PSY

Perlica, ale my się nie rozumiemy chyba - variogate ma 71.5cm, a pies w siad ma 78cm. To nie jest spokojność 😉. 72-73cm mogę zrobić na zamówienie.
epk, kup przyczepe do przewozu koni, wysokość nad głową będzie z zapasem a i dla czterokopytnych sie przyda 🙂
epk, Vario Cage ma tyle :-)
Vario Gate ma tyle ile sufit auta :-)
Ale ile by nie miała to ja mam auto na 74cm to dalej za mało! O to chodzi. Auta nie zmienię, nie kupię dostawczego 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 marca 2020 21:18
epk, a może zamiast pełnej klatki zrobić przegrody i drzwiczki ale bez 'sufitu'? Firmy typu kojce.info robią takie rzeczy, masz wtedy bezpieczne psy ale klatki jako takiej nie ma i ogranicza Cię bezposrednio wysokość bagażnika, no jego nie powiększysz 😉 wątpię, by Ci patrol miarką psy mierzył a jeśli im wygodnie w tym bagażniku i mogą sobie usiąść to może by dało radę
smartini, To właśnie o tym piszę ja  🤣
Ale ja wiem o czym wy mówicie. Ale bagażnik ma 74cm wysokości. - podsufitka w części bagażnikowej jest na wysokość otworu. O tym właśnie piszę. Jak będą chciały usiąść to głową dotkną sufitu,nie ma opcji. Od początku o to mi chodzi. Bo jeśli te przepisy są prawdziwe (mam nadzieje, że to jakaś plotka) to nie wejdą tak, żeby siedzieć wyprostowane i nie dotykać sufitu. Ja już jaśniej nie umiem 😉. Nie ma znaczenia czy jest klatka czy nie, no może z 2cm, ale to nie robi różnicy większej 😉. Dla mnie to jest kosmiczna bzdura. Ale właśnie ją chcę sprostować haha a nie kombinować nad autem, bo wiem, w czym moje psy mają wygodnie (w sensie w jakim rozmiarze) 😉.

smartini, obejrzę to, ale chciałam mieć pełną klatkę - taką, którą w razie czego mogę wyjąć z bagażnika i wykorzystać. No chyba, ze to rozwiąże sytuacje, bo "legendarne" przepisy tyczą się klatek, a nie aut jak pies jest luzem w bagażniku hahah
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 marca 2020 21:57
epk, no ja bym podpytała na grupie wędrówkowej, największa szansa że tam znajdziesz kogoś, kto ten przepis zna (jeśli w ogóle on istnieje). Bo bez weryfikacji 'u źródła' (czyli w ustawie) to w zasadzie można tylko gdybać 🙁
Swoją drogą Vario Gate jest drogi i to mocno.

smartini, A widziałaś gdzieś drzwiczki bez sufitu na stronie www ? W sensie na jakiejś polskiej stronie ? Chciałam porównać cenę z Vario Gate.
Swoją drogą Vario Gate jest drogi i to mocno.

Obłędnie....

Napisałam na "Zabieram psa na wakacje". Może ktoś coś będzie wiedział. A jak nie to oleję chyba, bo już 2 dni szukam. A od owczarkarzy dowiedziałam się tyle, że nie wiedzą co to za przepis, ale jedne dostał mandat jak na wystawę jechał. I tyle.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 marca 2020 22:28
Perlica, z tego co wiem, to to są wszystko projekty na zamówienie, jako takiego cennika raczej nie znajdziesz.
smartini, Ale możesz podać stronę? Chcę zobaczyć jak to wygląda wpierw
epk, w Niemczech nie ma żadnych przepisów mówiących o tym w jakiej klatce ma siedzieć pies - mało tego pies w klatce nie musi siedzieć, do psów odnosi się tylko zwykłe prawo transportu ładunku, a ono mówi, że pies ma być tak zabezpieczony, aby nie stwarzać zagrożenia dla kierowcy
Czy zdarzało Wam się u starszych psów zaobserwować takie hmm ostrzejsze zachowania w stosunku do innych psów ?

Roksana lat 14, co jakiś czas ma taką akcję, że kłapnie zębami na Jerrego albo go przywali łapą do ziemi, nie jest to ewidentnie zabawa ale krzywdy mu nie robi (prawie zębów nie ma 😉 ).
Wrócę jeszcze na chwilę do tematu kleszczy, bo wpadł mi w ręce link apropo Simparica - klik


4.4 Specjalne ostrzeżenia dla każdego z docelowych gatunków zwierząt

Pasożyty muszą rozpocząć odżywianie na żywicielu by wejść w kontakt z sarolanerem, dlatego nie można wykluczyć ryzyka wystąpienia chorób przenoszonych przez te pasożyty.


Więc raczej nie działa odstraszająco. 
Wydaje mi się, że żadne tabletki nie działają odstraszająco jednak.

Ja się mogę pochwalić. 22 lutego Skalpel razem z moim partnerem zdali wszystkie 3 egzaminy zapachowe Polskiej Ligi Nosework 🙂
kolebka, tak, starsza suka (15 lat) od sąsiadki tak robi - i do młodszej i do mojego. W ten sposób komunikuje, że inny pies przekroczył granicę. Jak była młoda tak nie robiła. Młodsze psy też tak robią, kiedy według nich przekroczona została granica. 
Czy zdarzało Wam się u starszych psów zaobserwować takie hmm ostrzejsze zachowania w stosunku do innych psów ?

Moja starsza (13 lat) zrobiła się w ciągu ostatniego pół roku strasznie jędzowata. O byle co się wkurza na młodego, nawet jak tylko przechodząc obok na kanapie jej dotknie. Ba, w momencie kiedy starsza śpi w łóżku i ja jej dotknę nogą, to też budzi się z zębami (których nie ma) i szczekiem, bo myśli, że to Peanut. Wydaje mi się, że jest to powiązane z jej słabymi zmysłami - dotyk ją "zaskakuje", bo nie słyszy zbliżającego się psa/człowieka i słabo go widzi.

macbeth, gratulacje!
Dokładnie takie same reakcje obserwuję, takie sytuacje dzieją się nagle: np dzisiaj rano - mój K wyciera Roksię po spacerze, a ona nagle z japą i zębami do Jerrego, który obok przechodził  🤔wirek:
Faktycznie to może być kwestia osłabionych zmysłów i gwałtownych reakcji przez to...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 marca 2020 15:46
macbeth, gratulacje 🙂

Szkodnik miał dziś trening kondycyjny  😁




Nigdy nie ogarnę syfu, którzy ludzie robią na terenach rekreacyjnych :/
fin, madmaddie, dziękuję 🙂
Czy ma któraś z Was matę dla psa z Dogahead? Jestem ciekawa jak jakościowo wypada  🙂
W poniedziałek wcisnęłam psu tabletkę przeciw pasożytom zewnętrznym. Od środy zauwazyłam rozwolnienie,  dzisiaj miałam pobudkę w nocy przed 5.00.
Przez ostatnie tygodnie nic się w żywieniu psa nie zmieniło, nikt nieproszony raczej go też nie nakarmił. 
Czy ktoś miał podobne objawy po podaniu tabletki?
galopada_   małoPolskie ;)
08 marca 2020 10:06
Poszukuję sprawdzonej hodowli berneńskich psów pasterskich z okolic podkarpacia, małopolski, świętokrzyskiego i ewentualnie lubelszczyzny  👀 ktoś z Was ma rozeznanie w tym temacie? 😉
Kleks był dziś na zlocie Shib, zgłupiał  😁 😜
Jego najlepsza koleżanka to Shiba, a tutaj miał takich 10...  👀







I Hoshi w locie  😁



edit: coś się zdjęcia nie wyświetlają...  🤔
breakawayy, A jak nazywa sie rasa psa , która wygląda jak shiba ale jest mniejsza ?
mils   ig: milen.ju
08 marca 2020 18:21
Perlica ale, że jeszcze mniejsze? Shiba ma ok. 40cm wzrostu wg wzorca, to nie są duże psy. 🙂
mils, takie mini shiby, albo te na fotach są jakieś bycze?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 marca 2020 18:34
Kleksik jest malutki 🙂 shiba jest mniejsza, akita większa 😉
Akity znam, ale się zastanawiam czy jest coś mniejszego od shiby ?
I nie mam na myśli pomeraniana.
Perlica, corgi 🤣 też od szpiców 😉 chociaż obecnie zupełnie inaczej klasyfikowane. Dużo ludzi myli, jak nie widziało wcześniej na żywo i znają tylko z memów 😉 chociaż nie wiem czy mniejsze to dobre słowo, raczej niższe 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się