Koronawirus i jego skutki ekonomiczne a branża jeździecka

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
25 marca 2020 22:15
W mojej okolicy rolnikom pozostawało siano. Już są pierwsze wspominki o lepszej cenie. Jak będzie mniej chętnych, bo konie posprzedają to będzie można podyskutować.
Ja mam małą przydomową stajnię. I jedna dziewczyna jak usłyszała o ograniczeniach od północy to jeszcze tego samego dnia wieczorem zabrała konia do rolnika po sąsiedzku. Nie dajmy się zwarjować bo za chwilę nie będę mógł iść koni nakarmić!
Polska:
O boże zesramy się, nie wolno przecież przyjechać do własnego konia bo może bylibyśmy za blisko siebie. O la boga, trzeba zamykać, wszyscy umrzemy.

...
w tym samym czasie Niemcy:


... jak widać można, wystarczy myśleć jakie środki ochrony podjąć.
kotbury, ale to jest sprzed 2 tygodni. I to zaraz przed tym jak wprowadzono zakaz wszelkich zawodów.
kotbury, ale to jest sprzed 2 tygodni. I to zaraz przed tym jak wprowadzono zakaz wszelkich zawodów.


To jest duża impreza, która trwa w etapach.
I trwa nadal. "Prufungi" są kontynuowane, bo nie są zawodami, tylko ścisłe przepisy sanitarno-higieniczne wprowadzono.


... i w ogóle to takie jak dla mnie niezaskakujące, że wczoraj się Włosi przyznali (rząd na konferencji prasowej), że zmanipulowani statystyki i do worka "zgony koronawirus"- wsadzono wszystkie zgodny z tego okresu. I jak się patrzy w statystyki to w porównaniu z zeszłym rokiem, to nadal mają mniej zgonów na kraj niż w tym samym okresie w 2019.... i że ciężarowki z trumnami, które poszły w świat jako fotka z agencji prasowej są fotką z 2015🙂

So - jak to mówią - dbajcie o siebie, myjcie ręce, nie kichajcie na siebie, żryjcie witaminy i róbcie u tych koni swoje, bo co one winne, że się dzieje głównie polityka.
Zdjęcia z trumnami są z 25.03 i są nadal dostępne z serwisie fotograficznym PAP:

Italian army trucks are loaded with coffins to be transported to crematorium during the Coronavirus emergency in Ferrara, Italy, 25 March 2020. Tighter lockdown measures come into force as Italy remains under lockdown. Countries around the world are taking increased measures to stem the widespread of the SARS-CoV-2 coronavirus which causes the Covid-19 disease. EPA/SERGIO PESCI Dostawca: PAP/EPA.
Nie wiem, które ale wczoraj złapano, że cześć zdjęć w serwisie prasowym jest z 2015 tylko z "przemianowaną" datą.
[quote author=dobby link=topic=103033.msg2919261#msg2919261 date=1585265373]
kotbury, ale to jest sprzed 2 tygodni. I to zaraz przed tym jak wprowadzono zakaz wszelkich zawodów.


To jest duża impreza, która trwa w etapach.
I trwa nadal. "Prufungi" są kontynuowane, bo nie są zawodami, tylko ścisłe przepisy sanitarno-higieniczne wprowadzono.
[/quote]

Pokażesz linka skąd takie informacje? Bo jedyne co widzę, to że Dortmund odbył się w dniach 12-15 Marca, a następny jest Münster ale dopiero w maju.
Nie wiem, które ale wczoraj złapano, że cześć zdjęć w serwisie prasowym jest z 2015 tylko z "przemianowaną" datą.



Sprawdziłam, zdjęcie z trumnami (nieistotne, czy mówimy dokładnie o tym samym) nie było użyte przed marcem 2020 r. (dość łatwo to zweryfikować). Być może były przypadki  nadużyć, ale nie jest tak, że każde takie zdjęcie to fake, są autentyczne z ostatnich dni.
zakaz(y) w Polsce


Halo no to zawody mamy pozamiatane i już to wiemy. Nie wiem czy trenerzy tez nie mają tego PKD o ile maja zarejestrowana dzialanosc, podobnie obozy jeździeckie itp itd.
karolina_, no trenerzy to inne pkd: 8551Z
karolina_, no trenerzy to inne pkd


A to miło, czyli indywidualne treningi mogą funkcjonować rozumiem?
[quote author=dobby link=topic=103033.msg2919261#msg2919261 date=1585265373]
kotbury, ale to jest sprzed 2 tygodni. I to zaraz przed tym jak wprowadzono zakaz wszelkich zawodów.


To jest duża impreza, która trwa w etapach.
I trwa nadal. "Prufungi" są kontynuowane, bo nie są zawodami, tylko ścisłe przepisy sanitarno-higieniczne wprowadzono.


... i w ogóle to takie jak dla mnie niezaskakujące, że wczoraj się Włosi przyznali (rząd na konferencji prasowej), że zmanipulowani statystyki i do worka "zgony koronawirus"- wsadzono wszystkie zgodny z tego okresu. I jak się patrzy w statystyki to w porównaniu z zeszłym rokiem, to nadal mają mniej zgonów na kraj niż w tym samym okresie w 2019.... i że ciężarowki z trumnami, które poszły w świat jako fotka z agencji prasowej są fotką z 2015🙂

So - jak to mówią - dbajcie o siebie, myjcie ręce, nie kichajcie na siebie, żryjcie witaminy i róbcie u tych koni swoje, bo co one winne, że się dzieje głównie polityka.
[/quote]
Podasz jakieś źródło?
Też jestem ciekawa. Widzę wypowiedzi lekarzy, widać filmy na yt ze szpitali, z Włoch z USA. I to niby jest standardowa śmiertelność?
Kotbury, Prüfungi, jeśli mówisz o HLP są zawieszone comajmniej do końca kwietnia a ogiery dopuszczone na ten sezon bez odpowiedniego testu (3 latki bez 14 dniowego, 4 latki bez pierwszego sporttestu a 5 bez drugiego). Nie wiem jak z zawodami w DE.

A co do statystyk zgonów, to pamiętaj że statystyka opisuje rzeczywistość w sposób ogólny. Statystycznie ja i mój pies mamy po 3 nogi. W populacji 50 właścicieli i ich psów średnia ilość nóg to 3, ale już zerknięcie na dystrybucję danych powie Ci prawdę (2 nogi lub 4 nogi). To samo moze byc tutaj. Zgony rozłożone na cały kraj na kwartał to nie to samo w rzeczywistości co tysiąc zgonów w jednym powiecie w ciągu dwóch tygodni, mimo że statystycznie na pierwszy rzut oka wyglada podobnie
Z zakazów wynika, że powinny być zamknięte hale, jeśli są zgłoszone jako powierzchnia do sportu.
Gwoli ścisłości - to place do jazdy też.
Powinna być zamknięta i niedostępna cała infrastruktura sportowa.
Ale sądzę, że są ważniejsze problemy niż to, że trochę jeźdźców sobie pojeździ.
Akurat przy infrastrukturze jeździeckiej trudno o zarażenia. Gorzej w stajniach.

Jest mi przykro, że moje oponentki przekazały tutaj, hm, nieścisłe informacje.
Wywodząc, że koronawirusy są wyspecjalizowane gatunkowo.
Gdy MERS nadal można zarazić się od wielbłąda.
Gdy nie przypadkiem końska surowica służy ludziom.
Gdy była epidemia grypy nazywana "końską".
Gdy wiadomo, że akurat konie znacząco reagują na ludzkie infekcje grypowe i paragrypowe.
Zatem nie, zostałam uspokojona tylko na chwilę. Nadal martwię się o konie.
Nie chodzi mi o to, żeby panikować, ale żeby bacznie obserwować.
Choćby dlatego, żeby dziwnie osowiałemu koniowi (bezpiecznie) zmierzyć temperaturę a nie potraktować ostrym treningiem.
Łudzicie się, że pensjonaty zgłaszają hale jako obiekty sportowe? A kto by za to płacił podatek od nieruchomości...
Łudzicie się, że pensjonaty zgłaszają hale jako obiekty sportowe? A kto by za to płacił podatek od nieruchomości...

Haha dokładnie  😁
Halo, dla MERS wielbłąd byl pośrednim 'żywicielem' wirusa. Jeśli chodzi o przeciwciala to można sztucznie prowokować wytwarzanie ich na ludzkie bialko u innych gatunków (albo jakiekolwiek inne niż ludzkie, kto robił w labie eksperymenty wymagajace dwóch przeciwciał typu WB lub IF ten wie [Jabberwocky, ratuj]) Naprawdę panikujesz do tego stopnia ze mi Cie szkoda. Uruchom znajomości i znajdź spokojnego, ogarniętego lekarza zakaznika który Ci wyjaśni co wiadomo a co nie, bo ten natłok informacji Ci nie służy. Mnie tez filtrowanie tego w obliczu paniki innych męczy a mysle ze filtruje dość dobrze
Sorry za post pod postem, ale to warto przykleić w wątku. Petycja świata koni i Pomorskiego WZJ o doraźną pomoc dla branży jeździeckiej https://www.swiatkoni.pl/petycja---ratujmy-nasze-stajnie-osrodki-jezdzieckie-i-hodowcow


... i w ogóle to takie jak dla mnie niezaskakujące, że wczoraj się Włosi przyznali (rząd na konferencji prasowej), że zmanipulowani statystyki i do worka "zgony koronawirus"- wsadzono wszystkie zgodny z tego okresu. I jak się patrzy w statystyki to w porównaniu z zeszłym rokiem, to nadal mają mniej zgonów na kraj niż w tym samym okresie w 2019.... i że ciężarowki z trumnami, które poszły w świat jako fotka z agencji prasowej są fotką z 2015🙂

So - jak to mówią - dbajcie o siebie, myjcie ręce, nie kichajcie na siebie, żryjcie witaminy i róbcie u tych koni swoje, bo co one winne, że się dzieje głównie polityka.


JAkie masz źródło informacji? Bo ja z kolei czytałam, ze oni po prostu do jednego worka wrzucili wszystkie zgony ludzi, któzy mieli koronawirusa, ale np zmarli z innej przyczyny. A nie w ogóle wszystkie zgony... tylko zgony osób z koronawirusem. Nie znam włoskiego więc nie umiem sama zrozumieć wypowiedzi tamtejszego rządu, a widzę że tłumacze(w sensie media :P ) tłumaczą to różnie... zna ktoś włoski? 🙂
branka, dasz link? 😉
No właśnie teraz sama nie mogę znaleźć sama informacji na ten temat a czytałam i taki atykuł, że pisali że wrzucali wszystkie zgony do statystyk i taki, gdzie że wrzucali do statystyk wszystkich zmarłych którzy mieli zdiagnozoanego koronawirusa, ale np przyczyna zgonu była inna. A teraz nie mogę znaleźć zadnego z tych artykułów a wpisuje to samo w wyszukiwarke co wcześniej  🤔

Z kolei wyskakuje dużo artykułow, w których piszą, że ofiar tak naprawde moze byc więcej, bo umarło sporo ludzi, którzy mogli mieć koronawirusa, ale nie zdążono ich przetestować itd. Komu wierzyć, jak przesiać informacje mediów i gdzie szukać takich pewnych?
To ciekawe. Aukcje koni trwają w najlepsze a ceny koni powalają , kupujących w opór  😲
To ciekawe. Aukcje koni trwają w najlepsze a ceny koni powalają , kupujących w opór  😲
[quote author=Smok10 link=topic=103033.msg2919436#msg2919436 date=1585382687]
To ciekawe. Aukcje koni trwają w najlepsze a ceny koni powalają , kupujących w opór  😲

Jak to wytłumaczyć  👀 Do ludzi nie dociera ta sytuacja  🙄
[/quote]


Bardzo prosto , tak jak już wcześniej pisałem odnośnie kryzysu z 2009 r . W Irlandii konie rekreacyjne i pensjonatowe latały porzucone samopas po łąkach i można je było przygarniać za darmo  a konie do sportu były jeszcze droższe i wzrósł na nie popyt . Jak to w czasach kryzysu ci co mieli zbiednieć zbiednieją ci co mają się wzbogacić się wzbogacą , zwłaszcza ci z kredytami będą mieli gigantyczne problemy.. Ekonomiści w ogóle zapowiadają że polska prawdopodobnie wyjdzie z tego kryzysu obronną ręką .
[quote author=Cavaleiro link=topic=103033.msg2919456#msg2919456 date=1585392937]
[quote author=Smok10 link=topic=103033.msg2919436#msg2919436 date=1585382687]
To ciekawe. Aukcje koni trwają w najlepsze a ceny koni powalają , kupujących w opór  😲

Jak to wytłumaczyć  👀 Do ludzi nie dociera ta sytuacja  🙄
[/quote]
Nie da się nie zgodzić.


Bardzo prosto , tak jak już wcześniej pisałem odnośnie kryzysu z 2009 r . W Irlandii konie rekreacyjne i pensjonatowe latały porzucone samopas po łąkach i można je było przygarniać za darmo  a konie do sportu były jeszcze droższe i wzrósł na nie popyt . Jak to w czasach kryzysu ci co mieli zbiednieć zbiednieją ci co mają się wzbogacić się wzbogacą , zwłaszcza ci z kredytami będą mieli gigantyczne problemy.. Ekonomiści w ogóle zapowiadają że polska prawdopodobnie wyjdzie z tego kryzysu obronną ręką .

[/quote]
karolina_, nie, nadal można się zrazić MERS bezpośrednio od wielbłąda. Też umiem filtrować informacje.
Nie wiem na jakiej podstawie, po raz kolejny, insynuujesz mi panikę.
Owszem, odczuwam strach. Racjonalny, bo są ku temu przyczyny.
Nie bardzo to rozumiem: jak ludzie panikują bo zbankrutują i w ogóle, jedynie z niewielkimi do tego podstawami, to jest ok.
A jeśli ja, umiarkowanie, ostrzegam - przed zagrożeniem Biologicznym, to olaboga.
A, co do filtrowania informacji, to wolałabym, żeby "fachowcy" się określili: czy cov 19 jest "wyspecjalizowany w ludzkim gatunku" czy jest "odzwierzęcy".
Z pewnością info, że wirusy i konornawirusy nie przenoszą się między gatunkami, to, delikatnie mówiąc, nieścisła informacja. Nierzetelna.

Bynajmniej nie twierdzę, że cov 19 może przenosić się na konie - wszak nikt tego nie wykazał (ani nie zaprzeczył, o to mniejsza).
Chodzi mi o dwie rzeczy:
a) podwyższenie standardów higienicznych w stajniach nie jest od czapy, bo na koniach może przenosić się cov, nie wspominając o reszcie powierzchni
b) trzeba być czujnym, aby nie przegapić niezależnych infekcji stricte zwierzęcych, bo o to jest łatwo gdy uwaga zajęta czym innym,
zwierzęta nie wiedzą że "mają nie chorować, bo..." a możliwość pomocy zwierzakom będzie ograniczona.
Halo, a wścieklizną możesz się zarazić przez przeszczep narządu, czyli transmisja między ludźmi. Ten koronawirus pokonal bariere gatunkowa i teraz jest problem z transmisja między ludźmi głównie a nie z kolejnymi zakażeniami od zwierząt. A jeśli pytasz czy nie będzie następnej choroby odzwierzecej? Na pewno będą tam gdzie nie ma zachowanych standardów higieny trzymania zwierząt i higieny żywności. A i nie uważam się ani za 'eksperta' ani za eksperta.

smok 10 chyba sporo aukcji jest przeniesiona online, np oldenburska na pewno
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się