Koronawirus

Cavaleiro możesz profil potwierdzić przez internet, mój narzeczony miał iść odebrać potwierdzenie osobiście, ale zamkneli do odwołania, a jak zadzwonił się zapytać co w takiej sytuacji robić to powiedzieli że można internetowo założyć profil zaufany 🙂 i udało się
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 marca 2020 14:20
TRATATA, ja na wizji potrzebuję mieć wnioskodawców, więc nie ma mowy, żebym pojechała.
Profil zaufany można założyć przez stronę banku 🙂 5 min i z głowy, sprawnie to zrobione.
Czy to nie jest tak że skoro nie ma stanu wyjątkowego to te wszystkie ograniczenia sobie mogą być ale mandatu płacić nie musimy bo byłby bezpodstawny?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
31 marca 2020 15:09
Czy to nie jest tak że skoro nie ma stanu wyjątkowego to te wszystkie ograniczenia sobie mogą być ale mandatu płacić nie musimy bo byłby bezpodstawny?


Dokładnie tak jest.
busch   Mad god's blessing.
31 marca 2020 15:29
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=103024.msg2920175#msg2920175 date=1585663795]
Czy to nie jest tak że skoro nie ma stanu wyjątkowego to te wszystkie ograniczenia sobie mogą być ale mandatu płacić nie musimy bo byłby bezpodstawny?


Dokładnie tak jest.
[/quote]

Czy możesz podać tak z ciekawości podstawę prawną czemu tak jest? Przepraszam jeśli głupie pytanie 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
31 marca 2020 15:42
Ponieważ ograniczenia swobód obywatelskich mogą zostać wprowadzone wyłącznie w trzech przypadkach:

1) klęski żywiołowej
2) stanu nadzwyczajnego
3) stanu wojennego.

A żadne z powyższych nie zostaje wprowadzone, ponieważ wtedy nie można byłoby legalnie przeprowadzić wyborów. O tym mówią konstytucjonaliści (i znajomi pracownicy służb). Władza bazuje na nieświadomości społeczeństwa. I strachu.

Żeby nie było - popieram ograniczenia związane z walką z wirusem, ale jestem całkowicie świadoma ich niezgodności z prawem.
A stan epidemii nie jest stanem wyjątkowym???
Nie. Prawnie to dwie rożne bajki
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=103024.msg2920181#msg2920181 date=1585665745]
Ponieważ ograniczenia swobód obywatelskich mogą zostać wprowadzone wyłącznie w trzech przypadkach:

1) klęski żywiołowej
2) stanu nadzwyczajnego
3) stanu wojennego.

A żadne z powyższych nie zostaje wprowadzone, ponieważ wtedy nie można byłoby legalnie przeprowadzić wyborów. O tym mówią konstytucjonaliści (i znajomi pracownicy służb). Władza bazuje na nieświadomości społeczeństwa. I strachu.

Żeby nie było - popieram ograniczenia związane z walką z wirusem, ale jestem całkowicie świadoma ich niezgodności z prawem.
[/quote]
Nieźle  👀 🙇
To lepiej nie rozpowszechniać tej informacji bo różne czuby będą sobie urządzać koronaspacery i koronaimprezy.
Lanka_Cathar, a czy przypadkiem stan klęski żywiołowej i stan wojenny nie wchodzą "w skład" stanu nadzwyczajnego? 😉 i do tego stan wyjątkowy, jak już tak rzucamy pojęciami 😉

Stan epidemii pozwala na różne działania i ograniczenia, ale nie jest to stan wyjątkowy.

Od piątku zmieniam miejsce pracy, chciałam rowerem jeździć (do obecnej chodzę pieszo). A tu śnieg 🤣

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
31 marca 2020 16:11
Sądzę, że kto chce, to i tak będzie urządzał koronaparty.  😤 Mnie to interesowało głównie z powodu pomysłów zamknięcia stajni i ograniczenia dostępu do koni. Na szczęście dobrostan zwierząt ma być zachowany, więc abstrahując od Konstytucji, śpię spokojnie (na tyle na ile można w dobie korony). Na wszelki wypadek sprawdziłam tylko, czy mam w piterku legitymację instruktorską, a moja vet zaczęła wozić swoją weterynaryjną. W końcu obie jedziemy do pracy.  😉

MaiiaF, tak. Masz rację. "Uprościłam", bo dla wielu osób to różne rzeczy.
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2020 16:44
Matko ale macie tempo pisania   😲 😁 nie nadążam!

Chcecie ciekawostkę z pierwszej linii frontu? Nie jesteśmy w stanie dokupić jako lekarze dodatkowego ubezpieczenia na wypadek zachorowania/śmierci na covida w związku z narażeniem zawodowym. Ministerstwo rzuciło jakiś ochłap, w postaci ubezpieczenia na 5tys w przypadku zachorowania i 100tys w przypadku zgonu.  🏇
Jak umrę to przynajmniej na parę lat moje konie będą miały zabezpieczone życie (chyba, że kasę zgarnie mój konkubent i pokryje kawałek mojej części kredytu)  😂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 marca 2020 16:50
Jeszcze jedno pytanie - jakieś 500 m od bloku mam ogródek działkowy, gdzie wynoszę bioodpadki - można iść? Nie można?
Misiu, leczysz sie sterydowo, badz lekami immunosupresyjnymi? Takimi jak Metotreksat? Jezeli stosujesz np tylko masc sterydowa miejscowo i nie bierzesz w tym czasie innych lekow, to raczej nie powinnas miec silnych obaw, ale oczywiscie dbaj o higiene, itd 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 marca 2020 17:35
galopada_,  no byście się specjalnie zarażali i umierali. A tak? Jest motywacja, żeby żyć.
Honey , mam zmiany tylko na łokciach aktualnie nic nie stosuje oprócz naturalnych środków , tylko w wieku dorastania miałam epizod , dużego wysypu a od kilkunastu lat tylko mam zmiany właśnie na łokciach . Przyznam , ze raczej lekko traktowałam moja dolegliwość ale jak przeczytałam to info to się trochę przeraziłam
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
31 marca 2020 17:38
Jeszcze jedno pytanie - jakieś 500 m od bloku mam ogródek działkowy, gdzie wynoszę bioodpadki - można iść? Nie można?


Można. Masz się nie szlajać po mieście bez celu. I nie urządzać grilla ze znajomymi. Możesz nawet na rower iść. Miejskie wyłączono, ale własnym można. Chodzi o rozsądek. Możesz nawet przekopać ten ogródek w ramach przewietrzenia głowy.
Jak jest teraz z dentystami, ktoś wie może? Od wczoraj mnie pobolewa, w sumie dokładnie nie wiem co, ale obstawiam 8, z którą miałam już małe przeboje. Dziś boli już na tyle, że łyknęłam przeciwbólowe i się zastanawiam... bo jak się nie wyciszy to muszę iść. Nie wiem czy moja dentystka mnie przyjmie, bo to już mocno starsza babeczka i ostrzegała, że nie ma sprzętu żeby zrobić kanałowe pod mikroskopem 🙁 Liczę, że może się wyciszy i jakoś przepękam do wizyty w normalnych warunkach, ale jak się rozkręci to trzeba ogarnąć. Kurczaki, rok był spokój, to musiało teraz  😕
keirashara, przypadki bólowe normalnie są przyjmowane , bo mój mąż zauważył w lustrze,  że ma kamień nazębny, więc teraz musi go koniecznie usunąć  🤔wirek: mi nie wierzył, że teraz mu tego nie zrobią , więc zadzwonił i Pani wyjaśniła że nagłe, bólowe przypadki tylko przyjmują.
Perlica, - dzięki!

Jak do jutra się nie ogarnie będę dzwonić. Trochę jestem przerażona, bo całe życie chodzę do jednej dentystki, a kobitka w wieku wysokiego ryzyka i nie zdziwię się, jak sobie zrobiła wolne... idę chyba popatrzeć na opinie w internetach.
Misiu, to raczej przypadek, tak się po prostu czasem zdarza, że umiera ktoś kto teoretycznie powinien sobie poradzić, tutaj chociażby ze wzgledu na wiek. Ale trzeba to traktować raczej jako wyjątek od reguły.
Megane, mojej kokezance US zabral wszystko.

Mnie się najbardziej podoba, że mam spacerować z córką 2 metry od siebie.
marysia550, jeśli córka ma mniej niż 13 lat, to nie 😉 dla mnie to i tak bez sensu, mieszkam z kimś a na zewnątrz mam się do niego nie zbliżać... Idąc "w kupie" łatwiej się jednak minąć z obcym na większą odległość, niż jak się tak każdy rozstrzeli... A do pracy, zanim przygotuję rower, chyba będę chodzić na pieszo, akurat 40 minut spaceru 😁 za tramwaje podziękuję 😵
Lotnaa   I'm lovin it! :)
31 marca 2020 20:05
szemrana, niezmiernie mi przykro  :przytul:

Co za parszywy czas nastał 🙁

Ciekawe zestawienie z niemieckiego RKI, co do symptomów, wieku chorych itd, szczególnie na 4 stronie. PDF z dzisiaj po angielsku.
https://tiny.pl/7hxfw
Swoją drogą fakt, ze najgorzej jest w Bawarii jest bardzo budujący  🙁
Lotnaa, bo przez Bawarię przejeżdżało najwiecej osób z Włoch, czy Austrii, także najszybciej przyszło. Pocieszaj się, że już 15 tys osób zostało wyleczonych 🙂 a u Chińczyków tylko 2 tys przypadków aktywnych 😉
Misiu, spokojnie  :kwiatek: Mam podobna sytuacje, natomiast z realnych obaw, to przy okazji jakiejkolwiek choroby moze grozic ci zaostrzenie objawow, ale tego mozesz sie nawet przy grypie spodziewac.
Czy ktoś wie coś więcej nt. temat? Jak to faktycznie w Szwecji wygląda?
https://tiny.pl/7hxnz
Ej, powiedzcie mi, czy te maseczki zwykłe, bawełniane, co to ludzie tak masowo teraz szyją - one dają cokolwiek? Bo wszędzie cyztam, że raczej nie, że jedyne co dają, to że nikogo nie oplujesz kaszląc. No i jeśli w sumie tylko do tego mogą służyć, to czemu taka turbo akcja jest, że szyją maski lekarzom? Im to chyba mało do szczęścia potrzebne, bo powinni mieć takie z filtrami, które by ich chroniły. Po co więc te zwykłe maski? Że z braku laku to i taka dobra?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się