Dopasowanie siodła

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 stycznia 2020 17:17
xxagaxx - ja też polecam Dorotę 😀
Ok, to spróbujemy 😉
Robię małe przeszukanie rynku... Zmieniło sie coś w 2020? Orientujecie się czy (i gdzie...) na Śląsku stacjonuje jakiś rymarz-specjalista mogący zmodyfikować siodło tak, żeby pasowało? Ewentualnie czy można komuś wysłać? Ale nie za miliony...
Sytuacja taka - siodło pasowało, ale koń się zmienił, pasować przestało. Niechętnie się z tym siodłem rozstanę, więc może wystarczy wymienić wypełnienie albo coś zmodyfikować...
Stare, sterane życiem Devoucoux (liczę na to, że nie będzie trzeba do producenta, bo z torbami pójdę...)
A nie masz czasem Elfaba na slasku?

Robię małe przeszukanie rynku... Zmieniło sie coś w 2020? Orientujecie się czy (i gdzie...) na Śląsku stacjonuje jakiś rymarz-specjalista mogący zmodyfikować siodło tak, żeby pasowało? Ewentualnie czy można komuś wysłać? Ale nie za miliony...
Sytuacja taka - siodło pasowało, ale koń się zmienił, pasować przestało. Niechętnie się z tym siodłem rozstanę, więc może wystarczy wymienić wypełnienie albo coś zmodyfikować...
Stare, sterane życiem Devoucoux (liczę na to, że nie będzie trzeba do producenta, bo z torbami pójdę...)
Sankaritarina, a Piotr Ząbczyk?

Tyle, że Devo to ma lateks, to nie wiem co można z nim zrobić...
Sankaritarina nic się nie da zrobić lokalnie z Devou, niestety tylko producent może Ci pomóc.
Witam,
Podpowie mi ktoś jakie siodło - rozmiar,typ wybrać dla hucuła,który praktycznie "nie ma" kłębu? 🙄
Hucuł ma 146 cm w kłębie,jest bardzo rozbudowany,szeroki,mam problem z dobraniem siodła do niego.
Tak,wiem,należy zwrócić się o pomoc do osób zajmujących się dopasowaniem siodeł,ale robię w tym zakresie rozpoznanie,będę wdzięczna za podpowiedzi.
Moonica, mam podobnego hucuła i było ciężko. Nasz ma dodatkowo bardzo krótki grzbiet, siodła dla dorosłej pupy nijak nie mieli miejsca. U nas po długich przebojach sprawę rozwiązał Trekker Ultimate Luxury. Łęk ma płynną regulację i panele też można ustawić tak, żeby było dobrze, jest w miarę stabilne, buja się tylko troszeczkę (wszystkie typowe terlicówki się przekręcali na nim) i jest krótkie, ale dorosła pupa spokojnie wejdzie - tyle, że trzeba się przyzwyczaić bo jest w nim na okrągłym koniu dosyć szeroko i jednocześnie ma mocno cofnięte klocki i jeździ się na długiej nodze tak jak w ujeżdżeniówce, nie nadaje się do skoków. Za to siedzisko jest mięciusieńkie - skóra rewelacyjna.
Robię małe przeszukanie rynku... Zmieniło sie coś w 2020? Orientujecie się czy (i gdzie...) na Śląsku stacjonuje jakiś rymarz-specjalista mogący zmodyfikować siodło tak, żeby pasowało? Ewentualnie czy można komuś wysłać? Ale nie za miliony...
Sytuacja taka - siodło pasowało, ale koń się zmienił, pasować przestało. Niechętnie się z tym siodłem rozstanę, więc może wystarczy wymienić wypełnienie albo coś zmodyfikować...
Stare, sterane życiem Devoucoux (liczę na to, że nie będzie trzeba do producenta, bo z torbami pójdę...)



Udało się kogoś znaleźć?
Elfab od dawna nie ma czasu
Piotr Zabczyk aktualnie nie dojeżdża a to było najlepsze rozwiązanie, robił wszystko na miejscu
Czy ktoś jeszcze przyjedzie i dopasuje na Śląsku?
Jakiej firmy siodła mają łęki bardziej półokrągłe niż trójkątne  ? 👀
Udało się kogoś znaleźć?
Elfab od dawna nie ma czasu
Piotr Zabczyk aktualnie nie dojeżdża a to było najlepsze rozwiązanie, robił wszystko na miejscu
Czy ktoś jeszcze przyjedzie i dopasuje na Śląsku?


Może Caval- Maria Puchała, Kraków?
kasska Passier, Sommer, Erreplus, Hulsebos, Kieffer, Hennig, Fairfax, Schleese i pewnie wiele innych. Ten typ łęku częściej występuje w siodłach ujeżdżeniowych i często idzie w parze z podwyższonym panelem (bo to jest preferowany kształt na wykłębione konie).
[quote author=kivik link=topic=95.msg2909984#msg2909984 date=1580850441]
Udało się kogoś znaleźć?
Elfab od dawna nie ma czasu
Piotr Zabczyk aktualnie nie dojeżdża a to było najlepsze rozwiązanie, robił wszystko na miejscu
Czy ktoś jeszcze przyjedzie i dopasuje na Śląsku?


Może Caval- Maria Puchała, Kraków?
[/quote]

ona jest fizjoterapeuta, który powie co jest nie tak, ale nie widzę, żeby dopasowywała siodła. Koń się rozbudował i nie mam pojęcia, kto może dojechać i zrobić poprawki , najlepiej na miejscu pod konia.

Aaaa, na Facebooku teraz widzę, że zmienia też wypelnienia.
Witam!! Szukam podkładki pod siodło skokowe i ujeżdżeniowe z pianki memory. Cienką, optymalnie 10-12mm. Winderen odpada! Chętnie obszytą futrem naturalnym. Czy możecie coś polecić?
Zainteresowały mnie dwie ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat grubości...
https://www.gnl.pl/dla-konia/numnahs-and-saddle-pads/half-pads/other-half-pads/podkladka-acavallo-free-hexa.html
https://www.gnl.pl/dla-konia/numnahs-and-saddle-pads/half-pads/other-half-pads/skokowa-podkladka-pod-siodlo-kentaur-memory-soft.html

Może ktoś ma którąś z tych i mógłby zmierzyć grubość?  :kwiatek:
Witam!! Szukam podkładki pod siodło skokowe i ujeżdżeniowe z pianki memory. Cienką, optymalnie 10-12mm. Winderen odpada! Chętnie obszytą futrem naturalnym. Czy możecie coś polecić?
Zainteresowały mnie dwie ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat grubości...
https://www.gnl.pl/dla-konia/numnahs-and-saddle-pads/half-pads/other-half-pads/podkladka-acavallo-free-hexa.html
https://www.gnl.pl/dla-konia/numnahs-and-saddle-pads/half-pads/other-half-pads/skokowa-podkladka-pod-siodlo-kentaur-memory-soft.html

Może ktoś ma którąś z tych i mógłby zmierzyć grubość?  :kwiatek:



Mam tego Kentaura skokowego tylko bez futra w wersji korekcyjnej i jest MEGA gruby. Na pewno grubszy od tradycyjnego Winderena 18 mm
Na pierwszy rzut oka wygląda koszmarnie 🙂 ale pod cięzarem ładnie się dopasowuje, u mnie kupiony celowo pod siodło na wymiar na młodziaka.
Zerknij sobie na tą stronkę - widac już po samych zdjęciach, że nie jest to podkładka slim  😉
A dlaczego odpada Winderen ?

https://kentauraustralia.com/products/kentaurmemoryfoamhalf-pad?variant=18512044556385
Grubość memory jest tylko wrażeniem bo i tak pod wpływem ciepła i ciężaru robi się z milimetr 🙂
Od kilku osób słyszałam, że winderen sje wysuwa spod siodła i losprzedawały...
Na acavallo przesuwało mi się siodło na boki, bez podkładki leży ok, więc dlatego pomyślałam o cieńszej. Na pewno coś muszę kupić tylko już sama nie wiem co..
Czy możecie polecić kogoś, kto wywali panele w Wintecu i zamieni je na porządne wypełnienie oraz dopasuje do mojego konia?
Mój kopytny i pare innych osób też tu pisało ze miało takie doświadczenia: tak, winderen wysuwa się jak siodło jest niedopasowane 😀 jak jest w równowadze nie za ciasne to lezy jak przyklejony 😀
Na acavallo ci sie przesuwało na glucie? Czy tej grubej memory?


Horseline_89 Na tej grubej memory z żelem i futerkiem bujało na boki... Siodło ma dopasowane.
Koń ma plecy ok, siodło jest ok ale chciałabym coś co zniweluje troche wstrząsy, koń młody miesiąc temu zajeżdżany...
no to jak siodło było na styk to przy takiej grubości podkładki się zrobiło za ciasne na bank, z tym że mody koń pewnie i tak zaraz sie rozrośnie 🙂😉
secretary, a nie możesz sobie kupić pianki na allegro?
Halo, jakiej pianki? A żelowe podkładki? może sam żel nam wystarczy ale nie miałam nigdy styczności z tym
pianki memory, można nawet kupić pod wymiar.
Słuchajcie, mam spory problem.

Kilka dni temu była u nas pani, dopasowała siodło (w sumie z ok. 10 pasowały względnie tylko dwa, najlepiej leżał Kentaur Charon i na niego się zdecydowałam). Mi w tym siodle jest wygodnie (chociaż na początku miałam wrażenie, że za bardzo mnie trzyma i usadza), na koniu leżało bardzo ok, ale pojawił się problem, który wystąpił już wcześniej u nas przy jeżdżeniu w kilku różnych siodłach (głównie Presitge'ach).

Kręci się... kręci się na boki jak na beczce  😵
Ten Charon przekręcony jest na prawo, praktycznie cały czas. Siodło jest proste. Popręg podciągnięty, wszystko sprawdzone. Trener siedział w tym siodle również (na moim koniu, żeby doprecyzować) i też mówi, że się kolebie na prawo i lewo. Więc to nie jest też kwestia tego, że ja np. jestem krzywa, czy obciążam mocniej jedną stronę ciała.
Zanim sprzedam to siodło w cholerę i dalej będę się mordować z tematem dopasowania siodła...

Czy macie może jakąś dobrą radę, jak to siodło ustabilizować? Wygląda na to, że problem leży w budowie konia - jest zbyt okrągły.
- popręg anatomiczny?
- napierśnik? Nie wiem, czy zda się w wypadku, gdy siodło się buja na boki... ale może jednak?

Jutro będę się zdzwaniać z panią saddle-fitterką. Będziemy coś modzić. Póki co - może macie jakąś dobrą radę, podpowiedź? Ktoś może miał podobny problem ze swoim koniem i siodłem.

Dzięki z góry za sensowną pomoc...
Meise, warto spróbować za ca 50 pln cieniutką antypoślizgową podkładkę/piankogumę z horze.
Trzyma tak, że aż trudno siodło zakładać. Jeśli ona nie poradzi, to siodło jednak jet niesłuszne.
Jako posiadaczka okrągłego i szerokiego konia, przerobilam  wiele siodeł i mogę powiedzieć , że jeśli siodło się kręci to nie pasuje i tyle, prawdopodobnie jest za wąskie, ale może nie chodzić o rozstaw łęku czy jego szerokość ale o ułożenie poduszek. I raczej nic tu nie pomoże, ani poprèg anatomiczny, ani bez gum itp. Niestety 😕
Meise, na 99% po prostu nie pasuje.

Poprosilabym ewentualnie drugiego saddle-fittera o niezalezna opinie.

Tez mam porownywalny problem teraz (acz duuuzo mniej hardcorowo sadzac po opisie) i siodlo po blizszych ogledzinach jednak jest nieco za waskie / rozstaw paneli jest taki, ze nie przylegaja do konca  cala powierzchnia jak powinny i tyl sie lekko przesuwa. Mimo ze siodlo niby lezy ok i bynajmniej nie jakos dramatycznie bez rownowagi.
Meise, warto spróbować za ca 50 pln cieniutką antypoślizgową podkładkę/piankogumę z horze.
Trzyma tak, że aż trudno siodło zakładać. Jeśli ona nie poradzi, to siodło jednak jet niesłuszne.


Spróbuję, dziękuję  :kwiatek:

aga2808, kokosnuss, wszystkie te komponenty były sprawdzane, szerokość, nacisk, miejsce pod łękiem i poduchami, kanał, itd, itp. W ruchu, w stój. Pod jeźdźcem, bez jeźdźca.

Ja jestem załamana. Tyle mcy bez siodła, w końcu mam i mogę zacząć wsiadać na własnego konia, a tu taki pasztet. Wcześniej jeździłam na pożyczonych siodłach i było to samo.
Mierzyłyśmy naprawdę sporo siodeł, każde jedno innej marki, głównie francuskie, porządne nie jakieś tam dziadostwo. Większość została skreślona już na etapie mierzenia w stajni na gołym koniu.
Naprawdę, mam dość...  🙁
Nie mogę się cieszyć własnym wierzchowcem, bo ciągle coś...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się