Stajnie w Warszawie i okolicach

Alexxx0090, Stajnia Ojcowizna. Na miejscu domki do wynajęcia, restauracja. Dla konia duża stajnia, padoki, hala i lonżownik. Tereny do jazdy też ładne i bezpieczne (bez tras szybkiego ruchu czy innych tego typu atrakcji)


Dzięki, napisałam już do nich maila 🙂
Alexxx0090,nefferet mnie ubiegła. Też mogę polecić Ojcowiznę. Byłyśmy w sobotę z córką i stajnia robi piorunujące wrażenie.
Witam wszystkich, mój pierwszy post tutaj od lat, zapomniałam starego loginu 🙂

Szukam stajni na przeprowadzkę, na stałe - może ktoś coś słyszał o wolnym boksie?

- Stajnia koniecznie z halą i padokiem dla ogiera, dobrą opieką, do ok. 1300 zł/msc.
- W okolicach Powsina, Wilanowa, Konstancina, Piaseczna.

Może ktoś coś wie 🙂 ? 🏇



Hej,
A może ma ktoś najnowsze opinie o stajni w Siedliskach albo o Hubalu w Łbiskach?  👀
Siedliska - nie polecam.
majeczka   Galopem przez życie!
17 marca 2020 07:24
Siedliska - jeśli nie przeszkadza Ci ze jest tam szkolka i to bardzo duża,  jeśli masz dużo wolnego czasu i mozesz przyjeżdżać do konia, wcielić, wybierać, pilnować karmien itd to spoko, jeśli uważasz że płacisz i wymagasz to poszukaj innego adresu bo w Siedliskach tego nie ma.
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda obecnie sytuacja Budziskach (Nanfan) ? Opieka, czystość w boksach, ruch?
kasska ja tam stoję, jak coś to pisz na priv 🙂
Hej,
Ma ktoś jakąś opinie apropo pensjonatu w Stajni Mandra koło Warszawy?
Czy ktoś mógłby wyrazić aktualną opinię o Stajni Pod Lasem w Wólce Czarnińskiej? Chodzi mi o opiekę, ilość siana jaką konie dostają, czy w boksach jest czysto, jakość podłoża na placu i na hali (czy jest równane), czy stajenny jest w porządku. Będę bardzo wdzięczna za jakąś odpowiedź, może być na priv 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
26 marca 2020 15:25
MonioRek a ile kosztuje pensjonat? Widzę,  że miałabym 21km z domu  🙂
Nasturcja-Renata angielskie boksy kosztują 1000 zł a murowana stajnia chyba 1100?

PILNIE szukam boksu (najlepiej angielskiego lub wiatki) dla starszej, w zaawansowanym wieku klaczy.

Preferowane okolice północno-zachodniej Warszawy.

Klacz na emeryturze. Praktycznie niewidoma.
Klacz jest łykawa (łyka z podpórki)

Klacz z silnym instynktem stadnym. Dobrze dogaduje się z końmi, szczególnie wałachami. Nie stwarza żadnych problemów w obsłudze.

Warunek: klacz musi przebywać w stadzie (najlepiej 1-2 starsze, spokojne konie). Nie jest w stanie stać sama.
Potrzebujemy padoku ogrodzonego (nie wchodzi w grę taśma lub pastuch, bo klacz nie widzi i "przechodzi" przez taśmę).

Powodem zmiany obecnej stajni jest brak sztywnego ogrodzenia padoków. Skutkiem czego klacz musi być odseparowana na małej przestrzeni. Z daleka od innych koni. Czego nie może znieść psychicznie. Problemy narastają. Bez wyjścia.

Ze swojej strony zapewniam o moim zaangażowaniu, sumienności w płatnościach za boks, aktywnej współpracy z prowadzącym stajnię oraz rozsądnej postawy pensjonariusza.
Hej,
A może ma ktoś najnowsze opinie o stajni w Siedliskach albo o Hubalu w Łbiskach?  👀


Ja jakiś czas temu polecałam Hubala potem jednak wiele się zmieniło i odeszłam. To co tam się działo pod koniec zeszłego roku to była tragedia, pensjonat za 1400zl, jeden stajenny na 70 koni, obornik wyrzucałam sama bo przez 3 tyg była tylko dorzucania słoma (mimo że miał być wyrzucany codziennie).

Jeśli nadal szukasz stajni polecam z całego serca Iskierkę. Akurat z tego co wiem od kwietnia będzie jeden boks wolny. Mogę na priv napisać więcej szczegółów.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
27 marca 2020 03:03
MonioRek dzięki za informację. Przejadę się jak już ten wirus odpuści  😉
help🙂 Czy ktoś ma numer telefonu do stajennego z Szumawy? źle zapisałam i … mam duży problem, a konia dziś przeprowadzam, drugi numer do właściciela nie odpowiada od kilku dni🙁
Nieaktualne
Na wstępie: Wesołych Świąt wszystkim. Nienajlepsza to pora na poszukiwanie stajni, ale życie płata czasem psikusy. Szukam miejsca dla 3 koni na południu Warszawy. Gdyby ktoś o czymś słyszał, proszę o pomoc 🙂
Wiem, że stajnia u Chrzanowskich w Ojrzanowie ma wolne boksy.
Czy może ktoś stoi, stał w stajni u państwa Rafalskich, szukam opinii o stajni, warunkach, karmieniu. Nie szukam luksusów mam starsze konie, głównie chodzi mi o czystość w stajni, karmienie i wychodzenie na padoki. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
Opieka jest ok, od kiedy ja przyszłam nie miałam żadnego ale. Słyszałam co działo się wcześniej, teraz takich sytuacji nie ma. Można normalnie dogadać się ze stajennymi, dają dużo siana (teraz od zmiany właściciela jest jeszcze lepsze niż było) , zakładają i zdejmują ochraniacze , kantary , w boksach czysto. Pensjonat teraz kosztuje ok 1400 , ale jak zakończą się plany rozbudowy to ma jeszcze wzrosnąć. Zmieniła się też nazwa i teraz nazywa się MHSC.
A i jeszcze mają być teraz założone kamery i czujki dymu.



Stajnia Hubal nie zmieniła nazwy ani właścicieli. Stajnią nikt się nie zajmuje, zarówno w samej stajni jak i dookoła panuje straszny bałagan, część koni stoi na grubej warstwie gnoju. Pensjonat to koszt 1400 zł, co dla mnie jest zupełnie nieadekwatne do oferty. Osobiście nie polecam.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
16 kwietnia 2020 15:43
Suchajcie, od lipca/sierpnia będę przeprowadzać się do Wołomina na rok czasu i chciałabym zabrać ze sobą koniura; czy są jakieś stajnie do 30 km z pensjonatem w tych okolicach? Jestem zmotoryzowana, więc nie ma problemu dla mnie z dojazdem 🙂
FC Dąbrowica jest blisko Wołomina.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 kwietnia 2020 20:14
malinowaa, napisałam na priv 🙂
Hej
Szukam stajni dla mojego konia:
Wymagania:
Okolice Janek - do max 15 km
Padoki, woda na padokach, siano w zimę
Wychodzenie codziennie na dwór/maksymalna ilość godzin - wyprowadzanie w ręku, nie dzikim galopem w stadzie
Karmienie 3x dziennie, siano, słoma - bez zmniejszania dawek poza plecami właściciela
Czyste boksy, poidła
Brak rekreacji
Oświetlony czworobok do jazdy, komplet przeszkód
Możliwość wyjazdu w teren
Zaufany właściciel i rozsądny stajenny, tak żebym nie musiała się zastanawiać czy koń jest cały czy też w kawałkach.
Ewentualnie:
Hala (max 1200-1300 zł)
Kameralna stajnia

Będę wdzięczna za pomoc.
Werterek12
Czy ktoś z was kojarzy jakąś nową stajnię niedaleko Bajardo? Rok temu obiło mi się o uszy, że ma się pojawić nowy pensjonat.  Katalog stajni nie działa. Poczta pantoflowa też nie bardzo. Google Maps z rzeczy mi nieznanych pokazuje jedynie hodowlę "Sowi dom" (ale może to coś co jest w ramach Bobrowego Stawu, nie wiem, bo w okolice Bobrowego nie mam po co zajeżdżać 😉). Ktoś coś?

Praska strona: szukam też opinii o pensjonacie w Górkach (dawnej Cabrioli), Peclinie i Wielogolesie Duchnowskim (tym nowym, z halą). Może być na priv, interesuje mnie głównie kwestia dogadywania się z właścicielem i opieki (czystość, zadawanie siana, zwracanie uwagi ogólnej na zwierzaka ). Jeśli w tej okolicy jest też coś jeszcze o podobnym standardzie to też się chętnie dowiem. Nie wiem np.: czy stajnia w Malcanowie i stajnia w Peclinie to to samo, czy to są 2 stajnie - tam miejscowości są dość rozwlekłe ;-).
Stajnia w Malcanowie i Pęclinie to dwie różne stajnie.
wruda, ten Sowi Dom był i szybko się zmył. Tak szybko, że stajnia się wciąż organizowała, ja byłam umówiona na wprowadzenie się, a jak już miałam umówiony transport, stajnia się zamknęła. Dowiedziałam się o tym od stajennego, bo dzierżawczyni nie raczyła mnie poinformować. Całe szczęście, że dzień przed transportem tam pojechałam i zobaczyłam, że wszystko się rozmontowuje. Budynek stajenny był z jakiś elementów, które można było rozebrać i postawić w innym miejscu.

Po raz pierwszy byłam tam na początku lata, właśnie przenosili się z innego miejsca. Miałam wprowadzić się na początku września, po powrocie z wakacyjno-końskiego wyjazdu na Mazury, na szczęście nie zdążyłam, oszczędziłam sobie niepotrzebnego transportu.

Naturalnie nie wykluczam, że może ktoś inny tam stajnię zaczął prowadzić pod tą samą nazwą.  Wtedy nie była w ramach Bobrowego, ale bliziutko zlokalizowana, ulica/droga prowadząca do tej stajni nazywa się Sowia, prostopadła do ulicy, na której jest Bobrpwy. Stajenny mówił, że ten teren ktoś kupił, ale nie wiem, o ile stajenny miał prawdziwe informacje.

Daj znać, jak się czegoś dowiesz na temat tego pensjonatu. Ja bardzo jestem zainteresowana tymi okolicami. Ze swojej strony też popytam. W czwartek umówiona jestem z wetką, która w tym rejonie mieszka, zapytam, czy coś wie.
trusia, z tego co się dowiedziałam od koleżanki to nic tam nie ma. Generalnie chyba nic nowego w okolicy nie przybyło. Ale będę jeszcze drążyć temat, jakby co, dam znać 😉.
hej, mamy na forum kogoś ze stajni Podolszyn? Miałabym kilka pytań na pw 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się