Koronawirus

Mohery pójdą, w końcu do kościoła chodzą.
O ile dożyją, bo to największa grupa ryzyka. Ale fakt, w tym wypadku lepiej się pospieszyć, bo np we wrześniu może już nie być połowy potencjalnych wyborców PiS 😉 (trochę czarny humor mnie ponosi)
Nagonka na #zostanwdomu, kwarantanna i izolację od ludzi, ale polskie firmy oczywiście żyją własnym życiem...


U mnie jedyną zmianą jest to, że handlowcy nie jeżdżą do klientów. Ale klienci przychodzą do nas. Oczywiście żadnej ochrony w postaci chociażby pleksy na ladzie nie mamy. Niby wszędzie mówią, żeby zachować odległość, środki ostrożności, a nasi klienci przychodzą jak gdyby nigdy nic, rękę chcą podawać, uderzają w długie dyskusje, płacą gotówką. No ręce opadają.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 marca 2020 08:52

No tak, ale jeśli jest zakaz zgromadzeń, to chyba do pustych sal nie przemawia? Po drugie, jeśli szacowane jest, że koronawirus będzie u nas jeszcze ze 3 miesiące, to ile % ludzi pójdzie do urn? Ja pójdę, choćby w worku foliowym ale ile będzie się bało?



Może w końcu zostanie wdrożone głosowanie w 100% przez Internet? W końcu po coś profil zaufany był stworzony  😉
Nigdy do tego nie dojdzie, jednak gros elektoratu PiS nie posiada dostępu do sieci lub nie obsługuje internetu.
ja pracuję w firmie ok 100 osób. Nie ma tylko tych którzy skorzystali z zasiłku dla dzieci poniżej 8 lat. Czyli może jakichś 10% pracowników. No i chodzę do pracy. Z dziećmi (bliźniaki 9 lat) siedzi mąż bo i tak na zwolnieniu do końca tygodnia. Ale następny tydzień będzie się opiekować babcia (65 lat) bo mż wraca do pracy a mi nikt wolnego nie da.. 🤔
Najgorsze dla mnie jest to że  na 2 tyg zamknięto dla przyjezdnych stajnię w której jeżdżę. Oczywiście rozumiem decyzję właścicielki/trenerki ale ciężko bo straciłam swoją odskocznię i teraz już tylko praca i dom 🙄
szemrana, strasznie mi przykro. Żeby można było Wam jakoś pomóc...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 marca 2020 09:03
[quote author=Megane link=topic=103024.msg2916816#msg2916816 date=1584433270]

No tak, ale jeśli jest zakaz zgromadzeń, to chyba do pustych sal nie przemawia? Po drugie, jeśli szacowane jest, że koronawirus będzie u nas jeszcze ze 3 miesiące, to ile % ludzi pójdzie do urn? Ja pójdę, choćby w worku foliowym ale ile będzie się bało?



Może w końcu zostanie wdrożone głosowanie w 100% przez Internet? W końcu po coś profil zaufany był stworzony  😉
[/quote]


Większość osob majacych działalność gospodarczą ma profil zaufany, ale ani go nie założyła, ani go bie używa. Za to ich księgowe swobodnie sobie z nich korzystaja 😉
mundialowa mój K pracuje w sklepie meblowym, WSZYSTKO dookoła mają zamknięte (to jest taki park handlowy), 5 osób dziennie przychodzi. I co? i prezio w piątek im powiedział "noo panowie, handlujcie, bo mamy szansę na zarobek, wszystko wokół pozamykane"  faktycznie, seems logic  😵
Nie orientuje się ktoś z Was, czy firmy kurierskie normalnie wysyłają paczki z Polski do Niemiec? Poczta wiem, że nie działa, ale jak to jest z innymi firmami? Kończy mi się zapas kosmetyków (jestem alergikiem, nie ma w DE tego, czego używam), plus mam tu same zimowe ciuchy. Taniej mi to wysłać z Polski, niż kupować jeszcze raz tu na miejscu. A przez kwarantanne, to raczej utknęłam tu na dłuższy czas.
UPS normalnie wozi wszystko.
kittajka, do nas normalnie transporty docierają z Polski, busyteż jeżdżą więc w razie czego masz jeszcze możliwość paczki przekazać (o ile ma ci kto ją dać kierowcy w Polsce)

U nas firma prawie 1tys osób więc 1/3 już od tygodnia siedzi w HO, a na Logistykę znaleźli sposób i wysłali połowę do domu na 14 dni, a po 14 dniach zmiana - nadzieja, ze jak zachoruje to jedna grupa jest sprawna. Firma pomiędzy zmianami grup zostaje odkażona plus każdy dostaje swój mały zestaw odkażający.
DHL też wozi za granicę.
Dzięki dziewczyny :kwiatek: już przez chwile miałam stracha, że będę musiała biegać z twarzą czerwoną niczym tyłek pawiana 😁
Korona FAQ- o szczepionkach, powierzchniach plaskich, ciazy i karmieniu piersia
o UK
efeemeryda   no fate but what we make.
17 marca 2020 11:50
Przypuszczam, że wątpię ale ... czy jest opcja wykonania prywatnie testu na koronawirusa ?
vissenna   Turecki niewolnik
17 marca 2020 12:16
Do mnie dzwonili z konsulatu RP, pytali się czy chce wracać specjalnym, dotowanym LOTowskim samolotem do domu. Bilet "dofinansowany", TAKŻE PROMOCJA, TYLKO DWA RAZY DROŻEJ NIŻ NORMALNA CENA ZA TĄ TRASĘ.  😎

Patrząc na sytuację w PL, to ja jednak wolę pozostać w Turcji. Tutaj przynajmniej jest wydolna służba zdrowia. Wszystko dezynfekują, w każdym miejscu publicznym są dyspozytory płynu odkażającego, zamknięto wszystkie restauracje, kawiarnie, miejsca rozrywki. Całe miasto obklejone bannerami, że osoby powyżej 65r.z mają zostać w domu, reszta ma unikać tłumów.
Już w styczniu zamknięto granicę dla Chin, zaraz potem dla wszystkich krajów gdzie pojawił się wirus. Kwarantanny są obstawione przez policję i wojsko.
U nas dziś wszystkich, których się dało wysłano na HO. Stacjonarka i monitory pod pachę, no i sio. Produkcja i magazyn idzie na 2/3 zmiany, żeby ludzi rozproszyć i żeby stali jak najdalej od siebie, część dostawców wysyła papiery tylko elektronicznie (super!). Co 2h pracownicy mają mierzoną temp i idą myć i odkazić ręce, płyny mamy wszędzie od dwoch tygodni, drzwi wszystkie otwarte, klamki i biurka odkażane. Zakaz spotkań od jakiegoś czasu, jest skype itd, zakaz wejścia dla osób typu dostawcy żarcia. Na prawdę się przejęli, plus chcą uniknąć sytuacji, w której przyjdzie jeden chory i sru - wszyscy na kwarantannie.

Z okna widzę Lidla, od dwóch dni spokój. Na stajni martwo, w autobusach pusto, na mieście pusto. Jestem pod wrażeniem i mam nadzieję, że ludzie wytrzymają 😉 Nie martwię się o siebię, ale nie chce roznosić, nie chce narażać babci czy mamy. Dzwonię, nie odwiedzam.
keirashara, budujące wieści. Da się! 😀
Zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich
Lekarz dojechał o 10 rano. (czekałam od wczoraj od godz 19).
Obrzęk limfatyczny z zaleceniem doplera jeśli obrzęk nie zejdzie.
Łapa w górę, Aescin pus okłady.
Płuca czyste.
Gdyby to był zator płucny z zakrzepicą chyba byłoby pozamiatane.
Nadal czekam od wczoraj rana na konsultację telefoniczną z lekarzem rodzinnym.
Jeszcze nie dzwonił.
keirashara  wow super! Bardzo profesjonalne podejście  :kwiatek:

U nas są płyny i żele do dezynfekcji, w sumie to tyle jeśli chodzi o profilaktykę  😂
Gillian   four letter word
17 marca 2020 12:51
Przypuszczam, że wątpię ale ... czy jest opcja wykonania prywatnie testu na koronawirusa ?


Nie ma.
kolebka, Ascaia, - no z początku cała strefa robiła sobie z nas heheszki, ale teraz podejście się zmienia. Ja tam już wolę z domu ogarniać plus przyjechać ten raz w tygodniu po papiery z magazynu (muszę, a jestem najmniej zagrożona w sumie). Choć mam wojnę domową o stół, bo jest jeden mały, a ludziów na ho sztuk dwie. Więc ja dziś pracuje z łóżka i na jednym ekranie, ale jutro moja kolej 😁 Przynajmniej mam swoją muzykę w tle, a nie jakieś wkurzające popowe badziewie 😎
U nas w ramach uniknięcia zagęszczenia stołówka serwuje jedzenie tylko na wynos. Kawiarnię zamknęli, stołówka została, żeby pracownicy nie musieli wychodzić na zewnątrz w poszukiwaniu jedzenia.

Na parkingu metra takie pustki, że parkuję na parterze. Tyle lat jeżdżę w systemie samochód-metro i nigdy do tej pory nie miałam możliwości zaparkować na pierwszym poziomie.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 marca 2020 13:20
Ciekawe cyfry... 🙁
https://link.do/DmNBV
Czy kiedyś wrócimy do normalności?
majek   zwykle sobie żartuję
17 marca 2020 13:27
A ja... w pracy, mimo, ze juz w piatek kazali pozgrywac wszystko, co trzeba na chmure.
Moje dzieci nadal  w szkole, ale fakt, ze dzieci, co przewlekle choruja i maja kogos w domu z wiekszym ryzykiem - nie przychodza do szkoly. Szkola tez zablokowala wszystkie zajecia pozaszkolne - basen, dzien matki (Bo tu jest w niedziele) itp. Ale np. dzisiejszy klub karate, na ktore moje dzieci chodza - czynne. Moze dlatego, ze chodza tam tylko dzieci z tej jednej szkoly.
Na ulicach pusciej, kilka uniwerkow u nas uczy tylko online.

A to moja ulubiona teoria dzisiaj: LINK
Do mnie dzwonili z konsulatu RP, pytali się czy chce wracać specjalnym, dotowanym LOTowskim samolotem do domu. Bilet "dofinansowany", TAKŻE PROMOCJA, TYLKO DWA RAZY DROŻEJ NIŻ NORMALNA CENA ZA TĄ TRASĘ.  😎

ojej a te bliety powinny być za darmo? To nie jest super okazja, promocja itd. na którą można się załapać tylko ratowanie tyłków tym, którzy pojechali sobie w takiej sytacji na wakacje albo planowali powrót do Polski w tym okresie, a z wiadomych przyczyn jest to niemożliwe w innych sposób. Samolot leci w jedną stronę pusty + obsługa tego samolotu na zagranicznym lotnisku, które też jest w kryzysie i pewnie też ma cenę wyższą niż przy regularnych połączeniach...
vissenna   Turecki niewolnik
17 marca 2020 14:28
[quote author=vissenna link=topic=103024.msg2916903#msg2916903 date=1584447389]
Do mnie dzwonili z konsulatu RP, pytali się czy chce wracać specjalnym, dotowanym LOTowskim samolotem do domu. Bilet "dofinansowany", TAKŻE PROMOCJA, TYLKO DWA RAZY DROŻEJ NIŻ NORMALNA CENA ZA TĄ TRASĘ.  😎


ojej a te bilety powinny być za darmo? To nie jest super okazja, promocja itd. na którą można się załapać tylko ratowanie tyłków tym, którzy pojechali sobie w takiej sytuacji na wakacje albo planowali powrót do Polski w tym okresie, a z wiadomych przyczyn jest to niemożliwe w innych sposób. Samolot leci w jedną stronę pusty + obsługa tego samolotu na zagranicznym lotnisku, które też jest w kryzysie i pewnie też ma cenę wyższą niż przy regularnych połączeniach...
[/quote]

Ja nie mówię, że powinny być darmowe, ale ceny zaproponowane przez LOT nie wyglądają na takie, do których państwo by się dołożyło, a to tym się tak rząd usilnie chwali.
I  nie, nie tylko nieodpowiedzialni turyści korzystają z tych lotów. W moich okolicach (Izmir) żyje ponad 200 Polaków (z wyboru, bądź całych rodzin na kontraktach NATO).
Pracuję w turystyce, znam koszty lotów i system operacji (w tym ceny usług lotniskowych). Nadal uważam, że skoro ma to być pomoc DOFINANSOWANA, to ktoś tu bajki pisze. Żadne tureckie lotnisko nie podwyższyło cen operacyjnych. Dodatkowo loty są tylko ze Stambulu. Spójrz na mapę Turcji. Znam Polaków w Van (to jest prawie 4 godziny lotu od Stambułu) którym podano informację o tym samolocie na 7 godzin przed odlotem... Na szczęście ze środkowej Turcji (Kayseri) lot do domu podjęła się zorganizować moja firma (Itaka) i tylko dzięki temu można było ewakuować Polaków ze wschodu i centralnej części kraju...
Znajoma na fb właśnie wkleiła zdjęcie z siłowni na wolnym powietrzu. Średnia wieku ludzi ćwiczących na przyrządach: 60+. Bez żadnych rękawiczek, bez niczego. Ochoczo wymieniają się przyrządami  😁.
A ja zwątpiłam w ludzi. W moim rodzinnym miasteczku pacjent z wirusem poszedł sobie do przychodni jak gdyby nigdy nic i "zapomniało" mu się poinformować o swoim stanie zdrowia. W efekcie czego lekarka i trzy pielęgniarki trafiły na kwarantanne.
Przy takim podejściu ludzi, to przestaje się dziwić, że porobili tyle obostrzeń.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się