ciąża, wyźrebienie, źrebak

elita17, dziękuję za ten komentarz!
Preferuję konie o temperamencie zimnioków 😀
borkowa.   silesian team
13 marca 2020 12:48
teraz już mogę spać spokojnie 🙂 cała trójka na nogach, wszyscy zdrowi 😉 teraz pozostaje mi tylko trzymać kciuki za resztę :kwiatek:
Elita17 coś w tym musi być, u mojej jednej pierwiastki która pokryta byla młodym z ponoć trudniejszym charakterem ogierem, brzuch latał strasznie, aż się oglądała na boki, a raz przez to tak mi grzebala nogami że spanikowalam że ma kolke. Potem dopiero skojarzylam fakty, dzięki konsultacji z "mądrzejszą" osobą w tym temacie.
U drugiej kobyły totalny spokój, mały leniwy 🙂-  pokryta starszym sprawdzonym ogierem dającym bardzo ogarnięte i spokojne potomstwo. Tak przynajmniej słyszalam.

Puchną waszym kobyłom nogi w ciąży zaawansowanej?
montana   małopolskie
13 marca 2020 22:22


Puchną waszym kobyłom nogi w ciąży zaawansowanej?


Tylko jednej, ale barrrdzo
Słuchajcie u mojej mimo nie za wielkich wymion pojawiła się dzisiaj kropelka lekko lepkiej wydzieliny, mamy 318 dzień. Kurczę zaczynam się stresować A wy trzymajcie kciuki 🙂
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
14 marca 2020 10:13
U mnie 3 sztuki czekają na rozsypanie, pierwsza 319 dzień, druga 314 dzień a ostatnia na razie luz bo dopiero 302 dzień. pierwsza w kolejce pierwiastka więc się najbardziej stresuję, ale cycki jeszcze bez szału więc myślę, że ze 2 tygodnie jeszcze ponosi chociaż brzuch wiszący gigant. Trzymam kciuki za szczęśliwe wyźrebienia u Was.
Ja u poprzedniej swojej klaczy zdajałam odrobinkę, by zobaczyć jaką barwę ma wydzielina. Zawsze jak z obu cycków wydzielina była niemal nieprzezierna/biała to było już. 🙂
Ale wiadomo, każda baba inna.
Moja ruda już zrobiła niezłe cycki jak na miesiąc przed. (297 dzień) No i to pierwiastka.
Mam nadzieję, na wyźrebienie wcześniej i klaczkę oczywiście  😜
tajnaa moja w ciągu jednej nocy potrafiła wymiona wielkie zrobić, po dobie znowu zalały A to było jakoś 2 tyg temu. Teraz wymiona nie są jakieś wielkie ale rano właśnie zauważyłam na jednym taka bardziej bezbarwną wydzielinę lekko lepką. Weta uprzedziłam, powiedział że 24-48 godz powinna się rozpakować.
asiaj, No to trzymam kciuki. Czekamy!  😜
Mam pytanie: Mam klacz z niemieckim paszportem w ktorym u matki i ojca ma Nn, jeśli pokryje ją ogierem i będę miała swiadectwo krycia wpisza mi zrebakowi ojca  ? Czy matka i ojciec będą mieli Nn ?
Siwa239 ja mam jednego takiego delikwenta do rekreacji, jego matka obie strony NN, ojciec bez licencji ale pełne pochodzenie. W paszporcie jest wpisane pochodzenie od strony ojca bez prawa wpisu do księgi. Z tego co kojarzę taki paszport PZHK jest droższy.
Kupiłam już ją zazrebiona bez świadectwa krycia i zrebak teraz ma wszędzie nn, zastanawiam się jak by było z świadectwem krycia
moga co wpisac w zwiazku pochodzenie zawsze kosztuje to ok 380zl dodatkowo, kon jest bez prawa wpisu do ksiegi lub robisz nn i placisz 125zl
Ja za mojego młodego (też NN z dwóch stron, bo krycie "na dziko" i bez mojej wiedzy :icon_rolleyes🙂 zapłaciłam 256zł...
U nas jest już 1  😉
jaka fajna zadnia gira biała!
Jak ze sprowadzeniem nasienia po zamknieciu granic? DHL/UPS wyrabia na czas? Ciekawa jestem opinii, moje co prawda rodzą w maju i może juz do tego czasu sytuacja sie poprawi, ale pewności nie ma
Ja ogólnie jestem ciekawa  pracy firm kurierskich, w samym kraju.

Wrzucam cycki Rudej, miesiąc i tydzień przed terminem. Myśle, że niezłe dojki sobie uhodowała jak na pierwiastkę.
Tajnaa, busy nie jezdza wiec tylko kurierzy moga nam uratowac sezon hodowlany  😕
Może być nieciekawie.
Hejka. Jestem tu nowa. Również czekam na swojego źrebaczka. Termin wyźrebienia zaczyna się od dziś. Tak wiec czekamy. Przez ostatnie 3 noce dziwnie się zachowywała. Kładna się i nią rzucało, chyba maluch się obracał. Myślałam ze to poczatek pierwszej fazy, ale do dziś nic się nie wyklulo.  Cycki napompowane pojawila sie siara.
Dred, pilnuj 🙂 zrób zdjęcie cycków 🙂
Dorzucam się z moimi cyckami .
U mnie puki co spokój. Kobyły się nie spieszą, ta leżąca zadnie nogi ma bardzo opuchnięte, po padoku trochę schodzą ale szału nie ma, więcej odpoczywa na leżąco i to jej cycki wstawiałam. Teraz znowu są mniejsze więc chyba niepotrzebnie spanikowalam. Do terminu 2 tyg obie więc i tak pilnować pomału trzeba.
Pilnuj pilnuj.
Dziś u rudej przy czyszczeniu zauważyłam, że pokazały się żebra. Tzn, wyczułam je pod szczotką. Dwa dni temu tego nie było. Brzuch powoli opada. Też więcej leży. Ostatnio nawet na padoku się położyła.

tajnaa dzisiaj rano znowu wymię duże u mojej 👀 brzuch mamy bardzo opadnięty, poza tym nic więcej nie widać , wykończą mnie te konie  😜
asiaj ale, że marchewek nie zjadła ?  🤔 moje to by ze żłobem pożarły i wszystko wylizane by było w środku i na zewnątrz  🍴 🍴 🍴

Dopiero w dzień porodu straciły apetyt  😉
asiaj ale, że marchewek nie zjadła ?  🤔 moje to by ze żłobem pożarły i wszystko wylizane by było w środku i na zewnątrz  🍴 🍴 🍴

Dopiero w dzień porodu straciły apetyt  😉


no właśnie też się dziwię  🤔 jedna zjada a druga ta która zazwyczaj pochłaniała wszystko dookoła co było możliwe od kilku dni jej nie dojada (dostają około 2 kg do posiłku)
Moja nie zjadała przez dobę nawet jednej siatki siana jak się przygotowywała do porodu.
Czy ktos mi podpowie... Klacz ma termin na 20 marca, codziennie zagladam na cycki i... Tu jest dylemat. Raz są jak na zdjęciu, następnego dnia juz male, potem znowu większe, teraz znowu małe... I to bez znaczenia rano wieczór. To normalne? Do tego irytuje mnie że sutki są skierowane mocno do siebie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się