Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

i pyk kolejny ogierek w tym wątku 🙂
Witam  😀 Czy mogę prosić o opinie nt. ogiera Boneto (po Evento)? Jakie daje źrebaki? Czy może ktoś jest na forum kto ma dzieciaczka po nim i mógłby coś opowiedzieć?  :kwiatek: zastanawiam się nad stanówką, szukam ślązaka (najchętniej malowanego) w nowym typie do ambitnego ujeżdżenia.
borkowa ale piękny
elita17 ale cuda 😍
borkowa., - ale skarpeta 😍 Wszystkie ma?
borkowa. gratulacje, jest śliczny i widać, że kawał chłopa  😍
czekamy na więcej zdjęć

anil22  :kwiatek:

Jakoś urodzaj w tym roku na ogierki  😜

iwona9208 a twój mały(a) Romansik już na świecie, czy się ociąga?
dzięki wszystkim :kwiatek:
keirashara jeden przód zgubił 😁

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
22 lutego 2020 17:35

iwona9208 a twój mały(a) Romansik już na świecie, czy się ociąga?


Jeszcze siedzi sobie w brzuchu, dzisiaj 8 dzień po terminie 😉
O masz, to się zasiedział  🙂 

borkowa. czy one muszą być zawsze takie niedorobione  😁
Mojemu Lubczykowi też  na jedną skarpetę farby zabrakło

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 lutego 2020 20:28
Po 11 dniach po terminie wreszcie na świat przyszła śliczna córka Romansa 🙂 Duża i silna, 32minuty po porodzie już stała na nogach  🙂


elita17 mój się całkowicie wdał w mamę, ale chociaż mógł po tacie odziedziczyć te 4 skarpety 😁
iwona9208 ale ma pięknie wymalowaną buzie 😀 gratulacje :kwiatek:
ktoś jeszcze czeka na wyklucie? czy tylko my? 😂
No nareszcie, fajna czarnulka  💘 tfu tfu niech rośnie zdrowo  😍 😍 😍
Trochę Ci zazdroszczę, bo też liczyłam na klaczkę (a tu trzeci raz pod rząd mam dwa ogierki  😁 )

A mój Platon (po Fromborku) jest na mnie strasznie obrażony po tym jak musieliśmy mu pępek znowu smarować jodyną, bo jakiś dziwny strup się zrobił, pod którym się trochę babrało.
(wet to oglądał  😎 ).
Za to Lubczyk, który w pierwszych dniach był totalnym wypłochem, teraz zrobił się taką przytulanką, pcha się do człowieka, nawołuje jak tylko mnie zobaczy w pobliżu.
Muszę w weekend jakieś fotki zrobić, bo czas leci , a chłopaki rosną jak na drożdżach.
Gratuluje dzieciaków!

Ja troszkę z innej beczki. Czy oprócz Beskida i Prestiża są jeszcze jakieś ogiery z rodu Rolanda, które mają licencję, ale nie są zgłaszane na punkt kopulacyjny?
W sobotę na Partynicach będzie mozna podziwiać 29 ogierów śląskich 🙂 ktoś będzie?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 marca 2020 19:24
Chciałabym! Liczę, że i tym razem nie zabraknie filmów 🙂
borkowa.   silesian team
03 marca 2020 19:52
mialam jechac, ale chyba finalnie się nie pojawie 🙁 ale i tak na liście ogierów nie znalazłam tych, które mnie najbardziej interesują  😁
dzis usłyszałam od znajomej, że teraz ogierki maja miec na imię po ojcu, a klaczki po matkach, to prawda czy jakaś plotka? 😉
borkowa., - a to w ogóle nie jest przyjęty zwyczaj, a nie prawna zasada? 😉 Bo mi się wydaje, że zwyczaj, więc w zasadzie możesz nazwać jak Ci się podoba.
Ogierki pierwsza literka po ojcu dodatkowo na paszporcie będzie widniala informacja z jakiego rodu  ogierek jest. Klaczki bez zmian po matce.
Ja mam kobylke SP pokrytą slązakiem. Jestem niesamowicie ciekawa co tam sie kryje fajnego. Kryłam Trojanem.
borkowa.   silesian team
15 marca 2020 18:04
bielinka czyli to nie plotki 😉
moje towarzystwo już po pierwszych spacerach, muszę przyznać, że ten sezon był dość łaskawy, wszystkie 3 źrebięta (ogierki) są całe i zdrowe, porody (opróczp pierwszego - pierwiastki) przebiegły szybko i bezproblemowo 😉 wszystkie są po jednym ojcu, a matki są blisko spokrewnione (matka i dwie jej córki) 😉
mój własny, osobisty z końcówki lutego 😉

oraz dwa z tego samego dnia (jeden urodził się chwilkę po północy, drugi po 22)


Dred widziałam w wątku o ciążach, że to już blisko porodu, więc koniecznie się pochwal 😉
edit. zdecydowaliście już czym kryjecie w tym roku? 😉
Jeden źrebak na razie mi wystarczy. Trzymam w pensjonacie, ale jak juz przeniesiemy sie na swoje to moze sie zdecyduje na kolejnego 😉
Ja w tym roku nie kryję. Nie mam możliwości, żeby to logistycznie ogarnąć - w naszym rejonie posucha z ogierami śląskimi, a odległość to duży koszt jak się nie ma własnego transportu. 
Maluchy już mają prawie dwa miesiące - to za chwilę i tak będzie pięć gęb do wykarmienia. Najpierw trzeba to wychować  🙄

borkowa. nie pamiętam, czy pisałaś - po czym są Twoje chłopaki?
dubel
borkowa.   silesian team
16 marca 2020 11:30
elita17 po ogierze Aromat/Literat 😉
O, kawał konia z niego. No to będą maszyny jak chłopaki dorosną  😀  😍
Zapytam z innej beczki... jakich siodeł używacie na ślązakach ? 
Ktoś może posiada lub zna konia, który w papierach ma og. Afro?  😉 Spotkałam się kiedyś ze stwierdzeniem, że Afro dawał lipcówkowe wycieruchy, może ktoś coś wie na ten temat? 🙂 Prawda to?  😀
Mam klacz z matki po Afro.
Teorie taką słyszałam słyszałam. U nas i u potomstwa klaczy nic się dzieje.
Chociaż jak scielam .grzywe na Irokeza (względu praktyczne i estetyczne) to usłyszałam " co wyciera się"
Znałam klaczkę, której ojcem był Afro i w sezonie bardzo się wycierała. Zadałam takie samo pytanie na jednej z grup na facebooku, i odezwało się pare osób, również z końmi wycieruchami. Czyli mój przypadek nie był odosobniony. 🙁 A (nie)stety zauroczył mnie ostatnio ogierek, którego dziadkiem jest Afro...
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 kwietnia 2020 12:12
Ciekawe czy krewni mojego też mają problemy lipcówkowe. https://www.bazakoni.pl/midas-dolar-makata
Misiek był ciężkim przypadkiem.
A ja szukam informacji odnośnie cen książańskich koni w ostatnich latach. Da się to jakoś sprawdzić? Bo ja trochę ''zielona'' w obecnej wartości ślązaków  (ciężko mi samej ocenić), dlatego pokonują mnie te przetargi ofertowe... Za każdą pomoc byłabym wdzięczna  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się