Jakie pasze dajecie swoim koniom?

secretary

Próbowałam kupić, ale miałam sobie sama zamówić kuriera i zapakować 🙂
ewelin_n Aha. Mi napisali, że jestem niepoważna bo zapytałam czy jadą gdzieś w moje okolice i np mogłabym po drodze odebrać, żeby nie tracić na kuriera. A później, że zadaje dziwne pytania i mi nie sprzedadzą nic. Czyli moim zdaniem przekręt.
Ale jaja 😁 Dla mnie to było trochę dziwne, bo ta pasza za taką cenę raczej zeszłaby szybko, a tu ogłoszenia wiszą i wiszą....
darolga   L'amore è cieco
13 marca 2020 16:58
W ogóle te ogłoszenia ekstremalnie... dziwne  😁 Nawet jak na przekręt to za mocne 😁
Każde ogłoszenie dodane przez rzekomo kogo innego. Raz Ania, raz Konrad, raz Sara, raz T.Paollo.

Ale można się pośmiać  🤣
https://ogloszenia.re-volta.pl/jestesmy-to-koniom-winni--pasza-dla-koni-mebio-build-up/o/196674/

"Nie zapomnijmy, że jeżdżenie na koniu i trenowanie nie polega tylko na eksploatowaniu naszych pupili od których zależy czy będziemy zadowoleni i czy na kturymś etapie zaczniemy wydawać mnustwo pieniędzy na weterynaży, którzy albo leczą aby leczyć a nie wyleczyć. "

treść innego:
"TAK DZIŚ WGLĄDA NASZ KOŃ.KLACZ PO DWÓCH MIESIĄCACH NABRAŁA SIŁ I BĘDZIE MAMĄ.Naszą paszą uratowaliśmy wiele koni dla tego nie damy się przekonywać tylko pozwól dać nr tel do właścicieli koni którzy są zadowoleni ze swojej decyzji i kupienie tej paszy"

czy treść pozostałych:
https://ogloszenia.re-volta.pl/poszukuje-bereitera-do-koni-aby-nabyly-lebszej-techniki-w-skokach-konnych/o/142113/
https://ogloszenia.re-volta.pl/zatrune-trenera-do-stalych-treningow-koni-i-jezdzcca/o/186257/


Sorry za OT, ale padłam czytając i odczułam niebywałą potrzebę podzielenia się tym z Wami  😁
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 marca 2020 19:18
Gdzie kupić otręby owsiane w dobrej cenie?
darolga, jeźdzca poszukują od 2018, to chyba długo 😂
darolga   L'amore è cieco
15 marca 2020 20:29
Perlica - o cholera, może się jeszcze nikt godny nie trafił albo zadawał za dużo pytań, tak jak dziewczyny w przypadku paszy  😁 😁 Kto to w ogóle jest? Znasz, kojarzysz? Bo to hit po prostu  😁 😁
darolga, Nie ma pojęcia, weszłam na ogłoszenia tej osoby tu na revolcie.
Ja wiem kto to, nie chcecie poznać  😜
charlieeee, myślałam, że to naprawdę fake-owe ogłoszenia!

Perlica szkoda gadać  😁
charlieeee, czyli prawdziwe? Istnieje ktoś naprawdę i ma konie?
Gillian   four letter word
16 marca 2020 10:51
Ten ktoś istnieje naprawdę niestety ale nie zalecam bliższych kontaktów 😀
Perlica tak właśnie jak Gillian napisała  😉 to są trudne sprawy  😜
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 marca 2020 16:55
Gdyby ktoś mógł mi napisac na priv o jaką stajnię/osobę chodzi :p bo ogłoszenie znam, ale boje sie, że szukając pracy trafię na to :p a jestem z okolicy...
Brawa dla Nuby za sprytnie wprowadzoną podwyżkę cen upudrowaną "bliżejnieokreślonymi" zmianami w składzie całej linii
2D- jak Drożej  😀iabeł: środenio o ponad dyszkę na paczce...

Pasze drożeją bo wszystko drożeje. Inflacja nam się rozpędza jak poje...a...
anetakajper   Dolata i spółka
18 marca 2020 10:21
Brawa dla Nuby za sprytnie wprowadzoną podwyżkę cen upudrowaną "bliżejnieokreślonymi" zmianami w składzie całej linii
2D- jak Drożej  😀iabeł: środenio o ponad dyszkę na paczce...

Pasze drożeją bo wszystko drożeje. Inflacja nam się rozpędza jak poje...a...


Owies i jęczmień nie podrożały  😎
Czy ktoś karmi konia w typie pogrubianym albo zimnego mebio sport plus?  👀
Jak się sprawdza?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 marca 2020 12:46
euphorycznie może nie zimnego :p ale dużego SP (600+ 🤣 )
Mebio sport wersja pellet, dostaje 2.4kg plus sieczke dorzucam i kopytny wygląda fajnie, zwłaszcza, że wypróbowałam wiele różnych pasz i po tej mam największy efekt. Koń w typie lenia, ale na tym jedzonku dostał więcej mocy do pracy , a do tego trzyma masę i nie chudnie mi
kotbury, wow.... to będzie już kolejna podwyżka w dość krótkim czasie. Dopiero co poszły ich produkty w górę jakoś tak po Cavaliadach i "medalu".

Owies i jęczmień nie podrożały  😎


... jako surowiec jeszcze nie
ale już ich przechowywanie, pakowanie, wysyłanie generalnie podrożało...

Żeby nie było- do Nuby nie mam nic, podwyżki rozumiem, ale koncept do nich taki na siłę troszku🙂 Ot jedna strona internetowych blubrów i sticker "2D" na workach.
No niestety wszystkie pasze znowu poszły w górę - Brandon i wszystko z Hippolita już droższe 3-4 zł na worku (dzisiaj zauważyłam), a z tego co pamiętam to Brandon XS jeszcze w lipcu/sierpniu zeszłego roku kosztował 95/99 zł za worek, teraz już 109 :/ Pro-linen też już zapowiada podwyżki, mimo że też całkiem niedawno podnieśli. I jak tu karmić te nasze wymagające koniki... 🙂
Karmiła któraś z Was paszami Unipasz?
Są w bardzo dobrej cenie na Allegro z dostawą Smart, no ale skład jest chyba mocno średni, nie wiem czy jest sens.
Karmelita, mój zeżarł 3 worki.
Tyle ze nabrał energii, a jest na codzien dość leniwy, ale tak to żadnych efektow nie zauwazylam.
Jako turodoładowanie energii moze byc. Koniom u mnie w stajni wystarczalo z reguly 0,5 miarki zeby bylo widac roznice, u mojego przy pelnej miarce dziennie byla lekka poprawa 😀
Chwilowo testujemy inne, drozsze pasze, ale nie wykluczam ze do niej wroce jesli efekty beda podobne bo cena jest owszem, bardzo atrakcyjna.
U producenta/ dystrybutorow potrafi zejsc do 30 zl za 20 kg.
Marzena, o to super 🙂 a którą dawałas? Sportową czy wszechstronną? 🙂
Karmiła któraś z Was paszami Unipasz?
Są w bardzo dobrej cenie na Allegro z dostawą Smart, no ale skład jest chyba mocno średni, nie wiem czy jest sens.


A czemu skład jest średni?

Mój żarł to w poprzedniej stajni i wyglądał jak pączek w maśle. Teraz jest na owsie + lucerna + pavo gold E + kuracja na kopyta + mesz.
Mi ta pasza się wydaje dobra na utuczenie, ale pewnie co koń to inaczej.

Karmił ktoś tym i może coś powiedzieć na temat tej paszy? -> klik

Gillian   four letter word
22 marca 2020 06:46
Ja karmiłam i nawet gdzieś się tu wypowiadałam 🙂
Meise, bo ma wysoko w składzie coś określone mianem „wyroby branży piekarniczej”? Nie bardzo wiem co się kryje pod tym pojęciem, ale brzmi to średnio.
Mam do Was kilka laickich pytań odnośnie żywienia. Kupiłam pierwszego konia i ogrom informacji dotyczących żywienia jest przytłaczający.
U poprzedniego właściciela był karmiony 3 razy dziennie 2,5 miarki owsa, ale był też w intensywniejszym treningu.
U mnie dostaje teraz rano: 2 miarki całego owsa, obiad:1,5 miarki gniecionego, kolacja: 1 miarka gniecionego + 1 miarka balancera Builder z Nuby. Dodatkowo suplementy z Yarowii. Pracujemy głównie nad tym, żeby nauczył się używać własnego ciała, pracy w rozluźnieniu i nabrał trochę mięśni.
Czy powinnam mu dodatkowo dawać sieczkę z lucerny, wysłodki, mesz?
Czy jest sens zwiększać ilość paszy, a zmniejszać ilość owsa, jeśli on dobrze toleruje owies?
4stra, z rzeczy, ktore mi sie rzucaja w oczy:

- jak wygladal i pracowal kon przy poprzednim zywieniu? piszesz, ze musi nabrac miesni, w innym watku, ze kon jest brzuchaty - czyli z wiszacym brzuchem od braku poprawnego umiesnienia czy wlasnie za gruby? Samym zarciem btw zadnemu koniowi miesni nie wypracujesz 😉
- ile ten kon pracuje wlasciwie?
- jaka jest roznica w kondycji/pracy/samopoczuciu przy obecnym zywieniu?

Sieczke IMO zawsze warto podawac do tresciwego, niekoniecznie z lucerny (to juz od konkretnego konia zalezy), ale dodatkowe wlokno i lepsze zucie zadnemu koniowi nie zaszkodza.

Pasza ma glownie sens jak karmisz pelnoporcjowo, zapytaj portfela co on na to :P Osobiscie uwazam, ze albo owies + balancer albo pasza, a nie, ze do owsa miareczke jakiegos musli sypac. Czy karmic owsem z balancerem, czy gotowa pasza - IMO powrot do pytan wyzej, jak kon wyglada i jak sie czuje, czy zdrowotnie jest ok.

W ogole w Polsce to sie jednak to tresciwe wiadrami sypie 👀 jak patrze na to, ile moj kon i inne konie w stajni jedza - no roznica spora. Chyba to  kwestia jakosci i rodzaju objetosciowki, bo innych powodow nie widze. Tak tylko glosno mysle 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się