Nasza twórczość fotograficzna cz. II

madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 marca 2020 20:28
A jest tam możliwość rozbudowy RAM? Jaka karta graficzna?

Legion to cała seria, musisz sprawdzić specyfikację danego modelu 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
04 marca 2020 21:20
madmaddie, moje pytanie było akurat do Megane 🤣 Bo jeśli ten model na który patrzy nie ma opcji rozbudowy RAM z 8GB to ja bym jednak sobie odpuściła.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 marca 2020 09:37
Asa, sorki 🤣 LR pociągnie spokojnie, z PS może być problem
madmaddie, moje pytanie było akurat do Megane 🤣 Bo jeśli ten model na który patrzy nie ma opcji rozbudowy RAM z 8GB to ja bym jednak sobie odpuściła.

aaa... to do mnie 🙂
musiałabym pogadać z kimś mądrym 😉 wg opisu na allegro możliwa rozbudowa do 32 GB ale wiadomo, czasem napiszą coś więcej niż mniej.
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 - nie wiem jeszcze co to znaczy, później pogooglam i poczytam. Ogólnie PS ma też swoje wytyczne co do kart graficznych, więc muszę to zsynchronizować 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
05 marca 2020 16:23
Megane, ma tę samą kartę, starczy Ci. Nie jest świetna, ale nie ma tragedii. Jeśli jest możliwość rozbudowy to dobrze, będzie Ci potrzebne przynajmniej 16GB ramu.
Trochę ostatnio pozmieniałam sprzęt, coś nowego, coś starego wygrzebałam i w ramach testów przytrafiły mi się trzy fajne modelki (i model  😉 ):

 







Czyli znów się bawię w sesje. I w sumie nie najgorzej się bawię.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 marca 2020 21:15
jak tam focenie w czasach zarazy? 😉


Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 marca 2020 22:12
smartini jesteś mistrzem! po zdjęciach w psim wątku chciałam zapytać jak pies przeżył rzucanie łyżeczkami  🤣 🤣
nawet nie pomyślałabym, że to magia fotoszopa :p
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 marca 2020 09:07
Pati2012, żadne zwierzę ani łyżki nie ucierpiały podczas tworzenia fotografii 😁 z nieba spadały parówki 😉
Atamanka
Piękne portrety, masz może instagram?

smartini
Wirusami trzeba było rzucać 😉:P
Super pomysł!
armara dziękuję  :kwiatek: Mam, jest tam trochę chaotycznie, ale zapraszam: www.instagram.com/jjruszczynska/
smartini, już się zachwycałam i na insta i na Facebooku, super to foto 🙂 Chociaż portret bez łyżek też mi się bardzo podobał 🙂
Atamanka, bardzo ładne portrety, niby proste, ale maja w sobie to coś. Kurczę, trzeba umieć robić takie zdjęcia, zazdroszczę!

Ja niestety na home office nie siedzę, ale udało mi się ustrzelić zdjęcie, które mi się bardzo podoba (co jest u mnie rzadkie :P)

macbeth dziękuję, ale miło  :kwiatek: Umieć jak umieć, dobór obiektywu, lokacji i człowieka 😉 No, kolorki też coś tam robią. Takie zestaw i zdjęcia same się robią.
Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy. Czy mogę tu zapytać o to, jak planujecie zdjęcia? Chodzi mi o terminy, sesje, kontakty. Używacie jakiś plannerów dedykowanych fotografom? Podpowiecie, co powinno się znaleźć w takim plannerze? To raczej średni wątek na tego typu pytania, więc gdyby ktoś miał czas i chęć porozmawiać na pw, to byłabym turbo wdzięczna. :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2020 14:28
mundialowa, bullet journal :P całe życie sobie w nim ogarniam, do klientów foto też działało
smartini, chodziło mi o typowe plannery - czy znacie jakieś gotowce albo co musiałoby znaleźć się w plannerze foto, gdybyście mogły same go zaprojektować. 🙂
Zobacz sobie trello, to apka na tel i pc.
Dobra, chyba źle się wyraziłam. Gdyby ktoś z fotografów miałby chęć pomóc, to zapraszam na priv. :kwiatek:
Pomocy! Szukam jakiejś lustrzanki Canona, wypadłam całkiem z obiegu, a mój stary ma już... 13 lat 😵 Półka cenowa 2-3tys za body, chyba, że polecicie coś fantastycznego. Nie wiem po prostu co teraz można dostać za takie pieniądze, najwyżej dołożę drugie tyle  😁 😉 Potrzebuję aparatu zupełnie amatorsko, do pstrykania zdjęć na wakacjach, koniom, zwierzakom. Ogólnie rzecz biorąc - do rodzinnego albumu 😉

znalazłam modele EOS 800D,  EOS 77D...
To ma być nowe body? Patrz raczej na dwucyfrowe, np 80D, ew może bezlustro RP około 4 tys? Ludzie chwalą, mi się nie podoba 😉 taka zabawka
Jeśli z używek, to jest większy wybór.
A jakie body posiadasz obecnie? Jakie obiektywy?
galopada, ja swoją przygodę z foto reaktywowałam z 750d i myślę, że na amatorskie pstrykanie więcej Ci nie trzeba, a mieści się w budżecie. Jest mały, względnie lekki i naprawdę daje radę 🙂
Megane, nie zastanawiałam się na używanymi. Czuję lekkie obawy 😉
Moje body to przedpotopowy model 350d, także wszystko będzie lepsze 😉 obiektywy pewnie też dokupię nowe z czasem. Jeśli chodzi o obiektywy to nie jestem w stanie Ci powiedzieć jakie to, bo leżą w domu, ale są też stare i bardzo średnie 😉
Ja miałam 700 i o ile w świetle dziennym, w dość dobrych warunkach było ok, tak jak było już gorzej z oświetleniem (zmierzch, cień, pomieszczenie) to szum był duży już przy ISO 800 i AF błądził jak cholera. Bardzo szybko wymieniłam na 70D i tu było bez zastrzeżeń w prędkości pracy, a też cel był do fotografowania zwierząt i do podróży (czasem trzeba wejść do jakiegoś obiektu i zrobić wnętrze). Te 3 i 4 cyfrowe modele są z dość tanich podzespołów robione, więc żywotność samych aparatów jest niższa, jak z resztą też cena 🙂 coś za coś. Ale oczywiście zdjęcia robią 🙂 no i widać szybko się nudzą, szybko właścicielom czegoś w nich brakuje, bo mimo, że koszt nowego ponad dwa tysiące, to w sprzedaży są później z niewielkimi przebiegami po 1000-1300 złotych z obiektywem.
[s]Galopada najlepiej jak napisze co obecnie ma i czego jej w tym swoim body brakuje. [/s] a ok 🙂

Moim zdaniem jak chcesz aparat na lata, to 80d, może ten 77D (edit: z tego co czytam, to marny to jednak model), 70D już chyba nowego się nie kupi (ale to naprawdę fajne body). Jeśli jednak zdecydujesz się na jakiś xxxD to nie kupuj nowego, bo po pół roku straci 50%-60% wartości, więc bierz używany z jakimś niskim przebiegiem.
Też czułam obawy przed używkami, ale wyleczyłam się jak swój aparat + obiektyw kupiłam za 4200 a po pół roku sprzedawałam za 1700 (bo takie były rynkowe ceny) 🙂

Co do cen, to wybierz model, dwa czy trzy i podglądaj ceny. Teraz RP widzę około 5 tyś, miesiąc temu wskoczyła mi oferta za 4200 a przed świętami ktoś z forum na FB kupił za 3600 z tymi Canonowskimi rabatami (Cash back czy jak to się tam zwie) tak więc ceny falują.
Megane, Bardzo Ci dziękuję za obszerną odpowiedź! Będę śledziła ceny, może się uda coś kupić taniej ściągając z USA 😉
Pamiętaj też, że body to nie wszystko i bardzo ważny jest też obiektyw 😉
Pamiętam, że swoją 700d wymieniałam też dlatego, że z moim L 70-200 pracował jak muł (nowoczesne body i starodawny świetny obiektyw i chyba nie miał siły "pociągnąć" automatyki, z 70D L nie było problemu)  Praca baterii też na plus dla 70D, (trzykrotnie) te akumulatory są bardzo wydajne.  Ten sam jest np w 80D i w pełnej klatce 6d (jakby co 4 tysiące złotych 😉 nowe body ) i potrafi na jednym ładowaniu zrobić ponad 1000 zdjęć, jeśli zdjęcia robi się przez wizjer bez używania WiFi, Live View itp. duperelek.
Megane, dziękuję! Powoli będę kompletować zestaw. Nie spieszę się, na razie i tak przez parę miesięcy się nigdzie nie wybieram poza pracą 😉 :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 kwietnia 2020 09:19
Czyzby strona juz padla?  😕
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 kwietnia 2020 14:26
może tak być :P stany pracę zaczęły 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się