żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Dziękuje za odzew, sytuacja jest odwrotna - siodłałam go za bardzo z przodu i zapinałam właśnie popręg na pierwszą i drugą przystułę. Mam popręg z bardzo szerokim fartuchem  😉 Osoba, która oglądała dopasowanie siodła doradziła żeby siodłać bardziej z tyłu, dopinać popręg na 2 i 3 przystułę i dopchać siodło z tyłu.  😡
Czy ktos mial doczynienia z zelami na siodlo? Mam problem z obcieraniem sie od twistu siodla i zastanawiam sie czy to pomoze.
oli330 siodła na koniu nie widziałam, więc będzie mocno teoretycznie. Choć gdybyś miała zdjęcia siodła na gołym koniu i dopiętym popręgu, fajnie by było zobaczyć.
Jak to mówią "assumption is the mother of all fuck-ups".

A więc, teoretycznie: jeśli siodłałaś za mocno z przodu, no to Twój błąd. Siodło ma leżeć tam, gdzie ma leżeć. Nie rzucałabym nawet radami typu "bardziej z przodu", czy "bardziej z tyłu" - obszar, na którym to siodło w ogóle może leżeć jest na ogół na tyle krótki, że koń nie daje nam wielkiego wyboru.
A propos dopinania przystuł - jak popręg ciągnie Ci siodło na łopatki, to na chłopski rozum - mniej będzie ciągnąć, jeśli będzie dopięty na przystuły wysunięte najbardziej do przodu. Im dalsza przystuła, tym bardziej popręg będzie ciągnąć siodło. A jak sama piszesz, koń jest okrągły i gruby - czyli wgłębienie na popręg ma mocno wysunięte do przodu. I tutaj bez anatomicznego popręgu ani rusz (te Mattesy są do kupienia również z fartuchem, jakby co)

No i kwestia dopchania tyłu - pytanie brzmi, dlaczego? Siodło leci na tył? Czy podnosi się podczas jazdy? Zakładam, że raczej to drugie, skoro ta osoba radziła dopinanie na 2 i 3 przystułę...
właśnie wydawało mi się kurcze, że siodłałam dobrze. Wcześniej miałam siodło wszechstronne, siodłałam tak samo. Tylko wiadomo skokówka ma wysunięte tybinki bardziej do przodu, możliwe że leżało już na łopatkach. Co do podpinania popręgu, zgadzam się tutaj w 100%. Spróbuję zrobić zdjęcia przy najbliższej okazji i wrócę. :kwiatek:
Czy ktos mial doczynienia z zelami na siodlo? Mam problem z obcieraniem sie od twistu siodla i zastanawiam sie czy to pomoze.
ja mam dwa rodzaje , używam ich podczas rajdów , rewelacyjna sprawa . Naprawde potrafią uratować tyłek.
faith, Moim zdaniem już chyba prędzej futro medyczne na siodło.... Żel to taki jednak "twardy" (przynajmniej te, które widziałam na żywi - no takie czarne "nakładki". No offence (błagam, błagam, ja to w dobrej wierze!), ale... może jakbyś spróbowała inaczej siedzieć? Poustawiać się w siodle inaczej?
No wiem wiem, tylko zanim sie przesiade i utrwale to krew i lzy 😉
Chodzi mi o acavallo konkretnie, zadne tam inne twardziochy, futro polepsza sprawe minimalnie.
faith A siodło nie ma za małego siedziska dla Ciebie? Czy to tylko kwestia twistu?
No wiem wiem, tylko zanim sie przesiade i utrwale to krew i lzy 😉
Chodzi mi o acavallo konkretnie, zadne tam inne twardziochy, futro polepsza sprawe minimalnie.

mam acavallo i taki właśnie twardy zwykły . Oba dają radę a rajdy 4-6h dziennie w niedopasowanych twardych siodłach .
W zasadzie to nie wiem czego to kwestia.
Tzn na 99,9% tego jak siedze, ale troche nie wiem jak sie przesadzic szczerze mowiac.
Obcieram sie w kroku, nie na pupie.
A problem w tym ze jak twist szerszy to mi biodro szwankuje, starosc  😎

Probuje sie usadzic mocniej na tylku, ale mam wrazenie jakbym tracila 3 punkty przylozenia wtedy.
Moze budowa tez nie pomaga.
Siade z trenerka i pomysle 🙂
faith, a to siodło nie pcha cię na przedni łęk? Ew. nie leci na przód - nawet nie w stój, tylko podczas jazdy. Zawsze mam takie cyrki, jak siodło zaczyna lecieć (choćby minimalnie na przód).
faith pytam, bo długo miałam podobny problem.
Do teraz mi się zdarza, jeśli wsiądę w za małe siodło (bo siedzę wtedy za blisko przedniego łęku), lub w takie ze zbyt wąskim twistem.
Regularnie obcierałam się w Equipach, 16" mi robiło potworną krzywdę (mimo, że tyłek się spoko mieścił...), 17" mniejszą, dopiero 18" była ok, choć obiektywnie było to dla mnie ewidentnie za duże siodło.
Długo się męczyłam, próbowałam usiąść inaczej, a realną ulgę przyniosła dopiero zmiana siodła na coś nieco szerszego.
W czym jeździsz teraz?
Swojego nic jeszcze nie mam, ale doszkalam sie u trenerki na jej koniu - i tam mam chyba prestige sidney.
Skokowke w sensie.
17 siedzisko.
Najlepiej bylo mi chyba w batesie do tej pory.
faith, to weź pod uwagę, że Prestige Sydney to wiekowe siodło, więc może mieć różny stan techniczny po prostu
Ale to nie jest kwestia tego jednego akurat.
Poza tym - no musze jakos jezdzic i sobie poradzic z tematem - dlatego pytam czy jest jakas szansa ze zel pomoze cokolwiek 🙂
Na stare i twarde siodło żel może coś tam pomóc.
Jeśli chodzi o sam dosiad, to pytanie, ile w Twoim dosiadzie jest ruchu przód-tył, a ile góra-dół. Jak ten pierwszy wyeliminujesz, powinno być o wiele lepiej.
Bates z tego co kojarzę jakiś szczególnie wąski twistem nie jest.
No, do tego ma dosc plaskie siedzisko, bardzo miekkie i nie za wysoki przedni lek. Dobra kombinacja.
faith, no to może futro medyczne na siodło?
Pisalam wczesniej - subtelna roznica 🙂
faith, to się poddaje  😂
Ale w sumie moze nowe takie pi mega puchate by dalo rade.
POmysle 😉
faith, oryginalne po prostu, nie sztuczne
Może to głupio zabrzmi, ale ktoś kiedyś na tym forum pisał jeżdżąc ujeżdzenie (wiadomo ile godzin w pełnym siadzie) że na obcieranie pomagają majtki podszyte dodatkowo w wiadomych okolicach.
Też miałam pisać o majtkach/szortach dla rowerzystów nawet  😉
Hm, no jest to jakis pomysl do rozwazenia 🙂
Kiedyś gdzieś była już dyskusja o obcieraniu, bardzo mnie wtedy dziwiła... Do czasu. Zmieniłam siodło, miałam problem zeby w nie usiąść (176cm i siodło ze skrócona tybinką  🤦 )
Próbując się odnaleźć wyhodowałam sobie przeprost i się zaczęła rzeźnia...
Nic nie pomagało...
Zmieniłam siodło, walczę ze złym nawykiem - jak siedzę prawidłowo jest super, jak tylko się skrzywię - momentalnie to czuję w kroku...
faith, A myślałaś, żeby sprawdzić np. jakieś westernowe siodło? Ja wiem, że to pomysł jest trochę "od czapy", ale one trochę inaczej usadzają, może załapiesz więcej luzu i potem będzie łatwiej  "się przepracować" na klasycznych siodłach... Ewentualnie właśnie jakiś płaski, skokowy naleśnik.
Acavallo na siodło to nie wiem, ale biorąc pod uwagę, że ichniejsze żele pod siodło są dosyć "miękkie-lejące się", to może zda egzamin...
Aaaaa, Spooks czasem nie ma w swojej ofercie takich bryczesów z dodatkowym "wypełnieniem"? Choć szorty dla rowerzystów na pewno będą w tym temacie bardziej przyjazne cenowo 😀
Powodzenia! Daj znać co podziałało 😀
Jakie mamy dostępne na rynku podkładki korekcyjne z kanałem i 3 kieszeniami na wkładki (poza Winderenen)
🤔
anetakajper   Dolata i spółka
04 kwietnia 2020 18:15
kentaur ma taką podkładkę
azzawa, myślałam że invictus, ale jednak ma tylko 2 kieszenie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się