wrzody żołądka

Ja b complex podaję ten https://ezoo.pl/pl/p/VETOS-FARMA-FARMAVIT-B-COMPLEX-1-L-witaminy-B-zatrucia-u.nerwowy-/24109 natomiast probiotyk ten https://sklep.emgreen.pl/pl/p/EM-Probiotyk-poj.-1-l/130 . Bardzo dobrze mi się ten zestaw sprawdza. Stosuję u dwóch koni jeden ma biegunki drugi zaparcia i wzdęcia oba wrzodki.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
21 lutego 2020 21:18
O super, to zamówie to co poleciłaś chociaż troche się obawiam tych probiotyków w płynie 😉 nie pytaj czemu, bo nie mam pojęcia, one mi śmierdzą zawsze i może dlatego. Monetka dostawała Ulcosan ale to po kuracji omeprazolem.
A na b complex jest jakieś dawkowanie? Bo na stronie nie znalazłam.
Dziś dałam do kolacji siemie, tak czubatą łyżke stołową (rzecz jasna zalane ciepła wodą- mam mielone). Chętnie bym podawała mu mesz, Hippolyt ma taki dla grubasków i zagrożonych ochwatem ale to pewnie po ewentualnej diagnozie i konsultacji z wetem
Ja polecam Protexin Gut Balancer.
Z EM to ostrożnie bo konie różnie na niego reagują.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
22 lutego 2020 07:19
O chyba wolałabym coś w proszku lub tak jak do tej pory w granulacie. EMy podawałam Seniorce jakiś czas ale butelka po tygodniu szła do kosza (znaczy no polewałam podlogi w boksach) bo moim zdaniem już mega śmierdziało, a trzymałam w chłodnym i ciemnym miejscu. Miałam też Biogen ale ten mi znowu śmierdział kocimi kupskami i też nie podawałam, bo nie byłam pewna czynone tak mają czy coś się popsuło. Ten Equinox znowu cuchnie kurzakiem ale podobno tak ma 😉
A podawać mu po garści lucerny do posiłku czy go utucze tym? Dostaje jedzenie na mokro (kucka mi się kiedyś zadławiła granultem i od tego czasu nie podaje na sucho  😵 ) Jest też ta herbatk z Hippolyt, mogłabym nią zalewać granulat to rozmoczenia ale to może dopiero po badaniu?
Myślę, że możesz podawać lucernę. Z ziół miętę, kozieradkę, lukrecję.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
22 lutego 2020 08:34
To pewnie zadam głupie pytanie ale czy to konieczne ma być taka w formie sieczki lub trawokulek? Chłopak od którego kupuje siano ma też lucerne, przy ostatniej dosrawie zawieruszyła się kostka i ją u nas zostawił. Mogę dawać garść na wieczór do siana?
A rokitnik dawać teraz czy po badaniu?
Pewnie że możesz taką - lucerna to... lucerna 😉
Protexin to bardzo dobry probiotyk i cenowo wychodzi naprawdę korzystnie. Moja kobyła po kolce z kliniki z tym wyszła i naprawdę polecam.
Co do lucerny to ma ona sporo białka ale za to bardzo niewiele skrobi i cukru. Wiele koni ochwatowych albo z EMS ma z żarcia zabrane prawie wszystko a zapominamy, ze białko jest im bardzo potrzebne. Myśle, ze garść do każdego karmienia nie zrobi krzywdy a może zdecydowanie pomoc.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
22 lutego 2020 10:30
Super, dziękuje 🙂
Zamawiam ten probiotyk Protexin i b complex (ale tu już chyba jego witaminy odstawić nie? Badania miał robione z miesiąc temu i jest wszystko w normie), sieczke z lucerny bo będzie łatwiej mu dawkować. Dodawać jeszcze siemie?
On niby nie miał ochwatu ale ja dmucham na zimne. Druga kucka ma EMS i jest po ochwacie, skonsultuje się z wetem bo może i jej można by było dawać po mini garstce.
Licze że po ewentualnym leczeniu i profilaktyce opanujemy te biegunki, podmywam go codziennie, on jest biały z różową skórka, jak się zrobi cieplej to moment będzie odparzony  😵
Z tego co wiem, dla koni z EMS lucerna nie specjalnie się nadaje. Niektóre ją tolerują, ale niektóre mają po niej problemy, specjalnie te grubsze. Ma mniej cukru niż siano, ale więcej energii, więc działa też tucząco.
Mi p. Dr mówiła, że miała jednego pacjenta, który miał bardzo silne alergie pokarmowe na wiele rzeczy i musiał zostać na owsie pelnoporcjowo. Leczenia Omeprazolem nie mógł przejść bo po pierwszej dawcę okazało się, że miał silną reakcje na to. Wyleczyli go tylko za pomocą ziół i bilansowania owsa lucerną, czyli tyle ile dostawał owsa tyle samo lucerny. Tu akurat były wrzody żołądka a nie odźwiernika ale to zawsze już coś.


draskaeb - możesz podać jakieś szczegóły dotyczące tej kuracji? Czy to była bardziej "dieta" czy bardziej "leczenie"?
co do tej lucerny to nie jestem przekonana. Też dostaliśmy zalecenie 1:1 paszy z lucerną + lucerna przed treningiem, ale przy takim dawkowaniu zaczęly koniowi puchnąć nogi nawet jak miał tylko jeden dzień przerwy od treningu. Zostawiłam samą paszę i lucernę tylko przed treningiem i już jest ok.
mnbvcxz nie pomogę co do szczegółów tej kuracji bo p. Dr Biazik podała to tylko jako przykład jednego z jej pacjentów , gdzie standardowe leczenie nie wchodziło w grę. Mówiła tylko, że zajęło to długo okres czasu ale wrzody zostały wyleczone.
Ja lucerne pakuje 3 razy dziennie od 3 tygodni  dla kobyły, która generalnie ma tendencje do zastoin i chodzi 3 razy w tygodniu do lasu i na razie nie widzę żadnych opuchnięć.
Kochani, mam na zbyciu coligone. Jedna osoba z rv ode mnie zamówiła, ale się rozmyśliła.
Kochani , ja kupiłem dl swojego konia nowy preparat na wrzody i pasze z CIACH

Kolejny spam. Moze nawet sie wysile i napisze do tego producenta pasz. Moze nie wie, ze na forach ktos mu taka "reklame robi...
Viss Mod
Czy ktoś był w sytuacji że po zmniejszeniu dawki omeprazolu w trakcie kuracji objawy wrzodów się nasiliły? Co w takiej sytuacji?
Ja odstawiłem totalnie i przeszedłem na CIACH! i jest taka poprawa że nie mogę uwierzyć .
 Spam bezczelny.
mindgame, Może tak być, bo po odstawieniu następuje wyrzut kwasu większy.
Trzeba stopniowo zmniejszać dawkę.
Gillian   four letter word
28 lutego 2020 19:43
kubisztal74, i zarejestrowałeś się DZIŚ aby napisać peany na temat Eggersmanna... serio... 😀
ten cudowny środek ma skład - Skład: wysłodki owocowe, lignoceluloza, poekstrakcyjna śruta sojowa, węglan wapnia. No faktycznie, cuda na kiju  🤣
Po konsultacji z wetem czeka nas powrót do pełnej dawki i w sumie kolejne 10 tyg leczenia 🙁 finansowa masakra. Kiedyś ludzie mieli wyrąbane, koń jadł owies i miał zapierdzielać i nikt się nie przejmował czy coś przypadkiem nie dolega. Jestem podłamana.
Czy ktoś będzie zamawiał omeprazol w najbliższym czasie?
karolosiks Wejdź sobie na fejsbukową grupę "revoltowi końscy wrzodowcy" tam co chwilę ktoś ma na sprzedaż
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 marca 2020 21:59
Wiecie jak zdobyć rokitnik?
Suszony owoc, czy sok?
Biczowa, no kupić po prostu?
Najlepiej rzeczywiście kupić  🤣

Tu o są suszone owoce:
https://rafex.eu/rokitnik-owoc-1kg-p-13853.html
a tu jakaś... sieczka:
https://podkowa.eu/pl/p/Rokitnik-owoc-Fix/590

anetakajper   Dolata i spółka
10 marca 2020 06:09
Czy ja mogę podawać babkę płasznik , kozieradkę, korzeń lukrecji, melisę i siemię razem?  Oczywiście zalane wrzątkiem i zaparzone ?
anetakajper jak masz tyle ziół to możesz zrobić mini bar ziołowy
anetakajper - jak kiedyś rozmawiałam z wetem apropo odpiaszczania (bo rozumiem że babka właśnie po to? ) to mówiła, że
1. jak najmniej wody do babki, mało koni zje to całkiem na sucho ale im mniej dodatkowego nawilżenia tym lepiej ( więc siemię to tak pewnie średnio )
2. W czasie odpiaszczania do posiłku z babką nie dodawać innych witamin i supli bo i tak się nie przyjmą. Dać tylko coś, żeby koń to zjadł, dodatki dawać do innych posiłków.

Szybkie pytanie. Czy preparaty na stawy typu Cortaflex (czyli z dodatkiem MSM i kwasu hialuronowego) można podawać koniom wrzodowym?
Czy preparat jednoskładnikowy (100% hydrolizat kolagenowy) będzie bezpieczny przy regularnym podawaniu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się