Wszystko o wspinaniu: skałki, taternictwo, sprzęt, topo, ludzie, kursy etc.

Poszukam fizjo  :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
22 lutego 2020 19:55
kokosnuss, zazdro! Wrzuć jakieś foty!

A co do zimy, to ja chyba zaliczyłam ostatnie skitoury w tym roku  😕 Jestem przerażona, co się będzie działo latem. I czy moje córki będą miały gdzie dożyć chociaż do wieku średniego  😕
https://tiny.pl/tvmp1
No w tym roku serio biedna ta zima. U mnie we Frankfurcie ciepło, zdarzyło mi się już łazić w krótkim rękawku, a wysyp pierwszych wiosennych kwiatów był w styczniu 🤔 Za to w zeszłym roku w Tatrach było sporo śniegu i bardzo długo leżał. Pod koniec maja miejscami było jeszcze śniegu po pas.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 marca 2020 14:35
Ale pustki  😉 jesteście, wspinacie się?

W Warszawie zamknęli większość, jak nie wszystkie ściany. Jeśli ktoś ma informacje na temat jakiejś otwartej, to będę ogromnie wdzięczna  :kwiatek:


Kupiłam nowe (tzn używane) butki skiturowe, i po testach przez dwa weekendy jestem zachwycona  😅 teraz w planach zmiana nart (na dłuższe, sztywniejsze, może szersze). Zaliczyłam też w końcu wymarzony zjazd z Karbu, oczywiście ciężko tu mówić o "zjeździe" bo po prostu zsunęłam się bokiem, ale już wiem czego tam się spodziewać i na pewno w przyszłym sezonie wrócę poprawić ten zjazd.

A teraz zastanawiamy się co zrobić z najbliższym weekendem, czy jechać, czy siedzieć na czterech literach, bo o ile w górach bezpiecznie, jeździmy autem, więc w podróży też, to jednak nie ma pewności, czy zostaniemy później wpuszczeni z powrotem do miasta.
Ktore ścianki są zamknięte? Na pewno camp4, volt. Makak chyba czynny, murall na pewno. Ja sobie odpuscilam wspin na razie, chwytotablica wjechała.
Smarcik, no ja mam podobny dylemat. Za tydzień mam urlop, a tu się zapowiada, że wszystkie rezerwacje poprzepadają. A druga sprawa, to nie wiem, czy nie zamkną granic, a na dłuższy pobyt w Pl bez pracy nie mogę sobie pozwolić. A na dodatek ide we wtorek na rozmowę, bo otworzyła się przede mną możliwość powrotu do branży i troche się boje, że to wszystko mi przepadnie, jak mnie uziemnią w Polsce.
Edit. Tatry już zamknięte do odwołania.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 marca 2020 16:18
Tatry zamkniętę, kościoły otwarte. Logiczne tak bardzo  😵

smarcik, nie nie i jeszcze raz nie! Nie chce słyszeć o tych butach! Teraz też będę chciała inne  😀iabeł:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 marca 2020 16:20
amnestria zamknięte te co wymieniłaś, plus obiekto, obozowa, nowowiejska. O Makaku i Murallu nie wiedziałam, dzięki! 🙂

kittajka jak to Tatry zamknięte?  👀

Lotnaa może Twoje buty są lepsze od moich poprzednich? 😉
Nasza główna ścianka działa, tylko zalecają dezynfekować łapki, nie lizać magnezji i nie brać lin w zęby 😉 Mam nadzieję, ze tak zostanie. W sumie tam ciągle te same osoby przychodzą no i nie jest to jakiś wielki obiekt.

Jako grupowy szczypior jestem na etapie budowania namiastki kondycji i łykania wszelkiej wiedzy, jaka zmierza w moją stronę, bo na majówkę wybieramy się w skałki i chciałabym spróbować  czegoś łatwego tamże. Trenujemy zatem dzielnie dolną asekurację 🙂
Smarcik, schroniska, kolejki i szlaki nieczynne. Taką decyzje podjął TPN. Obostrzenie nie dotyczy jedynie miejscowych, ich według logiki TPNu wirus nie dotyczy. Słowacja zamknęła granice dla obcokrajowców.
Lotnaa, no jeszcze bym zrozumiała, żeby pozamykali knajpy na Krupówkach, Termy itd i żeby przestali chwilowo przyjmować nowe rezerwacje. Ludzie i tak pójdą w góry, tylko zimą to bardzo nierozsądne bez otwartych schronisk.
Mnie właśnie przepadły prace na najbliższe dwa tygodnie, pomyślałam pierwsze co o Tatrach, a tu taki numer od TPNu 🙄

Makaka jutro zamykają, miałam jeszcze wieczorem iść się wspinać, ale odpuszczamy, bo zrobili dziś limit osób i pewnie i tak będą mieli młyn w związku z całą tą akcją.
Kittajka w sezonie morskie oko to cyrk. Ja uważam, że dobrze robią.
Lena, już ćwiczycie chodzenie z dołem?! Fajnie! I jak wrażenia? 😀

Ja mam jutro trening personalny o 7 rano  👀 💃 Zaczynam współpracę z trenerką - albo konsultacyjne treningi będę mieć albo rozpiskę treningów (to drugie bardziej prawdopodobne). Mojej ścianki raczej nie zamkną, bo to mała dziura, bardzo kameralna.
Amnestria, niby tak, ale zrozum logikę TPN, który uważa, że miejscowych wirus nie złapie. A przecież sporo osób z Podhala pracuje poza miejscem zamieszkania, czy w Niemczech. Jak u mnie na Pomorzu budowali most, to 80% pracowników to właśnie górale.
Ludzie z Podhala, którzy pracują w Niemczech nie chodzą na wycieczki w góry. Tak samo wielu górali z Zakopca, dalej jak w Chochołowskuej nigdy nie było, bo np ciezko pracują na chleb i w sezonie nie mają już na to siły i chęci. Chodzi o ograniczenie ruchu turystycznego. Ludzie planują (niektórzy!) niemalże drugie ferie i gdzie jechać z dzieciakami jak nie w góry? I będą jechać autobusami, pociągami, jeść w schroniskach.

Jak widzę, że przewodnicy tatrzańscy, instruktorzy PZA popierają decyzję, a przecież żyją z turystów, to nie pozostaje mi nic innego jak się z nimi zgodzić.
Amnestria, akurat znam sporo górali pracujących tu na miejscu, są w Tatrach średnio w co drugi weekend 😉 ja nie mówie, że ograniczenie ruchu turystycznego jest całkiem złe. Tylko widze dziurę w logice.
Ja nie, aż tylu ich w górach jednocześnie nie będzie. A dzięki zakazowi nie przyjadą ludzie z innych województw na "ferie"  :kwiatek:
Amnestria, to fakt, ale sporo osób pewnie pojedzie do samego Zakopanego, albo będą szturmować inne, "otwarte" góry. Już na grupach widziałam, że ludzie umawiają się w Beskidy. No i część planuje Tatry mimo zakazu, również te Słowackie.
Lena, już ćwiczycie chodzenie z dołem?! Fajnie! I jak wrażenia? 😀



Wesoło jest, na razie oczywiście bawimy się trójkami, tzn. dwoje walczy z dołem, a trzeci anioł stróż trzyma wędkę na wszelki. Czuję, że jeszcze nam sporo brakuje by się poczuć w miarę pewnie z dołem. Teraz niestety przerwa, nie wiadomo jak długa 🙁 Cóż zrobić, wiadomo jak jest, ale nie powiem, że mi smutno nie było schować buty wczoraj do szafy...
Ja sie dalej nie czuje pewnie z dolem 🙄 no tak do 5c wlacznie ujdzie 😂

W zeszlym roku mialam faze w Austrii, ze szlo wszystko, 6b w prowadzeniu 🤔wirek: a potem mialam blok kompletny i lzy w oczach na 4 w skalach.

Tyle z w NL hale sa wedkowe, na panelu sie nie bardzo da prowadzic.

Jestesmy w skalach btw 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2020 08:09
kokosnuss zazdro! Pokaż zdjęcia 😉 mam nadzieję, że u nas w przyszłym tygodniu będzie na tyle ciepło, żeby coś powspinać..

Jak to hale są wędkowe - nie można chodzić z dołem?

Z racji siedzenia w domu może w końcu uda mi się wziąć w garść i zamontować cycki, które leżą już od ponad pół roku  😂
Moją ściankę jednak zamknęła właścicielka. Szkoda, ale totalnie zrozumiałe. Treningu też nie miałam finalnie. Nie znoszę ćwiczyć w domu, więc obawiam się spadku formy 🙁 szczęśliwie mieszkam tuż koło lasu, więc mogę tam śmigać - ludzi tam jest malutko więc bezpiecznie 🙂 a że są górki to można się łatwo zmęczyć.

U mnie elewator jest wędkowy, bo raz że jak ktoś chodzi z dołem to jest 'święto', dwa że drogi są tak nakręcone że wpinki się robi z przedziwnych pozycji albo LEDWO sięgając. Da się, no ale to dla koneserów.
Zdjec raczej jak na lekarstwo, moze z telefonu ktos cos 😉  Ale poki co nie mam spiny w prowadzeniu 👀 na bardziej wymagajacych drogach tez nie :o

smarcik, W Hadze nie ma wpinek nawet w obu halach, Rotterdam ma jedna czesc z ekspresami, jakies smieszne 10m i z reguly jest zakaz ze wzgledu na tlok, Dordrecht ma az dwie sciany do prowadzenia, ale wpinki sa wlasnie z dupy czesto. Takze prowadze tam glownie latwiutkie drogi, max 5c, moooze pojedyncze 6a jak latwe jest. 

Dobra hala do prowadzenia to Amsterdam, jest cala sekcja bez lin na wedke etc. Tylko mi z reguly nie po drodze i nikogo tam nie znam 🙄

Nasze drogi sa budowane do wedkowania w ogole, w porownaniu z tym co widzialam w PL i Austrii to jest IMO troche trudniej. Co spotkam Polakow na panelu to marudza, ze Holendrzy drogi nie dadza zrobic 😁 i jakies patenciarskie to wszystko 😉

EDIT. No i ch*j, wszystko zamkniete do odwolania  😕 Oficjalnie niby do 6.4 i zobacza co dalej. Sorry za nieparlamentarny jezyk, ale nosz ku*wa mac no!  👿 nie wiem, co mam z zyciem i czasem robic teraz, serio.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
19 marca 2020 20:28
Jako że dobre samopoczucie i komfort psychiczny są w obecnej sytuacji bardzo ważne  😎 to kupiłam dziś narty  😁 Tylko gdzie jest śnieg?
Smarcik, w Tatrach. Znajomy (mieszkaniec) wstawiał dziś zdjęcia, warun petarda. Jutro byłabym w drodze 😤 jakie narty kupiłaś? 🙂
Do mnie jadą hantle i chwytotablica. Kurierów trochę pomęczę niestety. Poza tym trenerka zrobiła grupę na której dzielimy się swoimi treningami itp i powiem wam że mnie to nieźle motywuje 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
19 marca 2020 21:39
O Ty niedobra smarcik  🤬 Majesty?  😜 za szybko nie pojezdzisz raczej,  Alpy tez zamknięte  😵
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 marca 2020 07:42
Nie Majesty, Backlandy  😡 ten model Majesty, który chciałam, wszyscy odradzali jeśli chodzi o jazdę poza stokiem. Ostatecznie decydowałam pomiędzy Backlandami i Salomonami MTN Explore, w końcu wybrałam Backlandy bo miałam okazję w nich pozjeżdżać (w o wiele za długich i w 2 rozmiary za dużych butach i dalej prowadziło się je pewniej niż moje dynafity  😁 ). Nie planowałam tego zakupu, ale dostałam tak dobrą cenę, że aż głupio było nie skorzystać  😡

I takie generalne spostrzeżenie po zakończeniu rozeznania na rynku - jeśli ludzie na grupach narciarskich piszą, że nie ma sensu zmieniać nart 82 na 85 bo nie odczuje się różnicy (mimo, iż są to totalnie inne modele nart) to są zwyczajnie głupi i próbują udawać znawców  😵 czyli właściwie nie odbiega to od większości różnych internetowych grup zainteresowań  😁

Teraz mam dylemat co zrobić z wiązaniami, nie mam kasy na drugie, a nie wiem czy moje obecne narty sprzedadzą się bez wiązań, z dziurami.. z resztą najchętniej bym je sobie zostawiła jako "żwirówki" i na jakieś dłuższe chodzone wycieczki bez zjazdów - szkoda że nie da się łatwo przekładać wiązań między nartami  😡


kittajka Tatry chwilowo usunęłam ze swojej mapy narciarskiej, żeby się nie irytować sytuacją  😂 Wmawiam sobie, że wcale nie ma tam warunków  😉

magda jaką chwyto kupiłaś?  👀
WhiteOak 🙂 nie macałam, ale wygląda na fajną 🙂 Zastanawiam się jeszcze nad drążkiem bo widziałam że są takie mocowane do ściany a nie do framugi 🙂 Ale póki co się wstrzymuję, może sama chwyto wystarczy, na górze jest coś na kształt klamy.
https://whiteoak.com.pl/chwytotablice-2/
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 marca 2020 22:36
smarcik, no to gratki, szybko się z nowym sprzętem uporałaś!  😀
A te narty to 85? A jaka długość w stosunku do Twojego wzrostu?

U nas sezon był podły ze względu na brak śniegu, a koronawirus kategorycznie postawił już krzyżyk  🙁 Na ten moment zawieszona jest wszelka działalność górska, sezon letni też nie przedstawia się w wesołych barwach  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się