DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

MATRIX69, - dziękuję :kwiatek: Koszt taki, że zaryzykuję 😀
keirashara polecam firmę Juchcik 🙂
Do cięższych koni tylko od nich biorę i dają radę wkładeczki  😀
Piaffallo, - oooo, a te właśnie z linka, czy coś innego? 😀 Bo jak ma mnie to kosztować te 30zł na kucie, to się nawet nie zamierzam zastanawiać, tylko biere od razu na kilka kuć 🙂
Cieńsze brałam 🙂 ok 4mm
Tylko ja sobie kupowałam formaty A3 😉 Trzeba zmierzyć kopyto, który format Ci się bardziej opłaci na dłużej  😉
Jak zabezpieczyć derkę padokową po zszyciu żeby nie przeciekała? Mój koń ostatnio katuje te biedne derki, ja dzielnie zszywam, ale zauważyłam, że póżniej przy większym deszczu w miejscach dziur mam mokre plamy na sierści  😵 błagam ratujcie, bo albo zbankrutuje na nowe derki, albo zwariuje  😜
Ja nie zszywam tylko naszywam łatę z czegoś nieprzemakalnego (altualnie mam zapas ścinków ze sztucznej skóry). łate naszywam nicią nicią do wyróbów kaletniczych, jednym ściegiem (tzn. jedno przeszycie, żeby jak mniej podziurawić materiał).
Potem zapsikuje uszczalniaczem dookoła łaty, albo po prostu łatę i działa.
marlin1990 są specjalne zestawy naprawcze, nie drogie. Ja używam tego: https://animalia.pl/horze-supreme-blanket-repair-kit/szczegoly/34758/. Klej można dokupić w Castoramie taki sam, bo ta mała tubeczka nie starcza na dużo. Ja bez tego bym zbankrutowała na derkach 😉
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek: uratowałyście moje derki i finanse  🤣
Chciałabym zrobic sama wypinacze trójkątne? Czy któraś z Was robiła? Jaka taśma/linka najlepsza ?
andzia1, kaletnicza ca 25 mm szerokości. Taka (rodzaj) jak paski przy plecakach.
W sklepach występuję pod nazwą taśma nośna
Ooo super,dzieki! A jak zrobić regulacje?jestem troche atechniczna..
Wszyć solidną sprzączkę i rozgrzanym gwoździem osadzonym w korku wypalić dziurki w taśmie.
trójkąty mozesz tez zrobic z czarnej wodzy i po prostu ja przywiązac do siodla/pasa do lonżowania.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 marca 2020 23:02
Na trójkąty sprawdza się też linka polipropylenowa. Mam w stajni samoróbki właśnie z takiej linki. Zdjęcia mogę wstawić najwcześniej za 2 tyg jak będę mogła wrócić do stajni.
Czy mógłby ktoś polecić silikon do tkanin? Na allegro znalazlam jedynie jakiś tani do skarpet, ale nie chce, żeby odlazło po pierwszym użyciu... Chętnie przygarnę link do produktu :kwiatek:
Szukam kogoś kto uszyłby mi czapraki na siodło ortho -flex, są w formie dwóch osobnych części zakładanych na ławki , takie jak na zdjęciu. Zależy mi aby były z grubej bawełny, oddychające.
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
28 kwietnia 2020 17:17
Macie może jakiś pomysł jakim materiałem obszyc nakładkę na siodło acavallo? Po 2 msc użytkowania jest w średnim stanie, a reklamacja raczej nie zostanie uznana...
Cześć, cześć.
Czy ktoś dorabiał kółeczko do lonżowania do nachrapnika?
Chcę przerobić moje ogłowie na a'la kawecan, bo przymierzam się do kupna drugiego, a uznałam, że po co sprawne ogłowie ma leżeć i się kurzyć.
Zastanawiam się w jaki sposób przymocować kółeczko i czy to jest w ogóle możliwe. Naszyć dodatkową taśmę i pod nią przepuścić? Przyszło mi do głowy wykorzystanie pętelki do skośnika, ale jakoś tego nie widzę.
Jest dostępny w internecie sam nachrapnik do lonżowania, ale on nie ma normalnego kółeczka do przypięcia lonży, no i kosztuje tyle, ile zapłaciłam za moje ogłowie  🤔wirek:
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub zechce mi to stanowczo wybić z głowy, to chętnie poczytam  🤣
Pętelka od skośnika może się nadać ale nie będzie to długotrwałe rozwiązanie - zerwie się przy pociągnięciu.
Ja bym oddałą ogłowie do rymarza który powinien z łatwością odpruć kawałeczek podszycia i wsunąć półkole i zasinać a nasepnie zszyć ponownie brzegi tak aby nie odpruło się bardziej. Możesz sama zrobić coś takiego, ale jeżeli nie zabezpieczysz szwu to on się w końcu bardziej popruje. Mam nadzieje że umiesz sobie wyobrazić o czym piszę 🙂 I że ja wyobrażam sobie Twoje ogłowie poprawnie 😉
Zroilla
Tak, zrozumiałyśmy się dobrze i też o tym rozwiązaniu pomyślałam na początku, ale wydaje mi się, że w taki wydaniu będzie gniotło w nos. Muszę jeszcze obejrzeć dokładniej jak to jest pozszywane i jak tam się ma grubość wyściółki w tym miejscu. Na pewno rymarz to będzie robił, ale muszę się dokładnie zorientować jak to ma wyglądać. U nas w miasteczku jest pan, który zajmuje się skórami, ale nie wiem, czy on sam wpadnie na pomysł jak to zrobić i raczej nie będzie się zastanawiał, czy koniowi będzie wygodnie czy nie.
Dziękuję  🙂
Ogłowie sprzedać, kupić kawecan.
Sposobów na umieszczenie półkółka jest kilka, ale chodzi też o "siłę" pasków od nachrapnika.
Nie bedzie gniotło IMO bo przeciez masz tam podszycie? Ale zgadzam się z Halo, dodatkowo jeżeli zrobiłąbyś to "moim" sposobem to to kółeczko mogłoby być tylko zaciskane (chyba ze ci ktoś to zespawa juz na ogłowiu ale to chyba przerost formy nad treścią) i wtedy jest je dosc latwo otworzyć/zniekształcić gdy koń pociągnie więc znowu będzie zepsute...
Podszycie, podszyciem, ale wsadzenie do środka kawałka metalu zrobiłoby wybrzuszenie, on nie jest aż tak solidny. Patrząc na budowę kawecanu, takiego "głupiego" nylonowego, to D kształtne elementy na nosie nie są pomiędzy warstwami nachrapnika, lecz pod naszytym na niego dodatkowym paskiem materiału. Ale tutaj to nie wyjdzie, nie ta szerokość i kształt. W sumie to całkowite przeciwieństwo - mój nachrapnik od ogłowia jest znacznie bardziej obły, sztywny i wąski.

A miało być takie zero-waste  😂
Dziękuję za ostudzenie dzikich zapędów  🤣
Był czas, to mam czym się pochwalić 🙂
Kantar i ogłowie westernowe zrobione specjalnie na zawody.
kwagga Bardzo ładny zestaw, zdradź proszę gdzie kupiłaś skórę, korci mnie żeby coś ładnego, skórzanego i końskiego sobie uszyć, tylko zakup materiałów mnie jak zwykle przerasta 😉
MATRIX69 Zamawiam pasy skóry bydlęcej, juchtowej, garbowanej roślinnie, o określonej szerokości i grubości, na juchcik.pl
Zawsze najpierw  proszę mailowo o wycenę. Cały szczupak to spory wydatek i mnóstwo niewykorzystanych odpadów.
O! Juchcik znam i korzystałam już z ich usług, ale jakoś mi umknęło, że mają w ofercie pasy. Dzięki za informację  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Jako że rv obfituje w talenty różne, czy ktoś z Was oszacowałby koszt uszycia parcianej obroży dla psa z podszyciem z polaru ?
Na obwód szyi 40 i 50cm, zatrzask plastikowy i jedno kółko do przypięcia obroży.

Trochę mi słabo, jak widzę min. 50zł za pasek parciany z polarem...  🙇
Koszt materiału faktycznie niewielki, może jakieś 15 zł. Dolicz do tego robociznę, podatki i koszty wysyłki materiału. Fajnie jeśli kupisz wszysko na miejscu, w pasmanterii. Nie zapomnij też o mocnych niciach do jeansu. (jakieś 4.5 zł). Uszyj sama, bo to żadna filozofia. Od spodu daj cieniutki filc, a nie polar. Miłej zabawy 🙂
O a najlepiej to sobie ze skóry uszyj. Ja dałam radę, to może też sobie poradzisz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się