Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Karla ogier Don Luxury
Hej, szukam opinii o 3 ogierach.
Sandor
Empire (nie arab!)
I Trebox Dublin
Podpowie ktos cos o nich, bo ma fb nie moge nic znaleźć
Dodaję playlistę z ogierami które były pokazane na Partynicach. Niestety też bardzo się rozczarowałam stanem kondycji kilku ogierów. Będę dodawać wszystkie konie na playlistę. Te które miały być częściowo pokazane w Salio mam już na swoim kanale do obejrzenia.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLyKGdTxjdgzi0oFYIZMC-EQKvEPZuUv34 
EchelonMaja jeśli chodzi o karego ogiera Empire po Embassy to dość ciekawy koń. Trochę patrzyłam na niego ale zaprzestałam bo to bardzo grubokoscisty koń (23cm w nadpęciu) i w życiu nie pasowalby do mojej kobyły, która kością też nadrabia. On z budowy to prawie jak ślązak w starszym typie. Jak dla mnie trochę przyciężki w ruchu o małej aktywności zadu aczkolwiek obszernym wykroku.
konikmorski czy na pewno dobrze jest opisany film z ogierem Romans?  wg mnie na tym filmie to Rodos po Drab


tu Romans z zeszłego roku
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 marca 2020 13:24
O, faktycznie 🙂 Ciekawe kto zgadnie, który to - łysina dość harakterystyczna i skarpeta jedna jest.
ten - Rodos 5 lat temu  😀
Hej, szukam opinii o 3 ogierach.
Sandor
Empire (nie arab!)
I Trebox Dublin
Podpowie ktos cos o nich, bo ma fb nie moge nic znaleźć


Pierwszy ujeżdżeniowy, dwa kolejne skoczki. Sandor moim zdaniem bardzo ciekawy i godny rozważenia, charakter i linia żeńska bardzo na plus, sam chodzi w sporcie, plus sprawdzony w sporcie ojciec. Widziałam dwa źrebaki - oba długonożne, w nowoczesnym typie sportowym 🙂
[quote author=EchelonMaja link=topic=5087.msg2915877#msg2915877 date=1584082632]
Hej, szukam opinii o 3 ogierach.
Sandor
Empire (nie arab!)
I Trebox Dublin
Podpowie ktos cos o nich, bo ma fb nie moge nic znaleźć


Pierwszy ujeżdżeniowy, dwa kolejne skoczki. Sandor moim zdaniem bardzo ciekawy i godny rozważenia, charakter i linia żeńska bardzo na plus, sam chodzi w sporcie, plus sprawdzony w sporcie ojciec. Widziałam dwa źrebaki - oba długonożne, w nowoczesnym typie sportowym 🙂
[/quote]
Chyba pierwszy i ostatni skoczek :p Empire niby ujezdzeniowy, ale oglądałam na bazie koni to zrebaki raz w skokach, raz w ujezdzeniu. Ale jednak sie nie zdecydowałam, bo widziałam, ze zrebaki tak różne jakby budowa malo co przekazywał jednak. Niestety na zdjęciach więcej nie wyczytam niz budowa, a że opinii za wiele nie znalazłam to wybor padl na Sandora. TREBOX mimo papieru i kariery byl za daleko. Także klacz juz jest u Sandora, zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂
Witam, zastanawiam się nad inseminacją mojej klaczy ogierem Quidamo. Jakieś opinie?
Nie ukrywam będzie to moje pierwsze doświadczenie z inseminacją. Jeśli się zdecyduje to o co dopytać właściciela ogiera? Kwestie finansowe. Kiedy zrobić przed płatę, czy w tej cenie jest jedno pobranie czy kilka w tym sezonie. Tak? O co jeszcze warto zapytać?
EchelonMaja
Fakt, pisząc ujeżdżeniowy myślałam o Empire 🙂

rupka
Zazwyczaj przy świeżym cena obejmuje min. trzy ruje (często cały sezon). Płacisz raz za nasienie (czasem z dołu, czasem z góry, czasem w ratach - pierwsza zazwyczaj bezzwrotna) i potem już tylko za pobrania 🙂 Najlepiej dopytaj bezpośrednio u osoby oferującej nasienie 🙂
Warunki są różne, dlatego zawsze powtarzam hodowcom NAJWAŻNIEJSZE JEST USTALENIE  WARUNKÓW na jakich się kupuje stanówki. Kiedy płatne, dokładnie za co (ile dawek, wliczone pobranie?) i co w razie nieźrebności.
rupka i dopytaj DOKŁADNIE jak wygląda logistyka wysyłki nasienia. Kiedy musisz zgłosić, w jakie dni wysyłają i czym. Są firmy/osoby co wysyłają nasienie praktycznie codziennie a są takie co np. tylko od pon do czw. A jak kobyła będzie do krycia np. na sobotę lub niedzielę to może być kiepsko...
Dokładnie chodzi mi o to o co mam zapytać  😀
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
19 marca 2020 11:05
Czy ktoś ma może jakieś informacje (charakter, zdrowie, co przekazuje itp.) o og. Aravel II (Luron - Atletyka Waro)?
Viridila, jeździłam na jego pełnym bracie, śledziłam karierę Aravela II.
Z tego co wiem, to źrebaki są podobne. To są bardzo silne i skoczne konie. Waleczne.
Średnio jezdne - żadna tragedia, żadna rewelacja. Średnie zdrowie, zagrożenie czipami. Jakieś, dość przeciętne.
To nie są konie damskie, choć z żeńskimi potomkami jest ponoć lepiej.
Silne szyje, czego często trzeba dodać.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
19 marca 2020 23:18
halo, to co napisałaś pokrywa się z tym co znalazłam o nim (a informacji mało). Walecznością podobno potrafią nadrobić bardzo dużo, co się przydaje w konkursie, ale niekoniecznie na codzień (w sensie pracy). Dużo bardziej w moim typie jest Uccello jednak - patrząc na jego potomstwo i wnuki.
Aravel byl bez super szału, nawet na dobrych matkach widzialam średnie konie.
A może ktoś coś wie o zrebakach po Vigo Heywood Hz? I Sandor?
o zrebakach nic nie wiem, ale wiem ze Vigo kryje ostatni sezon w Polsce, więc  kto sie jeszcze nie zdecydowal, to najwyższa  pora.
o zrebakach nic nie wiem, ale wiem ze Vigo kryje ostatni sezon w Polsce, więc  kto sie jeszcze nie zdecydowal, to najwyższa  pora.


Tak, tak to wiem bo wraca do siebie na wielki sport. Do wrzesnia jest
elita17 - pomyłki sa wszędzie, nawet w opisach rodowodu. Film dodam już poprawiony  😀 dziękuje za zwrócenie uwagi. Ale największa jazda była jak opisywałam konie rasy fryzyjskiej...  😜
Dokładnie chodzi mi o to o co mam zapytać  😀


ogurek Ci bardzo dobrze napisał 🙂

Czyli warunki (cena nasienia, ile dawek, cena pobrania, czy płatności z góry czy z dołu), co w przypadku nieźrebności.
Tu (strony 24 i 25) są np. bardzo fajnie opisane warunki sprzedaży i tu.
W pierwszej z podlinkowanych stacji płatność jest rozłożona na raty, można też wybierać między nasieniem świeżym i mrożonym.
Witam. Wpadam z zapytaniem, jakie zapotrzebowanie na srokate ogiery w hodowli?  👀
vissenna   Turecki niewolnik
20 marca 2020 19:14
Witam. Wpadam z zapytaniem, jakie zapotrzebowanie na srokate ogiery w hodowli?  👀


Dobry koń maści nie ma.
Jeśli ogier ma świetne pochodzenie, dobre chody, do tego udaną karierę sportową - kryć będą ludzie nie tylko zainteresowani samą maścią.
Jeśli ogier jest "wynalazkiem", to choćbym chciała wyhodować krowę, wolałabym ściągnąć nasienie konia sprawdzonego.
vissenna, pozwolę się nie zgodzić 😉. Ludzie hodują z różnych powodów, jedni chcą mieć dobrego skoczka, inni araba, jeszcze inni srokatego. Dla wszystkich starczy miejsca, cytując poetę
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
[quote author=Malina_M link=topic=5087.msg2915550#msg2915550 date=1583943756]

A co do KWPN spodziewa się ktoś lub już ma źrebaka po Up To Date ? w Rzecznej całkiem fajny maluszek się urodził.
[/quote]
Podłącze sie do pytania, ktoś cos wie więcej o tym ogierze ?
vissenna, pozwolę się nie zgodzić 😉. Ludzie hodują z różnych powodów, jedni chcą mieć dobrego skoczka, inni araba, jeszcze inni srokatego. Dla wszystkich starczy miejsca, cytując poetę


Wygrają tylko ci którzy będą hodować konie na które będzie popyt i które pozwolą zarobić na przetrwanie. W czasach kryzysu powód może być tylko jeden .kasa . 😉
[quote author=Malina_M link=topic=5087.msg2915550#msg2915550 date=1583943756]

A co do KWPN spodziewa się ktoś lub już ma źrebaka po Up To Date ? w Rzecznej całkiem fajny maluszek się urodził.

Podłącze sie do pytania, ktoś cos wie więcej o tym ogierze ?
[/quote]

U mnie sie urodzil ogierek po Up To Date. Zapraszam na pw, wysle filmik.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się