Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Stawki % do ZUSu są takie same jak w przypadku umowy o pracę na pełen etat, ale składka zależy od twojego wynagrodzenia. Pensja jest zwykle niższa na umowie półetatowej więc składka będzie mniejsza. Urlopu jest tyle samo, 20 lub 26 dni, w zależności od stażu pracy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lutego 2020 09:22
Dodam tylko, ze urlop u osób pracujących na niepełnym etacie wylicza się godzinowo (bo nie jest powiedziane, ze to praca pon-pt po 4h), a na każda firmę przysługuje Ci 10 (80h) lub 13 (104h) dni, zakładając ze: umowę masz co najmniej do 31.12.2020 i pracujesz u danego pracodawcy nie później niż od 1.01.2020. Inaczej nabywasz prawo do kolejnych dni urlopowych z każdym przepracowanym miesiącem, a jeśli umowa kończy Ci się przed 31.12.2020, to tych dni będzie w sumie adekwatnie mniej.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 lutego 2020 12:36
pytanie dotyczące stażu z urzędu pracy - czy 2 dni wolne przysługują za każdy przepracowany miesiąc, czy też za każdy rozpoczęty, albo na każdy miesiąc?
Wydaje mi się, że za każdy całkowicie przepracowany, ale wole się upewnić 😉
Pati za każdy przepracowany
Mam pytanie:  czy mając endoprotezę kolana, można jeździć konno? Rekreacyjnie, nie chodzi o sport?
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lutego 2020 21:26
Można i nie można. Każdy przypadek jest inny. Od wydawania takich opinii jest lekarz, nie forum przypadkowych ludzi, w tym tez dzieci. Nie wiesz kto jest po drugiej stronie i jaką wiedzą dysponuje, dlaczego wiec chcesz polegać na tym, zamiast na profesjonalnej opinii kogoś, kto najpierw musiał ukończyć 6 lat studiów kierunkowych, później rezydenturę i specjalizację?
Poza tym przy tak skąpych informacjach nawet lekarz Ci nie powie.
Facella, nie wysilaj się. Biorąc pod uwagę, [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1384.msg2913526.html#msg2913526]gdzie[/url] to pytanie Luteja zadaje i że w ogóle je zadaje na forum, zamiast pytać lekarza, marne szanse na skuteczny przekaz.

mils   ig: milen.ju
27 lutego 2020 13:10
Szukam budżetowego długopisu. Najlepiej 0,7mm (ale może być 0,5mm, to najmniej istotne), maksymalnie miękko i płynnie piszący, ale nie rozmazujący się pod dłonią i... Ładny. To w ogóle możliwe bez wydawania większej kwoty na jakiś markowy? 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lutego 2020 18:39
Aliexpress 😉
mils, - paper mate? Nie są jakieś super drogie, jedne z moich ulubionych.
Mi też bardzo dobrze się pisze promocyjnymi długopisami od hippoveta 😁 One są właśnie grubsze i miękkie.
Piloty piszą grubo i miękko, choć wizualnie są takie plastikowe.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2020 07:41
A jakiś cienki, miękko piszący? Znalazłam kiedyś w jakimś kiosku no nameowy i był fajny na początku, a potem zaczął skrobać i przerywać. Ważne dla mnie żeby nie robił plam jak to BICe. Dodatkowym plusem będzie jasny odcień atramentu.
Facella, ja w pracy używam długopisu Kropka 0.5 mm, a pamiętam też bardzo lubiłam Toma w gwiazdki, ale w sumie nie wiem jak odczucia miękkości bo nie zwracam na to uwagi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2020 08:04
0,5mm to dla mnie gruby 🤣
Zapomniałam napisać, ze 0,3mm to ideał. Niestety większość z nich mało płynnie pisze, skrobie po papierze.
Facella, hah ok, to zmienia postać rzeczy :P W Internecie widzę, że ta Kropka robi długopisy 0.25-0.3 🙂

Hmm Toma w sumie też, ale skoro to takie cieniusieńkie to chyba zawsze będzie skrobać 🙁
mils   ig: milen.ju
28 lutego 2020 08:12
JARA odpada, nie kupię w ciemno kolejnego zestawu długopisów po to, żeby potem leżały. Pisze dużo i muszę mieć coś, czym naprawdę dobrze mi się pisze i nie usztywnia mi ręki. Te skrobiące po papierze niestety to powodują, bo trzeba mocniej je dociskać. Niemniej dziękuję za pomysł, bo o tym nie pomyślałam. :kwiatek:
keirasahra no właśnie... z Paper Mate mam jeden i mocno średni, płynnie i miękko to on nie pisze wcale.
espana o, zerknę, dziękuję. Może być, byle nie ten żółty czy przezroczysty z niebieską skuwką.  😁
mils zobacz sobie Toma Flexi, są bardzo tanie i 0,5 i prawie wszędzie dostępne.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2020 10:03
Macbeth, kiedyś trafiłam taki, co nie skrobał, niestety nie pamietam co to był za długopis.
Ewentualnie jakieś niemażące się, nierozpływające, cienkie żelowe?

I pytanie typu urgent: zakładajac, ze w nowym piekarniku rozpuścił się plastik, wżarł się w emalię we wnętrzu, da się cokolwiek z tym zrobić czy już tylko wymiana na nowy? :/
mils   ig: milen.ju
28 lutego 2020 10:34
Szaaman znam, znam! Są też nieładne. 😁 😜
mils w sumie to prawda  😡
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lutego 2020 11:21
wybór długopisu to sprawa wręcz intymna. Trzeba pomacać i samemu wypróbować.  🤣 ja długopisami z paper mate pisałam całe studia i zdecydowanie są moimi ulubionymi.
Czy ktoś tutaj ogarnia temat reklam na facebooku? Różnice między kontem reklamowym prywatnym a firmowym?
Chyba właśnie coś popsułam, albo narobiłam sobie samej prywatnie problemów.
Pomocy...
Ascaia skrobnij do mnie na priv. Pomogę i uratuję 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
29 lutego 2020 23:11
Z cienko piszących długopisów wg mnie najlepsze są marki Rystor, dla mnie ich 0,5 już jest cienkie.
Z grubo piszących - Parker.
Można i nie można. Każdy przypadek jest inny. Od wydawania takich opinii jest lekarz, nie forum przypadkowych ludzi, w tym tez dzieci. Nie wiesz kto jest po drugiej stronie i jaką wiedzą dysponuje, dlaczego wiec chcesz polegać na tym, zamiast na profesjonalnej opinii kogoś, kto najpierw musiał ukończyć 6 lat studiów kierunkowych, później rezydenturę i specjalizację?
Poza tym przy tak skąpych informacjach nawet lekarz Ci nie powie.

Spytałam w środowisku mocno związanym z końmi - w nadziei, że może wśród tutejszych koniarzy jest ktoś, kto zna osobę z endoprotezą kolana lub sam ją ma.
Co do lekarzy: pytanie usłyszało dwóch ortopedów. Obaj powiedzieli, że nie mają pojęcia i nawet nie umieją sobie tego wyobrazić, bo nie jeżdżą konno. Jeden tym się wyróżnił, że jego zdaniem może być problem z wejściem na konia i że najbardziej nie lubi jak na dyżur przywożą mu kogoś kto spadł z konia, bo wtedy zawsze jest problem.
Tak że lata studiów nie dają pełni wiedzy ...
Wg wujka Google we Włoszech w związku z koronawirusem odwoływane są imprezy masowe, szczególnie w strefach czerwonych.
Jak to się ma do zawodów jeździeckich bo nie widzę żeby były odwoływane? Jak tak na prawdę wygląda sytuacja na miejscu?
somebody jak dla mnie ten cały koronawirus jest po prostu rozdmuchany. Znajoma oglądała włoską telewizję, sytuacja jest dużo spokojniejsza niż podają nasze media.
Całe odwoływanie imprez to czysta panika.

I pytanie typu urgent: zakładajac, ze w nowym piekarniku rozpuścił się plastik, wżarł się w emalię we wnętrzu, da się cokolwiek z tym zrobić czy już tylko wymiana na nowy? :/


Ten plastik to część piekarnika?
Jak dla mnie tylko wymiana. Niewiadomo jakie substancje będzie wydzielać ten stopiony plastik podczas użytkowania piekarnika i czy nie przejdą one do jedzenia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 marca 2020 07:52
Ten plastik to pokrywa blaszki na ciasto która stała w piekarniku... taaa, już wiem ze nic się z tym nie zrobi :/
Facella, ja bym spróbowała to zeskrobać ile się da, a potem po prostu wypalić, licząc się z dymem i smrodem, otwierając okno. Po prostu włączyć na jakiś czas pusty piekarnik i te pozostałości plastiku powinny się spalić, spopielić, wtedy wyczyscic środek, wydrapać i ja bym używała.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się