Siodło skokowe

tuch, to największa ortopedia istniejąca na rynku... No ale co kto lubi xD
Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2020 16:29
Z drugiej strony nie każdy musi chcieć i lubić jeździć w płaskich naleśniczkach 😉 po coś w końcu na rynku są i mocniej zabudowane siodła. (Co wcale nie znaczy ze Kieffer w przypadku Norberta nie przesadził... z lekka  :emoty327🙂
Moon, ale nie o to chodzi, tylko ciężko doradzić komuś coś jesli ktoś mówi , że fajny jest i Kieffer NK oraz Cwd, bo te siodła są diametralnie różne 😀
Moon, Ale właśnie sa siodła zabudowane I jest Kieffer NK... To siodło to tragiczna ortopedia. I wpsoczuje jak ktoś w tym jeździł A się idealnie nie wpasował w te kloce xd
Generalnie rzadko wybrzydzam bo rzadko do mnie dobrze pasuje jakiekolwiek siodło. Jeżdżę w takim siodle, w jakim chodzi koń na którym jeżdżę więc nauczyłam się jeździć "we wszystkim". Nie czuję tej ortopedii w kiefferze, jak piszecie, może dlatego, że to było 17,5 i miałam tam sporo luzu.

Moje wymagania, co do siodła to: wysoko umiejscowiony klocek i terlica z niezbyt szerokim twistem.

Czy z tego coś się nada?

Luc ChildericHBAlbionEmporio JumpingBrunoJohn WhitakerEquipe

Edit.: co do tego Kieffera jeszcze, ten model był produkowany w wielu wersjach i nie każdy ma taki chamsko wystający klocek  😉

Moon   #kulistyzajebisty
15 lutego 2020 18:50
xxagaxx, pewnie nie wpasowanie się... bolało  🤣 😜

tuch, Emporio i Bruno odpadają raczej bo tam klocków to wielkich nie ma, HB w ogóle naleśnik. Expression możliwe że by Ci pasowało, ale tak jak ze wszystkimi takimi radami - powinnaś sama, własnotyłkowo pojeździć by móc ocenić i porównać co wolisz i w czym Ci wygodnie.
Moon Ja nigdzie nie napisałam, że szukam siodła ortopedycznego jak kieffier i z klocami jak kieffer. To nie jest pierwszy raz kiedy wspomniałam o kiefferze i wzbudza to ogólną sensację. Nie są szałowe, część twarda jak drewno, na polskim rynku mnóstwo 20-letnich paździerzy które się do niczego nie nadają. Ale dla mnie jest wsród kilka modeli, w których jeździ mi się znacznie lepiej jak w prestige.

Siodło może mieć płaskie siedzisko, to nie robi mi różnicy jeśli całość jest odpowiednio wyprofilowana. Butet w którym jeździłam 2 lata (co prawda ujeżdzeniówka) był moim ukochanym siodłem choć był typowo close contact z małymi klockami. Ale to co sprawiało, że dobrze mi się w nim jeździło to jego propoprcje i odległość między środkiem siedziska a miejscem gdzie powinno być kolano. Na pewno będę mierzyć różne skokówki bo nie mam zbyt dużego rozeznania.
tuch, Ty rozumiem szukasz siodła ze skróconą tybinką?
Butety mają wąskie twisty seryjnie, ale to siodła nie robione seryjnie, więc długość tybinki , umiejscowienie klocka jest taka jak u pierwszego właściciela.
HB- najbardziej popularny jest ten model który podlinkowałaś, twist mają spoko, ale tybinka szyta pod właściciela. To było moje 1 skokowe "profesjonalne" siodło.
Emporio/ Equipe- twist też by ci pasowało, ale jak pisałam powinnaś mieć tybinkę K, wtedy wszystko by ci pasowało.
Bruno- dość małe siodła, ale w podlinkowanym tybinka dość długa .
Perlica Dzięki :kwiatek:

Zapewne najfajniej byłoby mieć ze skróconą tybinką, a jeśli nie to chociaż model który nie jest dedykowany na długie udo.

W ujezdżeniówce equipe emporio dressage miałam wrażenie, że twist jest aż za wąski i zdzarzało się że przy anglezowaniu kość łonowa uderzała w przedni łęk. Czy taka "atrakcja" jest możliwa też w terlicy skokowej?
tuch, Nie sądzę... chyba, że w siodle z ujeżdżeniowym siedziskiem, a udającym skokowe... 🤔 Czasem są takie siodła tzn. mają bardzo głębokie siedziska jak na skokowki. Takie bardziej wszechstronne o profilu skokowym.

ja bym na Twoim miejscu sprawdziła francuskie siodła (Luc Childrenic, Bruno, z tych co podlinkowałaś), możesz sprawdzić to Equipe też.
tuch
Kupiłam takie jak podlinkowane przez Ciebie siodło HB używane. Dostałam info od sprzedającego że było szyte dla osoby ok 160 cm. I rzeczywiście jak do mnie przyjechało to tybinka jest krótsza a klocek wypada idealnie tam gdzie powinien. I choć klocek jest mały to naprawdę fajnie siedzi się w tym siodełku.

A tak btw, bo właśnie doszło do mnie ciekawe info i się zastanawiam cxy to prawda. W equipach są teraz tez płaskie panele jak np cwd itd.?
Klami, nie widziałam nowego Equipa, bo  moich stronach jakoś francuzy króluja, ale bardzo możliwe, że idą za trendem modowym.
, HB w ogóle naleśnik.


... przecież tam możesz sobie zamówić i siedzisko jakie chcesz i klocki jakie chcesz i gdzie chcesz (przód tył)
Możesz mieć naleśnik, przedłużany naleśnik  (wkkwoski długi płaski tył w siedzisku), a możesz mieć głębokie jak rów mariański siedzisko.
Słuchajcie, zamówiłam saddle fittera na 28 lutego.

Jakie informacje powinnam przekazać, żeby dać mu najlepszy ogląd na posturę konia i siebie. Wstępne informacje już przekazałam, do mierzenia będzie nawet kilkanaście siodeł, ale może powinnam jeszcze na coś zwrócić uwagę?

Już się nie mogę doczekać, jeszcze tylko 11 dni  😅
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 lutego 2020 15:22
tuch, ja bym na Twoim miejscu celowała w pessoa, miałam przez chwilkę i cholernie żałowałam, że mi nie leżało na Rudym, bo mój tyłek je pokochał. Teraz za to mam prestige elastica i jestem zachwycona. Chcesz to wpadnij posadzisz tyłek i zobaczysz czy Ci pasuje 😉
Witam, jeździł ktoś może w siodłach Ikonic albo posiada takie i byłby w stanie wypowiedzieć się co do ich jakość i wygodzie użytkowania? Rozważam zakup siodła skokowego IKONIC Classic HDS.  🙂
Jak wypada Prestige Meredith do Versailles? Nie ma nigdzie w miarę zadbanego Mereditha na którego mnie stać więc szukam alternatywy  😵 Michael Roberts też same mocno zmęczone życiem znalazlam...
Siwaa, Versailles idzie bardziej w kierunku Carismy. Jest go mniej, mniej poduszek, bardziej płaskie i inaczej się w nim siedzi. Osobiście mi w tym modelu jest wygodnie, natomiast jakbym miała jeździć w Meredith, to jeździłabym na oklep. 😉
Moze ktos tu pomoze - close contact na konia z malo zaznaczonym klebem i dosc krotkim grzbietem (jak na polkrewka, wiec taki calkiem krotiki i bezklebowy nie jest) - w co celowac? Jakie marki?

Pojezdzilam w paru skokowkach nie cc i lojezu, jak ludzie na takich kilometrowych zapadajacych sie kanapach jezdza to ja nie wiem 🤔wirek:

Na ten moment mam na tym koniu Passiera ME i kon chodzi w tym siodle najlepiej ze wszystkich i mi sie siedzi cudownie, ale chce docelowo miec jeszcze mniej siodla pod tylkiem + cos, co lepiej pasuje bez korekty.

Twistow nie ogarniam, nigdy mnie nic nie obtarlo i nie widze roznicy jakiejs szczegolnej jesli o to chodzi 👀
kokosnuss, CWD SE02
Jakie siodło na konia wykłębionego z długim grzbietem? Mamy Stubbena Siegfrieda, chciałabym celować w Daw-Maga GP, ale szukam alternatyw. Fundusz do 3tys, pod uwagę biorę głównie używki. Ktoś słyszał o siodłach Balotade?
Jak wypada Prestige Meredith do Versailles? Nie ma nigdzie w miarę zadbanego Mereditha na którego mnie stać więc szukam alternatywy  😵 Michael Roberts też same mocno zmęczone życiem znalazlam...

Ja mam Mereditkę w ogłoszeniach w super stanie. Szukam niestety szerszej Mreditki , bo mi zwierz za bardzo przypakował

jakbym miała jeździć w Meredith, to jeździłabym na oklep. 😉

Dlaczego? Ja jestem zakochana w tym modelu, chociaż próbując różne roczniki zauważyłam że różnice są horrendalne 🤔.

Versalies jak dla mnie za płaskie i za twarde, ale każdy ma inny tyłek i potrzeby 😉 Warto próbować.
Perlica, lo, jak patrze na ceny uzywek CWD (€2,5K jak nic) to wole nizsza polke cenowa zrobic na miare, jakies Fryso czy Daalemana.
kokosnuss, nie znam tych firm, jeśli masz taką możliwość to zazdraszczam, nie mniej ja chyba już nigdy nie zaryzykuję nowego siodła, jeśli nie będę zmuszona.
Używki są dużo tańsze niż piszesz, popatrz na stronie CWD FR, możliwość testu 60 dni za darmo.

Edit: za granicą to na pewno uszyją ci pasujące na konia  😉 Myślałam, że szukasz w PL.
Holendrzy mają super fajne marki miejscowe akurat 😉
Perlica, ja z kontaktu z Polska mam r-v :P i byloby.

Tak jak mowi faith, lokalne marki w Holandii sa spoko i mam zaufanie. A uzywki CWD serio taka polka cenowa, ale tu rynek jest chory, na 1400 siodel w ogloszeniach jest 100 skokowek, z czego 2/3 to wintec/tekna, albo prehistoryczne zjechane stubbeny 🤔wirek:

Na razie mam tymczasowego wszechstronnego winteca 🤣 i czekam, az sie koronawirusowe szalenstwo skonczy, zeby sie umowic z normalnym saddle fitterem.
Cześć wszystkim.
Jestem w totalnej D... jeśli chodzi o szukanie siodła dla mojego konia, bo takie chyba nie istnieje. Mamy podobne problemy z pasowaniem siodła jak konie arabskie. Ale może ktoś z Was posiada wiedzę tajemną  🤣
Szukam siodła skokowego/wszechstronnego, które:
- ma solidnie wysokie panele,
- terlicę dla konia przebudowanego zadem (lekki banan),
- łęk U-kształtny,
- jak najkrótsze (zmieszczę się w 16,5, może nawet w 16, ale to nie zawsze równa się krótkim panelom).
Łudzę się, że coś się znajdzie z tego typu, bo inaczej jednak jesteśmy skazane na ujeżdżeniówkę, a niestety mam bestię, która uwielbia skakać.
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
Emara, koleżanka ikonica wszechstronnego sobie dopasowała na arabka.
Czy ktoś  posiada może konia ze stromą łopatka na ktorego nic nie pasuje i doradzi mi , jakie siodlo skokowe najlatqiej dopasować?  Czy w ogole to slabo realne i musze.kogos wzywac i kazde siodlo przerabiać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się