"Nie ogarniam jak..."

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 marca 2020 13:31
Bez płacenia podatku można oddac żywność ogranizacjom pożytku publicznego 😉
smarcik, ale wielka prośba: nie rób tego Teraz.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 marca 2020 20:12
halo?? Nie rozumiem o co chodzi?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 marca 2020 20:44
smarcik, nie wybieraj ze śmietników 😉

Mimo, że nie wybierasz tylko obserwujesz grupę 😉
Bischa   TAFC Polska :)
17 marca 2020 00:27
Na szczęście są freeganie - o ile wcześniej nie rozumiałam, jak można "jeść ze śmietnika" tak ostatnio dołączyłam do freegańskiej grupy na fb (chciałam oddać bodajże pączki z tłustego czwartku) - no  i mega szacun dla tych ludzi! Większość robi to z pobudek ekologicznych, a to co pokazują jako "zdobycze" jest czasem po prostu niesamowite - dla mnie chyba największym hitem było 200 jajek niespodzianek z długą datą ważności, wyrzuconych ze względu na zniszczone opakowania zbiorcze. Myślę, że każdemu przydałoby się czasem popatrzeć na udostępniane przez nich zdjęcia "skipów", żeby zrozumieć patologię związaną z marnowaniem ton dobrej żywności, którą jakby nie patrzeć wymusza na sklepach państwo.


Oj tak, samą też do takich grup należę, chociaż do tej pory nie odważyłam się na jakieś większe wyprawy. Kiedy Nie pracowałam na stałe (w maju minęły 4 lata na lotnisku) i z kasą było krucho to kilka razy po bazarach chodziłam pomidory, jabłka różne warzywa czy owoce się trafiały. Zostałam wymianą publicznie przez część osób FC (na szczęście nie mam z nimi kontaktu) i zrobili ze mnie debila. I to były osoby które mogły sobie pozwolić na dalekie podróże 4 osobową rodzina, kasy im nie brakowało. Ciekawiło mnie tylko, co powoduje ataku na mnie robił na takiej grupie...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 marca 2020 05:46
JARA aa dziękuję  :kwiatek: nie zrozumiałam przekazu  😡

majek   zwykle sobie żartuję
19 marca 2020 07:55
Wstawiłam rowerek dla dziewczynki na marketplace Facebooka. Za darmo. Mogłam wystawić przed dom, ale szkoda.  Oczywiście odzew od razu. A teraz wytłumaczcie mi. Mieszkam w UK, moje nazwisko nie wygląda na rosyjskie/rumuńskie/bułgarskie. Wiadomości, które dostałam były właśnie w tych językach. Ok mogę sobie kliknąć i przetłumaczyć. Ale skoro już piszą w swoich językach, to mogliby grzeczniej, np zacząć od "dzień dobry".  A nie "będę za 10 min daj adres". Serio, nie ogarniam, jeszcze rosyjski przeczytam i zrozumiem ale nie odpowiem, bo nie mam literek. I to nie były automatyczne sugestie Facebooka (bo wiem, że są "czy ten przedmiot jest dostępny" itp). Tylko pytania i szczegóły: wielkość kol itd.
majek, znam to bardzo dobrze 😀 ja często wystawiam rzeczy na olx, za darmo albo w śmiesznych pieniądzach. Hitem było, jak ktoś sobie zażyczył, żebym mu dowiozła przedmiot wystawiony za darmo do Łańcuta (20 km od nas)  😁 I tak się cieszę, że dopłacać mi nie kazał.

A brak jakiejkolwiek kultury, czy nawet głupiego "proszę", "pozdrawiam" czy cokolwiek to norma.
majek bo ogłoszenia "oddam" trafiają do ludzi o dziwnych stanach umysłu. Mój mąż kiedyś wystawił na olx gruz do oddania, a w tle na trzecim planie zdjęcia była rolka siatki ogrodzeniowej, nie zwróciliśmy na nią uwagi, dopóki nie przyszły ze trzy wiadomości o treści " ile metrów jest tej siatki?" 😵
majek   zwykle sobie żartuję
19 marca 2020 12:04
Dziewczyny, ja wiem, że wszystkiego się można spodziewać. Jak wystawiłam za 5 to nikt nie zapytał, a szkoda na złom, bo rower fajny.
Pani, ktora się pofatygowała napisac po angielsku dostanie rower. Miała przyjechać rano, napisała, że będzie wieczorem. Zaraz się faktycznie skończy na tym, że będzie chciała żeby jej dowieźć pod dom.
Rozumiem, że spodziewać się jeszcze marudzenia, że koła nienapompowane?
Oj tak, mnie by już takie pytanie nie zdziwiło 🙄 jak oddawaliśmy wózek, to też przyjechali i widać było że nosem kręcą, ale ostatecznie wzięli. Biorą za darmo i jeszcze się krzywią- standard 🙄
majek   zwykle sobie żartuję
19 marca 2020 13:03
Byla. Mila Pani Slowaczka. Zapytala czy jestem Polka i zaczela do mnie mowic po Polsku  👍
Bardzo uradowana, chciala mi czekolade wcisnac, ale podziekowalam, bo bym zjadla cala zaraz.
Chyba nigdy nie ogarnę tego chamstwa w ludziach. Bo o braku logiki to już w ogóle nie mówię...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
06 kwietnia 2020 12:10
Takie kwiatki były nagminne pod koniec żywota scrabbli na onecie.  😤
Na kurniku nadal bardzo powszechne niestety 🙁
[url=https://oko.press/kosciol-50-mln-zl-fundacja-ksiedza-ziobro/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3nCw90QzuwRnVoiYtQsD2FslqSMBSpJztJ_OGAsCnW1OsQnTr5_yjSsbo#Echobox=1586497443]Fundacja księdza, który egzorcyzmował salcesonem, może dostać od resortu Ziobry nawet 50 mln zł[/url]
Nie ogarniam 😵
Największą sławę przyniósł mu opis egzorcyzmu nad byłą satanistką, wyznawczynią Krishny, członkinią Amnesty International i Greenpeace oraz wegetarianką w jednym. O matulu  🤔 😵
Czy pomoc ofiarom przestępstw będzie skierowana również do ofiar księży pedofilów?
Nie ogarniam nowego sposobu żebrania. W tym roku mam tego wysyp. Jacyś super influenserzy wypisują do mnie, że za kilka zdjęć oni chcą pakiety za w sumie ponad 3tys. bo oni są SŁAWNI bo mają 20tys. obserwujących na insta. To samo aktorki jednego serialu, o których nawet nie słyszałam. Z konkretną ilością oznaczeń, zdjęć, filmów. LOL, przyjadą , będzie chu***nia z grzybnią i będą wypisywali ochy i achy bo dostali za darmo? Poza tym co to za argument, że oni mają obserwujących ? Niech zarobią sobie. Serio wolę tą kasę przeznaczyć na lepszą kampanie marketingową. Szczyt żenady jak dla mnie. Widzę, że już nikt na tym świecie nie zna wartości pieniądza. Lepiej żebrać dzięki obserwującym albo przez zbiórki..
Bischa   TAFC Polska :)
07 września 2020 08:58
Powiedzcie mi co trzeba mieć w głowie, żeby wyrzucać do kibla podpaski i tampony, kiedy stoi pojemnik w każdym kiblu, na każdym piętrze? Pracuje w kuchni cateringowej, budynek 5 piętrowy, nasze 2 piętra reszta to biura. My na samym dole, więc u nas wywaliło wszystko gora. W kuchni skład głównie męski. Hydraulicy 1,5 dnia walczyli żeby odetkac i właśnie wypływało mnóstwo babskich artefaktów jak podpaski czy tampony 👿
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 września 2020 09:31
Zawsze jak widziałam kartki np. w szpitalach "nie wrzucać do toalety podpasek, tamponów itp...." to się zastanawiałam czy faktycznie są na świecie osobniki płci żeńskiej, które robią takie rzeczy. Jak widać po ilości takich awarii jednak debili nie brakuje albo to celowe działanie nieuczciwej konkurencji bo nie wiem co innego może być powodem.
TRATATA, też mnie to zawsze zastanawiało, czy ktoś tak robi, że trzeba o tym specjalnie pisać. Ale jak widać tak
majek   zwykle sobie żartuję
07 września 2020 09:56
Mi kiedys hydraulik opowiadal, ze wyciagnal zwloki kota, raczej sam za soba wody nie spuscil. Mnie nic juz nie dziwi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 września 2020 15:58
Tez znam te historie z kotem...
ha, ha, podpaski to pikuś.  Syn koleżanki z pracy jak chciał wyrzucić pety, wyrzucił razem z nimi popielniczkę do kibla. Tyle dobrego, że u mich wywallło, nie u sąsiadów. 
Nie ogarniam, jak w wątku COPD może panować takie zdziwienie banem dla ZdrowegoKonia. 😨 Bo przecież "on ma prawo się wypowiadać o czym chce, ludzie mają mózgi, powinni sobie sami weryfikować, to za duża kara!". I pisanie, że już dawno połowa Facebooka powinna być zbanowana, co już jest w ogóle absurdem, bo akurat Facebook nie ma zahamowań odnośnie banów..
Ludzie. Strony internetowe to NIE SĄ miejsca publiczne. Macie stosować się do regulaminów. Facebook banuje codziennie tysiące ludzi, tak samo Instagram i inne tego typu portale. Strona Internetowa jest miejscem PRYWATNYM, w którym nawet jeśli ktoś nie chce konkretnych opinii, bo uważa je za kłamliwe, TO MA DO TEGO PEŁNE PRAWO. Jak to jest, że ludzie uważają, że fora i FP płaskoziemców i antyszczepionkowców mają prawo istnieć, a fora bez nich nie mają? xD Ostatnio wyszła sprawa stricte hejterskiego FP na Facebooku "Mamy przeciwko brutalnym grom komputerowym", zrobionego jako eksperyment i NAWET TO nie zostało zamknięte, a było czystym hejtem. Bo Facebook uznał, że nie łamią ich regulaminu.
A moderatorzy Re-volty uznali, że ZdrowyKoń łamał. Bo mogą. Bo WASZA opinia jest tylko WASZĄ opinią i jeśli uważacie, że on nie był szkodliwy, to WASZA sprawa. Nie pakujecie się komuś do domu w butach i nie ogłaszacie, że macie wolność słowa i teraz będziecie głosić słowo wolności z tegoż właśnie miejsca. Tak samo funkcjonuje każda jedna strona w Internecie, zrzeszająca ludzi. Jest czyjaś, należy do kogoś o określonych poglądach.
Nie ogarniam nieogarniania Internetu. Ludzie banują i ludzie są banowani, BO MOGĄ. Bo macie w Internecie prawie kompletną wolność wypowiedzi i możecie sobie iść gdzieś, gdzie wszystkie możliwe głupoty przejdą, ale nie wszystko możecie wszędzie.
Moderatorzy uznali, że jego wypowiedzi były szkodliwe i mogły doprowadzić do nieszczęścia. Był upominany dziesiątki razy. Dostał bana, a Re-volta oszalała, że ktoś na tym forum w ogóle może być zbanowany, bo przecież jak to. 😀
PS. Swoją drogą, YouTube długo demonetyzował filmy o Covidzie, żeby ludziom nie opłacało się ich robić i żeby zmniejszyć skalę Fake Newsów. Trzeba pozwać You Tube'a, nie dają wolności słowa ludziom. 😀
Facebook natomiast wymaga używania prawdziwych danych osobowych. Można wyrwać bana za próbę ukrywania, kim się jest. I to Wam nie przeszkadza, Facebook gud, forum złe, bo moderatorzy zbanowali kogoś, kto miał już Ignore'y od pewnie ponad połowy regularnych użytkowników forum. 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 kwietnia 2021 11:06
Z ciekawości poczytałam i o jezu... przez takie tolerowanie szurii nigdy nie wyjdziemy z pandemii. Jak to jest, ze jedne durne poglądy się tępi, a innych nie można, bo ojejku wolność słowa? Chyba zapominacie ze wolność twojej pięści kończy się tam gdzie zaczyna mój nos.
Sytuacja się rozkręca, teraz forum to "cenzura, sekciarstwo, ideologia polityczna i forum komunistyczne". xD
Serio, ludzie mają zbyt proste życia chyba przez ostatnie parędziesiąt lat, żeby takie kocopoły pierdzielić. Może jakby niektórzy zobaczyli prawdziwą cenzurę, sekciarstwo i komunę, to by przestali takich określeń używać z powodu dania bana na prywatnym forum komuś, kto się od lat nie stosował do regulaminu i bimbał na wszystko, bo "on może". No nie może, może to on sobie w domu.
"Cenzura i komuna", curwa. xD Powoli brak mi słów.
Ludzie. Strony internetowe to NIE SĄ miejsca publiczne. Macie stosować się do regulaminów.
Sivrite czy regulamin głosi jakie poglądy powinni mieć użytkownicy forum?
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 kwietnia 2021 21:16
Ludzie ale o co wy burze toczycie? Użytkownik był wielokrotnie upominany, wyciszany, proszony i dalej robił co robił. Chyba wiedział z czym może się ostatecznie liczyć. Wolność wolnością, ale jej konsekwencji to już nikomu ponosić się nie chce.
I z tego co rozumiem to nie jest ban za poglądy, ale za fake newsy.
Tez wysłuchiwałam takich oskarżeń rok temu, na 30-tysięcznej grupie na FB, bo zamordystyczna adminka-suka usuwała posty o tym, ze koronawirus nie istnieje, zrzućcie kagańce z mord i wyłącznie tv, włączcie myślenie, lekarze chcą nas pozabijać i tylko zbierają czeki od big pharmy, którą finansuje Bill Gates, a w ogóle to Grażynkę z Koziej Wólki inwigiluje CIA i FBI, żeby w ostateczności przejąć nad nią kontrolę, jakby była kimkolwiek na tyle ważnym na świecie 🤣 sorry ale takie fake newsy są bardzo szkodliwe, utrudniają rzetelną weryfikację informacji i są zwykłym spamem. To nie jest kwestia wiary czy poglądów, a FAKTÓW.
A ci wszyscy „wyzwoleni” i „oświeceni” tak naprawdę są najbardziej ślepo wierzącą grupą w swoje poglądy, negującą wszelkie fakty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się