Stanówka

[quote author=Megane link=topic=5968.msg2220296#msg2220296 date=1415726552]
Jak pobierasz pieniądze za cos, to musisz rozliczyc sie z nich z US wg  przepisów (czy to paragon, czy RR, czy faktura vat)

No jeśli jest rolnikiem nie vatowcem to chyba do US nie musi nic zgłaszać ?
[/quote]

nie chodzi o zgłaszanie tylko o rozliczenie podatku
Tia
vayra
Ja polecam Salamona, ostatani syn Darco - a Darco jak wiadomo legenda skoków. Salamon też był b dobry. Niedawno został sprowadzony do Polski. Podobno pierwsze źrebaki po nim są bardzo ładne. Właśnie jego wybrałam dla mojej kobyłki - myślę, że to był dobry strzał.

Ja polecam Salamona, ostatani syn Darco - a Darco jak wiadomo legenda skoków.

Jeśli musisz już napisać w każdym wątku o tym koniu to nie pisz bzdur, że jest to ostatni syn Darco - nie jest. W ostatnim czasie w Europie uznano przynajmniej dwóch jego synów z rocznika 2011...
W każdym razie - zadziwiający (brak ojca matki  🤔wirek🙂.
Maść, wiszące nogi przy skoku... - co kto lubi.


hmm.. ocena ogiera po jednym zdjęciu. To jest zadziwiające. Po  za tym, ważna jest też jakość galopu, podejście do przeszkody czy nawet łatwość lotnych zmian nogi więc technika nad przeszkodą to tylko jedna z wielu rzeczy jeśli szukamy konia skoczka.
Zna ktoś potomstwo ogiera Bakalar (Caretino K/Balda)? http://ogloszenia.voltahorse.pl/horse_71715.html


Mam jego syna. Jest ramowym, poprawnym źrebakiem o jak na sporą domieszkę WLKP bardzo dobrym ruchu. Mógł by mieć jednak szerszą klatkę piersiową (jak na ogiera). Z tego co widziałam Bakalar w zależności od klaczy potrafił dać bardzo dobre źrebięta budową.. nie wiem jak skoki etc. Ale to już chyba temat nie ważny, ponieważ Bakalar bodajże w tym roku padł na kolkę.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] post pod postem


Jak rozumiem spodziewasz się, że w/w cech wysoce prawdopodobnie zostaną przekazane potomstwu. Skąd pewność, że te cech są powtarzalne czyli przekazywane przez rodziców potomstwu zważywszy na niską odziedziczalność (=rozpowszechnienie cechy w populacji). Na dziś wiedza na ten temat jest co najwyżej szczątkowa,a selekcja oparta jest na morganowskim doświadczeniu, że fasola wyrosła z dużych nasion da duże nasiona.
olluszka, naucz się zasady, że trupów (na forum) się nie odkopuje. Nie robi się tego w swoim własnym interesie.
Albowiem wspomniany fragment rozmowy wygląda tak:
co sądzicie o tym ogierze czy on ma dobry papier http://www.bazakoni.pl/horse_8316.html
W każdym razie - zadziwiający (brak ojca matki  🤔wirek🙂.
Maść, wiszące nogi przy skoku... - co kto lubi.
[quote author=Karla🙂 link=topic=5968.msg1525188#msg1525188 date=1347829736]
matka jest zdaje sie po Masonie, nie ma co bazy uwazac za autorytet w kwestii rodowodow niestety
kon byl na MPMK...mhm widzialam i ...no ja bym go nie uzyla w hodowli, a papier...coz dziesiatki takich a kolejne  jeszcze lepsze
[/quote]
Pytanie było o rodowód, który wówczas był nieuzupełniony. Oraz o "co sądzimy".
Sory, ale na podstawie jednego zdjęcia można wnioskować o tym, co napisałam - bo to przecież Widać: zarówno maść jak i wiszące (akurat tu) nogi. A całej reszty nie widać.

Minęły 3 lata. Zapewne można przedstawić znaczące osiągnięcia ogiera - i w sporcie, i znakomite potomstwo. Taki wpis usprawiedliwiałby nawiązanie do jednego zdania sprzed 3 lat. Że proszę - dwie osoby oceniły ogiera dość przeciętnie, a okazał się wybitny.
Moi Kochani jak to jest w przepisach.  Od niedawna posiadam ogiera , dokumenty na krycie posiada ale ha nie jestem jeszcze w 100 procentach pewna czy jyz teraz będę używać go do rozplodu. Czy aby pokryc powiedzmy kilka klaczy bliskich znajomych muszę otwierać legalny punkt kopulacyjny?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Tak. Musisz otworzyć punkt kopulacyjny nawet przy kryciu dla sąsiada.
[quote author=saltydrop link=topic=5968.msg1749762#msg1749762 date=1366044498]
Zna ktoś potomstwo ogiera Bakalar (Caretino K/Balda)? http://ogloszenia.voltahorse.pl/horse_71715.html


Mam jego syna. Jest ramowym, poprawnym źrebakiem o jak na sporą domieszkę WLKP bardzo dobrym ruchu. Mógł by mieć jednak szerszą klatkę piersiową (jak na ogiera). Z tego co widziałam Bakalar w zależności od klaczy potrafił dać bardzo dobre źrebięta budową.. nie wiem jak skoki etc. Ale to już chyba temat nie ważny, ponieważ Bakalar bodajże w tym roku padł na kolkę.
 post pod postem

[/quote]

ja również mam jego syna 🙂
Zna ktoś potomstwo ogiera Bakalar (Caretino K/Balda)? http://ogloszenia.voltahorse.pl/horse_71715.html


mam jego syna 😉

Polecam regulamin! Post archiwalny i pisanie postu pod postem!
Viss Mod

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Pisanie postu pod postem!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się