Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dziewczyny, gratulacje!! 😅

rochnar, najsłynniejszy to chyba Slumbersac ale nie wiem o jakim Dzionka mówiła. :kwiatek:
[quote author=Horsiaa link=topic=74.msg2913325#msg2913325 date=1582638853]
Madźź, A mamy gratulowac? 😀


Czekam, aż Libella zwolni miejsce  😁
[/quote]

Gratulacje Madźź!!!

Żeby było śmieszniej to ja też czekam z wyłonieniem się aż Libella zwolni miejsce 😉  🤣
[/quote]
No wiecie co, teraz to już naprawdę czuję presję  😁
Gratulacje  😍
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
01 marca 2020 15:40
schlummersack ma takich spiworkow najwiecej, ale takie śpiwory robia tez inne firmy. Ja miałam jakies inne 🙂
Libella, aaj, a już myślałam 😀 Oczekiwanie wśród książek brzmi dobrze (ból biodra już mniej ale tu łączę się w, nomen omen, bólu, bo ja przez biodra nie śpię w nocy 🙁 )

Gratulacje dla ujawnionych!  😅

Btw, następna w kolejności pati12318 i ja czy ktoś jeszcze wcześniej?
Bardzo fajne śpiworki z  nogami ma też angelbaby.pl
Różne grubości, różne wzory, można powybierać 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
01 marca 2020 19:43
rochnar, gratulacje!!! Ale super, ze tak szybko zdecydowaliście się na rodzenstwo dla Inki 🙂 z tego co pamietam, to Dzionka mówiła o śpiworkach angelbaby.
FurryMouse my koniec kwietnia🙂
A co do bólu bioder w nocy to jest jakiś koszmar. Budzi mnie średnio co godzinę w nocy, przy każdej próbie zmiany pozycji  🙁
Może to tak specjalnie, żeby się przyzwyczaić zanim się dziecko pojawi  🤔
FurryMouse my koniec kwietnia🙂
A co do bólu bioder w nocy to jest jakiś koszmar. Budzi mnie średnio co godzinę w nocy, przy każdej próbie zmiany pozycji  🙁
Może to tak specjalnie, żeby się przyzwyczaić zanim się dziecko pojawi   🤔


Ponoć pomaga spanie ze zgiętymi kolanami i poduszką między nogami. Za namową koleżanek z pracy kupiłam już rogala do karmienia, bo ponoć można go do tego wykorzystać. Z tym, że u mnie zawsze wszystko na odwrót więc w pierwszą noc z rogalem obudził mnie taki ból jak jeszcze nigdy. Wywaliłam to cholerstwo z dala od łóżka i po różnych próbach okazało się, że pomaga mi wyciąganie prostych nóg do tyłu (taki jakby przeproś w części lędźwiowej). Także próbuj, może uda Ci się znaleźć dobrą pozycję 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 marca 2020 06:24
Gratulacje dla zafasolkowanych!!!  💃

Libella, trzymam kciuki, żeby poszło szybko, łatwo i "przyjemnie  🙂
Kokon mu wkładam do łóżeczka i do tej pory w nim śpi a ma 3 miesiące i ledwo się mieści za to kosz był użyty raz czy dwa.Woli leżeć na podłodze od samego początku.Raz mu wyciągnęłam kokon to spał w poprzek łóżeczka nakryty kołderką razem z głową. Bez niańki z kamerka też sobie nie wyobrażam.Śpi sam w pokoju A ja mogę się po całym domu poruszać czy iść z psem.W nocy budzę się bez problemu na niańkę. Ja też nie mogłam spać to zamiast leżeć to sprzątałam.To było głupie:p leżała bym w łóżku do urzygu🙂ù
FurryMouse ja mam poduszkę ciążową do spania- sprawdzała się super ale teraz mam wrażenie, że potęguje ból biodra.
Spróbuję z Twoją pozycją.
A jak tam temat wózka? Wybrałaś coś?
Chyba miałaś podobną sytuację jak ja- potrzebny wózek terenowy ns polno-leśne drogi.
Ja w końcu kupiłam Hartana i naprawdę wygląda jak terenowy czołg, który wszędzie przejedzie 🙂
pati12318, próbuj, nie powinno zaszkodzić, a może pomoże 🙂
Co do wózka to obserwuję te nieszczęsne emmaljungi na bieżąco ale oczy mi krwawią za każdym razem i bardzo realnie rozważam właśnie tego Hartana albo Xlandera Xmove. Chciałam się przejechać do jakiegoś sklepu i zobaczyć to to na żywo. Może łatwiej mi będzie zdecydować. Oba też się przewijają na olx w moich okolicach więc bez problemu będę mogła potem w razie czego podjechać i obejrzeć na żywo. Hartan mi się bardziej podoba więc dajesz mi nadzieję 😀 Pytanie tylko...Ty masz tego Racer GT? Czy VIP? Bo pamiętam, że ash pisała o Racerze.
FurryMouse mamy racer GTS i jest naprawdę śliczny i do tego eko- materiał z recyklingu.
Ja pojechałam do dużego sklepu gdzie mieli taką terenową ścieżkę z wybojami do testowania wózków.
Wszystkie, które sobie wypatrzyłam w necie na tej ścieżce się poprzewracały.
A hartan jedną ręką bez problemu.
Dawał radę jeszcze Royal Cross ale drogi jak cholera.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 marca 2020 11:01
Madźź, rochnar GRATULACJE!!!
pati12318, ale czad z tą ścieżką 😀 ciekawe czy tutaj coś takiego spotkam 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
03 marca 2020 13:53
FurryMouse, ja mam Racer Gt ale tapicerka jakaś z serii limitowanych.
Dzięki dziewczyny za gratulacje
I za porady odnośnie śpiworków
Ja jeszcze proszę o kciuki (bo te re-voltowe mają magiczną moc) żeby tym maleństwo nie było wcześniakiem...
Dziewczyny gratulacje!!!
rochnar trzymam kciuki! Lepiej żeby dzidzia się nie spieszyła za mocno.

Spotkałyście się z sytuacją kiedy dziecko raczkuje a jeszcze nie siedzi? Zuza zaczyna śmigać po kilka kroków, z każdym dniem sprawniej, ale siedzieć, bez podparcia nie siedzi....
O kur... Powiedzcie, że któraś z Was (choć nikomu nie życzę!) miała atak rwy kulszowej w ciąży? Tak zgaduję, że to to, bo objawy się zgadzają (choć nie promieniuje). Myślałam, że odpłynę w pewnym momencie. Kurcze, mam wysoki próg bólu ale takie coś, nagle, masakra! Jaka jest szansa, że jak raz się zdarzyło to zdarzy się znowu? I jak sobie radzić z tym cholerstwem?

Edit, przepraszam rochnar, kciuki oczywiście są! Dawaj znać jak sytuacja!
Jest spora szansa, że wróci. Z rwą w ciąży to tylko fizjo chyba ratuje.
Karinaa Inka późno usiadła- najpierw zaczęła troszkę raczkować. Z przychodów raczkowania łatwiej jest dziecku usiąść. Także to normalne 😉

FurryMouse niestety rwa często się pojawia w ciąży. Fizjo i tejpy mogą bardzo pomóc- najlepiej fizjo uroginekologiczny bo oni ogarniają wszystkie tematy okołociążowe.
FurryMouse gdzie Cię boli? Typowo w kręgosłupie czy bardziej z boku jakby w pośladku?
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
04 marca 2020 10:16
Furry Mouse moja znajoma miała tak spektakularny atak, że przeleżała kilka godzin na podłodze zanim mąż wrócił. ;/ Mi kręgosłup w ciąży siadał jak się nie ruszałam- drzemki lub noc. Jak łaziłam z psami lub ćwiczyłam było ok.

Dziewczyny rozszerzam młodej dietę dostała jajko i był wymiot rodem z ,,Egzorcysty".  Już drugi raz, jajko oczywiście idzie w odstawkę. Zgłoszę oczywiście pediatrze, ale miała któraś z was tak?
pati12318, na szczęście nie boli tylko raz mnie tak porządnie siekło. Nie na samym kręgosłupie, bardziej w okolicach lewej nerki. A jak Twoje biodra?

Kaarina, rochnar, dzięki, dobrze wiedzieć. Na razie nie będę panikować ale jakby się powtórzyło to faktycznie się wybiorę. Najbardziej wystraszyłam się wizji, że to może się zdarzyć w samochodzie... Bo serio, przez pierwsze kilkanaście sekund miałam totalne odcięcie od rzeczywistości, a kolejne kilka minut dochodziłam do świadomości...

Bizon, brrr nawet nie mów takich rzeczy, nie wyobrażam sobie... Mi w sumie siada czy się ruszam czy nie ale to kwestia typowo jeździeckiego schorzenia pt. zbite dolne kręgi i mocno zmniejszona przestrzeń międzykręgowa. Ale nie jest źle, mogło być gorzej. Jakoś się kulam 🙂 Nie mam jakiegoś ogromnego brzucha także daję radę 🙂 W sumie mam wrażenie, że teraz jest nawet trochę lepiej niż miesiąc temu.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 marca 2020 11:43
Bizon, a w jakiej formie podałaś jajko?
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
04 marca 2020 12:00
Żółtko miękkie, białko stała konsystencja. Co ciekawe, kiedy podałam kiedyś łyżkę na twardo nie było jej nic... Ale mama mówiła, że ciężkostrawne. wrrr.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 marca 2020 12:03
Ja bym jeszcze spróbowała za jakiś czas samo żółtko. Szkoda tych jajek, dużo dobrego w nich jest.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
04 marca 2020 12:18
Wiem Lotna, w dodatku mam swojskie, ale przerażona byłam wczoraj tą jej reakcją. Poczekam do roku, ew. zobaczę co pediatra mi powie.
bizon a ile twoje dziecię ma w tej chwili? Z innymi pokarmami nie ma problemu?
Bizon, nie czekaj do roku. Bez sensu. Za parę dni, tygodni. Na spokojnie. Dopiero zaczynacie. Może tak reagować po prostu na nowość. U mnie młody tak na buraczki zareagował. Z tym że żygnał z godzinę po zjedzeniu. Mało zawału nie dostałam jak zobaczyłam czerwone wymioty, po chwili dopiero ogarnęłam że to buraczki 😂 obecnie buraczki wsuwa i jest ok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się