PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 marca 2020 19:52
aaaa, to nie wiedziałam! myślałam, że normalnie się wystawia jak bosy 😉 śmiesznie.
No właśnie nie, jak zobaczysz - wrażenie niezapomniane. Tylko potem nie mówi, że nie ostrzegałam :P.
epk, czego to się człowiek na forum może dowiedzieć !!!

Ej rzeczywiście, czemu oni mają dresy ????
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 marca 2020 20:02
kopsnę się na wystawę po pandemii.

Bidoczki. Wyglądają jak niepełnosprawne.
Perlica, to taki outfit tradycyjny
epk, serio, ja teraz nie wiem czy to ironia czy co to  😎
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 marca 2020 20:57
Perlica u ON-ów tak już jest po prostu  🤣
To Wy o tym wiecie i nikt tego nie napisał  😂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 marca 2020 21:15
w temacie ON czy ktoś ma doświadczenie z tym jak one funkcjonują z takim skątowaniem stawów???
Tzn ile lat wytrzymują w "zdrowiu" itp..
i czy można gdzieś jeszcze znaleźć proste owczarki??
Pati2012, linie użytkowe nie są kątowane. I mają fajniejsze głowy (w sensie zawartości i działania)
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 marca 2020 21:25
Nie funkcjonują - nawet maluchy mają poważne dysplazje. W gabinecie fizjo dużo się ich przewala wszystkie z dysplazją, zrywają więzadła co chwilę i to młodo, braki w umięśnieniu nie pomagają tym łapom

Tak można - przykład owczarzyca Wojenki piękna, prosta, działająca - bo po prostu użytkowa  😍
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 marca 2020 21:25
Podobno są jakieś zdrowe, ale wątpię, by takie stawy nie zużywały się w ekspresowym tempie (bo to co widzimy na rtg 18 mies szczyla to jedno, to jak te stawy wyglądają za kilka lat, drugie).
Proste, no cóż, użytki albo pseudo (jakieś PFK).
Natomiast dysplazją jest obciążone mnóstwo ras. Ostatnio jakiś przekrojowy artykuł był o akurat seterach - kojarzono zwierzęta zdrowe i przez 40 lat odsetek chorych zwierząt nie zmniejszył się. To co widzimy na rtg to nie jest genotyp, tylko fenotyp na który środowisko też ma ogromny wpływ. Dodatkowo, za dysplazję nie odpowiada jeden gen tylko kilka. To tak z grubsza, bo ja noga z genetyki.
Ja mam owczarka szwajcarskiego i te psy są proste, ale dysplazja u nich również występuje, choć nie tak często. Jest u nas w rasie świetna hodowczyni, psa od niej to w ciemno, ale owczarki niemieckie ma właśnie pod PFK (czy jak ten inny związek się nazywa) i normalne są te psy, a nie takie koślawe.

edit: oprócz dysplazji są jeszcze takie przyjemnostki jak zwyrodnienia wszelakie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 marca 2020 21:49
bo to są niepełnosprawne psy... stawy to jedno ale te zmiwny w katowaniach miednicy ciągnie za sobą zmiany głębiej... mamy znajomych i kiedyś kupowali takie top ONki z dupą przy ziemi. Jednego musieli uśpić w wieku 6 lat z powodu jakichś upośledzeń w jelitach, drugiego rok szybciej... teraz mają kundla w typie 🙄
generalnie to jest jakiś dramat jak świetną rasę można spartolić, wystawy obrócić w paradę cyrkową (tylko nie śmieszną). Straszne.

A wracając do miłych rzeczy kwarantannowych, dzisiaj zaczęłam w końcu uczyć podnoszenia tylnej łapy 😁 i szlifować wstydzenie, jutro lecimy z drugą częścią obićwiczeń. Jak tam Wasze kwarantannowe atrakcje? ;P
Powiem,że nie wiedziałam, że aż taki problem w tej rasie, ale fakt znam czeskiego użytka ( sąsiadka) i jest to piękna, super zdrowas suka, normalna budowa. Muszę się zoorientować jak druga koleżanka Zarcia, bo ona z hodowli z Wrocka, ale to na pewno nie użytek, na pewno z rodowodem, i nie taka kątowana.
Wrzucam mojego pozytywnego Borzoitę - Kosmitę  💘
Mąż źle mnie zrozumiał, bo powiedziałam, że może już galopować na smyczy trochu i po ogrodzie, bo na naszych 600 metrach działki nie rozpędzi się , to wziął i go rano puścił luzem  😵 bo stwierdził, że co to za różnica  😜 No i pies poszedł pełnym charcim galopem. No nic, kontrola next week to zobaczymy co tam w środku i kiedy będzie mógł już biegać po charciemu:


madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 marca 2020 22:08
Smartini, ja się nigdy tak nie cieszyłam, że mam ogród. Szkodnik zaczyna rozruch po obi-przerwie, bo ostatnio tylko chwyt cwiczyłam i czekam na zmianę czasu, żeby kolację można było przenieść na podwórko, bo w domu nie chce jeść, a i ja zakwitnę przy jeszcze kilku sesjach w pokoju.
Miałam jechać na zawody o medal z ziemniaka i co? Nie wiadomo czy się odbędą 🙁
jett   success is the best revenge
26 marca 2020 08:28
Post pod postem, bo odrębny temat, ale myślę,że ciekawy.



Wcale nie jest to drogie urządzenie.


Ktoś wie gdzie można kupić taką bieżnię?  🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 marca 2020 08:32
Najprościej u producenta.
jett, dokładnie, na filmiku wypowiada się producent. Mają 2 modele, dla mniejszych i większych psów. W zasadzie jakbym była hodowcą i miała kilka psów na pewno bym takie coś kupiła.
A ja mam takie nietypowe pytanie.. czy ta bieżnia różni się bardzo od ludzkiej? Można psa ćwiczyć na ludzkiej bieżni?  👀 😁
kortina, Chyba niczym, tym że jest taka zabudowana ? Tak samo jak i końska.
Zasada działania jest przecież taka sama.
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 marca 2020 16:49
kortina, może się jedynie różnić długością - duży pies ma większy wykrok niż człowiek i by komfortowo, zgodnie z jego anatomią biec, musi mieć odpowiednio dłuższą bieżnię. Żeby nie skracał kroku z obawy, że spadnie z tyłu czy z przodu

jest taki filmik maliny w różnych szelkach na bieżni i jak szelki wpływają na ruch ale jest przekłamany na dzień dobry, bo ta bieżnia jest właśnie odrobinę na tego psa za krótka 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 marca 2020 17:11
smartini, bo ta jest ludzka chyba, bo nie ma takich osłoń jak te psie.

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
26 marca 2020 20:48
No tak myślałam, że z taką budową to przyszłości te psy nie mają przed sobą za bardzo..
Przyznaję, że z tego względu wzieliśmy psa nierasowego, że niby "owczarek staroniemiecki" 😉 fakt jest prosta, niestety wolna od dysplazji już nie.. ale poza tym jest przecudownym psem <3
Pati2012, ojej jaka piękna psica  :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 marca 2020 09:04
Hehehe, ring ONków rzeczywiście jest ciekawy. Kiedyś królowały wśród wystawców kreszowe dresy. Jak wzięłam Shoshę, to moja mama skomentowała, że tylko dres muszę sobie jeszcze dobrać  😁. Do hodowlanki też będę musiała się wybrać na wystawy. Niby użytki mogą być oceniane poza stawką, ale mam fantazję, żeby odstawić cyrk w dresie. Ewentualnie w spódnicy mega elegancko. Jeszcze nie wiem którą wersję wybrać  😜
Zaraz, w dresiku z dwoma ludkami to są linie showowe?

Wojenka, a na czym polega użytka? co to konkretnie znaczy, że poza stawką?
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 marca 2020 09:13
Wojenka, 😁 i tak trzeba 3 wystaw do hodowlanki. Zrób obie wersje, wrzuć na instagrama głosowanie którą masz powtórzyć na trzecią "🤣

ja podrzucam drugą porcję ćwiczeń w domu z piękną Kiełbaską w roli głównej :P
12 ćwiczeń do zrobienia w domu cz. 2

Użytek - linia użytkowa, nie wystawowa 😉 niektóre rasy, np. border collie mają egzamin (tu akurat pasterski), z tym egzaminem dostają miano psa użytkowego i w specalną klasę użytkową na wystawie. Taki pies może też mieć o stopień niższą ocenę do hodowlanki (więc pies bdb, suka db)

dla porównania, show border collie


i użytkowy


przy aktualnych sędziach nieczytających wzorców i trendach nie ma opcji, żeby ten drugi dostał hodowlankę w normalnej stawce a to torpeda do roboty jakich mało 😉
Wojenka, ja jeszcze 2 lata temu dresy takie podchodzące pod kresz widziałam 😉. Myślę, że w spódnicy będziesz dużo większym dziwowiskiem 😉
smartini, ale chodzi mi o to czy na wystawie już biegnie jak każdy inny na ringówce normalnie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się