Cavaliada Tour 2018/2019

O co chodzi z tymi pulami?

Ja kupiłam spontanicznie bilety na całą niedzielę. Ubrać się bardzo ciepło (w sensie kurtka zimowa) czy nie przesadzać?
Zależy, gdzie siądziesz. Wczoraj blisko rozprężalni  było bardzo zimno. Im wyżej, tym cieplej
Czy będą w tv gdzieś relacje ? Jeśli tak to kiedy i gdzie?


cavaliada live trzeba, wykupic dostęp.
Niestety w Niemczech nie zawsze działa i nie chce ryzykować. Widziałam, że dzisiaj o 14 relacja na TVP sport.
Ja nie wiem takie wydarzenie, międzynarodowe zawody i żadna tv nie prowadzi relacji  🙁
https://www.facebook.com/134131486655108/posts/2732360736832157/
😂 i komentarz niech tylko nie zapomni pojechać parkuru 😁
vissenna   Turecki niewolnik
24 lutego 2020 12:32
anil22 Vladimir od kiedy pamietam to byl taki cavaliadowy staly "rodzynek". On nawet za kulisami, w stajniach zawsze chodzil usmiechniety. A na riders party wiecznie byl kierownikiem zamieszania.  🤣
Uwielbiam patrzeć na gościa  💘
anil22 Vladimir od kiedy pamietam to byl taki cavaliadowy staly "rodzynek". On nawet za kulisami, w stajniach zawsze chodzil usmiechniety. A na riders party wiecznie byl kierownikiem zamieszania.  🤣

Ale super . Brakuje chyba takich ludzi w tym światku.
Powiem Wam, że ja trafiłam teraz do stajni gdzie ludzie żartują, nie obgadują, nie konkurują. I Od razu inny klimat. A z takim  Vladimirem dopiero byłby ubaw i okazję do wyglupow.
Żenująca była relacja w pytaniu na śniadanie  🙄
Swoją drogą fajna ta Cavaliada była.  I królował granat wśród szmat  i brąz wśród sprzętu. 
Aha i sztafeta była świetna.
anil22, a co tam było żenujące?
Pisze tylko w moim prywatnym odczuciu.
Po pierwsze dziennikarka przeprowadzała wywiad z zawodnikiem wkkw.  I on stoi przed kamerą i się produkuje, a puścili w tym czasie obraz z jakiś skoków. Trochę to tak olewczo wyglądało.
Druga sprawa jak tą samą dziennikarka przeprowadzała wywiad z zawodnikiem,  który szykował konia do konkursu. I stoi ze szczotką i opowiada , a ona tam zza kamery co było niestety widać  😁 trzepie się i pokazuje,żeby szczotkował  konia. On to zignorował i mowi dalej a, a ona dalej mu tam macha i tak cały wywiad 😵
Jak dla mnie zenujacy byl przejazd pana Kubiaka w sobote na konkursie po 11:45. Serce sie kroilo, dziwne ze kon sobie na to pozwala.
Ja wiem, ze sport taki wysoki to zupelnie co innego niz jazda rekreacyjna, ale jakos byli tez jezdzcy ze spokojna i stabilna reka, gdzie konie po prostu byly zrelaksowane i nie walczyly z reka kazdym krokiem.
Dramat.
mils   ig: milen.ju
24 lutego 2020 16:08
wistra o którym panu Kubiaku piszesz?
wistra wiem o czym mówisz. Nie wiem może ten koń super trudny, ale i tak taka walka kłuje w oczy.
Ja chyba grand prix oglądałam i tam któraś zawodniczka źle najechała, koń chyba wyłamał. Ale wpierdziel dostał koń,  a nie ona heh 😉
Są to jednak emocje i stres więc pewnie ciężko opanować nerwy. Ja zawsze staram się zrozumieć ludzi.
anil22, ja nie oglądałam, dlatego pytam sobie.

mils, pewnie najstarszym...
Tym z wąsem, chyba to Michał
Cyśka   Załoga G :D
24 lutego 2020 18:53
Ups, pomyłka
Gillian   four letter word
24 lutego 2020 20:56
Z wąsem jest Michał a koń jest bardzo trudny do jazdy. Ja bym chyba odpuściła bo nie chciałoby mi się użerać ale koń skacze, robi to nieźle.
Glownym widzem na cavaliadzie sa dzieci i zoltodzioby. Widza taki obrazek i mysla, ze to jest normalne.
Dla mnie to nie wygladalo jak trudny kon, tylko jak znecanie sie nad nim, niestety.
Widzami każdych zawodów od towarzyskich do 5* mogą być dzieci i żółtodzioby. Czy to oznacza, że trudniejsze konie mają w ogóle nie startować? A sporo jest koni, które w domu na treningach są ok, a na zawodach nie. Jak inaczej zrobić, żeby ogarnęły się też na zawodach, nie startując?

Abstrahuję całkiem od sytuacji, bo przejazdu nie widziałam.
Nie widziałam,ani konia ani przejazdu.
Nie mniej jednak flygirl, myślę, że masz rację.
Konie są różne i czasem żeby się o czymś przekonać trzeba samemu siadać, bo z boku może wyglądać inaczej.

Co nie zmienia faktu, że fanką G. Kubiaka akurat nie jestem, bo wolę wzorować się na innych zaowdnikach akurat.
Wy piszecie chyba o M. Kubiaku, nie mam w sumie nawet pojęcia jak on jeździ.
Gillian   four letter word
25 lutego 2020 11:51
https://www.instagram.com/p/B7_g2Q5hiSX/?igshid=19jnb63snjzua

Koń jest prowadzony na zwykłym wędzidle, bez skośnika.
Gillian, ładnie to nie wygląda, ale cóż zrobić jeśli koń trudny. Łatwo ocenić z boku. Skoki oddaje dobre, na skoku przecież nikt go nie szarpie, a że hala mała i przeszkody duże to trzeba precyzyjnie dojechać. Są konie które chodzą na wysokiej głowie i to preferują.
Myślę, że wielu jeźdźców jeździ takim stylem np. Ola Kierznowska.
Gillian   four letter word
25 lutego 2020 12:18
Ja nic nie mówię, zdaję sobie sprawę z tego, że koń jest bardzo trudny do jazdy ale przejeżdża parkur 145 i nawet nie muśnie drągów. Pokazałam film żebyśmy wszyscy wiedzieli o czy mowa.
Gillian, ale ja nie mówię, że Ty mówisz  😂
Ja widziałam przejazd tegoż jeźdźca w ten weekend i jako jeden z nielicznych mi się naprawdę rzucił w oczy . Trudny czy nie trudny koń nie oznacza to szarpania na pysku podczas całego przejazdu. Zresztą zachowanie tego jeźdźca po przejazdach na trybunie siedząc i pijąc % i głupio komentując przejazdy innych jeźdźców też pozostawia wiele do życzenia.
Niemniej jednak cieszę się , że miałam okazję się wybrać i popatrzeć na zawodników.
Mi się również jazda tego Pana bardzo nie podoba.
Jednak twierdzenie że nie powinien startować bo dzieci patrzą jest dla mnie śmieszny.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lutego 2020 23:55
Dla mnie to jest dziwne ze do Kubiakow zawsze trafiają konie trudne, które „tak maja” i których „nie da się pojechać inaczej”. Jestem w stanie uwierzyć w kilka przypadków, ale notorycznie pojawiają się kontrowersje w odniesieniu do tych zawodników... czy oni biorą konie których nie podjałby się nikt inny i dlatego tak wyglada? Czy to tylko wymówka? Czy może jakaś medialna nagonka? Dodam tylko ze ja w życiu parkuru poza odznaka na żadnych zawodach nie pojechałam, wiec do pięt im nie dorastam. To jest tylko moje spostrzeżenie i absolutnie chce im tutaj nic ujmować.
Moon   #kulistyzajebisty
26 lutego 2020 07:19
Facella, bo po części tak działa rynek handlu końmi sportowymi - zawodnik kupuje/dostaje do jazdy coś uznanego jako trudne i jego zadaniem jest "zrobienie" żeby koń przestał być trudny, lub/i  znalazł nabywcę. I są zawodnicy w światku jeździeckim, w zależności od regionu oczywiście, którzy tak właśnie działają - że wsiadają i robią wszystko to, czego nie podjąłby się nikt inny. Jedni tak po prostu mają, inni to lubią a jeszcze inni "z braku laku" i $ na koncie - wsiadają i jeżdżą na wszystkim co im się pod tyłek da.
Zaznaczam, że nie wiem jak to jest w przypadku panów Kubiaków, ale umówmy się - styl ich jazdy jest daleki od ogólnie przyjętego kanonu. Co nie zmienia faktu, że w przesłanym przez Gillian filmiku ni dudu nie widzę żadnego znęcania się  🤣 Ot koń nomen omen trudny, ale skaczący i widać że ambitny. I o mój borzu, nie ma żadnego patentu w pyszczku!  🤣  Serio, mam wrażenie że niektórzy to się uwzięli i prowadzą jakieś krucjaty, nie mając zbytnio pojęcia o realnym świecie. A Łukasza Wasilewskiego i Vavantosa pamiętacie? I jego styl jazdy - wjeżdżanie na parkur tyłem czy dzikie szarże do przeszkód? No ale taaak fajnie skakali, bo szybko i nawet wygrywali, jupiiii!  🤔wirek:
Myślę , że akurat oni po prostu są specyficznymi jeźdźcami, ale oprócz nich na Cavaliadzie było dużo przypadków szarpania za pyszczek i używania dużej ilości patentów. Niemniej żałuję ,że nie udało mi się obejrzeć ujeżdżenia .🙁
ssstokroteczkaa, pyszczek?  😵 patentów? 😵
No comment  🤔wirek:
ssstokroteczkaa, pyszczek?  😵 patentów? 😵
No comment  🤔wirek:
straszny los konisiów  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się