ciąża, wyźrebienie, źrebak

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 kwietnia 2020 09:53
asiaj, jestem prawie tak rozczarowana jak Ty 😉 Co rano zaglądam zobaczyć co się komu wykluło.

Muszę mojej zrobić fotki. Dzień 257 a brzuszysko wydaje się konkretne.
Zobaczcie jakie grubasy. Już mogłyby się rozpakować 🙂
U nas 325 dni dziś. Oczekujemy z dużym niepokojem w skutek ostatnich wydarzeń, no ale musi być dobrze. Myślę, że jeszcze mamy troszkę czasu.
To trzecia ciąża, ostatnio poród był w 328 dniu.

Powodzenia !

Witam śledzę wątek już od jakiegoś czasu. I stwierdziłam że czas napisać. Moja klacz pierwiastka odbiła ogiera 27 kwietnia. Wstawiam zdjęcia. Nie daje dotykać wymion jak próbuje wymuszać na niej ruch to staje deba i próbuje atakować. Ile wasze pierwiastki chodziły w dwupaku?
Witam 4 dni temu zauważyłam że moja klacz szetland ma ciut większe "cycki" i jest mleko czy to znak że coraz bliżej rozwiązania? Terminu nie znam, przyjechała do mnie już zazrebiona.
Witam 4 dni temu zauważyłam że moja klacz szetland ma ciut większe "cycki" i jest mleko czy to znak że coraz bliżej rozwiązania? Terminu nie znam, przyjechała do mnie już zazrebiona.

Ja bym pilnowała klaczy już. Na pewno bliżej jak dalej 🙂
U mojej gniadej mam twarde wymię, celowalam w ciemno co prawda bo musialam uwazac zeby nie oberwac, ale nie wytrzymałam z ciekawości, udało mi się pociągnąć ja za cyca, na ręce została mi biała kropla  😁 moze to bedzie ta noc....
to na pewno bedzie ta noc 🙂
Ja obstawiam, że jeszcze nie  😜

edit - dla przykładu cycki mojej kilka godzin przed
cycki
wszystko twarde, spuchnięte, że nawet sutki nie wystawały
Ja obstawiam, że jeszcze nie  😜

edit - dla przykładu cycki mojej kilka godzin przed
cycki
wszystko twarde, spuchnięte, że nawet sutki nie wystawały



Nieee no kurde nasze cycki to przy tych malutkie.
Ja już tak zmęczona jestem czekaniem że każdy pretekst dla mnie jest dobry  😀
Ja obstawiam, że jeszcze nie  😜

edit - dla przykładu cycki mojej kilka godzin przed
cycki
wszystko twarde, spuchnięte, że nawet sutki nie wystawały



ale piękne świeczki!
Dziewczyny, musiałabym pogrzebać w badaniach, ale pamiętam, że przy moich dwóch ostatnich wyźrebieniach, pomagałam sobie refraktometrem. W dniu wyźrebienia brixy skoczyły bardzo znacznie - do ponad 20. Wystarczy pare kropel. W obu przypadkach. Może to żadna próba, ale z drugiej strony jest to zawsze jakaś podpowiedź 😉
Poziom wapnia bardzo wzrasta.
Ja obserwuję kolor mleka, jak już jest niemal biały to znaczy, że juz mam niespać.
Sprawdziło się w ostatnich porodach.
Przed wyźrebieniem mojej klaczy poczytałam tutaj właśnie o obserwacjach mleka tajnej i potwierdzam, u nas również się sprawdziło. Kiedy zrobiło się białe i lepkie to wieczorem rodziła.
elita17 miałaś rację 🙂 u mnie nadal cisza i spokój

wet dzisiaj u mnie był, bo u jednej źrebnej brzydki żółty wyciek z nosa się pokazał. Pierwsze co powiedział jak zobaczył grubą "ale bęben" 🙂  Zasugerował żeby zadziałać naturalnie witaminą C i czosnkiem, jeśli nic się nie poprawi - będzie antybiotyk ale jak stwierdził - wolałby nie. Także mamy kilka dni w boksie spędzić (ewentualnie spacer na hali).
I dalej czekam..
Kochani a ja w innej sprawie dzisiaj, bo to pierwszy moj zrebak niby czytalam, trochę widziałam, ale jednak jak doszło co do czego to szaleje....
1. Kojarzycie książkę o wychowaniu konia od 1 dnia? Bo ja za Chiny... A chciałabym sie doedukowac w tej sprawie.
2. Wasze tez kopią i debuje od pierwszych dni? Czy tylko moj diabeł. I do tego z białkiem w oku.... Kantar jak założyłam to wyższy ode mnie sie zrobil... Diabeł! :p
Dawno dawno temu mialam źrebaka a w sumie źróbke i była szatanem w końskim ciele...od pierwszych dni  🤣
vissenna   Turecki niewolnik
02 kwietnia 2020 18:58
EchelonMajaChyba jedyna gdzie jest coś więcej niż tylko kilka stron, ale po anielsku.
No i można zamówić e-booka.
https://tiny.pl/7hf9b
EchelonMaja, mojej przyjaciółki młoda od pierwszych dni brykała, dębowała i była małym szatanem 🤣 I dalej taka jest - ale to ruda kobyła po Chassotcie (po Chacco Blue), więc trzeba brać poprawkę. Mój mały to był pocieszny jak szczeniaczek, za to teraz nadrabia 🤣
EchelonMaja, mojej przyjaciółki młoda od pierwszych dni brykała, dębowała i była małym szatanem 🤣 I dalej taka jest - ale to ruda kobyła po Chassotcie (po Chacco Blue), więc trzeba brać poprawkę. Mój mały to był pocieszny jak szczeniaczek, za to teraz nadrabia 🤣

Moj jest po Qulesterze właśnie żeby trochę spokoju wprowadzić, bo matka to niezłe ziółko. No i mały chyba poszedł w nią zwłaszcza z białkiem w oku. Najlepsze było jak stanął obok niej i 4 razybz rzędu sprzedał jej kopa w brzuch... No diabeł!
Przez matke właśnie sie boje troche sie z nim obchodzić, bo ona jest wrażliwa, pamiętliwa i boi sie przemocy (przeżycia u handlarzy...) i teraz jak przychodzi np. do zakladania malemu kantara sama nie wiem jak sie zachować żeby sie nie zraził jak matka do ludzi.
Daj mu spokój, niech sobie je i rośnie. Łatwo w tym czasie błędy popełnić, a potem to się będzie mściło przez całe życie. Każdy maluch jest inny i tu nie pomogą żadne szablonowe rady, bo co się sprawdzi u jednego, to u drugiego nie.
Jeszcze będziesz miała czas na wychowanie. Teraz trzeba pozwolić mu na bycie koniem, małym koniem, który poznaje i uczy się świata na swój sposób. Jak się człowiek za dużo wtrąca, tym bardziej nie mając doświadczenia żadnego, to można zrobić więcej złego niż dobrego.
A ja myślę, że trzeba od razu dać do zrozumienia, że to co robi jest złe. Ty jesteś przewodnikiem stada. Im mniejszy koń, tym łatwiej nad nim zapanować. Później jak poczuje swoją siłę to będzie późno.
asiajjakbyś miała problem z kobyłą i nie mogła dostawić źrebaka to możesz spokojnie podać Sedalin. Konsultowałam to z moją vet w UK, która inseminowała mi kobyłę i mówiła, że to najlepszy środek bo nieszkodliwy dla źrebaka, rozluźnia mięśnie a mleko płynie jak rzeka przez co młode pobiera bardzo ładnie.
U nas mleko 12 h przed porodem było jakby z watą w środku, takie kłaczki były.
draskaeb dzięki za radę, sedalin mam, skoro jest nieszkodliwy to chyba dla mnie najlepsze rozwiązanie. Niech szczęśliwie urodzi a potem zobaczymy, na pewno będę działać jeśli zajdzie taka potrzeba.
Wymię ma twarde, wydaje mi się ze jest większe niż było wczoraj, dzisiaj nie próbowałam już jej tam dotykać, krzywi się na mnie jak z daleka się schylam żeby zobaczyć jak tam sprawy się mają 🙂 Druga natomiast - głucha cisza, wymię połowę mniejsze niż było, nie wiem czy ona zamierza jeszcze sobie jakiś czas z brzuchem pochodzić czy tuż przed porodem zrobi cycki … z pierwiastkami kurczę nic nie wiadomo  🤔
Jak tam?  👀
Ruda 319 dzień. Wydzielina z cycka taka. Wymię twarde, ale nie bolesne.
tajnaa właśnie takie coś widziałam u mojej niespełna 3 tyg temu 🙂 taka jakby lekko lepka "woda" o zabarwieniu ni to żółtawym ni to białawym, cycki wtedy tez były wielkie na pół brzucha 🙂 od tego czasu praktycznie nie śpię  🙄 i nie wiem jak wy sobie radzicie ale ja już chodzę z oczami na zapałkach.
Moja wkroczyła w magiczne 340 dni i podobnie jak u EchelonMaja cycki są raz duże raz małe, wczoraj wieczorem zamiast cycka zastałam falbankę  😂 🤔zok:
asiaj, O matko!  myślałam, że to już!
Moja cycki ma cały czas duże i twarde, wieczorem jak schodzi do stajni ciut mniej.
Zdjęcie z dziś. Widać, że jest już zmęczona.
Brzuch jeszcze nie opadł tak, żeby kręgosłup wylazł, więzadła przy ogonie lekko puściły, ale "galarety" jeszcze nie ma.
Ja śpię na razie spokojnie. Zamierzam zaglądać w nocy za ok 8 dni.

Nasze cycki wieczorne. Wielkie i twarde.
Możemy z Siweczką się zapisać do wątku?  😍 tatuś wybrany już jakiś czas temu, wczoraj byłam na wycieczce po nasienie i szybciutko zainseminowana  😅 teraz chyba najgorsze - oczekiwanie na wynik inseminacji  😜

Siwka: https://www.hippomundo.com/en/pedigree/performance/944716-sinfonie-xi
Oraz tatuś: https://www.bazakoni.pl/clearone-numberone-clearcaretina
Możemy z Siweczką się zapisać do wątku?  😍 tatuś wybrany już jakiś czas temu, wczoraj byłam na wycieczce po nasienie i szybciutko zainseminowana  😅 teraz chyba najgorsze - oczekiwanie na wynik inseminacji  😜


kiedy badacie? za 14 dni? czy później? u mnie wetka wykryła 12 dniową ciążę  😁 na efekt czekam właśnie 😀


U mnie robi się ciekawie bo cycki twarde i duże rano, szybko się tez zrobiły po padoku takie (przed chwilą byłam sprawdzić), pociągnęłam ją to ewidentnie piękne białe mleko leci. I co mnie najbardziej cieszy pierwszy raz nie biła nogami po takiej akcji, tylko odeszła, zakręciła kółko wokół mnie i skuliła uszy, może jednak będzie dobrą mamą  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się