Końska Rewia Mody XIV (2020)

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 marca 2020 18:50
Ja tam cały czas walczę ze sobą czy kupić Siwemu różowy czaprak czy sobie darować  🤣
a teraz wyszły 2 takie ładne z Anky...
wątek zamknięty
Ja tam cały czas walczę ze sobą czy kupić Siwemu różowy czaprak czy sobie darować  🤣
a teraz wyszły 2 takie ładne z Anky...
wątek zamknięty
A mi się udało zdobyć zdjęcie szarego schocke  😀

Pati2012 kupuj, kupuj  😀 ja tam jestem fanem różu  😀
wątek zamknięty
Słuchajcie, założyłam w końcu tego merlot'a z Felixa na mojego konia. Prezentuje się wspaniale, bo i czaprak jest przepiękny, ale... ten śliski materiał nie wpływa rewelacyjnie na stabilność siodła. Jak sobie z tym radzicie?


Wystarczy przypiąć paskami do siodła, po to one zostały stworzone i bardzo dobrze się w swojej roli sprawdzają 😀 jeśli nie masz faktycznie jakiegoś koszmarnie niedopasowanego siodła to już nic nie będzie miało prawa się ruszyć  😉
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
24 marca 2020 06:40
Siwaa, popieram, najbardziej mnie wku... irytuje że większość tych pasków do przystuł jest... za krótka. W Eskadronowych cottonach oni je chyba szyją do poniakowych siodeł, serio. Więc ja np tylko wtykam je pod tybinkę, bo nienawidzę jak one się majtają przed siodłem #wioooochaaaa a czasem je po prostu upier... ucinam  😁

A tu, proszszsz, cotton skyblue na końskim tapmadl, stojącym jak ostatnia sierota  (a to fota i tak po grubej selekcji  🤣 ) 🤣

Foto w ostrym popołudniowym słońcu, zdeka je obrobiłam żeby lepiej oddawało kolor, ale to też kwestia kalibracji monitora. To taki typowy błękicik. Mi się podoba, na lato, myślę, będzie spoko (i mocno niepraktycznie, no ale cóż... Jasny to nie będzie aż tak widać blaknięcia po nastym praniu  🤣 )

zbliżenie (wiem, wieś i kopas w dupas za upierdzielone siodło, muszę nasmarować...  😡 )
wątek zamknięty
Moon myślałam, że to tylko ja mam ten problem z za krótkimi paskami 🤣 Też mnie to wkurza i najchętniej bym je wszystkie upierdzielała od razu, tylko potem przy ewentualnej sprzedaży czapraka to nie bardzo by było :/
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
24 marca 2020 08:23
larabarson, hehe, znam Twój ból :P
I faktycznie, w zawodowych szmatkach, które oszczędzam i przy których czasem zmienia mi się "wizja looku" więc je odsprzedaję, nie ucinam tych pasków. Natomiast w przypadku domowych szmat do ciurania, nie mam skrupułów - chlastam! Nie wiem jeszcze czy skyblue nie stanie się zawodowym outfitem (jak kiedyś będzie można z powrotem organizować zawody...) bo w sumie wpasowuje się w spokojną stypkę, więc póki co zostawiam, przynajmniej do pierwszego prania 😉

A paski przystułowe, z tego co pamiętam optymalnej długości ma Caball <3 i jakaś archiwalna wersja czapraków Elegance Laury Girelli.
wątek zamknięty
Dalej mnie nie rozumiecie  😁
Ok, dam już spokój, bo żem nudna 😉

Oczywiście, że przypinam bardzo dokładnie czaprak do siodła we wszelkich możliwych miejscach, inaczej jeszcze zanim bym doprowadziła konia na plac to by już taki śliski Felix był na zadzie 😉
wątek zamknięty
Moon, ja mam mango od nowości i ciuram w sumie konkret, a ani nie wyblakł, ani za bardzo brudny nie jest (tyle co pod siodłem i jakąś plamkę mam od puślisk tam gdzie wiszą za siodłem), także może nie będzie źle z tym błękitem. Kurde, on nawet sztywny wciąż, mimo że piorę w pralce normalnie. Lubię te cottony dlatego, bo jakieś takie tytanowe całkiem :P
Też się czaiłam tak jakby na ten skyblue, ale taki majtkowy on, więc łeee, już nie chcę 🤣
wątek zamknięty
Dalej mnie nie rozumiecie  😁
Ok, dam już spokój, bo żem nudna 😉

Oczywiście, że przypinam bardzo dokładnie czaprak do siodła we wszelkich możliwych miejscach, inaczej jeszcze zanim bym doprowadziła konia na plac to by już taki śliski Felix był na zadzie 😉


Jest na to rada- dopnij popręg ciut mocniej od razu...
wątek zamknięty
charlieeee, - jakie piękne są te kolory 😍 Uwielbiam połączenie szarego z różem 😀 Dobrze widzę, że masz na sobie legginsy z nowej serii? Mocno są gaciowe, czy ujdą jako spodnie? 🙂
Moon, - kolor stworzony na gniade 💘 Ładny no... umiera mi ten aqua, może jednak zastępstwo, a granacik jakiś glossy czy coś 👀
budyń, - mi też cottony się trzymają, nawet ciurane bezlitośnie. Znaczy no, aqua po 10 latach jest przetarty pod łydką, ale dalej sztywny i kolor ma. Najbardziej mnie jara to, że te czapraki nie tracą kształtu i nie robią się takimi glutami. Nic mnie tak nie denerwuje, jak taki smark wymemłany pod siodłem.

Co do pasków, to niech żyją DL-ki, mogę owinąć 2x 😁 Choć raz przy ujeżdżeniu jest łatwiej.
wątek zamknięty
Siedzenie w domu nie sprzyja szmatoholikom  😜
wątek zamknięty
[quote author=Meise link=topic=102969.msg2918333#msg2918333 date=1585038449]
Dalej mnie nie rozumiecie  😁
Ok, dam już spokój, bo żem nudna 😉

Oczywiście, że przypinam bardzo dokładnie czaprak do siodła we wszelkich możliwych miejscach, inaczej jeszcze zanim bym doprowadziła konia na plac to by już taki śliski Felix był na zadzie 😉


Jest na to rada- dopnij popręg ciut mocniej od razu...
[/quote]

Ja dopinam na tyle, żeby się siodło nie kręciło, potem przed wsiadaniem, potem po rozgrzewce stępem, potem po pierwszych kłusach i po galopie. Serio, dopinam tyle razy. W stajni ledwo dopinam na pierwsze dziury, a potem co i rusz mogę dociągać wyżej  🤔wirek:
wątek zamknięty
Czyli to nie czaprak tylko twój nadęty jak alon koń🙂 😂

Mój poprzedni dokładnie tak samo się nadymał. Za to aktualny, to dociągam max jedną dziurę i to tak bardziej dla przyzwoitości. Za to nie ma bata zrobić dzióbka u mnie. Dwa kroki i wszystko się przesuwa.

wątek zamknięty
No, musi tak być, że on się tak nadyma, bo to aż niemożliwe, żebym tyle razy musiała dociągać, pierwszy raz się z takim delikwentem spotykam  😉

Mi dopiero ostatnio Gill uświadomiła jak ważny jest dzióbek  😡 21 lat temu zaczęłam jeździć i serio, nie wiedziałam takiej podstawy..... fajnie, że to jeździectwo tak zaskakuje i ciągle się trzeba uczyć.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
24 marca 2020 10:48
Meise, dzióbek to podstawa bytu czapraka i siodła na koniu! 😜
I oczy mi zawsze krwawią jak widzę takie wciśnięte w kłąb czapraki i na tym jeszcze siodło i ciężar jeźdźca, a brrrr!

dairoxroxi, welcome in my world!  😵 😁
wątek zamknięty
Cześć dziewczyny! Czy któraś z Was może się wypowiedzieć na temat padów PUFF PAD - QHP?  🙂
wątek zamknięty
Meise, dzióbek to podstawa bytu czapraka i siodła na koniu! 😜
I oczy mi zawsze krwawią jak widzę takie wciśnięte w kłąb czapraki i na tym jeszcze siodło i ciężar jeźdźca, a brrrr!


Booże mi też, a dodajcie do tego czaprak wystający 20 cm z przodu  siodła, przez co futerko jest z tyłu 20 cm za czaprakiem (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi) 😵 Nie znoooszę 🙇 😀
wątek zamknięty
polecam PS of Sweden, dzioby robią się same 😀
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
24 marca 2020 14:46
xxagaxx, spoko, znam takich co nawet ten czaprak by tak ułożyli, że by się wżynał w kłąb :P

... A "dziókotwórcze" są Royale Caballa i w sumie cottony Eskadronowe też 😉
wątek zamknięty
dairoxroxi, - no nie sprzyja 🤣 Piękny set, choć kolory raczej jesienne 🙂

Jak jak patrzę jak kiedyś siodłałam, to ło matuchno. Przemilczmy 😁
wątek zamknięty
keirashara To ja sobie tu wmawiam, że taki kolorowy zestaw na lato kupiłam bo cała reszta czapraków czarna  😂
wątek zamknięty
dairoxroxi, - no fiolet z pomarańczem to mi się jednoznacznie z jesienią kojarzy, sorry 🤣
wątek zamknięty
Dairoxroxi, ten fioletowy to ten sam Blackberry, który wstawiałaś na koniu? Oo
wątek zamknięty
Tak, szalona zamowilam drugi, ale pod ujezdzeniowke. Chociaż to zdjęcie na koniu chyba lepiej kolor oddaje bo to taka czerwona śliwka, niż fioletowa? Dokładnie taki jak kiedyś w platinum Blackberry było
wątek zamknięty
Już go chciałam skreślać z listy oczekujących na kupno, jak zobaczyłam ten fiolet bez ani grama ciepłego koloru. 😀
wątek zamknięty
Meise, ja cię rozumiem, bo miałam jeden jedyny śliski czaprak, który zasadniczo jeździł jak chciał.
Można rozważyć nałożenie silikonu, takiego jak na skarpety czy leje bryczesów. Kupić na allegro czy gdzieś,
taśmą malarską okleić sobie np. duże "strzałki" czy "błyskawice" - i jakiś czas będzie trzymało.
Wcześniej pod ten silikon koniecznie odtłuścić.
Ale. Jeśli czaprak naprawdę jest bardzo śliski, a silikon trzyma, to silikon będzie trzymał, ale czaprak będzie to tu, to tam - puszczał na szwach.
Tak miałam z jednym eskadronem NG. Nie przemieszczał się, ale musiałam non stop coś zszywać.
wątek zamknięty
halo, a ta cienka gumowa podkładka by się nie nadała? Pisałaś o niej 🙂
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
25 marca 2020 06:18
właśnie mi mignęło w ogłoszeniach i mózg mi wybuchł - jak NIE siodłać  😵



Chociaż mam naiwną nadzieję, że siodłane było tylko do zdjęcia, celem prezentacji siodła...?  🙄
wątek zamknięty
keirashara zdjęcia były robione już jakiś czas temu, ale mam granatowe z zeszłorocznej wiosennej kolekcji i są bardzo fajne  🙂 nie prześwitują i są bardzo wygodne  😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.