Oficerki

Kanie,
o patrz, a mi się coś kojarzyło, że Ty akurat je chwaliłaś  😀
Czy oficerki Busse są sprzedawane z prawidłami, czy trzeba je dokupić?

edit. I czy do brązowych powinnam kupić jakieś specjalne mazidło do skór, czy może być jakiekolwiek?
mils   ig: milen.ju
24 lutego 2020 08:51
flygirl swoje brązowe Hippici smarowałam zwykłym, bezbarwnym woskiem do butów. 🙂 Miałam pastę wcześniej, ale ona miała taki nie do końca fajny kolor i mi się oficerki po niej nie podobały. 😁
flygirl mam busse laval, żadnych prawideł w zestawie nie było  😉 w sumie chyba się nie spotkałam żeby byłe razem z butami sprzedawane  👀 któraś firma tak robi?
mils   ig: milen.ju
24 lutego 2020 08:58
charlieeee Parlanti np. chyba?
mils tak pytam, bo jak moja znajoma kupowała deniro na miarę to nie dostała, a tanie nie były  😜
mils   ig: milen.ju
24 lutego 2020 09:12
charlieeee moja szefowa w Parlanti miała, ale widziałam te oficerki po odbiorze ze sklepu, może zamówiła sobie po prostu. 👀
Nie wiem, jakoś wydawało mi się logiczne, żeby takie buty były od razu z prawidłami. 😂 No ale wrzuciłam w koszyk te dmuchane i tak. 😀 I wzięłam preparat do skór z BR 2 w 1, mam nadzieję, że nic mi się z nimi nie stanie. 😜 W ogóle jaram się jak nie wiem, mam nadzieję, że będą pasować i że będą tak ładne w rzeczywistości, jak na zdjęciu. 🙄
Moutain Horse dostałam w zestawie z dmuchanymi prawidłami i torbą na oficerki  🙂
flygirl mam busse laval, żadnych prawideł w zestawie nie było  😉 w sumie chyba się nie spotkałam żeby byłe razem z butami sprzedawane  👀 któraś firma tak robi?


Kilka firm na bank tak robi: np. od Ariata i Tredstepa dostajesz buty z prawidłami.
Edit. Tonics Jupiter też kupowałam z prawidłami (ale dmuchanymi).
Czeggra
Nie dostalam ariatow z prawidlami.
charlieeee, do DeNiro wkładane są wyłącznie dmuchane prawidła. Przy skórze lakierowanej lub brushed można liczyć na "poszewki" na buty.
Czeggra
Nie dostalam ariatow z prawidlami.

No co Ty? Ja każde z moich Ariatów dostałam z plastikowymi prawidłami.
Siemanko :kwiatek:
Zastanawiam sie nad oficerkami,
Konkretnie pomiedzy tymi 3:
*fabbri
*parlanti
*sergio grasso
Jakies opinie?
U mnie w rezultacie stanęło na Petrie Sublime. Znalazłam w holenderskim sklepie gotowe i ze sporym rabatem, wydające się Ok na mój wymiar i zamówiłam. Po dwóch dniach były już u mnie. Pasują! Oby dobrze służyły parę dobrych lat!
Dziś spróbuję w nich pojeździć. Ciekawe czy bardzo będzie bolało 😁...

Link do sklepu poniżej. Jest tu spory wybór juz gotowych Petrie o przeróżnych wymiarach i w cenie z rabatem 25 %.
https://www.dutchridingboots.eu/
A ja z takim trochę głupim pytaniem.  Mam oficerki i miałam je na nogach 2 razy 😵 czy opłaca się takie sprzedawać?  Kosztowały prawie 1tys, a na warunki jakie mam w stajni szkoda mi ich zakladać 🙄 i tak sobie leżą bezużyteczne. Czy w tych pieniądzach kupię później ewentualnie nowe?
Siemka.  😀
Byłam dziś w GNLu i oczywiście, nic w moim rozmiarze nie było (rozmiar stopy 35/36, szerokość łydki 33 i wysokość 46-47).
Ale ... Pani mi zamówiła dwa modele, które mogą mi podpasować rozmiarem.

Czy miał ktoś styczność i może coś powiedzieć o  :kwiatek::

Oficerki BR "Vincenza" - https://www.gnl.pl/oficerki-br-vincenza-wysokie.html

Oficerki BR "Flavio" - https://www.gnl.pl/oficerki-br-flavio-dlugie.html
Wsiadłam dwa razy w tych moich nowych Petrie. Za pierwszym razem pojechałam w nich na godzinnego stępa i było całkiem git. Za drugim razem postanowiłam trochę się w nich pobujać na placu i to był błąd 😁. Oskórowałam się. Ała!
Czy ktoś, kto ma Busse Laval już jakiś czas może coś powiedzieć o ich trwałości? 🙂
autodestrukcja, ja mam od ponad roku BR Vincenza, co chcesz wiedzieć?
A czy posiada ktoś oficerki od firmy obowniczej Paweł Krzysiek? Jak obecnie z ich jakością?
Mam od nich sztylpy zamawiane w 2012 i są niezniszczale a przy okazji super super dopasowane. Zamawialam ze sztybletami, ale te akurat szybko rozkleiły się  na amen. :/

PS: moze ktoś dysponuje zdjęciem jak w rzeczywistości wygląda kolor london  :kwiatek:

PS2: czy Szdłowski dalej robi też oficerki?, na ich stronie nie znalazłam oficerek, ani "obuwie na miarę"
Cricetidae, takie podstawy w sumie. Jak z ich trwałością? Nie dzieją się z nimi jakieś dziwne rzeczy?
Jak dużo siadły? Warto/ szukać czegoś innego?  😉
keirashara, ja mam. W sumie za tą cenę (kupiłam na promocji za 900zł) to spoko, nie czepiam się. Ale ponieważ jestem przyzwyczajona do ujeżdżeniowych sztywnych oficerek to ich miękkość momentami mnie wkurza. No ale... są wygodne. Chodzi się jak w kapciach a ja mam strasznie wrażliwe stopy, szczególnie małe palce i zawsze w ciasnych butach mi jest źle. Nie wiem ile siadły ale nie jakoś ultra mocno. Ze 2cm pewnie. Więcej nie sądzę.
Jeżdżę jednego konia + chodzę na halę ok. 350m w dwie strony, w deszcz czy coś, chodzę na myjkę. Nie pastuję ich co chwilę - w sumie przelatuję szczotką i do szafki. Tylko to niestety się na nich odbija - ta skóra nie jest jakaś super i stawiam, że przy takim użytkowaniu to im daję maksymalnie jeszcze z 1.5 roku akceptowalnego wyglądu (mam je od ponad roku).
Widzę, że teraz można je kupić w ogóle dość tanio - to bym się nie zastanawiała za bardzo, całkiem przyjemne. Ewentualnie bym jeszcze rozpatrzyła Mountain Hors te: https://dobry-kon.pl/dla-je-d-ca/obuwie-i-ostrogi/oficerki-wysokie-buty-skorzane/mountain-horse-oficerki-sovereign-high-rider-102041.html bo skóra dużo lepsza i są ładniejsze na nodze, tylko mi szef wychodził w dziwnym miejscu i uciskał, bo bym się nawet nie zastanawiała.
epk, - dzięki! Ja mam ogromną i niesłabnącą fazę na wiązane oficerki, choć te mountain horse z Twojego linka też są prześliczne 😀 Dodatkowo coś tam sobie startuje w ujeżdżeniu, sprzęcior mam cały czarny i butów niestety też potrzebuję takich, a marzą mi się brązowe... ale kupienie nowych oficerek na treningi i ciśnięcie zawodów w starych to jednak nie ten teges trochę 🤣 Gdzie mierzyłaś stacjonarnie, w Dobrym Koniu? Jestem już gotowa jechać gdzieś obmacać i zmierzyć - mierzyć muszę, bo mam stopę 36 i 47cm łydki, więc w tabelkach jestem bardzo mocno na granicy. Swoje obecne oficerki mam ze stopą 38 i już się przyzwyczaiłam, ale wolałabym jednak takie pasujące rozmiarem tym razem.
keirashara, tak, w Dobrym Koniu - zobacz sobie co mają na stanie. Generalnie jak je kupowałam to sprzedawczyni mi je poszerzyła w sznurówkach a a i tak na chama je dociągała - one mają gumę z tyłu, więc po dociągnięciu nie masz wrażenia, że ci ciasno. Tylko zanim one się ułożą to to zapinanie jest koszmarkowe - ja włożyłam sobie w zamki takie kółka od kluczy, żebym miała za co ciągnąć 😉. Potem puściły i w sumie to już powinnam je dociągnąć na sznurówkach. Rozmiar stopy wychodzi właściwy - ja noszę 39/40, te mam 39 i są idealne.
epk, - ja to pamiętam, jak swoich nie mogłam zapiąć i musiałam wydłużać strzemiona, w teraz mam je w połowie łydki i zapinam mimo +13kg na wadze 😉 Właśnie sznurowanie mnie o tyle kręci, że jak je sobie przywiążę do nogi, to nie powinno być dramy, w oficerkach i tak się nie chodzi na piesze wędrówki. Już się przyzwyczaiłam, że zdaniem wielu mam stopę nie tak jak powinnam w strzemieniu 😁
Jakie oficerki polecacie w kolorze ciemnego brązu do 700 zł?
Czy coś w ogóle znajdę?
Ma ktoś może komplet z Celerisa sztylpy + sztyblety? Jedną parę oficerek  od nich mam i się zakochałam, ale w lakierze niezbyt jeździć na codzień...  Zamarzyły mi się sznurowane, niby jako ujeżdżeniowe, ale widziałam komentarz o tym że dobre do skoków. Z racji moich przyzwyczajeń do twardych, ujeżdżeniowych oficerek chciałabym żeby były równie twarde. Rozważałam jakieś inne, ale wymyśliłam sobie taki wzór, że do 2,5 tyś nie znajdę takich butów.
Sezon na:
zrobiło się ciepło więc minie obtarły ostrogi przez oficerki  😤
uważam za otwarty
Mam dosłownie krwistoczerwoną ostrogę (dookoła całej pięty pas)  😵
Nie wiem, albo ja nie umiem sobie zapinać ostróg, albo mam za małe - albo właśnie za duże- że się szurały (jak szłam) i mnie obtarły.

Cricetidae, takie podstawy w sumie. Jak z ich trwałością? Nie dzieją się z nimi jakieś dziwne rzeczy?
Jak dużo siadły? Warto/ szukać czegoś innego?  😉

Moje siadły tak normalnie, dobrze mi sie w nich jeździ. Oczywiście pierwszy raz obtarłam sobie kostki, ale potem było spoko. Nic się z nimi złego nie dzieje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się