Nie za możliwość skoków jest dopłata, bo nauka skoków w Mosznej jest w cenie obozu.

Za doskonalenie skoków w grupie bardziej sportowej, która jeździ na innych koniach, jest dopłata i na studenckim wynosi ona 145 zł.

Nie pytałam o pobyt z własnym koniem, ale byłam kilka lat temu i z grupą skokową jeździła dziewczyna, która przywiozła na obóz własnego konia.


Dziękuję bardzo za info. Może jeszcze się uda.
A czy był ktoś w Pogorzelicy u Państwa Lewickich?
Ja byłam. Co prawda nie na obozie, ale spędziłam tam trzy miesiące i były wtedy dwa obozy, wiec może co nieco mogę powiedzieć. I to jest PogoRZelica. 😉
Poprawiłam, oczywiście...

Chciałabym tam pojechać poskakać. I chętnie w teren nad morze. Jeszcze pod koniec sierpnia w tym roku. Z niejeżdżącym towarzyszem. Poleciłabyś?
Tak. Ja bardzo dobrze wspominam, zarówno tereny jak i treningi. Tylko nie jedz wtedy kiedy są obozy, konie wtedy sporo pracują i ciężej jest się umówić na jedno i drugie.
asds   Life goes on...
07 lutego 2020 09:04
Hej,

szukam sprawdzonej stajni organizującej obozy konne w ferie 2020 na Mazurach. Ktoś może polecić sprawdzony ośrodek? Dziewczynka, 10 lat, średniozaawansowana.

Pozdrawiam
http://www.kierzbun.pl/  tylko nie wiem jak z miejscami 🙂
Hej,

szukam sprawdzonej stajni organizującej obozy konne w ferie 2020 na Mazurach. Ktoś może polecić sprawdzony ośrodek? Dziewczynka, 10 lat, średniozaawansowana.

Pozdrawiam


A dalsza odległość wchodzi w grę?
Moja znajoma dopiero zaczyna w tej branży gdyż niedawno wróciła z UK i oferuje bardzo fajną opcję wypoczynku z nauką jezyka angielskiego tylko to podkarpacie, ale cena również jest konkurencyjna jak na 2h jazdy dziennie.
Preferuje jazdę naturalną w stylu west.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 lutego 2020 17:32
asds zadzwoń do Stajnia Gajrowskie
Stajnia Gajrowskie nie robi ferii zimowych-był tylko jeden turnus półkolonii 🙂. Za to wakacje w siodle tak 😀
Retna   nic nie zmieniać
08 lutego 2020 17:55
Sasek Mały, ale nie wiem, jak z miejscami 😉
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
10 lutego 2020 07:08
Polecam Państwa Bydlińskich i Stajnia pod Olszyna. Co prawda to Ciechocinek ale A2 i A1 i szybko z Warszawy się jest na  miejscu.

wiedzą co robią i maja extra konie. 2 treningi dziennie + basen i cały dzień zajęty innymi zajęciami. Bdb jedzenie. http://podolszyna.pl/ferie-w-siodle
majek   zwykle sobie żartuję
12 lutego 2020 17:46
A ja szukam obozu na Podkarpaciu. Co polecacie? Dziewczynka lat 9.
Ktoś zna np lesnawola.pl ?
A jak oceniacie obozy we Wtórku? Mam zamiar córkę lat 11 tam puścić. Ale chciałam się upewnić, że warto. Córka jeżdżąca już, samodzielna.
0014   Koniarzem zostaje się raz i na zawsze.
24 lutego 2020 15:20
Dzień dobry,
czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o Wczasach w siodle nad morzem (dla dorosłych), organizowanych przez stajnię Mustang? Najbardziej interesuje mnie jakość i charakter treningów (skoki? ujeżdżenie? grupy?), posiłków, konie 🙂
Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Witam szukam obozu dla 12latki jeżdżącej od roku regularnie  mazury lub mazowieckie...może ktos mi poleci? Bo nie mam zielonego pojęcia  ...
Wysłałam pw, nie jestem pewna czy przeszło. Zapraszam do nas, woj. mazowieckie 🙂
Nic nie otrzymałam
Czy ktoś może słyszał o obozie Trotter nad morzem? Stajnia Anka to jest
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 marca 2020 19:21
Ja byłam lata temu w tej stajni ale z zewnętrzną firmą, tam mieliśmy tylko jazdy. No poziom nie był za wysoki, ja ledwo kłusująca jeździłam tam tylko w tereny, na których instruktora koń ciorał po krzakach 😁 Ale może coś się zmieniło od tego czasu 😉
Ja gorąco mogę polecić obóz w stajni Dorado obóz w cenie chyba 1450 zł, w Puszczy Kampinoskiej. Mega duża ujeżdżalnia, nie ma hali. Pyszne jedzenie, dwa razy dziennie jazda. Brakowało zajmowania się powierzonym koniem i nauki naturalu, ale nauka ujeżdżeniówki, dosiadówa, że aż wstać nie mogłam, wynagradza to. Wyjazdy w teren i do hodowli źrebaków. Najgorszą sprawą było zabieranie telefonów, ale atmosfera była mega. Jedna trenerka mega miła, druga bardziej wymagająca, ale robiąca np. ćwiczenia z 101 ćwiczeń na ujeżdżalni, co było mega sprawą. Ogólnie polecam, wróciłam mega zmęczona, ale naprawdę zadowolona z wyjazdu
Dlaczego ten wątek umiera?

Byłam niedawno na obozie dla dorosłych Trotter w Stajni Anka koło Ustki. Ogólnie miło wyjazd wspominam - fajna atmosfera, bardzo dobre jedzenie, warunki lokalowe ok.
Ale pod kątem jeździeckim i organizacyjnym jestem zawiedziona i mam dużo uwag.
Po pierwsze poziom jeżdżących był bardzo mocno zróżnicowany. Od początkującego, który nie potrafił anglezować, po osoby jeżdżące swobodnie w galopie. Na grupy zostaliśmy podzieleni zupełnie przypadkowo. Osoba kiepsko jeżdżąca zaliczyła pół godziny lonży, a potem heja w teren. Efekt? Dużo stępa, potem stępa, jeszcze stępa, trochę kłusa, a na koniec jeszcze stępa. Sytuacji nie poprawiła częściowa jazda na padoku, bo nadal było dużo stępa. Jedyna korzyść taka, że osoby galopujące mogły sobie pogalopować. Konie jeździły po 4 a nawet 6 godzin dziennie. Ale w zasadzie głównie stępem więc może dla nich to nie było za dużo. 😉 W sumie to osoba najsłabiej jeżdżąca tak wyklepała dupę w siodle, że po kilku dniach już nie była w stanie wsiąść na konia (zapewne nic się nie nauczyła), a osoby lepiej jeżdżące się wynudziły.
Po drugie, oprócz zaplanowanych dwóch godzin jazdy dziennie w zasadzie nic więcej się nie działo. Nie było spotkań, pogaduszek, szkoleń teoretycznych, rozmów o koniach itd. Ognisko reklamowane na stronie musieliśmy sobie zrobić sami. Może mam za wysokie wymagania, ale oczekiwałam, że pierwszego wieczoru w dniu przyjazdu ktoś tą naszą przypadkową grupę zbierze, pogada z nami, może dowie się jak jeździmy, opowie coś o ośrodku, koniach itp, - taki wieczorek zapoznawczy. Nic takiego nie miało miejsca.
Po trzecie wreszcie - zdublowali obozy. Czyli w trakcie naszego pobytu przyjęli na kilka dni dużą grupę jeźdźców w efekcie czego zabrakło koni na jazdy, ze stajni wyciągnięto nawet poobcierane konie, a nasza grupa została "odstawiona na boczny tor".
Generalnie odniosłam wrażenie, że zrobili ten obóz "na odwal się". Byle się nie przemęczyć, byle spędzić na tym jak najmniej czasu, jak najmniej się zaangażować. Jak wcześniej pytałam o to czy oprócz jazd będą jeszcze jakieś "końskie" zajęcia to usłyszałam, że mogą być ale zazwyczaj ludzie nie chcą. Ludzie chcieli, tylko organizatorzy nie byli tym zainteresowani.

Czy uważam czas za stracony? Nie. Tereny piękne, jazda po plaży urokliwa, super czas spędzony w siodle (chociaż głównie stępem), ale niedosyt mam duży. Jeżeli komuś pasuje taki wyjazd żeby powozić się trochę w siodle po plaży i porobić ładne zdjęcia, to jest to dobre miejsce. Jeżeli coś więcej, to moim zdaniem nie warto.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
08 stycznia 2022 20:59
Odkopuje 😀 szukam obozu letniego dla siostry (12 lat). Istnieją obozy w stylu western? Tak sie uczy i tak chciałaby jeździć. Lokalizacja nie ma znaczenia, byle jazdy były prowadzone sensownie, konie zadbane i dzieciaki nie puszczone całkiem samopas😉
Jakie warunki trzeba obecnie spełnić do zorganizowania obozu jeździeckiego? Nie półkoloni.
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Odkopuję! 😀
Obóz jeździecki dla dorosłych. Z 1/2 godzinami jazdy konnej, szkoleniami z teorii, pogadankami, zajęcia z ziemi, ogniskiem i ew. dodatkowymi zajęciami sportowymi np. joga. Poszukuje takiego w centralnej polsce i na wschodzie. Ktoś? Coś?
Asiulla, Jak mogłabyś bardziej na zachód się wybrać to polecam Hermanów, jest zawsze po wakacjach taki dla dorosłych 😊
Asiulla, na Facebooku jest grupa - obozy jeździeckie dla dorosłych. Tam się zapisz, poszukaj i popytaj. Tutaj zapewne mało kto jeździ na takie obozy, więc informacji dużo nie uzyskasz
Hej, odkopuje trochę wątek 🙂 czy ktoś kojarzy jakieś sensowne zgrupowanie/szkolenie/obóz dla dorosłych które będzie organizowane jakoś w zimę? Widziałam że kiedyś było coś takiego w Sasku ale teraz nie ma żadnych ogłoszeń, więc chyba nie planują :<
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się