ciąża, wyźrebienie, źrebak

Pilnuj 🙂 Cycki porodowe, bo się takie kieliszki zrobiły.
Ramirezowa   Ania i Urania !
24 marca 2020 14:15
asiaj jak sytuacja?  😉
Wczoraj wieczorem moja kobylka urodzila. Niestety po 4 nad ranem źrebaczek odszedl 🙁 nie chce 1000 raz pisac dlaczego, bo troche by opowiadac 🙁 moja cora z pewnoscia  za niedlugo opowie wszystko na swoim kanale, ktory prowadzi na yt. Na razie odpoczywamy po ciezkiej nocy i ukladamy wszystko w glowach, bo jeszcze do nas nie dotarlo. Tak strasznie nam przykro i smutno.
Ramirezowa   Ania i Urania !
24 marca 2020 14:29
dred bardzo mi przykro, trzymajcie się  😕  :przytul:  Takie sytuacje niestety się zdarzają, też było mi okropnie ciężko kiedy straciłam swojego wymarzonego źrebaka zaraz po narodzinach.
montana   małopolskie
24 marca 2020 14:31
Dred, przykre wieści, wielki smutek i żal. My w tym roku też po stracie.
Dred, Bardzo współczuję 🙁
asiaj jak sytuacja?  😉


Puki co spokój, właśnie zeszły z padoku, na kamerce widzę ze na luzie zajada się sianem. Cycki mniejsze po padoku (jak na co dzień).

Dred strasznie mi przykro  🙁
Z emocjami wchodzę tu codziennie, a tu takie smutne informacje - Dred strasznie przykro  🙁

A mój mały łobuz wczoraj musiał być szyty. Rozciął sobie nogę i mało się nie wykrwawił. 😵
Jak mój mąż poszedł wpuścić konie do stajni na obiad, to wszędzie już było pełno krwi i nadal sikało na kilka cm z uszkodzonej tętniczki  😵 😵 😵

Pół dnia dochodziłam, co sobie mógł zrobić, bo wybieg jest bardzo bezpieczny

Az sie pochwalę
To chyba na dniach!!! Takich dużych jeszcze nie miala.
Kielichy się porobiło. Ja bym już nogi na nogę przeskakiwała 😀
montana   małopolskie
26 marca 2020 13:23
Co za popieprzony rok...
Straciłam właśnie kolejne źrebię, kolejną klaczkę  😕
Chce się wyć
Kielichy się porobiło. Ja bym już nogi na nogę przeskakiwała 😀


u mnie tez takie były i bywają, nadal nic..... kurcze to oczekiwanie strasznie męczy psychicznie i fizycznie :emot4:

montana co się stało ??  😕
montana,Dred  bardzo mi przykro, niestety hodowla ma to do siebie że 100% odchów jest nierealny, upadki są nieodzownym jego elementem. Tylko strata koni jakoś tak zawsze mocno dobija a źrebiąt chyba szczególnie. Także ściskam was mocno  :przytul: i mam nadzieję że limit pecha na ten rok macie już wyczerpany.

Moja kobyła wraz z nadejściem wiosny chyba zapomina o swoim brzuchu i codziennie rano, po wyjściu na pastwisko niezłe rodeo sobie urządza  😂
Na zdjęcia cycków mamy jeszcze czas

asiaj czekamy i trzymamy kciuki za dobre wieści
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
26 marca 2020 18:55
My już po wyzrebieniach  🏇 🏇 🏇 4 sztuki w 10 dni.. wszystko w godzinach dziennych 😅 

3:1 dla ogierków:

Klaczka:

NICE ROSE (Kannan od Caretta/ Cormint - Quinar),

Ogierki:

ERYK ROSE (Emerald od Zarin/Clinton - Calato),

MILLION OF ROSE (Million Dollar od Galla Rose/Q-Verdi - Cassini I),

CATCH MY ROSE (Casall ASK od Happy Rose/ Cascadello I - Contender).
Condina, no, no, no, ale rakiety!  🙂
asiaj, jak sytuacja na froncie?
Kielichy się porobiło. Ja bym już nogi na nogę przeskakiwała 😀

Ja już mam dosyć tego czekania  😀iabeł: czy ona musi tak trzymac wszystkich w niepewności  😲 oszaleje niedługo, ale3 to chyba normalne przy pierwszym?
EchelonMaja u mnie tak samo. Zobaczcie jakie brzuszyska obwisłe ..

tajna czekam, nie śpię już od dobrych kilku dni. Cycki szaleją, raz wielkie i twarde, za chwilę połowę mniejsze  👀 🤔
Po Was chyba ja się będę niecierpliwić 🙂 
E: cycki z dziś.
To i ja sie pochwale.
Po 6 dniach po terminie. Dzisiaj o 3 w nocy przyszedl6na świat mój cudak.
Ogierek, o ktorym marzylam.
Oczywiście matka jak juz pisałam dalej robila sobie ze mnie żarty i nie dala zadnych znakow, ze to. Dzis, ale na szczęście mama moja byla czujna no. I poród tez bezproblemowy. Teraz tylko walczymy, bo nie dopuszcza do cyca...
Chyba w tym roku przewaga chłopaków się rodzi 🙂

A to moje rude brzuchate 🙂
EchelonMaja, No wreszcie! Granulacje! Dziś o jakiś wysyp źrebaków. Moim koleżankom się 3 klacze wyźrebiły 😀
Malina_M bambaryła, jak moja czarna.
Moja ruda z wczoraj. Cycki duże, ale nic nie leci. Więzadła przy ogonie coraz luźniejsze.

montana   małopolskie
28 marca 2020 09:06
Oj, rzeczywiście wysyp. Gratulacje ! Dziś narodził się też gierek po Bonie u sąsiedniego hodowcy. Przewaga ogierków, potwierdzam.


montana co się stało ??  😕


Mimo obecności, czuwania, interwencji, odpowiedniego czasu akcji klaczunia wyszła w dróg rodnych martwa. Ubzdurałam sobie, że była żywa na początku, ale może nie była wcale. Pępowina ciasno wielokrotnie owinięta wokół nogi, zerwana. Głowa i nogi wychodziły już gołe, bez pęcherza.
No strasznie to przeżywam, kara z gwiazdką...

Czekamy na ostatnią klacz, myślę, że jeszcze z tydzień.
montana, Przykre 🙁
EchelonMaja -gratulacje, śliczności  😍 :kwiatek:

Moje kobyły dzisiaj praktycznie wymion nie mają  😲 u mnie wysyp muszek, konie niespokojne, chodzą w kółko po padoku, machają ogonami .. grube sprowadziłam szybciej bo szkoda mi ich było, muchy obsiadły wymiona tak że całe we krwi były 😤 do terminu zostało 5 dni jednej i 6 drugiej. Coś czuję ze jeszcze trochę sobie poczekam.

montana strasznie mi przykro  😕

tajnaa ile rudej zostało do terminu? wielkie brzucho!
montana przykro.U mnie też w tym roku średnio różowo bo urodziła nam się klaczka na miesiąc i parę dni przed terminem. Robiliśmy z wetem co w naszej mocy,i pomimo tego że odruch ssania miała to walkę przegraliśmy w drugiej dobie  😕
Druga klaczka urodziła się 3 tygodnie przed,widać że wcześniak, ale daje radę dziewuszka,w poniedziałek będzie mieć tydzień.
Mamy jeszcze dwa ogiereki,urodzone w terminie co do dnia.
Czekamy jeszcze na dwa.
asiaj, 3 tyg i 4 dni.
Może głupie pytanie, ale chyba fiksuje już.
co oznacza jak matka przykrywa źrebaka słomą?
vissenna   Turecki niewolnik
29 marca 2020 12:19
Może głupie pytanie, ale chyba fiksuje już.
co oznacza jak matka przykrywa źrebaka słomą?


Instynkt. Może chować źrebaka przed stajennym psem, agresywnym innym koniem w boksie obok...
[quote author=EchelonMaja link=topic=57.msg2919634#msg2919634 date=1585480508]
Może głupie pytanie, ale chyba fiksuje już.
co oznacza jak matka przykrywa źrebaka słomą?


Instynkt. Może chować źrebaka przed stajennym psem, agresywnym innym koniem w boksie obok...
[/quote]

Dziękuje, zaczełam panikować, ze moze jak u psow odrzucenie bo był słaby, czy chory... mówiłam, że fiksuje  🤔
vissenna   Turecki niewolnik
29 marca 2020 12:52

Dziękuje, zaczełam panikować, ze moze jak u psow odrzucenie bo był słaby, czy chory... mówiłam, że fiksuje  🤔


Jeśli klacz normalnie karmi i zajmuje się źrebakiem to nie widzę powodu do paniki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się