Afryka jest blisko – tunrida, jej Malawi i nasza pomoc

Moja paczka dla Catherine chyba gdzieś utknęła w drodze do Lilongwe z Capetown, bo od 14.02 nie zmienia statusu (a jest send, a nie, że dotarła, siedzi na magazynie i czeka na transport!!) 👿 Ale może to tylko mojej pierwszej paczce poszło tak ekspresem 10 dni?

A paczkę dla Faresi wyślę jak przestaniemy ludzi straszyć kaszlem, bo w sklepie to nas prawie zjedli 😜

larabarson, super!!! Masz jakieś fotki środka co tam wrzuciłaś? Zawsze to jakaś inspiracja :kwiatek: 😉
Maea niestety nie mam 🙁 A wrzuciłam tam: talerze i kubki plastikowe, pojemniki do żywności, patelnię i garnek, proszek do prania, mydła, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, zmywaki i ściereczki kuchenne, latarka, długopisy, ołówki, kredki, mazaki, zeszyty, torebeczkę i skakankę dla Salemani, piórnik z wyposażeniem, dwie piłki (jedna dla chłopców i druga dla Salemani), ciuszki i buciki, czekolady, batoniki i chrupki czekoladowe do mleka 🙂 I to chyba wszystko. Mam nadzieję, ze im się paczka spodoba :kwiatek:
maea nie chcę Cię martwić  😀iabeł: ale tak właśnie wygląda życie w Afryce. Paczka sprawnie dotarła do Afryki i... Nagle czas zaczyna biec inną prędkością.  😂
Może nie będzie tak źle, ale naprawdę paczki potrafią sobie tygodniami czy miesiącami zalegać w magazynach.
Słuchajcie....trzeba cholera pchnąć ten kibel.
Mam od koleżanki 100 zł. Sama dam 200.
Maea i trusia i dea by się zrzuciły.
Naciskam na dwie znajome- dadzą.
Chyba zacznę jednak zbierać na ten kibel na swoje konto.
Bo inaczej kibla nie będzie.

Zbieramy. Dziewczyny......kto jeszcze może się dorzucić???  :kwiatek:
tunrida, no niestety afrykańskie tempo ogarnęło tą paczkę dla Catherine, aż mi przykro, gdybym wiedziała to bym się bardziej spięła z tą wysyłką :/ Już trzy tygodnie nie może dotrzeć do Lilongwe, no kosmos. A dziewczynka czeka 🙁

Co do kibelka - podaj konto na priv to od razu przeleję kasę. Czyli co, z jakieś 500-700 zł byśmy już miały zależnie od hojności koleżanek? To niedużo już! 😅
tunrida, tez moge sie dorzucic jak cos, numer konta powinnam jeszcze miec 🙂
Mogę 100 dać na wc 🙂
Dane mam, to podeślę
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
05 marca 2020 16:51
Ja też dorzucę 100 zł na wc, poproszę o numer konta.
Jesteście kochane. Wysyłam dane do przelewu. Kto jeszcze potrzebuje, proszę pisać. I proszę piszcie może swój nick, bo nie kojarzę Was po danych w realu.
Będę tutaj wstawiać stan zbiórki. Oczywiście bez wyszczególniania kto ile.
Zaczynamy zbierać. Puściłam już Dorocie info że damy na ten kibel.  😉

akcja kibel czas start  😁
Akcja jak zostać babcią klozetową 😉
mój przelew w drodze
dea   primum non nocere
05 marca 2020 21:40
uiii czemu w tym momencie, ja ledwie żyję finansowo teraz, najwyżej 100zł wyskrobię 🙁 po rozliczeniu pita coś tam powinno wrócić, to bym mogła wyrzucić do kibla  😁 ale ja go dopiero jutro wypełniać będę... nawet nie wiem kiedy mi zwrócą ani ile  🙄
Dea- ale stówka też jest bardzo, bardzo dobra!!
Poważnie. Jak możesz, to dawaj stówkę na kibel i niech Ci Bozia wynagrodzi.  😉
Cieszę się, że kibelek drgnął. Bo przecież te dzieciaki i opiekunki mają prawo do prywatności. A poza tym to nie jest rancho kreatywnej brudaski.

tunrida, mam nadzieję, że nie zmieniłaś konta, bo wyszperałam jakieś stare i na to samo przelałam.

dea, łączę się w bólu. Z tym że ja nie spodziewam się żadnych nadprogramowych wpływów, natomiast mam tak wielkie wypływy, że w tym roku po raz pierwszy od nastu lat moje konie nie pojadą na wakacje do mazurskiego raju (nie mylić z mazurskim syfem kreatywnej sadystki). Dlatego też tylko stówę wysupłałam.
Numerów kont nie zmieniłam.  😉 W poniedziałek wlezę na oba i zacznę spisywać ile mamy. Dam znać.
Dziękuję Wam. Bo bez kibla to słabo. Musieli by przechodzić na drugą stronę drogi i korzystać z krzaków. Słabo.
dea   primum non nocere
06 marca 2020 22:08
Jak nie zmieniałaś, to wrzucę na to samo tę stówkę. Jakby się nie uzbierało, to najwyżej będzie druga tura 😉 szczytny cel  🥂
fanelia   Never give up
07 marca 2020 10:22
Tunrida, też coś dorzucę, co prawda mniej niż stówę, ale więcej nie wysupłam. Chociaż tyle... Poproszę nr konta  :kwiatek:
tunrida, ja jestem Ci bardzo wdzięczna, Ty wiesz za co. Więc podrzuć nr konta na priv, proszę. Może dużo nie przeleję, ale grosz do grosza.
tunrida, dzięki za dane, przelew poszedł.
Daj znać ile brakuje to może jeszcze ktos tu dorzuci grosik.
Wczoraj poszła paczka od mojej mamy dla Moniki i Alinafi. Dzięki ludziom o dobrych serduszkach, którzy dorzucili się do tej paczki, dostaną ekstra rzeczy 😍 Tylko okazało się, że mama zapomniała napisać na tej kartce z adresem przylepionej do paczki imion dziewczynek 🙁 Za to w środku był włożony list i ich imiona w nim. tunrida - mam nadzieję, że Dorota będzie wiedziała dla kogo ta paczka?
Napisz mi proszę od kogo była adresowana- to zaraz dam cynk Dorocie. Wtedy w ogóle jej nie będą otwierać, tylko zawiozą dziewczynkom.
A nawet gdyby otworzyli przez pomyłkę, to jeśli jest w środku list- zawiozą dzieciom.
No...dlatego właśnie Dorota prosi o listy.  😉 Bo bywa że nawet kartka z adresem nadawcy się porwie w drodze.
Ale spokojnie, wszystko będzie ok.  :kwiatek:
Mam aktualne zdjęcia przedszkola, ale chyba z powodu prac na forum, nie mogę wgrać ani jednego.

Mam wpłaty od: Marsztylka, Maea, Anna K, Santa, Katarzyna W, Yegua-  razem jest 550 zł  Plus 100 od mojej znajomej, plus 200 ode mnie. Razem- 850 zł.
Brakuje 300 zł do przelania Dorocie.  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:  Ktoś, coś?
tunrida, podrzuć mi nr konta na priv, to wieczorem zrobię przelew, jak wrócę z pracy. Nie będzie to duża kwota, ale zawsze będzie to trochę bliżej do celu :kwiatek:
tunrida, wlasnie zrobilam przelew, podobno 1 dzien roboczy (?). Zawsze jakis grosz.

Sorry za opoznienie 😡
To już stary artykuł. Pytałam Doroty o to. Tak jest bardziej na południu kraju. Tam właśnie często dochodziło do aranżacji małżeństw. I wszystko jest prawdą. Chapassi potwierdzał.

W ogóle na południu kraju widziałam dużo większą biedę niż na północy. Nie wiem dlaczego.

Jeśli ktoś chce się jeszcze dołożyć do "kibelka' to zapraszam. Na kibelek jest  😅 ale że mamy naddatek ok 200 zł, to od razu Dorota zaczyna marzyć o jakimś, choćby niewielkim ogrodzeniu, z jednej strony. Od strony drogi. Bo budynek stoi tuż przy drodze.
Nie trzeba nam dużo. Ale jakby tak jeszcze kilka osób po 50 zł...  😍

Mam fotkę, ale kurczę.... zupełnie nie mogę dodać żadnego zdjęcia to forumowej galerii. Wy możecie?




tunrida, moge tylko jak wybieram stara wersje. Przy nowej nie.
Super  😅  Kibelkowi mocno kibicowałam.  Fajnie, że jeszcze "na coś" zostało.    🏇
Mi stara wersja galerii mieli i mieli i nic nie wgrywa.
Moja paczka dla Salemani wyjechała już z Capetown 🙂 Ciekawe teraz ile czasu jej zajmie dotarcie na miejsce.
Larabarson, ekspres!!! Moja paczka dla Catherine wyjechała z Capetown miesiąc temu i dalej dotrzeć nie może do Malawi... 😵

Zawiesili wszystkie wysyłki zagraniczne. Masakra, trzeba było iść chorym chyba na pocztę jak jeszcze działało  🤔 mam nadzieję, że szybko je odwieszą, przecież nie wszystkie paczki idą transportem lotniczym, a i tak transport towarów miał być niby niezakłócony...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się