Ogłowia

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 marca 2020 18:10
Stajnia wypożycza Micklema.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
14 marca 2020 16:16
Hej 🙂 Powoli rozglądam się za jakimś ogłowiem - mam stare klasyczne czarne do ciorania na codzień (to z drugiego zdjęcia), ale ono już ma swoje lata 😉 Czy na głowie z mała ilością odmian (chrapka) bardziej ozdobny naczółek nie będzie za bardzo się odznaczać i dawać po oczach? Nie chodzi tutaj o nie wiadomo co, ale jakieś subletne naczółki mnie kuszą.

Kobyła to xx, zimą wpada w nieco bardziej "czerwone" tony gniadego - mnie się podoba i w czerniach, i w brązach. Do tej pory raczej unikałam "blingów", bo obawiam się, że to przytłoczy nam łeb. Galeria coś szwankuje, więc poglądowe zdjęcia:

Viridila, dzisiaj czasy takie, że nawet porażających bllingów na łbach zbytnio nie widać.
Za to dziwnie wygląda koń zew "skromnym" naczółkiem.
Weź po prostu taki, które super ci się podoba.
Ja aktualnie mam szmergla na punkcie antycznego brązu (coś jak pierwsze, tylko bez przeszyć),
ale o takie znacznie trudniej niż o czarne.
A może coś takiego?
horka
Na folbluta patrzę, by paski były subtelne i wolę haczyki niż sprzączki. bo mniej się dzieje na niewielkiej "twarzy".
Viridila, miałam to ogłowie wstawione przez halo, jest piękne (Horka Nikki)! (tylko uwaga, przy traktowaniu olejem ciemnieje), [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,39.msg1749560/topicseen.html#msg1749560]tu[/url] wstawiałam zdjęcie już ściemnionego.

Mój koń super chodzi na micklemie, ale nasz już trochę się zużył. Kupiłam więc podobnego do micklema w działaniu PS Nirak:

Viridila,
pożycz sobie od kogoś po prostu blingowy naczolek i przymierz 😉 W moim przypadku cienki, srebrny łańcuszek to był szczyt szaleństwa i jak zobaczyłam Kawalowe świecidełka to pomyślałam 'oesu, ale kicz..". Założyłam na łeb i..... 😍 a też mam kobyłę właściwie bez odmian, tylko mała gwiazdka 🙂
Viridila, - mi się wydaje, że właśnie na mało kolorowej głowie bling wygląda fajnie, ja mam mocno pomalowanego i zawsze się bałam efektu choinki 😉
Viridila, na taki łeb możesz WSZYSTKO. Generalnie to bierz co ci się podoba, ja na swoim malowanym też mam wszystko, yolo, a wygląda super :P [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,39.msg2403948/topicseen.html#msg2403948]klik[/url]
Ja też długie lata myślałam, że takie naczółki są badziewne. A teraz co? Szajn lajk e dajmont w lesie i tylko czekam, aż stanie w plamie słońca, żeby mnie oślepiał. Oo A na takiej bezodmianowej głowie nie możesz przesadzić. Ja mam siwego w hreczce z dość wyraźną strzałką i nawet to mnie nie powstrzymuje. 😀
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
15 marca 2020 15:59
To mam nieco inne postrzeganie chyba 😜 Dla mnie na bardziej malowanych głowach mocniejsze naczółki "wtapiają się" i dopełniają odmiany koni. Natomiast na skąpo-odmianowych głowach (zwłaszcza jak czoło "czyste"😉 to mam wrażenie, że dużo bardziej się to "odcina" i trzeba mocniej uważać, żeby nie przegiąć pałki.

Chyba za mocno przejmuję się tym, czy jej "łba nie przytłoczę" 😁 Ta Horka bardzo fajna - subtelna, "wąska" w paskach (kolor bez znaczenia, mam siodło czarno-brązowe, więc taka ściemniała Horka bardziej pasuje :hihi🙂. Tak od jakiś kilku miesięcy wchodzę na stronę KaWal'a i chodzi mi takie rurkowe po głowie: https://kawalhorses.pl/pl/p/Oglowie-Texture/45. Czy paski rurkowe to tylko kwestia estetyki czy np. są mniej/bardziej trwałe?



Estetyki. To ten sam pasek, tylko dodatkowo zszyty na okrągło. Mnie się bardzo podobają też rurkowe, a KaWale są do tego dobrze przemyślane z tym zapięciem za uszami. Tylko ten skośnik rurkowy mi się nie podoba, na pewno daje bardziej punktowy nacisk niż zwykły. Chyba że ktoś zapina luźno albo w ogóle nie używa.
Skośnik to można wymienić za grosze 😉

Viridila, - jeśli używasz instagrama to wrzuć sobie jakoś hasztag ogłowiowy, czy koński najlepiej po angielsku i popatrz. Jeśli nie możesz próbować przez google, ale instagram mi się najlepiej sprawdza, jak chce coś pooglądać na jeźdźcach i koniach nie katalogowych 😉 Patrząc na różne fotki można zweryfikować, co Ci się podoba, a co nie.
Keirashara, jasne, że można, zasugerowałam tylko, że może nie być taki fajny. :P
Robię tak samo! Specjalnie po to Insta założyłam. 😀
Sivrite, - ja też, jestem cichym podglądaczem 😁 
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
15 marca 2020 19:00
Ooo, na instagrama nie wpadłam, a sporo rzeczy tam obczajam (zwłaszcza jedzeniowe) 😁 Kurdę, w KaWalu sporo nachrapników wydaje się mocno szeroka - a tego wolałabym uniknąć na D. Nie wiem też czy nie postawić na białe podszycie (beżowe?) vs bardziej ozdobny naczółek. Ona ma w sumie "rozjaśniany" pysk (i beż tutaj chyba nie będzie wyglądać :???🙂, więc chyba pójdę w "spokojniejszy" nachrapnik. A to rurkowe chyba niedostępne (a już chciałam je do koszyka ładować) 🙁

Skośnika nie używamy, a dla paska zastosowanie znalazłabym np. jako troczek dodatkowy w terenach (np. do przywieszenia bluzy/lekkiej kurtki) 😁 Takich pasków nigdy dość.
Napisz do KaWala na FB, jeśli nie ma jakiegoś modelu, może będzie w następnej dostawie. Albo może będzie coś podobnego. Pamiętaj, że u nich możesz wszystko zmieniać - nachrapnik i naczółek dopasować taki, jaki chcesz.
Viridila, nie bierz rurkowego. mały łeb wygląda w takim jak baleron, i to kiepsko powiązany.
Mój chodzi w takim:
[url=https://www.horze.pl/ogłowia-munsztukowe/ogłowie-munsztukowe-horze-vienna/10053.html#color=BL]horze[/url]
Czasem takowe bywają tańsze, a dodatkowy pasek się wyjmuje.
Mam też takie (na folbluta):

HKM a bardzo sobie chwalę
halo a nie chciałabyś się pozbyć tego dodatkowego paska? Przydałby mi się :P
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
16 marca 2020 09:23
Zrezygnowałam z rurkowego, ale postawiłam na KaWal'a (Hypnos) tylko naczółek jeśli się da to zamieniam na inny (wolałam coś "jasniejszego" dla niej; naczółek Laila - bardzo lubię takie błyski, a jednocześnie to jest tylko pojedynczy rząd, a nie cały naczółek blingowy 😀).
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 marca 2020 12:07
halo a nie chciałabyś się pozbyć tego dodatkowego paska? Przydałby mi się :P


Proponuję Pasek do kolca za 38 zł 😉
Nique, mój aktualnie chodzi w munsztuku.
Ale, oprócz powyższego  paska do kolca (były też w animavecie),
np. na horze jest coś mylnie opisane jako jarzemko, a jest to właśnie bridoon.
Dzięki, nie pomyślałam o tym xD
Hej,
Szukam ogłowia na konia zimnokrwistego. Może mieliście doczynienia z tak dużym rozmiarem, bądź możecie polecić kogoś kto takie wykona? 🙂
Cytrusowa xfull z Kavalkade jest naprawdę duży...
A ogłowia naprawdę ładne i dobre jakościowo
MajaK   Tina 2000-2013
22 marca 2020 11:01
Hej,
Szukam ogłowia na konia zimnokrwistego. Może mieliście doczynienia z tak dużym rozmiarem, bądź możecie polecić kogoś kto takie wykona? 🙂


Kupowałam w Busse rozmiar x-full.
Trafiłam Fouganzy full pasujący na szajra.
Czasem właśnie full jest tak duży, że pasuje, trzeba szukać "na oko" najlepiej albo pytać o wymiary 🙂
Ktoś posiada z Was ogłowie PS of Sweden i jest w stanie podzielić się opinia na temat jego?  😀
Vendettka ja jestem świeżo po zakupie i pierwsze wrażenie bardzo przyjemne, świetna skóra 😉 Bardzo fajny kontakt mailowy, można o wszystko zapytać i są bardzo pomocni. Jednak cenowo bardziej opłaca się kupić w polskich sklepach internetowych.
Cytrusowa, - daw-mag szyje na wymiar, mi robili ogłowie na konia z lekkim garbem, on potrzebuje nachrapnika xxfull, naczółka xfull i potylicy od coba 😉 Nie było problemu by wymieniać części. Jakościowo na prawdę super ogłowia, mam kilka, w tym takie z ponad dyszką na karku 🙂
Vendettka, mam od zeszłego tygodnia, zdjęcie wstawiałam ciut wyżej na tej stronie. Kupiłam podobne do micklema, bo micklem pasuje koniowi. Wykonanie bdb, leciutkie, koniowi pasuje. Kontakt z ps of sweden idealny (musiałam skonsultować rozmiar).
Vendettka, kilka służbowych i relacja cena/ jakość jak dla mnie na minus.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 marca 2020 19:18
Mamy w stajni dwa ponad rok i są świetnej jakości. Nie mam się do czego przyczepić.
klik 1
klik 2
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się