Koronawirus

Pisałam o średniej śmiertelności ogółem - wiadomo, że będzie się znacznie różnic w poszczególnych krajach w zależności od jakości opieki medycznej.

W Krakowie większość basenów jest zamknięta, siłownie też, odwołane są treningi biegowe i zawody. Tylko co z tego, jak teraz ludzie ze srajtaśmy przerzucili się na mięso  😂
Sklepy mają dostawy po 20, 30kg mięsa i znika wszystko do południa  🤔wirek:  gdzie się trzyma takie ilości mrożonek, bo ja mam trzy szuflady i są wiecznie pełne.
espana, niestety u nich tez juz nie ma tego leku i jak próbowali zamówić dla pacjenta z hurtowni to tez nie było :/
Dziękuję  :kwiatek: Nie ma nigdzie. Wycofują z rezerw. Lekarze powypisywali recepty dla swoich rodzin i znajomych, widząc co się dzieje we Włoszech, że ludzie muszą się leczyć sami. Cudem zdobyłam wczoraj zapas na 2 miesiące. Ale co potem?
Pisałam o średniej śmiertelności ogółem - wiadomo, że będzie się znacznie różnic w poszczególnych krajach w zależności od jakości opieki medycznej.

Dobrze że sie rozumiey  :przytul:
Ale wolałam powiedzieć, zanim ktoś inny coś sobie poprzekręca. Mnie bardzo denerwują podawane przez media ilości zgonów, skoro statystykę powinno się prowadzić przez lata na podstawie dużej ilości zachorowań, w tych obliczeniach biorąc pod uwagę różne zmienne czynniki.
Ja się tak tylko zastanawiam, czy wesela w Polsce też odwołają... siostra ma wesele 25 kwietnia i ma ogromne zmartwienie. Myślicie, że jest to realne?
Panieński postanowiłam zorganizować jej w domku na terenie naszego ośrodka jeździeckiego. Miał być wyjazd w góry ze Slowhopa, ale przez to wszystko zrezygnowałam, za duże ryzyko, że nie wypali.

Moja rodzina jest spokojna, natomiast odseparowaliśmy dziadków od świata zew. Ciocia im tylko dowozi zakupy i zostawia pod drzwiami. Nie muszą nigdzie wychodzić. Niestety z wizyt u lekarza/w szpitalu też musieli zrezygnować. Na święta pewnie też się nie zjedziemy do nich jak co roku...
espana,

https://ktomalek.pl/leon-www/rezerwacjeLekow/KLEK/gdzieKupieLeki?add=4080402&krok=1

Tu sprawdź. Zadzwoń do apteki czy jeszcze mają, poza tym, jak apteki są sieciówką, to Ci to ściągną z innej. Bo jest jeszcze gdzieniegdzie dostępny.
pokemon przerobiłam. Pokazuje kilka aptek we Wrocławiu. Tam gdzie się nie dodzwoniłam zakładałam rezerwację, którą następnie odrzucano z powodu braku na stanie. Niestety informacje są nieaktualne. Trudno. Będę się martwić za 2 miesiące.
Espana, współczuje sytuacji z lekiem. Swoją drogą, czy to jest legalne, że lekarze pozapisywali lek "na wszelki wypadek" osobom zdrowym? Bo moim zdaniem, to podchodzi pod narażanie życia i zdrowia osób, które tego leku rzeczywiście potrzebują.
Już po ptokach. Wrocław wprowadził dzisiaj oficjalnie leczenie pacjentów w szpitalu zakaźnym Arechinem i lekami na HIV klik. Czyli Arechin idzie na rezerwy.
kittajka sama mam takich znajomych, co pozałatwiali recepty, bo lekarze im powiedzieli, że będzie jak we Włoszech i pacjenci muszą leczyć się sami, bo leków nie starcza.
Cudem zdobyłam te dwa opakowania wczoraj.

edit: ludzie są skrajnie NIEODPOWIEDZIALNI
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 marca 2020 11:57
Espana ale tobie sie musi z tych rezerw należeć. Gdzieś to pewnie musisz zgłosić... powodzenia!
A ja mam budowę i dzis sobie podreptalam do bankomatu jednego, drugiego, trzeciego i czwartego... W żadnym nie było pieniędzy. W bankach kolejki ogromne (jak i przed aptekami ludzi stoją) i sie wystraszyłam, że dom bez dachu zostanie. Na szczęście na obrzeżach miasta udalo się wyplacic.
Ciekawe, kiedy wprowadzą stan wyjątkowy ?...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 marca 2020 12:14
adreskontaktowy, po co rozsiewać takie plotki?
Właśnie rzucanie takich debilnych plotek doprowadziło do zbiorowej histerii odnośnie sklepów (zamkną!), bankomatów (nie będzie pieniędzy!), aptek (leków też nie będzie!) i innych. Coś takiego robi więcej złego niż sam wirus. Pochrzaniło ludzi z tym rzucaniem na prawo i lewo wymyślonych informacji jako potwierdzonych, nie wiem, skąd je biorą, jeśli nie wymyślają.
Aż spirala do tego doprowadzi, bo rząd będzie musiał wprowadzić restrykcje jak kasa zacznie uciekać z banków  👿
Aż spirala do tego doprowadzi, bo rząd będzie musiał wprowadzić restrykcje jak kasa zacznie uciekać z banków  👿

Panika do tego doprowadzi, nie przyczyny ekonomiczne.
Dokładnie to napisałam.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 marca 2020 12:30
Nie rozumiem. W Niemczech niemal 2,5k przypadków, a w sklepach spokój. Ok, były chwilowe braki w makaronach i sosach, ale żadnych kolejek i dantejskich scen nie ma. Czyżby w Polsce zadziałały wspomnienia z PRL?
mils   ig: milen.ju
13 marca 2020 12:35
Mnie jeszcze denerwują komentarze: "będzie jeszcze gorzej, umrą miliony". No poważnie? 🙄
Lotnaa no bardzo możliwe niestety.
Niestety pewnie doświadczenia z PRL, ale także te głupie plotki:
- Że zamkną  całe miastonp Warszawę.
- Że nie będzie dostaw wody
- Że sklepy zamkną wszystkie
- Sklepikarze przyjmują płatności gotówką, bo banki padną i tylko gotówka
- Itd, itd.

Nikt nie myśli, że takie Wuhan - 11 milionowe miasto musiało działać - że sklepy spożywcze i apteki były otwarte - 1 osoba z domu raz na kilka dni mogła wyjść, wodę musieli mieć, śmieci też na pewno ktoś odbierał , bo inaczej to dopiero by był syf w mieście.
Nie rozumiem. W Niemczech niemal 2,5k przypadków, a w sklepach spokój. Ok, były chwilowe braki w makaronach i sosach, ale żadnych kolejek i dantejskich scen nie ma. Czyżby w Polsce zadziałały wspomnienia z PRL?


Oczywiście, że tak. Polska w w ogromnym stopniu mentalny komunizm, niezależnie od wieku obywatela. Tak robią młodsi i starsi - jedni pamiętają, a drudzy nie myślą logicznie. Kupię dzisiaj, bo jutro nie będzie - magia, codziennie są dostawy  😂  nie będzie pieniędzy, nie będzie wody, nie będzie internetu!

Współczuję bardzo osobom zatrudnionym w przemyśle i handlu spożywką, to co teraz się tam dzieje...
A ja w ramach prewencji nie będę wsiadać na konia. Bo jak spadnę i się połamię, to nikt mnie nie poskłada. 
U nas zamknięto ośrodek. I bardzo dobrze, bo to i szkółka, i ogrom studentów-pensjonariuszy. Oczywiście młodzież już się burzy.
mils   ig: milen.ju
13 marca 2020 12:53
Ascaia co znaczy, że zamknięto: dla kogo?
Zamknięto. Dla wszystkich. Na teren będą mieć wstęp tylko pracownicy obsługujący konie.
Espana, ja wiem, że tak się dzieje. Wiem też, że przez chaos i duże braki w slużbie zdrowia ludzie muszą sobie radzić sami. Ale zastanawia mnie legalność takiego załatwiania sobie leków na zapas. No bo przez takie coś powstaje jeszcze większy chaos.
Lotnaa, w Niemczech jest zupełnie inna sprawa. Po pierwsze Niemcy postawiły na testy na koronawirusa i została przetestowana ogromna ilość osób. Tu jest po prostu bardzo duża wykrywalność, bo poznajdowali wszystkich łącznie z tymi co przechodzili bezobjawowo. Po drugie ludzie sami się zgłaszali na testy, a jak były pozytywne, to zaraz śpiewali kto z kim i dlaczego. Po trzecie niemiecka slużba zdrowia jest dobrze zorganizowana, stąd na ponad 2000 przypadków tylko 3 śmiertelne, a 25% chorych jest już całkowicie wyleczona. Włochów zgubił chaos i brak organizacji w służbie zdrowia. W Polsce też dobrze nie jest, ale pod tym katem wydaje mi się, że mimo wszystko wypadamy lepiej niż Włochy. Tam tylko płace dla lekarzy są lepsze 😉
https://www.politykazdrowotna.com/54983,211-tys-zachorowan-na-grype-i-7-zgonow-w-pierwszym-tygodniu-marca

tak to tu tylko zostawie... 211 tysięcy, ale z powodu grypy nikt nic nie robi
Serio się boję. Nie korona, ale tego całego stanu wyjątkowego. Wiem, trochę czarnowidztwo, ale jak nie będę mogłą iść do sklepu po jedzenie, bo na ulicach będzie wojsko  😕
Nie mogą zamknąc sklepów, czy wszystkich ludzi w domach bo doszłoby do zamieszek i rabowania zamkniętuch sklepów. Ludzie z głodu zrobią wszystko...
Sklepy spożywcze NIE ZOSTAJĄ zamknięte. Ludzie by się pozabijali przecież, zamieszki i rozróby, rozboje, kradzieże, zabójstwa.

To nie jest stan wojenny, tylko stan wyjątkowy 🙄 
https://www.politykazdrowotna.com/54983,211-tys-zachorowan-na-grype-i-7-zgonow-w-pierwszym-tygodniu-marca

tak to tu tylko zostawie... 211 tysięcy, ale z powodu grypy nikt nic nie robi
Serio się boję. Nie korona, ale tego całego stanu wyjątkowego. Wiem, trochę czarnowidztwo, ale jak nie będę mogłą iść do sklepu po jedzenie, bo na ulicach będzie wojsko  😕


E.
Szczerze, to pewnie duża część to były przypadki koronawirusa, ale nie robiono testów, bo pacjenci nie mieli np. duszności.
W mazowieckim jest przypadek człowieka, który pojechał do Szpiatala Zakaźnego i mówili, mu że to grypa, ale poprosił o badania. Zrobili i wyszedł koronawirus.
Stan dobry, pewnie łagodnie przechodzi i gdyby nie jego determinacja powiedzieliby, że to zwykła grypa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się