Ochraniacze

Czyli chyba wypadają podobnie do XL Eskadrona. XL winderen bez rzepow to 51 cm a XL Eskadron z rzepami 56 cm.
Jeśli realnie wypadają analogicznie to jest szansa, ze piętkę by złapały jak taki „ring”.
rudziczek Nic takiego się nie stało, ale w południe konie były chowane do stajni- w największy upał nie stały
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 marca 2020 20:17
rudziczek te nowe decathlonowe ochraniacze wypadają większe i u nas dużo koni nosi je na przody i tyły na padok, nie odparzają i są super fajne.
Mój kucyk ma poprzedni model i nosi je na jazdę, na padok chodzi bez (tutaj ma Cob i Full) nowe Full są sporo szersze.


Moon polecam Kentucky, super eleganckie świetnie się trzymają i czyszczą.
lusia722, te z futerkiem, to te "ala skora" ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 marca 2020 08:30
tak te z ekoskóry na rzepy
Moon   #kulistyzajebisty
20 marca 2020 08:40
lusia722, o! No wypisywałyby się moją pedantyczą wizję nawet. Te "zwykłe" Ait Tendon też spoko wyglądają. Tylko cena mnie deko boli 😜
No ale w dobie kwarantanny, trzeba sobie poprawiać humor...  🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 marca 2020 09:03
moon z takich ciekawych to jeszcze
BOUNCE ART-FUR
canter club
eskadron
eQuick
Pffif
no i PS of Sweden wypuściło ostatnio futerkowe rzeczy w tym ochraniacze
jakie ochraniacze polecacie na padok dla konia, który nawet od futra się obciera... 🙇
mario1212, - a koniecznie musi mieć? 😉 Obciera się czy odparza? Jak często są prane?
Moon, - Kentucky jest warte swojej ceny, futro zupełnie inne, nic się z nim nie dzieje. Mam kalosze, uwielbiam 😀
Jesteście niedobre. Przez was teraz też patrzę na te futerkowce i myślę ...
Moon   #kulistyzajebisty
20 marca 2020 20:54
Klami, hahahaahhaahahahaha :p
Moon,  😂 Equicki na mnie patrzą....


Btw. a skorupki KenTaur jak się sprawują i jak wypadają rozmiarowo? Standard czy miniatura?
rudziczek   Małe i duże.
22 marca 2020 21:44
<b>lusia722</b> Dzięki dziewczyny😀
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
25 marca 2020 10:03
Moon,  😂 Equicki na mnie patrzą....


Btw. a skorupki KenTaur jak się sprawują i jak wypadają rozmiarowo? Standard czy miniatura?


Masz na myśli te ochraniacze? One pasują na mojego konia, więc na smoczą nogę będą zdecydowanie za małe  😉
Ktoś wie czy Winderen teraz po stworzeniu kaloszków,chce też zrobić ochraniacze?  👀
Nasturcja-Renata, myślałam o tych zwykłych na rzep, ale sobie odpuściłam i wzięłam Equicki. 😉 Dzięki za info w każdym razie na przyszłość.
Chciałabym kupić ochraniacze PE te na kołki. I teraz pytanie, potrzebuje dla konia dla którego Veredusy M są dobre na wysokość, ale szerokość.. od początku miał na ostatnich dziurkach, a teraz jak już gumy „puściły” to są za luźne.
Brać S czy M?
Chciałabym kupić ochraniacze PE te na kołki. I teraz pytanie, potrzebuje dla konia dla którego Veredusy M są dobre na wysokość, ale szerokość.. od początku miał na ostatnich dziurkach, a teraz jak już gumy „puściły” to są za luźne.
Brać S czy M?

S były małe na mojego araba, mającego w nadpęciu jakieś 19 centymetrów. Ledwie dopięte na pierwszą dziurę.
Futerkowe pięknie się  prezentują, ale jak z ich pielęgnacją? czyszczenie po zwykłym treningu? można je prac? no chyba że kupujecie tylko na zawody?
Chciałabym kupić ochraniacze PE te na kołki. I teraz pytanie, potrzebuje dla konia dla którego Veredusy M są dobre na wysokość, ale szerokość.. od początku miał na ostatnich dziurkach, a teraz jak już gumy „puściły” to są za luźne.
Brać S czy M?


Zdecydowanie M.

Ja na araba mam S i są takie bardzo na styk, dlatego zamówiłam drugie właśnie M.
Na razie użytkuje ochraniacze jakieś pół roku i gumy nadal mocne.
Donia Aleksandra, jak dla mnie to temat tylko na zawody. Ewentualnie jakieś sztuczne futerko niewrażliwe na pranie w pralce, bo inaczej to dramat.
Ja na araba mam S i są takie bardzo na styk, dlatego zamówiłam drugie właśnie M.
Na razie użytkuje ochraniacze jakieś pół roku i gumy nadal mocne.

Piona. Ja na swojego też następne wezmę M, te S-ki musiałam opchnąć, bo jednak trochę za mocno się ta guma opinała. A niby arabskie nóżki... Więc te S to są takie stricte Pony, a nie S na dużego konia.
Puma, one małe wypadają w stosunku do Veredusa. Mój się w L nie zmieścił.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 marca 2020 16:52
Kentucky można śmiało w pralce, nic się nie dzieje.
Dziękuję dziewczyny! Prawie byłam przekonana, że wypadają większe  😁
Czy ktoś z was ma ochraniacze chłodzące Aerochill, takie: https://4equine.pl/pl/aerochill/23-4095-ochraniacze-chlodzace-dla-koni-aerochill.html#/143-rozmiar-l Jak się sprawują? Czy faktycznie chłodzą?
Ewentualnie coś innego? Potrzebuję ochraniacze, które będę w stanie używać bez utrzymywania w zamrażarce 😉. Zależy mi na czymś co pomoże mi robić zmiany "temperaturowe" dla usprawnienia odprowadzania limfy.
epk ja mam te ochraniacze. korzystałam z nich profilaktycznie, po treningach zamiast tradycyjnego polewania wodą i byłam zadowolona. Z tym że jeśli potrzebujesz jakichś mocnych zmian temperaturowych to chyba nie ten produkt. Tak jak piszą na stronie, tutaj działanie masz bardziej wyciągające a niew wychładzające. Po korzystaniu noga faktycznie zostaje lekko ciepła, natomiast wg mnie widoczne było działanie, takie regeneracyjne, minimalizujące niewielkie opoje, wspomagające regenerację. obecnie nie używam bo też mój koń ma niewielkie obciążenia ale jak wrócimy do intensywniejszych treningów to wolę to niż chłodzenie z węża.
Dla mnie były również bardzo wygodne w użytkowaniu - wkładałam sobie do wiaderka przed jazdą i po jeździe od razu zakładałam przy rozsiodływaniu. sprzątałam sprzęt itd a koń sie regenerował 20 min. nawet jak nie wrzucisz ich do wiadra to spokojnie 1 min moczenia wystarczy i możesz zakładać i działają.

Kottex, ja mam konia bo kilku flegmonach. Noga nie schodzi ładnie po ostatniej bo pozatykane są kanały limfatyczne. Zmiana temperatur fajnie się sprawdza ale w takim razie chyba muszę wymyślić coś innego. Mam okłady żelowe ale nie mam pod ręką zamrażarki 🙁
epk, celowałabym raczej w coś z PE. Np w te
Ja futerkowych używam cały czas, z Equickami i Kentucky nie dzieje się absolutnie nic, lubią się z pralką
Klami skorupki KenTaur wypadają malunie, L to takie większe M jak dla mnie. Mój ma połowę z Waszej nogi, a musiałabym mu je z rozbiegu naciągać żeby weszły
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się