Koronawirus

Jabberwocky, ja się właśnie powoli zaczynam bać ani nie tak pandemii, jak tego, co imperator polski po ciemku z tego wyciągnie - i że nawet po powrocie do stanu normalnego, będzie już całkiem państwo bezprawia.
Ciekawe też czy takie wybory wykonane korespondencyjne będzie później ktoś podważać? Jakoś mi się nie chce wierzyć, że się przypadkiem gdzieś nie zgubią przesyłki akurat z tych części, gdzie wiadomo, że pis nie ma takiego poparcia. No jedynie, że to sobie przeskanują i poprzebierają już po drodze, to będą mogli gubić dosyć celowo.
unity, zacząć bać to ja się zaczęłam 3 tygodnie temu, teraz już mam całkiem rozwinięty strach. Przy wyborach korespondencyjnych kopertę z głosem masz włożyć do koperty, która cię identyfikuje. Czyli tajność zagwarantowana, hehehe. A po to się przejmuje sądownictwo i TK, aby nie obawiać się potem jakichkolwiek odwołań.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 kwietnia 2020 12:02
Ale w jakim  celu to otwieranie i skanowanie?  😲
Jabberwocky, ja pisu tez nie trawię i nie rozumiem czemu środki które pójdą na wybory, czy poszły na tvp itp nie są w tej chwili wpompowane w opiekę zdrowotna. I w korone i w to żeby ludzie z innymi chorobami mogli miec normalna opieke medyczna. Wtedy może uda im się wydać na testy przesiewowe na przyjęciu do szpitali, zapłacić za nadgodziny,  zamówić odczynniki do PCR. A nie kombinowac jak ściągnąć maski i rękawiczki po taniości omijając łańcuchy dystrybucji i hurtownie które wiadomo maja narzut (patrz wczorajsza konferencja MZ). Tylko to nie znaczy że i tak nas w jakimś stopniu nie pozamykają, bo to podstawowa metoda ograniczania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Moj odbiór sytuacji jest taki, że może i w MZ coś by chcieli zdziałać ale Kaczka wie swoje i mogą tyle zrobić co im pozwoli. A on zapewne juz ma mokre sny o byciu drugim Orbanem, bo na Węgrzech jest cyrk po całości.
karolina_, ale ja nie proponuję likwidacji izolacji. Tylko gdy głównymi źródłami zakażeń są szpitale, gdy na własne życzenie Państwo maksymalizuje szczyt zakażeń bezsensowną akcją powrót do domu (nie bezsensowne, źe dano możliwość powrotu ludziom, ale bezsensownie nikt nie zapewnił sensownej izolacji tych powracających) przerzucanie wszystkich kosztów na obywateli -jest jakimś kosmosem. Bo obywatele mają się izolować, kupić rękawiczki, które teraz mają ponad 400% przebicia, wyprodukować sobie maseczki, zbankrutować swoje interesy.  Rządzących psim obowiązkiem jest po pierwsze wytłumaczyć obywatelom jak się mają zachować, po co to się robi. Nie straszyć mandatami, tylko powiedzieć po co są ograniczenia, podziękować ludziom, że się stosują i powiedzieć, że pogróżki są po to, by tych nielicznych powstrzymać przed narażaniem siebie lub innych jeśli tłumaczenia do nich nie docierają.  Ale obywatel ma rozumieć po co, bo ja na przykład nie rozumiem po co zamyka się lasy? Izolacja potrwa jeszcze nie kilka tygodni, tylko na pewno dłużej. Trzeba dać ludziom poczucie, że działania mają sens, władza wie co robi, Państwo nie jest po to by im wystawiać mandaty. I trzeba ludziom dać jakąś nadzieję a nie traktować jak bydło, którym trzeba zarządzać.
Dla rządzących jesteśmy niestety bydłem które wytwarza pkb , pracujemy , żyjemy , chorujemy i umieramy dla tych co rządzą.
Wywołana panika koronawirusem ma drugie dno , oby tylko jedno ale prawdy nie dowiemy się za tego życia.
Jabberwocky, niby masz racje. Ale smutne jest to że jednak wybrano ten rząd większością głosów obywateli w demokratycznych wyborach, więc chyba duża część rodaków chce być traktowana jak bydło które ma 'zapirer...' za miskę ryżu i nie zadawać pytań. A izolacje będą musieli odpuścić chociaz troche do końca maja chyba ze dodrukują puste pieniądze. Inaczej tego nie widzę
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 kwietnia 2020 18:00
właśnie słucham wiadomości. Za wizytę na myjni samochodowej - mandat  😲
efeemeryda   no fate but what we make.
05 kwietnia 2020 18:04
Serio ?
Byłam dziś zatankować, na stacji był tez policjant i chyba żandarm. Słyszałam jak mówili ze umyć auto można, byle nie w 5 osób.
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 kwietnia 2020 18:13
Śmieszą mnie te zakazy.
Nie ma stanu wyjątkowego to te mandaty mogą sobie zachować.

Mam znajomego w policji i oni sami mówią to samo, że właściwie nie ma stanu wyjątkowego to oni mają na to oczy zamknięte. Siedzą sobie w autach ( które mają im od jutra częściowo zabrać by chodzili na piesze patrole)

Jakby mi ktoś chciał dać mandat za umycie auta to bym wybuchnęła śmiechem. Codziennie jeżdżę sobie za Kraków z psami lub chodzę po bliższej i dalszej okolicy by się kundle wychodziły i właściwie nie widuję policji.
Kastorkowa, a zapewniane są tym patrolom maseczki i rękawiczki? Bo za chwilę okaże się , że największym wektorem w przenoszeniu zakażeń są szpitale i policja. A nie lasy. Ta cała akcja wygląda jak by celem było pozbawienie obywatela całego szacunku do rządzących i policji. Ktoś tłumaczył dlaczego nie wolno korzystać z myjni? Nie jesteśmy jeszcze w szczycie zachorowań. Dziś został wyłączony oddział ratunkowy w Prokocimiu, czyli nie ma w województwie małopolskim dziecięcego oddziału ratunkowego. karolina_, to nie tylko chodzi o gospodarkę, choć jeśli firmy nie płacą podatków, to państwo nie ma na wypłaty dla budżetówki, samorządy nie mają na komunikację publiczną czy utrzymanie szkół i tak, tak, szpitali. Ale zawieszona jest działalność przychodni, stomatologów, a także rehabilitacja. Odwołane są operacje, odwołane badania i wiele zabiegów. Jeśli położymy część starszych osób, bo nie mają rehabilitacji, bo utrudniamy ruch, to wyindukuje także zapalenia płuc, i obciążenie i systemu ochrony zdrowia i respiratorów. Jeśli nie jesteśmy w szczycie zachorowań, a wszystko zaczyna się walić, samozadowolenie rządzących jest rozczulające. Czemu nie ma jakichś programów z ćwiczeniami dla starszych osób, które mogą wykonywać w domu, przecież mamy telewizję publiczną. 
Program ćwiczeń jest, na fb MZ, wysyłałam Babci osobiście. Co nie zmienia faktu ze cały ten cyrk pt jak nie wydać na ochronę zdrowia a wydać na tvp, Rydzyka i wybory jest niesmaczny, niedorzeczny i szkodliwy
A mogę wpuścić do domu ekipę montującą szafy? Zamówienie i pomiary prawie dwa miesięcy temu. Wszystko już gotowe do montażu. Gość ma za to mieć zapłacone kupę kasy i nie chce go pozbawiać zarobku bo wiadomo, że teraz nowych zleceń nie dostanie a wyłożył kasę na materiał i dojazd chociażby do pomiarów 😵
galopada_, A niby czemu nie ? Przecież nikt Cię nie aresztuje...
Perlica, jak już czytam o tych myjniach to wolę zapytać. Osobiście nie śledzę tematu koronawirusa w mediach. Tylko tyle co z portali typowo medycznych bardziej pod kątem postępowania. Dużo mi z tym... Lżej 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 kwietnia 2020 19:51
Jabberwocky, nie przejmuj sie, budzetowce juz zabrali premie. 😉 szkoda, ze sobie od gara nic nie ujma.

Mnie wczoraj nadleśnictwo zatrzymało w lesie, pogadaliśmy i nasze drogi sie rozeszly 😉
JARA, chodzą słuchy, że budżetówka ma mieć obcięte wypłaty o 20% w ramach "planu solidarnościowej redukcji dochodów w sferze budżetowej". Ma nie dotyczyć medyków, policji ,wojska itp... co bardziej złośliwi dodają tutaj pocztę. Jak będzie zobaczymy na paskach wypłat.
Jabberwocky, nam już nie ma po prostu co obciąć 🤣
Plotki są różne. Są też takie, że to nie będzie 20%, a 40% mniej. Okaże się wkrótce.
galopada_, pewnie jak zwykle "to zależy" 😉
Moim zdaniem od brudnego samochodu nikt nie umrze, to nie jest niezbędne do funkcjonowania - to nie jest czas na załatwianie zaległych rzeczy. Jeszcze te automatyczne jakoś bezpieczniejsze, bo tylko te guziki nieszczęsne i kasa na stacji, ale jak się jedzie teraz do myjni zwyklej ręcznej to jest dla mnie nieodpowiedzialne.

galopada
Nikt nie aresztuje, ale czy to pilnie Ci i tej firmie potrzebne sama musisz zdecydować. Ja bym osobiście czekała, zapłaciłabym część i odłożyła w czasie.


Mam pod oknem plac zabaw mikroskopijny, dzisiaj się wymieniło co najmniej cztery rodziny, dzieci łażą dotykają wszystkiego, jeżdżą deskorolka i spadają na ziemie - czym ci ludzie myślą? Nie rozumiem.
Arimona, no wiesz, tej firmie pewnie potrzebne. Tam pracują ludzie, którzy muszą dostać wypłatę. Skoro jest gotowe do montażu to i pewnie zapłacone za materiały. Serio czasem warto popatrzeć od drugiej strony. Może galopada_, to nie jest potrzebne, ale tamtym ludziom pewnie tak - jedzenia jeszcze za darmo nie rozdają a i za czynsz zapłacić trzeba. Nawet zapłata części może nie wystarczyć.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 kwietnia 2020 20:30
Skąd Wy takie ploty o obcinaniu pensji macie?  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 kwietnia 2020 20:31
Wynagrodzeń budżetówce nie obetną, ponieważ KAS to nie tylko pracownicy urzędów skarbowych, ale również celnicy, którzy stoją na granicach. Już teraz związki zawodowe upominają się o szybkie wypłacenie zaległych podwyżek, jak obetną wynagrodzenia to nie będzie komu pracować 😉
No właśnie ja bez szaf przeżyje, napisałam od razu że to nie o moje potrzeby chodzi. Martwię się wykonawcą bo to malutka prywatna firma. Nie zapłacę to z za coś, czego nie mam fizycznie.... 
safie, to plotki, jak będzie zobaczymy. JARA, rynek prawdopodobnie tak się zmieni, że problem, że nie ma kto pracować może być przeszłością. A ostatnie wypowiedzi Gowina i MM w Senacie nie napawają optymizmem jak chodzi o stan finansów publicznych. A wyłączenie pewnych grup pracowników spod zmiany wynagrodzeń to przecież nie jest jakiś duży problem.

EDIT: galopada, zorganizuj to tak, żeby zminimalizować ryzyko. Drogi propagacji wirusa są znane, wiesz na pewno lepiej niż większość jakie zachowania są ryzykowne. Firma musi poradzić sobie nie tylko z tym, że nie zarabia od pewnego czasu, ale lockdown jeszcze potrwa, do szczytu zachorowań sporo brakuje. 
Pewnie zapytałabym jak bardzo są pod ściana, i jeśli to jest polecona firma rozważyłabym zapłacić część albo całość. Ale rozumiem sytuacja słaba.

Jak mi montowali szafy i kuchnie to im naprawdę chwile zajęło. Może same szafy nie są tak bardzo czasochłonne, ale jak ktoś kilka dni u mnie miałby u mnie w domu się pojawiać, to średnio bym się czuła.
Arimona, mają trzy szafy wnękowe do zamontowania plus wnieść kilka mebli już gotowych. Planują w jeden dzień to ogarnąć. Chyba zaryzykuję.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 kwietnia 2020 20:46
safie, to plotki, jak będzie zobaczymy.


Ale skąd takie plotki, bo nigdzie na nie nie trafiłam.
galopada_
Może schizuje 🙂 ale pomyślałam są firmy co robią ozonowanie mieszkań za free dla personela medycznego, może to jakieś dodatkowe rozwiązanie.
Ozon może uszkadzać różne materiały obecne w mieszkaniach.

https://eblueplanet.pl/content/22-tworzywa-kompatybilne-z-ozonem


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się